Uzm.Dr.Ümit HAZAR kilo almak isteyenler için cevapladı.

garip_bir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2011
454
4
Burada OLanlar qibi Bnde çok zayıfım.. :KK43:
boyum 158 kilom 32 Öff 9.sınfıtayım..
ARaştırıken bunu buLDum ben deniCemm sizde Deneyiinn :-)

kilo almak için ;

1) Her gün yemeklerden 1 saat kadar önce ve yatmadan hemen önce aç karnına : 1 bardak sıcak süt içine 2 çorba kaşığı bal 1 çorba kaşığı tereyağ konup iyice karıştırıldıktan sonra içilir.
2) Yemekler bol yağlı ve şekerli olmalı , sıcak olarak yenmelidir.
3) Sigara kesinlikle az içilmeli ve hatta bırakılmalıdır. Sigara iştahı keser.
4) Çay ve kahve iştahı kestiğinden çok az içilmeli ve bol şeker konmalıdır.
5) Fındık , ceviz , fıstık , leblebi , çikolata ve dondurma bol yenmelidir.
6) Yemeklerde bol miktarda ekmek yenmeli , meyve ve sebze az yenmelidir.
7) kahvaltıda peynir ve zeytin az yenmeli , tereyağ – kaymak – reçel - pekmez ve bal bol miktarda yenmelidir.
8) Yemekler haşlama değil ; bol yağlı ve kızartmalı , az tuzlu ve kremalı olmalıdır.
9) bol bol mayonezli ekmek , yağlı börek , kremalı pasta , baklava ve kadayıf tüketilmeli , çikolata ve şekerleme yenmelidir.
10) Hareket etmek kilo kaybına neden olduğundan , mümkün olduğunca çok az hareket etmeli , yemek aralarında mutlaka yatıp uyunmalıdır. Fazla gezmek ve yürümek iyi değildir.
11) Su az içilmeli , su yerine genellikle şerbet , cola ve meşrubat içilmelidir.
13) Salata az yenmeli , yendiği zaman bol yağlı ve az sirkeli ve az limonlu olmalıdır.
14) Makarna ve pilav bol tereyağlı olarak yenmelidir.

sağlıklı güzel günler dilerim.

ALINTIDIR..KENDİ SİTESİNDENN...:KK52:

:KK52:kilo alayım dersen sağlıktan eder bu öneriler. yağlı yiyeceklerle birden kilo almaktansa yavaş yavaş kilo almak bana daha sağlıklı geliyor :KK34:

sıcak süt içine tereyağ düşünmek bile istemiyorum:KK70: bunların bi doktorun önerileri olması beni şaşırttı çok sağlıksız

Galiba bir asya fili kadar yiyorum hala 50 ve ustunu goremedim. Stres ve sinirden iki gram dahi alsam gidiyor. Once sakinlestirici kullanmaya baslayip ardindan kilo alma isine mi devam etsem diyorum o.o'

ben de 45 kiloyum ama bu yöntemlerle kilo almak hiç sağlıklı gelmedi bana, kilo alma uğruna erken yaşta hastalık sahibi olunur bu listeye uyulursa

artık ilerde de gelsin damar tıkanıklıkları.kolestrol 300 500 300 500 dans etsın.. :KK52:
bir saglıklı kilo almak var bırde vucudun dengesini bozarak kilo almak var..zaten 3 beyaz tuz seker ve un un fazlası zarar.
neyse bunlar benım dusuncelerım..
:KK68:
bişey daha sorucam merak ettim.bunlar gercekten de bu uzman doktor ümit hazarın kılo almak ıcın yazmıs oldugu cevaplarmı..

Son düzenleme:
artık ilerde de gelsin damar tıkanıklıkları.kolestrol 300 500 300 500 dans etsın.. :KK52:
bir saglıklı kilo almak var bırde vucudun dengesini bozarak kilo almak var..zaten 3 beyaz tuz seker ve un un fazlası zarar.
neyse bunlar benım dusuncelerım..
:KK68:
bişey daha sorucam merak ettim.bunlar gercekten de bu uzman doktor ümit hazarın kılo almak ıcın yazmıs oldugu cevaplarmı..

İlerisini beklemeye gerek yok erken yaşta gelir kolestrol. Benim kardeşim çok yer hem de öyle böyle değil. Gece yarısı 2 yarım kokoreç yediğini bilirim:KK37: Şu anda kolestrolu 350'ye vurmuş durumda üsteik çocuk daha 23 yaında :KK52:

Son düzenleme:
tamam iyi güzel bu listeyi veriyor doktor bey de :)
bunları yiyedcek iştah yoksa napıcazzz :) yani zaten iştahım olsa ben kise bişe sölemeden istediğimi yer içerim öyle değilmi :))
iştah açtırıcı şeyler lazımmm benceeee :):KK52:

burada olanlar qibi bnde çok zayıfım.. :KK43:
boyum 158 kilom 32 öff 9.sınfıtayım..
Araştırıken bunu buldum ben denicemm sizde deneyiinn :-)

Kilo almak için ;

1) her gün yemeklerden 1 saat kadar önce ve yatmadan hemen önce aç karnına : 1 bardak sıcak süt içine 2 çorba kaşığı bal 1 çorba kaşığı tereyağ konup iyice karıştırıldıktan sonra içilir.
2) yemekler bol yağlı ve şekerli olmalı , sıcak olarak yenmelidir.
3) sigara kesinlikle az içilmeli ve hatta bırakılmalıdır. Sigara iştahı keser.
4) çay ve kahve iştahı kestiğinden çok az içilmeli ve bol şeker konmalıdır.
5) fındık , ceviz , fıstık , leblebi , çikolata ve dondurma bol yenmelidir.
6) yemeklerde bol miktarda ekmek yenmeli , meyve ve sebze az yenmelidir.
7) kahvaltıda peynir ve zeytin az yenmeli , tereyağ – kaymak – reçel - pekmez ve bal bol miktarda yenmelidir.
8) yemekler haşlama değil ; bol yağlı ve kızartmalı , az tuzlu ve kremalı olmalıdır.
9) bol bol mayonezli ekmek , yağlı börek , kremalı pasta , baklava ve kadayıf tüketilmeli , çikolata ve şekerleme yenmelidir.
10) hareket etmek kilo kaybına neden olduğundan , mümkün olduğunca çok az hareket etmeli , yemek aralarında mutlaka yatıp uyunmalıdır. Fazla gezmek ve yürümek iyi değildir.
11) su az içilmeli , su yerine genellikle şerbet , cola ve meşrubat içilmelidir.
13) salata az yenmeli , yendiği zaman bol yağlı ve az sirkeli ve az limonlu olmalıdır.
14) makarna ve pilav bol tereyağlı olarak yenmelidir.

Sağlıklı güzel günler dilerim.

Alıntıdır..kendi sitesindenn...:KK52:

kılo alacam dıe mazallah seker hastası olup:KK1: Tansıyon ve bı cok hastalıga yakalnmaya hıc nıyetım yok bunları deneyen ınsan kesıın seker hastası olur en sonundada yag fıcısı:KK1: Olur bahsettıklerın hıc saglıklı degıl bence deneme kılo alacam dıe saglııgndan olma saglıklı yollarla kılo almaya bak...:KK1:

bu nasıl bir menü allahım tereyağını sütte düşünemiyorum galiba bunları yediğimiz vakit rahat rahat damarlarımızı tıkıycaz artık kolestrol tavan yapar zayıflığıda unuturuz sağlığımızla ugraşırız

bu önerilerin bi doktora ait olduğunu düşünmek bile istemiyorum.öyle şey mi olur ya su içme kola iç ne demek

bu ne biçim doktor ya :S eşim zayıf o da kilo almak istiyor ama bunlar çok sağlıksız şeyler. daha 9. sınıftasın düzgün bi diyetisyene git sana uygun bişey verir belkide tiroitlerin filan çok çalışıyordur bi rahatsızlığın olabilir. bu listeyi uygulama da canım Allah korusun ilerde sorun olur.

Bu ne biçim bir doktormuş ya böyle tavsiyeleri bi doktorun verdiğine inanamıyorum çok sağlıksız kilo alayım derken hasta oluruz valla allah korusun

bunları bi doktor demiş olamaz bence. acaba bunları yapmayın şeklinde mi dedi ki:)) ya yok saçma bunlar. hasta eder yahu. kafayı kırmış derim doğruysa.. diplomayı bakkaldan almış bile derim.

X