Sevgilimle konuşacak konu bulamıyoruz

RenkliKalemler

Ah bu şarkıların gözü kör olsun!
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2011
34
7
Arkadaşlar konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama yanlış yere açtıysam taşırsanız memnun olurum .
Arkadaşlar biz hergün sevgilimle facebook , msnde konuşuyoruz . Fakat konuşacak konu bulamadığımız için aramızda bir soğukluk ve gerginlik oluşuyor . Konu kapanıyor . 5-10 dk sonra ' - ee konu varmı ?' diyor . bende susuyorum konu bulamadığım için . Ne yapabiliriz bu konuda yardım edin lütfen .

Arkadaşlar konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama yanlış yere açtıysam taşırsanız memnun olurum .
Arkadaşlar biz hergün sevgilimle facebook , msnde konuşuyoruz . Fakat konuşacak konu bulamadığımız için aramızda bir soğukluk ve gerginlik oluşuyor . Konu kapanıyor . 5-10 dk sonra ' - ee konu varmı ?' diyor . bende susuyorum konu bulamadığım için . Ne yapabiliriz bu konuda yardım edin lütfen .

Konuşacak konu kalmayıncaya dek konuşuyorsanız tabiki konuşacak bir şey bulamazsınız bence biraz az konuşmayı deneyin ! :KK51:

Bizde sevgiliyken bulamazdık bi yerden sonra konuşacak şey. Çünkü zaten gün boyu bir arada olduğumuzdan akşam telefona birşey kalmazdı.

Eğer anlatmadıysan çocukluğundan bahsedebilirsin,komik anıları falan. Ben mesela birde izlediğim dizileri falan anlatırdım,oda bana tarihi çok sever öyle şeyler anlatırdı

Bizden size konu mu bulmamızı istiyorsunuz anlamadım:KK68:Sadece konuşmuş olmak için konuşulmaz bunun adı ilişki ya da iletişim değildir.Zaten konuşacak birşey bulamıyorsanız birşeylerde ters gidiyor demektir.Arkadaşın dediğine de katılıyorum her dakika her an sevgiliyle konuş konuş insan bıkar cidden :)

Ona bence biraz az konuşmalıyız . Hiç konu bulamıyoruz ve gerginleşiyoruz felan diyorum . Boşver diyor . Daha yeni de konu bulamadık ve aramızda bir gerginlik yaşandı . Konuş , konuş birşey kalmadı . Bende bu gerginlik daha fazla sürmesin diye çıkmam gerek diyorum . Neden dediğinde yalan söylemek zorunda kalıyorum ve hiç hoşuma gitmiyor . Nelerden konuşabiliriz biraz bundan bahsetseniz .

Son düzenleme:
neden msnde facebookta konuşuyorsunuz? Yüzyüze konusmuyormusunuz hiç? yada birlikte sosyal paylaşımınız yokmu sanal dünya dışında?

işten güçten okuldan hobilerden ailelerden konuşulabilir ama konuşacak bişeyiniz kalmıyosa kapatın msn yi niye zorluyosunuz ki
gerçi sevgilinin başka beklentlileri varsa bilemicem

Yüzyüze iletişimde durum nasıl peki?
Belki yazılı olduğu için ilerlemiyordur sohbetiniz.

Siz de konuşmayın o kadar uzun uzun, birbirinizle paylaşacak bir şeyleriniz kalsın.
Kitap okuyun, film izleyin, ne bileyim ben çıkıp yürüyüş yapın, farklı arkadaşlarınızla görüşün.
Ay insan çatlar be sürekli msn, feys başında...

Yüzyüze iletişimiz sanal ortamda olduğu kadar kötü değildi .

Bizim sevgililik dönemimizde msn, face falan yoktu, ya da bizim hayatımızda yoktu..O nedenle yazılı iletişime yorum yapamıycam.
Ama yüzyüze iletişimde son ana dek bir konumuz olurdu, sürekli konuşurduk. Eve bıraktığı ana kadar.

Size "ee konu var mı" diyene kadar kendisi de konu bulabilir. Hem konu olması şart değil bence.

mesela fıkra anlatın birbirinize,karikatür paylaşın...yorum yapın,
çocukluk anılarınızı,başınıza gelen komik şeyleri anlatın...
ya da arkadaşlarınızdan bahsedin...
eğer aynı şehiirde ve sık sık görüşüyorsanız msn ve telde konuşmayı azaltın...
fazla muhabbet tez ayrılık getirir..bakın konu bulamamak bile gerginlik yaratıyormuş...

Ayrı şehirlerde olduğunuz için kullandığınız kominikasyon biçimi (internet) sizin ilişkinizi rutine bağlamış... sanaldan birsüre uzak durun bence telefonda konuşun.. yada birbirinize sadece e-mail gönderin.. posta beklemek belki biraz daha heyecan katabilir..

Ben bu sorunu yaşayan bir arkadaşımdan şunu duymuştum . ' Birbirimizi çok seviyorduk . Fakat konu bulup konuşamıyorduk . Soğuyorduk birbirimizden gittikçe . ' Ve aynı şekilde bu yüzden ayrıldılar . Benim asıl korkum da bu :KK43:

siz çalışıyor musunuz?

Eğer çalışıyorsanız iş yoğunluğundan bu ara sadece mail atabilirim deyip mailleşmeyle bir süre devam edebilsiniz. Eğer çalışmıyorsanızda işe başlayın,ve böylece sürekli msn muhabbetine girmemiş olursunuz ayrıca işle alakalı anlatacak şeylerinizde olur.

Ben bu sorunu yaşayan bir arkadaşımdan şunu duymuştum . ' Birbirimizi çok seviyorduk . Fakat konu bulup konuşamıyorduk . Soğuyorduk birbirimizden gittikçe . ' Ve aynı şekilde bu yüzden ayrıldılar . Benim asıl korkum da bu :KK43:

İlk mesajından anladım ben o ayrılma korkusunu..
Eminim sevgilinde farkında.. Öyle ki senden emek bekliyor.. Mesela konu bulmanı, yaratmanı bekliyor.. Ve sende kendini o mecburiyette hissediyor ve konu bulamamayı dert ediniyorsun..

Sendne ayrılması gibi bir korku var içinde, ben öyle hissediyorum ifadelerinden.
Ve bunun bir sebebi olmalı.. Asıl o sebebi bulmaya çalışmalısın gibi geliyor bana.

Son düzenleme:
X