Kendimi çok suçlu hissediyorum.

Nasıl birşey bu sigara denen illet, bu nasıl bir bağımlılık ki evlattan bile önce geliyor..
Nasıl bir anne evladının sağlığı ile sigara tiryakiliği ikileminde kalıyor ve tercihini sigaradan yana kullanıyor..

Konu sahibesi arkadaşım darılma lütfen ama..
Benim böyle "bile bile yanlış yapan insanlara" hiç tahammülüm yok..:KK19:

8.haftadan sonra sen de birçok gebe gibi sigaradan tiksinirsin umarım.. Başka türlü o bebeğe kurtuluş yok çünkü..:KK4:

Son düzenleme:
canim bak 4 sene ugrasmissin Allahim büyük sonunda size bir bebek vermis
ailen, esin sirf bebeginize birsey olmasin diye ( bebegi cok istiyorsunuz diye) sana birsey yaptirmiyorlar cok dikkat ediyorlar
ama sen sigara iciyorsun, allahim korusun ya o bebege bisey olursa? nasil vereceksin hesabini? vicdan azabindan ölürsün. ölürsün. Ne olursun icme bebegine zarar verme allahim büyük sana 4 sene sonra bebek vermis ne olur kiymetini bil ve icme, canin cektigi zaman istedigin zaman baska seylerle ugras baska seyler düsün, mesala bebegine patik falan ör ve hep kendi kendine sunu söyle " bebegim saglikli olacak, cok mutlu olacaz, bebegimin sagligi icin" insallah basarirsin canim

Desteğiniz ve cevaplarınız için sonsuz teşekkürler. Konuyu açtığım ve cevapları okumaya başladğımdan beri içmemeye gayret ettim sadece iki kere arkadaşlarım içerken onlarınkinden bir iki fırt otlandım umarım yavaş yavaşş kurtulucam bu meretten.

4 sene içtim bende..
5 aydır falanda bıraktım..
Hamile falanda değilim.. Annem hep derki ne kadar erken bırakırsan o kadar iyi..
Onun sözünü dinledim birazda.. Bide ileride anne olmak istiyorsa bir bayan bırakmalı bence..
Açık söylemek gerekirse kendi sağlığım için falan bırakmadım sigarayı :KK9:
İleride anne olucam diye bıraktım.. Ki düşün bebek düşünmüyoruz bile..
İlk şey kendini motive etmen.. İstedikden sonra yapamıycan şey yok yeterki iste ve kendine güven..
Beni etrafımdakiler çok motive etti özellikle babam annem ve ananem hatta ucuna ödül bile konuldu düşün artık :KK9:
Bebişini düşün ve içten içe soğut kendini sigaradan kokusundan pisliğinden külünden herşeyinden..

Arkadaşım artık tüm sağlık kuruluşlarında sigara bırakma bölümü var,ücretsiz ilaç da veriyolar,

Bi de benim eşim Bıktım diye bi bitkisel ürün kullanıyo,tadını çok iğrençleştiriyomuş

sigaranın,içemiyorum diyordu,

Ondan deneyebilirsin tiksinmek istiyosan...ALLAH sabır versin
...

Aldığınız her nefes çocugunun oksijensiz kalmasına sebep oluyor.İçinize çektiğiniz her nefes de bebeğinin gırtlağını sıkıyorsunuz yani.Gözününüzün önüne getirin.Beşiğinde mışıl mışıl uyuyan bebeğinizin agzını burnunu kapatır,gırtlağını sıkar mısınız nefes almasın diye? şu anda yaptığınız şey aynen bu. Ana rahminde oksijensiz kalmak demek beyni gelişmeyecek demek.Sakat doğma ihtimali %95.Bütün bunları bile bile hamile bir bayanın sigara içmesi asla anlaşılmayacak bir şey.Madem böyle bir bağımlılığınız vardı hamile kalmadan önce sigara bağımlılığınızı yok etmek için tedavi olup sonra bebek için tedaviye başlasaydınız.Bebeğinizi öldürmeye,sakat bırakmaya çalıştığınız için kutlarım sizi :KK9: :KK64: :KK62:

oncelikle Allah sag salim kucagina almayi nasip etsin.ben de sigarayi icmeyip de yiyenlerdenim.15 yasimdan beri sigara iciyorum.hasta yataklarda geberirken bile ictim.o kadar bagimliyim.hamileligimden suphelendim.gebelik testimin sonucunu beklerken dahi sigara vardi elimde.pozitifi gordugum an sigarayi attim.ve hamileligim boyunca hic de tiskinmedim sigaradan.resmen as eriyodum sigaraya ama 1 kez olsun icmedim.cunku zararim kendimeydi.niye o kucucuk kalbi sigara dumaniyla durdurayim ki dedim.emzirdim yine icmedim.simdi kizim emmiyor ben yine basladim.biliyorum buyuk salaklik birakmisken baslamak ama dedigim gibi hergun 1 nefes olsun istedim o sigarayi ama icmedim.
sadece ve sadece bebegini dusun.bak ne kadar cok beklemissin bebeginin gelmesini simdi de elinin tersiyle itme lutfen.umarim basarirsin.bebegin icin. :emir_bebek:

valla bunun üstesinden kendin gelmelisin biz ne dersek diyelim sen içmeye devam edeceksin. bu tamamen beyinle alakalı cnm. ben içmiyorum ama eşime doktor sigarayı bırakacaksın dedi ve bıcak gibi kesti hiç içmedi bir daha.
ayrıca yengem yeğenime hamileyken çok uyardık içme diye gizli gizli içti sonrada yeğenimi ilk önce 3 aylıkken kaybetme tehlikesi yaşadık sonrasında sürekli hastanede kaldı kuzum ve halada ilaçlı nem veriliyor 6 yaşında hala atlatamadı ciğerleri dumanlı. içiyorsan sonuçlarına katlanırsın.

Bir müsibet bin nasihata bedelmiş.... Cuma günü doktor kontrolümüz vardı ve doktorumuz kalp atışlarının çok zayıf olduğunu bir hafta sonra tekrar beklediğini eğer düzelmezse kaybedeceğimi söyledi :KK43:((( O andan itibaren ağzıma sigara sürmez oldum ona birşey olacak diye ölüyorum.... Cumartesi tekrar kontrolümüz var inşallah herşey düzelir :KK43:(((

Allah yardımcın olsun, inşallah sorun olmaz artık, sigarayı da bırakmışsın, ailen biliyor mu sigara içtiğini? Bir merkez varmış, internetten bulabilirsin, 20 dakikalık iki seansta garantili sigara bıraktırıyorlarmış. Çünkü korku ile bırakılmaz, çok derinde bir yerlerde bitirmek lazım ki, tamamen bitsin. 80 yaşında 65 yıldır sigara içen bi,r teyzeye bıraktırdıklarını okumuştum, ben de para biriktiriyorum, oraya gitmek için. Bu yaz inşallah ben de o merkeze gideceğim.

Allah yardımcın olsun, inşallah sorun olmaz artık, sigarayı da bırakmışsın, ailen biliyor mu sigara içtiğini? Bir merkez varmış, internetten bulabilirsin, 20 dakikalık iki seansta garantili sigara bıraktırıyorlarmış. Çünkü korku ile bırakılmaz, çok derinde bir yerlerde bitirmek lazım ki, tamamen bitsin. 80 yaşında 65 yıldır sigara içen bi,r teyzeye bıraktırdıklarını okumuştum, ben de para biriktiriyorum, oraya gitmek için. Bu yaz inşallah ben de o merkeze gideceğim.

Eşimin kesinlikle haberi yok duysa çok üzülür bu haftayı da atlatayım allahın izniyle ondan sonra doktorumla oturup detaylıca konuşup tedavi merkezlerine gitmeyi düşünüyorum.

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Allah en sağlıklı biçimde kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi...

Şimdi moral depolama zamanı arkadaşım. Kendinizi suçlu hissedip strese boğmaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Yürüyüşlere çıkın, temiz hava alın, sevdiğiniz insanlarla kaliteli vakitler geçirmeye bakın ve düzenli beslenin. Bu risk taşıyan haftayı en verimli şekliyle geçirin. Bakın ben hamileliğimin başından itibaren günde yaklaşık bir paket sigara içtim. Belki bunun "aması" olmaz ama çok zor bir hamilelik yaşadım Allah düşmanımın başına vermesin diyebileceğim ruhsal azaplarla. Şu an oğlum 4 yaşında ve şükürler olsun ki benden bile zeki ve hareketli. Doğduğunda ayaklarında sorun vardı o da sağlıklı beslenmediğim için çok zayıf bir hamilelik yaşamamdan kaynaklandı, karnım çok küçüktü mesela. O kadar sigaraya ve o gerginliğe rağmen direndi bebeğim şükürler olsun ki! Diğer çocuklara kıyasla daha sık hastalanıyor evet ama "% 95 sakat doğar" diyen arkadaşa da "pes" diyorum doğrusu! Çocuk bile abartmaz bu kadar!

Şunun için yazıyorum arkadaşım, kendinize stres yapmanız çok daha fazla zarar verir bebeğinize. Gelecekteki ruh sağlığı için gerginlikten uzak durmak zorundasınız. Bir uzmanla görüşüp hamile bir kadının en kestirme ve en sağlıklı yoldan sigarayı bırakabileceği yöntemleri öğrenip hayata geçirmenizi tavsiye ederim. Haftaya sonucu alır almaz yazın lütfen, dualarımla yanınızda olacağım...

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Allah en sağlıklı biçimde kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi...

Şimdi moral depolama zamanı arkadaşım. Kendinizi suçlu hissedip strese boğmaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Yürüyüşlere çıkın, temiz hava alın, sevdiğiniz insanlarla kaliteli vakitler geçirmeye bakın ve düzenli beslenin. Bu risk taşıyan haftayı en verimli şekliyle geçirin. Bakın ben hamileliğimin başından itibaren günde yaklaşık bir paket sigara içtim. Belki bunun "aması" olmaz ama çok zor bir hamilelik yaşadım Allah düşmanımın başına vermesin diyebileceğim ruhsal azaplarla. Şu an oğlum 4 yaşında ve şükürler olsun ki benden bile zeki ve hareketli. Doğduğunda ayaklarında sorun vardı o da sağlıklı beslenmediğim için çok zayıf bir hamilelik yaşamamdan kaynaklandı, karnım çok küçüktü mesela. O kadar sigaraya ve o gerginliğe rağmen direndi bebeğim şükürler olsun ki! Diğer çocuklara kıyasla daha sık hastalanıyor evet ama "% 95 sakat doğar" diyen arkadaşa da "pes" diyorum doğrusu! Çocuk bile abartmaz bu kadar!

Şunun için yazıyorum arkadaşım, kendinize stres yapmanız çok daha fazla zarar verir bebeğinize. Gelecekteki ruh sağlığı için gerginlikten uzak durmak zorundasınız. Bir uzmanla görüşüp hamile bir kadının en kestirme ve en sağlıklı yoldan sigarayı bırakabileceği yöntemleri öğrenip hayata geçirmenizi tavsiye ederim. Haftaya sonucu alır almaz yazın lütfen, dualarımla yanınızda olacağım...

Çok teşekkür ederim allah hepimizin meleklerini korusun inşallah :)))))

Merhabalar,

Kendimi çok suçlu hissediyorum. Bir bebeğim olsun diye 4 yıldır uğraştım sonunda rabbim onu bana verdi henüz 7 haftalık hamileyim eşim, ailem herkes serferber olmuş durumda elimi işe güce sürdürmüyorlar eşim temizlik, ütü elinden ne gelirse yapıyor yeterki ben yorulmıyım bebeğimize birşey olmasın diye ama ben herkesten gizli gizli sigara içiyorum :KK43: içmediğim zaman sanki ölecekmişim gibi hissediyorum nefesim daralıyor ama ona zararlı olduğunu da biliyorum içmemem gerektiğini biliyorum ama önüne geçemiyorum eğer bu yaptığım yüzünden bebeğime birşey olursa kendimi ömür boyu affetmiycem. Bana bir akıl verin siz hamile olduğunuz dönemlerde sigaradan nasıl kurtuldunuz nasıl yendiniz bu iğrenç şeyi...... (evet iğrenç diyorum biliyorum ne olduğunu ama vazgeçemiyorum :KK50: )

kız hiç sorma bende tüp bebek yaptırdım gezmedigim dr hastane kalmadı sonunda transferim oldu cok şükür test gununu bekliyorum Allah beni kahretsin hala sigara içiyorum kafayı yicem yaaaaa....
içmedigin zaman cok asırı stres yapıyorsan, gunde 3 tanenın tasanı azaltması acısından zararı olmuyormus, bir de nikotin zifir oranları düşük bi sigara iç bari madem içiyosun.. ayy Allah önce sabır sonra akıl fikir versin bize valla

Merhabalar,

Kendimi çok suçlu hissediyorum. Bir bebeğim olsun diye 4 yıldır uğraştım sonunda rabbim onu bana verdi henüz 7 haftalık hamileyim eşim, ailem herkes serferber olmuş durumda elimi işe güce sürdürmüyorlar eşim temizlik, ütü elinden ne gelirse yapıyor yeterki ben yorulmıyım bebeğimize birşey olmasın diye ama ben herkesten gizli gizli sigara içiyorum :KK43: içmediğim zaman sanki ölecekmişim gibi hissediyorum nefesim daralıyor ama ona zararlı olduğunu da biliyorum içmemem gerektiğini biliyorum ama önüne geçemiyorum eğer bu yaptığım yüzünden bebeğime birşey olursa kendimi ömür boyu affetmiycem. Bana bir akıl verin siz hamile olduğunuz dönemlerde sigaradan nasıl kurtuldunuz nasıl yendiniz bu iğrenç şeyi...... (evet iğrenç diyorum biliyorum ne olduğunu ama vazgeçemiyorum :KK50: )
yapma arkadaşım içme alışkanlık bu vazgeçebilirsin bırakırsın gerekirse bi uzmana danış eğer bi paket falanda içiyorsan azalt günde 2 adet falan iç belki bebeğin doğduğunda bi zararı olmaz ama sigaranın zararları ilerleyen yaşlardada çıkabilirmiş mesala erkeklerde sperm kalitesini düşürürmüş anne gebeyken sigara içtiğinde. içme canım ben üzülüyorum bu durumlara çünkü benimde çocuğum olmuyor keşke hamile kalabilsem bendeee

İnşallah en kısa sürede bende senin gibi farkında bile olmadan bırakırım bu mereti. İşyerinde arkadaşlar sigara içiyorlar onları görünce canım çok istiyor birde yine işyerinde doğum yapmış arkadaşlar var onlarda hep günde 5-6 taneden birşey olmaz doktorda izin veriyor o kadarna falan diyorlar bunlar benim kendimi kandırmama ve daha çok içmeme sebep oluyo :KK43:

evet kendini kandırma dayanmalısın,bırakma yollarını dene...eşine söyle ki seni denetlesin baskı yapsın olmaz böyle ...

NeuroFormat.com'a Hoşgeldiniz! NeuroFormat NeroFormat yıkabeynini beynini yıka yikabeynini beyniniyika noroformat neroformat panik atak panikatak alerji EFT NLP alerjiler emotional freedom techniques depresyon neuro linguistic programming n işe yarayan ama pahallı biryöntem İstanbul daysan...

Allen Carr Türkiye, Sigara Bırakma Merkezi, Sigarayı nasıl bırakırım? pek çok ünlü bunla bıraktı. digerine göre ucuz sayılır.

incele inan ve uygula...bebegın için...

Kızlar bilmem farkindamisiniz ama konu 2011 de açılmış inşallah şimdi o bebek iki yaşındadır:)

bende aynı dertten yakınıyorum.... 11 haftalık hamileyim ve çok zorlanıyorum şu belgeselin adını verebilir misiniz izleyip şu lanet şeyden kurtulayım :KK43:((

X