Doğuma Hazırlık Bebek Arabası seçimi...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Slm
Quınny zapp xtra kullanan biri olarak, bebek arabası alırken en azından bu arabayı da göz önünde bulundurun derim..
Maxi cosi pusetiyle beraber.. Bence pişman olmazsınız.. Çoğu zaman tek başıma gezmeye çıktım oğlumla, açması kapaması herşeyi kolay.. Şu anda 6 aylık hamileyken bile kapatıp taşıyabiliyorum..

Günlerdir araba modellerini inceliyorum. Google a "bebek arabası tavsiye" yazdım ve her sonuca göz atarak gecelerce baktım. O google sayfalarından 8incisi falandı yanlış hatırlamıyorsam http://www.incilikupe.com/anne-cocuk/bebek-arabasi-alirken linkine rastladım ve inglesina mucizesi ile tanıştım. Inglesina - Zippy pro travel
Tam da bu endüstriyel tasarımcılar bebek arabası işini becerememiş diye düşünürken meğer her şeyi çözmüş bir marka varmış da Türkiye'de pek bilinmiyormuş. Acaba bulur muyuz diye gezinirken, mothercare'de tavsiye edilen modelden daha da güzel olan trilogy modelini buldum. Biraz fiyatı pahalı (2200 araba + 500 oto koltuğu) ama kesinlikle değer. Umarım bir aksilik olmazsa bugün yarın gidip alacağız.
Henüz almadım kullanmadım ama kullananların yorumlarını okudum ve bir kaç tane de yolda görüp sordum ve herkes çok memnun. Eminim ki ben de çok memnun kalacağım.
Bu süreçte anladım ki araba almak gerçekten çok zor bir iş herkes gönlünce bir araba bulur umarım. Ama bir tasarımcı gözüyle diyorum ki İnglesina - Trilogy http://www.inglesina.com/en/trilogy-system.html gerçekten eksiksiz bir araba.
Bu forumda bu zor probleme cevap arayan herkese kolay gelsin.

Biz de kaç haftadır bakıyoruz baktıkça kafam daha cok karıstı valla. Biz travel sistem istiyoruz ve casual cadillac cok beğenmiştim. Hem kibar görünüyordu hem kullanışlı. Bir arkadaşım da cok memnun olduğunu söylemişti. Ama kk da gördüğüm bazı yorumlarda cok sağlam olmadıgı yönünde yorumlar vardı... Wollex de cok tavsiye edilen ve sağlamlık açısından kanıtlanmış bir marka ama ben beğenmedim görünüşü çok kaba geldi bana hele arkası. Çok büyük. Tekerlekleri de öyle. Ama sağlam mı olsun kibar mı konusu da bir kafa karmaşası... :S Kafam cok karışık

Kendi soruma kendim bir cevap yazayım :) öğleden sonra konuştuğum satış noktalarından sonra çıkarttığım ortak sonuç Graco marka iyi, araba güzel ama tam anlamıyla aksesuar kıtlığı var. uluslar arası sitelere baktığınızda travel sette portbebe var ama Türkiye de yok. hatta yağmurluk ve ayak örtüsü bile satılmıyor :KK43: bu durumda araba nekadar iyi olursa olsun bu seçenek gitti sanırım

Aybikemm yine soyle bir beni olduren bebek arabasi yorumlarini okurken senin yazini gördüm. Aaa dedim bizim aybike graciyu elemis.
Bende bu moral bozuklugu ile ( bizim forumda okumussundur) bir hısımla alivereyim bebek arabasini dedim ama ne mümkün.
Graco evo graco signature chicco liteway inglesina cybex concord derken kendi derdimi unuttum.
Bunlardan birini kullanan var midir acepppp?

Ben de eşim de manyak gibi araştırırız eve aldığımız her şeyi, bebek arabası mevzuunu siz düşünün :KK66: bir gün alışveriş merkezinde gezerken hamileliğimiz son haftası mıydı neydi, bir çiftin elinde gördüm hayalimdeki bebek arabasını, çift çok suratsızdı soramadım da, dedektif gibi etraflarında dolaşıp markasını aldım, araştırdım ve iyi ki bulmuşum, Prego markanın adı. Tam profesyonel ama öyle bn lira falan da değil, alabilene ne mutlu ama ben hem iyi hem uygun arıyordum, alabileceğimin en iyisi, bir yıldır kullanıyoruz, hala yeni mi diye soruyorlar. Beeğim mışıl mışıl uyuyor, puseti vardı ilk aylar onu kullandık, hem çok şık hem rahat, rüzgarlığı, ayak ısıtmalığı, konforu, güvenliği... İçecek koyma aparatı bile anne için çok hoş, hele havalar ısındıktam sonra, tavsiye edilir :KK66:

Sizin aldığınız model hangisi acaba peg perego mu? Bir de neredenaldınız?

Ben de eşim de manyak gibi araştırırız eve aldığımız her şeyi, bebek arabası mevzuunu siz düşünün :KK66: bir gün alışveriş merkezinde gezerken hamileliğimiz son haftası mıydı neydi, bir çiftin elinde gördüm hayalimdeki bebek arabasını, çift çok suratsızdı soramadım da, dedektif gibi etraflarında dolaşıp markasını aldım, araştırdım ve iyi ki bulmuşum, Prego markanın adı. Tam profesyonel ama öyle bn lira falan da değil, alabilene ne mutlu ama ben hem iyi hem uygun arıyordum, alabileceğimin en iyisi, bir yıldır kullanıyoruz, hala yeni mi diye soruyorlar. Beeğim mışıl mışıl uyuyor, puseti vardı ilk aylar onu kullandık, hem çok şık hem rahat, rüzgarlığı, ayak ısıtmalığı, konforu, güvenliği... İçecek koyma aparatı bile anne için çok hoş, hele havalar ısındıktam sonra, tavsiye edilir :KK66:

peg prego değil, prego calista. farklılar sanırım. Benimki calista modeli, gerçekten çok memnunuz, uzun yıllar götürecek gibi bizi. Fiyatı 600 lira gibiydi, biraz indirim yapmışlardı bu rakama inmişti. Bir sitesi mi ne vardı, orada hangi şehirde nerede satıldığı yazıyordu.

Günlerdir araba modellerini inceliyorum. Google a "bebek arabası tavsiye" yazdım ve her sonuca göz atarak gecelerce baktım. O google sayfalarından 8incisi falandı yanlış hatırlamıyorsam http://www.incilikupe.com/anne-cocuk/bebek-arabasi-alirken linkine rastladım ve inglesina mucizesi ile tanıştım. Inglesina - Zippy pro travel
Tam da bu endüstriyel tasarımcılar bebek arabası işini becerememiş diye düşünürken meğer her şeyi çözmüş bir marka varmış da Türkiye'de pek bilinmiyormuş. Acaba bulur muyuz diye gezinirken, mothercare'de tavsiye edilen modelden daha da güzel olan trilogy modelini buldum. Biraz fiyatı pahalı (2200 araba + 500 oto koltuğu) ama kesinlikle değer. Umarım bir aksilik olmazsa bugün yarın gidip alacağız.
Henüz almadım kullanmadım ama kullananların yorumlarını okudum ve bir kaç tane de yolda görüp sordum ve herkes çok memnun. Eminim ki ben de çok memnun kalacağım.
Bu süreçte anladım ki araba almak gerçekten çok zor bir iş herkes gönlünce bir araba bulur umarım. Ama bir tasarımcı gözüyle diyorum ki İnglesina - Trilogy http://www.inglesina.com/en/trilogy-system.html gerçekten eksiksiz bir araba.
Bu forumda bu zor probleme cevap arayan herkese kolay gelsin.

arkadaslar ben bu markayi arastirdim.Burada yapilan bir test sonucunda gecer not alamamisti.Sebebi de üründe cok fazla weichmacher(plastik ürünlerde kullanilir)bulunmasi.Yani hic saglikli ve güvenilir degil.

arkadaslar ben bu markayi arastirdim.Burada yapilan bir test sonucunda gecer not alamamisti.Sebebi de üründe cok fazla weichmacher(plastik ürünlerde kullanilir)bulunmasi.Yani hic saglikli ve güvenilir degil.

hmm.. bu konuda bir fikrim yoktu. bir link vs verebilirseniz konu ile ilgili aydınlatıcı sevinirim. Bir de aynı durumun diğer markalar için de geçerli olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz acaba...

hmm.. bu konuda bir fikrim yoktu. bir link vs verebilirseniz konu ile ilgili aydınlatıcı sevinirim. Bir de aynı durumun diğer markalar için de geçerli olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz acaba...
http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_inglesina_zippy_rain_p74860.html

bu kadar pahali bir ürün ama icinde cok fazla weissmacher var.Gerci bu anlamda mükemmel bebek arabasi yok.ben gercekten bayagi bir arastirmistim.En iyisi dedigim gibi kullanilmis bebek arabasi almak.Aslinda tüm cocuk ürünlerinde ikinci eli tercih etmek en akillicasi.

Bu arada bu link almanca ben almanyada ikamet ediyorum.

ben stokke bebek arabasi kullaniyorum. Biraz pahali tabiki ama cok konforlu rahat kullanimi kolay bir bebek arabasi. Ve 3 yil garantili. butceniz varsa tavsiye ederim. Ve bir ozelligi var bebek arabasinin butun kumaslari tamami cikartilip yikanabiliyor. Kaliteli bir bebek arabasini butun cocuklariniza kullanabilirsiniz. Her cocugunuz oldugunda yeni bir bebek arabasi almak zorunda kalmazsiniz.

Bebek için yapılan alışverişte önemli bir durakta bebek arabası seçimidir.

Bebeğinizin doğumundan yaklaşık 4 yaşına kadar kullanacağınız bu ürün gerek sizin gerekse bebeğinizin rahatı ve güvenliği için önemlidir.Bu yüzden demirbaş listesinin ilk sırasında olduğunu düşünüyorum,odası gibi.bebeğimiz bir kaç yıl dış dünyada vaktinin çoğunluğunu gezerken arabada geçirecek,eşyalarınızı taşıyacak,bebeğin uyumasını sağlayacak. orası Anne karnından daha uzun süre taşıdığınız bir yer...

(birazdan size araştırdığım ürünlerin olumlu ve olumsuz özelliklerinden bahsedeceğim...adını yazıp googledan resimlerine de bakabilirsiniz)ama uzmanların da tavsiyelerinden bahsetmeliyim;

----Olması gereken özellikler-----

Bebeğin belinden ve omuzlarından gelen 5 noktalı emniyet kemerine sahip olmalı.
Arabnın içi yumuşak ve dolgulu kumaşla döşenmiş olursa bebeğiniz daha çok rahat eder.
Arabanın hareketi sırasında sarsıntıyı en aza indirmek için tekerlekler çok küçük olmamalıdır.
Arabanın sırt dayama kısmı ayarlanabilir olmalıdır.Bebeğin uyuma oynama oturma gibi ihtiyaçlarını karşılarken 3-4 poziyonda kullanılabilmelidir.çocuğun uyuyabilmesi çok önemli.

Arabanın çift yönlü kullanılabilmesi size kolaylık sağlar.Güneşli rüzgalı havalarda bebeğin yönünü çevirmek yada çevresini, özellikle ilk aylarda annenin bebeği görmesi için gidiş yönünü seçmek isteyebilirsiniz.

Tek ayakla yada elle ayarlanabilen frenler kullanım kolaylığı sağlarlar.

Arabanın mutlaka güneş ve rüzgar için bir tentesi olmalıdır.Tentesinde bir penceresinin olması sık sık bebeğinizi kontrol etmenizde size yardımcı olacaktır.

Arabanın kumaşı yıkanabilir ve silinebilir olmalıdır.Bebeği terletmeyen kolaylıkla yanmayan su geçirmeyen kumaşlar bebek arabaları için idealdir.

Ebevyn itme kolunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır.Bu arabayı kullanan farklı kişilere kolaylık sağlar.

Arabanın önünde mutlaka koruyucu bir bar olmalıdır.Şekli ve kullanım şekli değişssede bu bar gereklidir.

Bebek arabasının ayak destek yerinin olması gerekir.Çocuk büyüdükçe uzayan boyu nedeniyle bu desteği kullanma ihtiyacı artacaktır.

Arabanın altındaki sepetler veya fileler bebeğinizin eşyaları için size gereklidir.

Amortisörlü bebek arabaları kaldırımlardan inerken yada engebeli yollarda bebeğinizin daha az sarsılmasını sağlar.

Kolay açılıp kapatılabilmesi gerekir.Özelikle tek başınıza bebeğinizle seyhata ederken kolay açılıp kapanan ve taşınan arabalar gerekir.
Aldığınız bebek arabasının garanti belgesi ve süresi ayrıca servis hizmeti olması gerekir.

Yaşam biçimine göre bebek arabanızı belirleyin.Evinizin yeri arabanızın bagajı merdiven çıkma zorunluluğunuz toplu taşıma araçlarını bebek arabasıyla kullanma gereksiniminiz bebek arabası alırken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar.
*burda da bir arkadaşımızın tavsiyesi de çok işinize yarayabilir; eviniz merdivenli ve yüksek katta,ama bebeğinin de conforunu ihtiyaç olrak da düşünürsek; arabada rahat uyuması gibi... bu yüzeden pusetlerden yana değilim.çünkü,ağırlığından ziyade manevranın daha önemli olduğunu düşünüyorum.
dolayısıyla merdiveni dert etmeyin,özellikle şahsi arabanız varsa veya eşiniz özel arabasıyla işe gitmiyorsa, bebek arabasını her daim arbanın bagajında veya içinde tutabilirsiniz,evden çıkarken bebeği ve anahtarı almanız yeterli.Hafif araba daha rahat sürülür diye bir kaide yoktur.

Travel sistem bebek arabaları oto koltuğu araba bazende bir portbebeden oluşur.Yeni doğan bebeğinizin arabadan eve konforu bozulmadan (uyurken ki bu çok önemlidir,ayrıca port ayrı çıkıp takıldığı için kaba görüntü ve extra ağırlıktan kurtulmuş oluruz)taşınmasında kolaylık sağladıklarından tercih edilir.Oto koltuğu planyalayan aileler bu modelleri tercih etmelidir.ana kucağı haricinde port bebenin fazla gerekli olmadığı kanısındayım.

tekerleklerin Şişme özelliği titreşimi azaltmak amacıyla düşünülmüştür.Bu tip bebek arabalarının dezavantajı ise kapatıldıklarında büyük bir yer kaplamalarıdır.ama artık kapandıkları durumda tekerlekleri kolayca yerinden çıkarılabiliyor.

bu konuyu çok araştıran biri olarak benden size tavsiye, ünlü 'video' sitesinde 'y.....' bebek arabası markasını ve özellikle modelini de yazarak izle araması yapıp, bir çok seçenekle ürünlerin profesyonel videolarını özellikleriyle detaylı uygulamalı anlatımlı seyredebilirsiniz.sonra da gidip mağazada yakından bakıp dokunmak ve karara vermek daha kolay olur,ama alternatif seçenekler çok önemli...

cnm unlar mukemmel bılgıler bunların hepsının ozellıgını saglayan bır marka varmı sen hangısını tercıh ettın paylasırsan sevınırım

ben stokke bebek arabasi kullaniyorum. Biraz pahali tabiki ama cok konforlu rahat kullanimi kolay bir bebek arabasi. Ve 3 yil garantili. butceniz varsa tavsiye ederim. Ve bir ozelligi var bebek arabasinin butun kumaslari tamami cikartilip yikanabiliyor. Kaliteli bir bebek arabasini butun cocuklariniza kullanabilirsiniz. Her cocugunuz oldugunda yeni bir bebek arabasi almak zorunda kalmazsiniz.

cnm ben 3 bıne kdr bebek arabası ıcın butce ayırdım eger 3bın gecmeyen bır markaysa nerden bakabılırım hangı magzada satılıyor acaba

hanımlar yeni bir site açılıyor bana da bir arkadaşım söyledi bugun baktım ürün yorumu ararken hesabınızı iyi yapmak için burayı kullanabilecekmişiz :KK34::KK34: önden üye olanlar ücretsiz kullanıyormuş sanırım siz de bir bakın derim :KK49::KK49:

http://www.knot.la/

cnm ben 3 bıne kdr bebek arabası ıcın butce ayırdım eger 3bın gecmeyen bır markaysa nerden bakabılırım hangı magzada satılıyor acaba

jokerde var mesela sitesinden bak istersen. Ben stokke Xplory alsmistim. Ve bazen promosyonla anakucagi bedava oluyor. Mesela portbebe biraz kucuk ben almistim ama gerekli degil anakucagini hem arabada hemde bebek arabasinda kullanabilirsin. Yaninda yagmurluk ta var. Portbebe alinca bana yagmurluk ve sineklikte vardi. Ben ayriyetten footmuff almistim. Cok yumusak ve acayip sicak bir tulum. Bebegim icinde sicacik duruyor yeni dogunca bile kullanabilirsin. Yani yun yorgan gibi ayni. Mutlaka bir bak dokun anliyacaksin ne demek istedigimi. Battane ve yorganla ayriyetten ugrasmak zorunda degilsin. Gezmeye gidince fermuarini aciyorum. Disari cikarken kapatiyorum cok kullanisli.

Saglikli ve hayirli dogumlar dilerim.

jokerde var mesela sitesinden bak istersen. Ben stokke Xplory alsmistim. Ve bazen promosyonla anakucagi bedava oluyor. Mesela portbebe biraz kucuk ben almistim ama gerekli degil anakucagini hem arabada hemde bebek arabasinda kullanabilirsin. Yaninda yagmurluk ta var. Portbebe alinca bana yagmurluk ve sineklikte vardi. Ben ayriyetten footmuff almistim. Cok yumusak ve acayip sicak bir tulum. Bebegim icinde sicacik duruyor yeni dogunca bile kullanabilirsin. Yani yun yorgan gibi ayni. Mutlaka bir bak dokun anliyacaksin ne demek istedigimi. Battane ve yorganla ayriyetten ugrasmak zorunda degilsin. Gezmeye gidince fermuarini aciyorum. Disari cikarken kapatiyorum cok kullanisli.

Saglikli ve hayirli dogumlar dilerim.

çok tesekkur ederım cnm benım soyledıın kelımelerın hepsıne yabancıyım sımdı hepsıne bakıcam yardımların ıcın cok tesekkurler sevgıylee

çok tesekkur ederım cnm benım soyledıın kelımelerın hepsıne yabancıyım sımdı hepsıne bakıcam yardımların ıcın cok tesekkurler sevgıylee

rica ederim canim. Bakarsin isine gelirse oyle alirsin isine gelmezse almazsin canim ama en azindan bilgin olur. Insan bebegi soz konusu olunca herseyi ogrenmek istiyor tabiki. Onceleri bazi seylere gerek yok diyordum ama bakiyorsun bir sure sonra gercekten gerekli oldugunu fark ediyor insan. Birde bebegin icinde rahat keyfini surdu mu anneler daha bir mutlu oluyor. Ben kuzenimden biliyorum kiz aldi pahali bir araba ama bebegi hic icinde oturmak istemedigi icin acidi tabi verdigi paraya. Benim kizim masallah keyfine rahatina pek duskun arabanin hakkini verdi ve verdigim paraya hic acimadim bu yuzden.

X