Keten Tohumuyla Zayıflama Deneyimlerimiz

bence çekilmişi yoğurda katıp yemek en güzeli diğer türlü tohumunu suyla yutmak oldukça mide bulandırıcı.ben sabah aç karnına yoğurdun içine bir kaşık atıyorum ve üstüne 1 bardak ılık su içiyorum zayıflattığını sanmıyorum ama kabızlık sorunuma çok iyi geldi.bence abartmadan kullanırsak ne selülit yapar ne kist.

arkadaşlar merhaba:sm_cool:iki haftadır akşamları 2 kaşık yourda 2 tatlı kaşığı keten tohumu koyup yiyorum..ve ek olarak 4 hareketim var onları yapıyorum..yediklerimede dikkat ederk tam 7CM İNCELDİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM:dance:AMA KİLO OLARAK BİLMİYORUM TARTILMADIM ÇÜNKÜ:sm_confused:AKŞAM YEMEĞİ YEMİYORUM SADECE BUNU YİYORUM VE YEŞİL ÇAY İÇİYORUM ÜSTÜNE ARKADAŞLAR ÇOK FAYDALI KETEN TOHUMU BENİM İŞİME YARADI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM:1hug::teytey:a.s.

devamlı kullanıyorum kolestrol, cilt ve kemikler üzerinde çok ciddi faydaları var ayrıca cidden zayıflamaya ve bağırsakların çalışmasınada yardımcı senelerdir kullandığım halde hiçbir yan etkisin görmedim bütün kadınlara kullanmalarını tavsiye ederim yanlız öğütülmüş halde alırsanız buzdolabında saklayın ve az miktarda alın çünkü çabuk bozuluyor

en önemlisi saklama koşulları, dolapta ve en fazla 1 ay yoksa yağlı bi tahum olduğu için hızla bakteri üretiyomuş,kaş yaparken göz çıkartmayın diye söyledim, yani tüketeceğiniz kadarını alın bitince yenileyin :KK66:

kızlar 15 günde 3 kilo verdim:hooray:akşamları yemek yemiyorum ve keten tohumlu yoğurt yiyorum günde iki kupa beşi biryerde içiyorum:dance::dance:spor olarak sadece 4 hareketim var ve çok mutluyuuuuuuuuuum 3 kilo verdim ya:teytey::teytey:darısı başınıza kızlar:dance:a.s.

ay ne güzel ya ben bir ara deneyeyim dedim ama mümkün degil ya hiç damak tadıma göre degil flax diyede bir ürün almıştım keten tohumu agırlıklı zayıflama amaçlı ama ne mümkün yemek

Merhabalar herkese, :smiley-cool:

ben de bu Forumda yeni sayılırım ve iki saattir neden avatarımda kendi resmim görünmüyor diye kendi kendime kuruntu yapıyorum. Gelelim Keten tohumu meselesine. Bence altın değerinde bir doğa ürünü. Size kısaca bildiğim herşeyi aktarayım;

Bir Çağrı merkezinde görev alıyorum ve müşteri temsilcisiyim şu aralar. Almanyadan 1928 doğumlu gayet fit bir müşterim ile görüşme yaptım. Adam ile samimi bir sohbete girdik ve ona nasıl bu kadar zinde kalabildiğine dair sorular sordum. Aynen şöyle yanıt verdi:

1. Bol bol mevsiminde Domates yemek !
2. Süzme yoğurt ve Keten tohumu yağı
3. Bol bol spor !

ben şok olmuştum doğrusu. Şu keten tohumunu tekrar sordum. yoğurda katıp yiyormuş.

Şimdi... bir aralar yengem Keten tohumu ile zayıflamıştı bir kaç kilo. Hayalindeki kiloya gelemedi ama epey kilo vermişti :)

Daha da bir meraklandım ben bu merhum Keten tohumuna. Bir başka kız arkadaşımın annesi kolestrol seviyesini ise yine günde 1 yemek kaşığı keten tohumu ile düşürmüştü.

Evet. Çatladım patladım ben de gittim hemen bu tohumdan aldım. Susama benziyor öğütülmemiş hali. Kendim blenderda öğüttüm evde. ve ben de her sabah 1 yemek kaşığı aldım su ile beraber. Yutarken dikkatli olmak gerek kör boğazınıza kaçmasın. Dikkatimi çeken şu oldu. Tuvaletimi daha rahat yapıyordum. Yani kabızlığa da iyi geliyor bayanlar :)

Asla 1 Yemek kaşığından fazla tüketilmemli denildi bana. Aksi takdirde kilo alınır çünki yağ oranı yüksek bir tohum. Şimdi diet yapıyorum . Fakat Keten tohumunu tamamen sağlık için salatalara ve yoğurda ya da su ile kullanıyorum. Günde asla 1 yemek kaşığını fazla geçmiyor kullandığım miktar.
İyiki varsın Keten tohumu :1rolleyes:

Haaaaa bir de şu var: Geçen gün Ender Saraç Tv de açıkladı; dediki; Keten tohumu yüksek oranda magnezyum ihtiva eder. Aynı zamanda kaslara çok faydalı imiş. Artı + Adet sancısı çeken bayanlara da ideal imiş....

eveeeeeeeeeeeeeeeeeet işte bukadar yerimseniben Ayyy ne meraklıyım demi ben böyle şeylere.

herkese iyi günler

Evrim

ben keten tohumunu yoğurda karıştırarak yemiyorum sadece kokusuz ve tadı fazla belli olmadığı için her türlü yemeğin içine katıyorum yumurta kırsam bile keten tohumu ile süslüyorum onu tavsiye ederim sizlere

merhabalar bende keten tohumuyla 6 kilo vermiştim ama bana selülit olarak geri döndü bende yan etki yaptı

Benim akşam yemeğim keten tohumlu yagsız yogurt, zayıflatıyormu bilmiyorum çünkü başka şeylerde yapıyorum yanında. Yağsız yogurtun zayıflattığını duymuştum, keten tohumuda müshil görevi yapıyor. Zayıflatmasada sağlığa faydalı her ikiside kullanmakta fayda var.

bende simdi basladim kabizlik sorunum var benimde insallah iyi gelir ya yignedim suyla yuttum yiyebilecegim bi tat gerci benim icin artik farketmiyo tadi hicbiseyin ne yag kullaniyorum nede tuz artik yaaa tat alma dokumu kaybetmem insallah :))) hadee bakalim hayirli olsun insallah

keten tohumunu aç karna alıcaksınız arkadaşlar .yaklaşık yemekten yarım saat önce
sabahları daha iyi

CADIARZUCADIARZUbende dün aksam aldım ama sık kullanmayı tavsiye etmiyolar arkadaşlar

1 hafta kullandım 2.5 kilo verdim tabi diyet ve spor destekli.devam ediyorum kullanmaya ve kullanmanızı tavsiye ederim :)

slm arkadaslar,bende duydum keten tohumundan sayiflandini.bana tavsi ettiller cayin icine atmak daha iyiymis ve sayiflatiyormus .

ben de geçen sene kullanmıştım akşam yemeklerinden önce yoğurdun içine karıştırıp salatalıkla yiyodum gerçekten işe yarıyo tavsiye ederim

banada degişik tarif ettiler arkadaşlar bir cezve sütün içine 2 tatlı kaşıgı keten tohumu koyarak kısık ateşte kaynatıtoruz süt biraz koyulaşıyor sanra süzüp aç karnına ılık içiyorsunuz biraz yaptım ama sonra öööögg dedim içemedim

ben bir kaç sene önce zayıflatıcı etkisini bilmeden her gün yoğurdun içine koyup yiyordum...faydalı diye...sonra bir baktım süzülmeye başladımnaniknanik

yani zayıflatıyor diyebilirim...ben tohum halindeyken yoğurda koyup yiyodum o ara...

X