Saç Rengi ve Saç Boyama Soğan kabuğu suyu ile saç rengi açma

iremsusanli

=)
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2011
312
1
Merhaba kızlar, ben soğan kabuğunun kaynatılıp, üzerine gliserin eklendiği, saçın rengini açan bir kür görmüştüm bir sitede fakat herhangi bir yorum bulamamıştım.
Saç rengim koyu kumral, bu kürü saçıma sürsem acaba renginde nasıl bir değişim olur?
Daha önce bu kürü deneyenler var mı?

şimdi kaynattım soğan kabuklarını ve içine de biraz gliserin damlattım bakalım nasıl olacak saç rengim
korkuyorum kızıl olurum diye :KK50:

kızlar sanki "turuncu-kızıl-sarı" karışımı hoş bir renk geldi saçlarıma biraz :) garip gelebilir size belki ama bana az da olsa değişiklik olmuş gibi geliyor :) yarın bir kere daha denesem saçlarım yıpranmaz değil mi?

kızlar sanki "turuncu-kızıl-sarı" karışımı hoş bir renk geldi saçlarıma biraz :) garip gelebilir size belki ama bana az da olsa değişiklik olmuş gibi geliyor :) yarın bir kere daha denesem saçlarım yıpranmaz değil mi?

Canim psikolojik olmasin o? :44: Bana da olmustu cünkü. Sen bir kac kez daha dene ve senin icin uygunsa bir fotografini koy. Merak etme yipranmaz saclarin. Aksine gliserin iyi gelir saclarina sirf gliserinle bakim yapanlar var kiriklar icin. Of dogal saclarim olsa da ben de denesem, gercekten merak ettim nasil oldugunu. Bu arada soganin disindaki kuru kabugunu kullaniyorsun degil mi?

Bende bi sitede görmüştüö koyu renk saçlara röfle vemek için soğan kabuğu ve çay denmeyi düşünüyorum :26:

Tamam bi kaç kez daha denerim fotoğrafları da koyarım :) psikolojik sanırım, ama bir kaç denemeden sonra işe yarayacağını düşünüyorum ben :)

Evet soğanın dış kabuklarını kaynatıyorsun. :)

Bende bi sitede görmüştüö koyu renk saçlara röfle vemek için soğan kabuğu ve çay denmeyi düşünüyorum :26:

Canim cay koyulastirabilir sacinin rengini, ama sogan kabugunu deneyebilirsin o koyulastirmaz.

Tamam bi kaç kez daha denerim fotoğrafları da koyarım :) psikolojik sanırım, ama bir kaç denemeden sonra işe yarayacağını düşünüyorum ben :)

Evet soğanın dış kabuklarını kaynatıyorsun. :)

Ins ise yarar canim. :KK61: Soganli kürün iyi yani da her mevsim bulunabilmesi. Papatya, kestane vs. bunlar her mevsim bulunamiyor malesef.

Kizlar saclarinin rengini dogal yolla degistirmek isteyenler benim konuma bakabilir.

Soğan kabuğu suyunun rengi turuncumsu kızlar, devamlı kullanımda saçlarım turuncu tonlarında olabilir.

Ben saçlarımın açık kumral olmasını istiyorum, güneşe çıkmadan bildiğiniz bir yöntem varsa, paylaşırsanız sevinirim :)

Canim cay koyulastirabilir sacinin rengini, ama sogan kabugunu deneyebilirsin o koyulastirmaz.

Ins ise yarar canim. :KK61: Soganli kürün iyi yani da her mevsim bulunabilmesi. Papatya, kestane vs. bunlar her mevsim bulunamiyor malesef.

Kizlar saclarinin rengini dogal yolla degistirmek isteyenler benim konuma bakabilir.

Hımm cnm o zamn ben çay eklemiyim nasıl kullandığını anlatırmısın

Soğan kabuğu suyunun rengi turuncumsu kızlar, devamlı kullanımda saçlarım turuncu tonlarında olabilir.

Ben saçlarımın açık kumral olmasını istiyorum, güneşe çıkmadan bildiğiniz bir yöntem varsa, paylaşırsanız sevinirim :)

Iste ben de bunu istiyorum. :KK52: Saclarim acik kumral, hafif kizillik olsun istiyorum saclarimda, su siyah boyadan iyice kurtulayim deneyecegim bunu.

Benim bildigim sac rengini acmak icin bir papatya var o da güneste etki ediyor ama sen istersen sacinda papatya suyu varken fön makinesiyle isi ver saclarina belki etki eder. Ayrica KKda papatyayla ilgili konular var onlara bakabilirsin.

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/334994-papatya-suyu-sac-rengini-acmak.html

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/34223-papatya-suyuyla-sac-rengini-acan-var.html

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/83268-do287al-y246ntemlerle-sa231-a231ma-yollar305.html

Ben bi tencerenin yarısına su doldurdum, sonra 30 gr. kadar soğan kabuklarını içine attım. Kaynamasını bekledim. Kaynadı, rengi turuncumsu oldu sonra içine 15 gr. filan gliserin damlattım. Soğumasını bekledim ve sonra saçımı bu su ile yıkadım. Havluyla sardım kafamı, kurumasını bekledim ve sonra yattım. Şuan şampuanla yıkamadım, yıkanması gerekiyormuş sanırım tarifte öyle yazıyor. Birazdan yıkayacağım, belki bu şekilde bir faydasını görürüm :KK34:

Son düzenleme:
Ben bi tencerenin yarısına su doldurdum, sonra 30 gr. kadar soğan kabuklarını içine attım. Kaynamasını bekledim. Kaynadı, rengi turuncumsu oldu sonra içine 15 gr. filan gliserin damlattım. Soğumasını bekledim ve sonra saçımı bu su ile yıkadım. Havluyla sardım kafamı, kurumasını bekledim ve sonra yattım. Şuan şampuanla yıkamadım, yıkanması gerekiyormuş sanırım tarifte öyle yazıyor. Birazdan yıkayacağım, belki bu şekilde bir faydasını görürüm :KK34:

Yikamadan yapinca daha cok faydasi olacagini düsünüyorum ben. Bu tip kürler zaten genelde son durulama suyuyla yapilir. Gramini nasil ölcüyorsun sen?

Hani belki yıkanınca kızıllık gider de saç rengi açılır diye düşündüm ben :KK53:
Soğanlarınkini göz kararı koyuyorum da, gliserinin şişesi zaten 35 gram, ordan ölçüyorum.

Kizlar bakin bunu buldum

Koyu renk saçlara röfle vermek için ;

bir miktar soğan kabuğu

bir miktar su

3 çorba kaşığı çay

Soğan kabuğu suda kaynatılıp soğumadan süzülür. İçine çay katılıp 15 dakika demlendirdikten sonra tekrar
süzülür. Losyon daha ılıkken saçlar çalkalanır

koyu renk saçlara kızılımsı glge veren çaylı karışımı ben yılarl önce kullanmıştım. gerçekten hoş kızıl ışıltılar veriyor. hatta o zaman yaşımda ufaktı ve annem kuaförde yaptrdığımı sanıp kızmıştı :KK9:

kızlar ben de çok eskiden yapıyordum.gliserin koymuyordum ama öyle güneşleniyordum.Saça dogal bir renk veriyor.1 2 ton açılıyor sadece ama çok doğal.Sanki saçnızın kendi rengi güneşte açılmış gibi duruyor.Bir de papatya suyu yapıyordum.Ama bu tür işlemlerde güneşte beklerseniz rengi daha çabuk açılır.bir de şimdi aklıma geldi oksijenli su da saç rengini açıyor.O daha etkili az kullanmak lazım.sonra kötü bir sarı olur

X