Keten Tohumuyla Zayıflama Deneyimlerimiz

showy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2006
10
0
Selam arkadaşlar, zayıflatmanın yanında bir çok faydasının olduğunu öğrendiğim keten tohumu aldım dün. Yarından itibaren kullanmaya başlıycam, fakat benim aldığım tohum halinde, genelde toz olarak kullanılıyormuş sanırım o yüzden öğütmek gerekiyormuş, o da zor oluyo içinizde tohum halinde kullanan var mı acaba?

Ben kullanmadım ancak duyduğuma göre alırken aktardan tohum halinde olması daha iyiymiş.Kendimiz alıp öğütünce daha temiz olduğu söyleniyor.Tozları pek dikkat etmeden öğütüyorlarmış ve başka şeylerde karışabiliyormuş içine.

ben kullandim gercekten cok faydali,fakat uzun sure kullaninca karnimda agrilar oldu..1 hafta kullanip 1-2 gun ara vermeni tavsiye ederim..en etkili yontemi ogutemiyorsan ki bu cok zor...sabahlari ve aksamlari bir tatli kasigi cigne ve uzerine bol bol su ic..bol su icmezsen bir ise yaramiyor diyebilirim.

tohum halinde alıp öğütmek daha iyi(malesef herşeye güvenemiyoruz,bir de tohumu bayatlamıyor)eğer tek başına almakta zorluk çekilirse tabaktaki çorbaya,yemeğe de katılabilir,müsliye ilave edilebilir...:yes: afiyet şifa olsun:smilewinkgrin:

ben 1 günden fazla kullanamadım.zaten insan böyle bir şeyin üstüne yemek isteyebilirki

bende kulandim bir hafta sonra her yerim kizardi bir görseniz uyuz ite döndöm her yerim kasiniyor kizardim doktor damla verdi birde beni fircaladi bilmediginiz her seyi ilacmi saniyorsunuz dogalda olsa yan etkisi olur dedi

keten tohumunu bende duydum ama henüz kulanamadım:eyes: evde duruyor inşallah başlayacağım, havanda dövebilrisin canım olur herhalde:eyes: bol şans diliyorum....

Merhabalar, keten tohumunu ben kullanıyorum ve tohumun faydalı olduğunu biliyorum.Toz olanın hemen tüketilmesi gerekiyormuş çünkü.Akşam yatarken bir kase yoğurdun içerisine bir tatlı kaşığı kadar koyuyor yiyorum ve arkasından bir bardak su içiyorum yatmadan önce.Hamile iken teyzem sabahları verirdi yoğurdun içine ayrıca az pekmez de koyardı. Ben birde poğaça ve börek yapınca susam yerine üstüne keten tohumu atıyorum. Çok faydalı olduğu için tüketiyorum zayıflamak için nasıl kullanıldığını bilmiyorum ben sağlık açısından tüketiyorum. Sık öksürüklerde kayınvalıdem toz olarak pekmezle karıştırıp yerdi ve öksürüğümüz kesilirdi.Bu şekilde faydasını da biliyorum. Yan etkisini hiç görmedim ve severek tüketiyorum.

dilaram .!.:
Merhabalar, keten tohumunu ben kullanıyorum ve tohumun faydalı olduğunu biliyorum.Toz olanın hemen tüketilmesi gerekiyormuş çünkü.Akşam yatarken bir kase yoğurdun içerisine bir tatlı kaşığı kadar koyuyor yiyorum ve arkasından bir bardak su içiyorum yatmadan önce.

Teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için :eyes: , ben bu sabah ağzıma attım hafif öğüttüğüm tohumları çok kötü bir tat aldım hemen banyoya koştum valla :KK43:, artık akşamları yatmadan önce tohum halinde yoğurda koyup yiyim bari, sen de tohum olarak mı yoğurda koyup yedin dilaram?

Evet canım tohum olarak tüketiyorum.Daha faydalı olanı bu şekilde tüketmek diye biliyorum .Toz olanı hemen tüketmek gerekirmiş çünkü. Bende aşçıbaşı olan dayımdan öğrendim bunları birde teyzelerim çok meraklı bu konulara oradan biliyorum.

BENDE KULLANDIM AMA TADI ÇOK KÖTÜ.ASLINDA Bİ TADIDA YOK GARİP BİŞEY.ARKADAŞLARDAN BİRİDE YAZMIŞ YA ,,,İNSAN ONUN TADINDAN SONRA HİÇ BİRSEY YIYEMIYORRR......:rolleyes2:

benimde kayınvalidem kullanıyor 2 sene olacak toz halinde (çekilmiş) ben bi değişiklik göremiyorum.şimdi activianın içine bi kaşık katıp yiyor bağırsaklarının çalıştığını söylüyorda, ama zayıflamadı hiç gerçi o diyet yapmadan kullanıyor.Belki diyetle daha etkili olur...herşey iradeye bağlı...

Ben Kullaniyorum Dr. Tavsiyesi Ile. Her Sabah 1 Cay Kasigi Cekilmemis Susam Halinde. Ustune Buyuk Bir Bardak Su. Ama Iyice Cigniyorum. Banada Dr. Kollestrol Dusurucu Olarak Tavsiye Etti.
Ama Toz Halindeki Eger Gozunuz Onunde Cekilmiyorsa, Baska Seylerle Karismis Olabilir. Bende Susam Gibi Tane Olani Tavsiye Edecegim. Ayrica Olcuyu Kacirmayin. Bagirsak Calistirici Ama Bazi Kisilerde Selulitti Arttirdigini Soyluyor.
Sevgilerle

Bende 6 - 7 gun sabahları aç karna 1 Çay kaşıgı yedim, yan etki yaptı daha çok yemek yedim kusenimle aynı anda başladık ama ben 1 2 kg aldım sanırım. :S

Benimde yengem kullandı.. Selülit yapıyo falzası.. Çok dikkatli tüketilmesi gereken bir şey...

ben keten tohumu kullandım bagırsaklar için iyi geldi bana sütün ve yogurtun için toz halinde

ben kullanıyordum takiii ama doktorun biri keten tohumu göğüsleri büyütür diyene kadar:) büyütüyo gerçekten ama bana lazım değil..kalsın..

keten tohumunun sindirim sistemini düzenlediğini biliyormuydunuz ?her gün bir tatlı kaşığı toz halinde veya yoğurt,meyve suyuna karıştırıp alabilirsiniz.ayrıca kolestrolü düşürdüğüde bilinmektedir.

X