2011 Ekim Anneleri

nida canım elvının burnuna serumu şırıngayla vermeyı dene..tüpün tamamını şırıngaya cek..ve tek seferde hızlıca sık burnuna ..once nefesı kelırı gıbı olur genzıne gıdecegı ıcın ama 1 2 sanıye ıcınde yutar..bu sayede burun ıcını yıkamıs olursun aynı soylenen gıbı..
bız yegenıme hep oyle yapardık..damlayla pek faydası olmaz mesele genzıne kacıp temızlenmesınde zaten oda damlayla olmaz..

bızımde yarı kırkımız cıktı ama o gun kızımı ne yıkayabıldım ne de gezmeye goturebıldım..havada evde cok soguktu,cesaret edemedım yıkamaya dun halıfleks le yerlerı kaplayıp esımde camları onarınca yıkadık yavrumu..21. gununde yanı..ee zaten burda kımsemızde olmadıgı ıcın kendı kendımıze evdeydık herzamankı gıbı...

herkesın canı sıkkın patlamaya hazır bomba mısalı..bayramın 3. gunu bebek gormesıne esımın arkadasları geldı 4 aıle..ve o gun hava ınanılmaz soguktu..halıyle ben usuttum ve hemen sutumden kızıma gectı kızım vıkır vıkır kustu mısafırın onunde ust bas kalmadı..hemen degıstım ama canım burnumda resmen..nıyemı kadının dedıklerıne...

neymıs efendım annesı ona dogumdan sonra aylarca bakmıs,elını sıcaktan soguga vurmamıs,bı lavabo ıcın yerınden kalkmıs,gecelerı hep uyumus annesı sadece mama saatlerınde kadını uyarmıs emzırmesı ıcın onun dısınada hep bebege annesı bakmıs,ısı gucu yemegı bulasıgı hep anası yapmısta...falann da fılannn vs......bana guya annen sana nıye bakmadı kızın 10 gunlukken gıttı demeye getırıyo hatta getrmıyo resmen dıyoo.annen sana baksaydı usutmezdın kızında kusmazdı dıyo.bende kestım attım lafı..tuvaletı kım yıkıcak..banyoyu,bulasıgı ,camasırı utuyu kım yapcak evı kım temızlıcek ve mısafırı kım agırlıcak dedım..hangı bır gun bunları kocam yapsın onada yazık gunah dedım...ablam dogum yapacak annem de onun basına gıttı dedım..ama cok sinirlendım onlar gıttıkten sonra kızımda ıyıce huysuzlandı ona sarıldım oyle agladım kı...benım yanımda annem varken bıle bır gece bakmıs degıl kızıma ..sırf o yuzden ya dikişlerım attı..daha 3 gunluk lohusayken annem ne biçim dıkısmıs ıyılesemedın onca pansumana bakıma dıye laf soktu..mıllete ne anlatayım kı ben daha..

esımde agladınmı sen dedı yok dedım nıye canın sıkkınn yuzun hasta gıbı deıd..basım da catlıcak gıbı agrıyordu zaten 1 haftadır aralıksız dedım basım tuttu gene..kıza bak sen ortalıgı toplayım dedım gıttım mutfaga bı yandan bulasık yıkadım bı yandan agladım..kımsesız gıbı hıssedıyorum kendımı yapayalnızzz..

iremcim üzülme tatlım, seni çok iyi anlıyorum.. şuanda yusuf kucağımda çok şey yazmak istiyorum ama... bak eşin senin için ne güzel nimet, dikişdi hastalıktı geçer bunlar.. Allah dermansız dert vermesin... dün daha eşim diyordu sıkıntılı zamnalrda Rahmanın verdiğinimetleri düşünmek lazım diye.. ki baktığımızda ne çok şükür vesilemiz var, sadece yavruların masum yüzüne baksak yeter:KK34:

bende gurbetteyim canım, ama napcaz.. inş görüşürüz genişçe daha, benim paşam altını fena doldurdu gidelim temizleyim:KK1: öptük sizi biz:KK54:

merhabalar güzel anneler bebeklerini kucaklarına alanların gözü aydın , ben 2012 şubat-mart annesi olucam inşallah sizler gibi bu güzel duyguyu dahada yaşayacağım

sizlere sormak istediğim birşey var, İSTANBUL ANADOLU YAKASI CENTRAL HOSPITAL DR. BAŞAK SEL'e giden var mı? 2012 mart anneleri olarak yaklaşık 6 kişi gidiyoruz ama bu aralar hepimiz onda doğum yapmış birilerini bulmaya çalışıyoruz, aranızda Başak Sel'de doğum yapmış tanıdığı olan veya yorumları okuyan var mı?

geçenlerde bizden bir arkadaşın canını çok sıkmışta doğum hakkında bizide bir endişe aldı...

msj atan olursa veya 2012 mart annelerine bilgilerini paylaşan olursa çok çok mutlu oluruz...

Canim benimkinin de sariligi devam ediyor, kan uyusmazligi oldugu icin bebekle aramda yavrum atlatamadi bir türlü. Ama ac birakmiyorum hic, geceleri bazen mama da veriyorum cünkü emiyor emiyor bir sey gelmeyince hirslaniyor kuzum...

Nida cok gecmis olsun canim Elvin´e, Rabbim tüm bebeklerimize $ifa versin...

Benim de annem gitti dün :KK43: Yari kirkini cikardik kizimin, sonra anneanneme gittik yumurtalarimizi aldik. Ben bayramda kizimi anneme birakip birakip 2ser saat gezdim geldim esimle. Esime bir sürü kizan oldu "kizcagizi niye cikardin" diye ama malum emir altindayiz biz ailecek... Dün de kayinvalideme geldik, burda kaldik, gelen giden kendimi odaya kapattigim halde geldi kizimi sevdi. Yavrum yine nazara geldi 6 saat hic durmadi uyumadi... Ayni binada esimin babaannesi ve amcasigil de var, oyuncak oldu yavrum... Dün yari kirkimizi cikarinca biraz sinirlerim yatisti gibi oldu ama yine yazmaya baslarsam size 2 güne kalmadan hic sasirmayin :KK50:

çok teşekkür ederiz teyzesii...kızımı bu sabah dr a götürdüm ,ciğerleri temiz ama burnu çok dolu dedi ,temizleyip temizleyip yatırcam artık ,burnu dolu olunca uyumuyo çünk ,yawrum rahatladı azcık ,bende rahatladım ama Allah a şükür bronşit olmamış yawrum ,ama 2 gün sonra yine göreyim dedi ,ciğerlerine inebilirmiş heran ...

İREM teşekkürler tavsiyen için ,dur bi dr a soruyum ,bana mantıklı geldi... şimdi sordum ,hiç bi farkı yokmuş ,zaten bol bol yapıyorum ,,bide damlalığı tamamen boşaltıyorum burnuna,öyle tek tek değil ..
canım benim kimsenin dediğine bakma sen ,herkes aynı değil neticede ,bak benim annemde 20. gün geldi ,doğumun erken olcağını kestiremediğindn ,ve bileti önceden aldığımızdan ,40 çıkmadanda gitti ,ki nerdeyse ben gitmesini iple çektim ,evim minik olduğundan ve ona yük olmak istemediğimden ,ben kendi işimi kendim yapmayı tercih ederim şahsen ,annem bile olsa önümde dönüp iş yapmasına gönlüm razı olmaz zate ..bence misafirin sana geçmiş olsun yerine gıcıklık vermeye gelmiş ,kendince hava atmış uyuz,..annesi öyle bile olsa anlatması çok saçma...
sen güçlü birisin ,ben kendi işimi yaparım annemi kendime hizmet ettirmem deseydin yaaa...boşver ,ağlama bak sütünede zarar gelmesinn...sağlıklı bi bebeğin ve sana herdaim destek olan bi kocan var ..anne-baba devri bitti artık ,kendi ailelerimizi kurduk bizde ..onlar bize ancak misafir olur artık..

Son düzenleme:
nida çok geçmiş olsun canım,inşallah tez zamanda iyileşir kuzum

TEŞEKKÜR EDERİM CANIM ..GAZ İÇİN DAMLA KULLANDINMI ,İŞE YARIYO ,BİDE AYAĞINA SICAKSU TORBASI KOY...BİKAÇ TAMLA REZENE ÇAYIDA DAMLATABİLİRSİN AĞZINA ,RAHATLATIYO ODA...GEÇEN HAFTADA BEN ÇEKTİM ÇOK ,SANIRIM ,BİRAZ ÜŞÜTTÜM AYAKLARIMI ONDAN ,BUHAFTA MAŞŞALLAH:nazar::nazar::nazar:Bİ SIKINTI YAŞAMADIK..

selam kızlar
bız pek ugrayamaz olduk bursuru sey yasadım ama bıttı gıttı sukur cumartesı kadın gelcek ev dandını ben camasır yıkama telasındayım haftayada annem anjıo olcak umarım bırsey cıkmaz hayatımız mısafır gelmezse artık duzene gırıcek ıstemıyorum artık mısafır falan
hastalarımıza gecmıs olsun dıyeyım rabbım sıfa versın ınsallah

sımdı sorum olucak yenı bı elektırık supurgesı almaya karar verdım baktık bugun aslında kararım sesız supurge almaktı ama aklım karıstı gıdınce phılıps fc 9170 i okadar ovdulerkı alıcaktım nerdeyse ama bı netten bakıyım dedım maraton ve fakır cok ovulmus bu yok 500 w emıs gucu sesız supurgelerde 370 400 watt oluyo ama kararsız kaldım ne alsam dıye almısken ıyı ceksın sesız olsun ıstedım bızımkı artık cekmıyo aksıne pısletıyo ama begendıgım dıgerlerı kadar sesız deyıl evdekınden sesız ama ne tavsıye edersınız? sesız supurge kullanan yada bu markayı kullanan var mı ?
neyse cevapları yarın alıcam sımdı yatıyorum cocuklar uyurken ıyı geceler hepınıze

sinemcim ben birkaç ay önce philipsin maraton 9210 süpürgesini aldım. İnanılmaz memnunum çekiş gücü çok iyi. Temiz sandığım halımı süpürünce bir avuç kıl tüy çıkarmıştı. Perde ve koltuklar için süpürgenin koluna monteli son derece kullanışlı aparatları var. küçük ve hafif ayrıca 6 metre kablosu olması da kolaylık sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak inanılmaz sessiz. Maximumda çalışırken bile kapıyı kapatınca diğer odadan belli belirsiz duyuluyor ben gece yarısı bile süpürüyorum evi. Zaten düşük seviyede sesi çok daha az çıkıyor. fc 9170 son çıkan modellerden ama maratonun emiş gücü ve hemen hemen herşeyi aynı tek farkı süpürgenin kolunda açma kapama paneli koymuş olmaları birde maratona göre daha yüksek sesle çlışıyor. son çıkanlardan olduğu için fiyatıda biraz daha yüksek. ben süpürgemi netten 470,00 TL ye aldım. Mağazada 680 lira istemişlersi. 3 günde eve geldi çok memnunum. sanada tavsiye ederim..
nidacanım çok geçmiş olsun. inşallah kısa sürede iyileşir elvin. eylüldede ara ara hırıltı oluyor özellikle ağladığında yada sinirlendiğinde yarın bende doktora götürücem bakalım ne diycek.

birde kızlar ilk karma aşısını yaptıranlar aşıdan sonra bebeklerinizde ateşlenme yada rahatsızlık verici bir durum oldumu. tecrübelerinizi yazarmısınız bizimde pazartesi aşımız var....

nidacım geçmiş olsun canım umarım şimdi iyidir kızçen..bide bişi takıldı aklıma ağzı köpürüyo demişsin ama benim oğlumda bazen dudaklarını sıkıyo tükürüyo gibi yapıyo baloncuklar oluyo o köpük o köpük mü acaba.

nevin canım bizimde sarılığımız devam... normal sarılık 10 günden sonra geçermiş anne sütü sarılığı dedi doktorumuz o yüzden 3 aya kadar geçecek dedi. gluko fosfat 6 dehidrogenez mi ne bi test yaptırdı oda normal çıkınca öyle dedi.yarın kontrolümüz var bakalım noolmuş.en son 11.60 ydı.

bide irem var aklımda kalan hem düşüncesiz hem yüzsüz misafirlerle uğraşan...canım bence de takma biz alışkınız her işimizi jkendimiz yapmaya hem kimse bizim gibi yapamzkiiii :KK20::KK20::KK20:

merhaba arkadaşlar. herkesin geçmiş kurban bayramı mübarek olsun.umarım güzel geçmiştir....
bizimde bayramın 2.günü kırkımız çıktı.. kırk falan uçurmadık :KK9::KK9: daha önceden gezmelere gitmiştik oğlumla hemde ilk gezmesi bi çeyiz sermeydi .bayramda geziyosun ediyosun akrabaları falan ama ben dışarda tek başımıza gezmeyi özledim.
ve çarşıyada çıkmam lazımdı arefe gecesi tutturdum çıkıcam diye burnumdan geldi vazgeçtim.kaynanam geldi hemen öğrenince çocuk noolcak diyo çocuk kalsın siz gidin diyo.dedim bırakamam oda gelicek tabikiii.sen değilmisin eline alınca 10 dakka sonra eyvah acıktı bu demeye başlayan... 10 dakka sonra gelemem dedim... başka da büssürü şeyler dedim sonra da vazgeçtim gitmekten... ipler koptu eşime patladım yeter artık dedim çekemem ben dedim özgür olmak istiyorum kimsenin hiçbişeyime karışmasını istemiyorum dedim..... biz bittik kaynanamın dünyadan haberi yok... saatlerce ağladım sonra çağırdım eşimi konuştuk konuştuk konuştuk ... sanırım evlendiğimizden bu yana ilk defa bu kadar konuştuk ... koptuğu yerden bağlamaya çalıştık ... bakalım artık ya bismillah...

dedim ya tek başıma gezmeyi özledim diye... ilk 3 gün bütün akrabaları bitirdik 4. gün bize kalsın gezelim diye.4.gün nereye gideceğimize karar verdikten sonra evden çıkmamız 4 ü buldu :KK43::KK43: akşama da misafir vardı. hiç sevmiyorum böyle sınırlanmış zamanlarda bişi yapmayııııı...şimdi gidiyoruz yoldayız ve geldiiiiik . ben alışveriş merkezi falan gezmek istiyodum eşimde nar bebe diye bi yer var bursada as merkezin yanında oraya getirdi.bebek arabası puset kanguru falan bakmak için. kapının önünde bi araçlık boş yer var eşim girmeye çalışırken kadının biri girdiiii.allaaaaaah sen misin giren dermişim... ama eşim çok kızdı .başka duracak yerde yok.sanırım as merkezin otoparkına girdik ve oğlum artık açlıktan ağlamıyor yırtınıyordu...ben fırsat bulur bulmaz emzirmey başladım.kuytu bi yerdi. emmemiz bitti hadi dönüp tekrar gidelim dedik bunun için 2 km lik bol trafikli bir yolu yeniden geçmemiz lazımda o yolda ilerlerken tekrar bebiş acıktı tekrar emdi. geldik bu sfeer başka bi yere park ettik eşim bi tuvalete gidiim dedi. eşim gelene kadra biz tekrar emmeye başladık. emmesi bitti ben bi üstümü topliim öyle gazını çıkartıyım diye yatırdım arabaya yatırmamla fışkırarak kuaması bir oldu.... eeee kusunca karnı tekrar acıktı... ....

bu hikaye böyle devam ediyo. oğlum acıkıyo emiyo gazı çıkıyo yada çıkmıyo kusuyo eşim tuvalete gidiyo o gelene kadar tekrar oğlum acıkıyo emiyo kusuyo.... bide bebek taşıma çantası araba puset hiçbişey yok.battaniyeyle götürüyoruz... çok zor oluyo hemen dağılıyo . neyse güç bela çıkalım dedik girdik ve 5 dakika sonra çıktık.yanında hemen migros vardı. migrosu görünca aklıma fatoş un hindistancevizli unu geldi aklıma layım dedim.halaaaa arıyorum o unu. ama sanırım yanlış hatırladım.migros değil tansaş yada kipaydı herhaldeki bulamadı. 5 dk. migrosta dolaştık.hemen arabamıza geldik. ilk gezme maceramız böyle sonlandı.dönüşte bi çorbacımız var oraya gidelim dedik.bebek uyuyo arabada bırakalım dedik ve arada kontrol edelim diye dışarda oturduk bu soğukta. arabadan 3 mt.ilerdeyiz çorbalar geldi içiyoruz eşime diyorum bi bak gel bakıyo geliyo mızırdanıyo diyo ben hemen bitirip çorbamı gidiyorum eşim 2. yi içiyo. arabaya bi geldim çocuk yırtınıyoooo . nasıl ağlıyo yavrummm eşim korktu diyo.. niye korksun yaaaa diyorum bende. gene acıkmış yalanıyo hemen kucağıma aldım emzirdim veee eve geldik.

sonuş olarak çocuk arabadan nar bebeye ve migrosa girerken çıkarken soğukta kaldı sadece oda üstünde bir penye bir örgü birde peluş battaniye vardı .bence üşümesi imkansızzzz!!!! neyse eve geldik. bu arada son emmedeki gazını yine çıkaramadı yavrum eve gelince çıkariim dedim.kaynanam kapıda hemen aldı oğlumu dedim gazı çıkacak yoksa kusacak.ayrıca kustu üstü değişecek... hiç tınmadı kadın aldı götürdü misafirlerin yanına.... bi süre sonra geldi bana bebek. uğraştım gazını çıkaramdım ve kustu ama az kstu. teftişe geldi kaynanam noldu gene kustumu.... üşüttü mü acabaaaa. hayır dedim üşütmedi gazını çıkaramadı ve kustu...bu arada çocuk ıkınıyo sıkınıyo kıpkırmızı oluyo gaz çıkarmak için gazı olunca hep öyle yapıyo ... ayyy çok değişik şeyler yapıo hiç yapmadığı şeyler yapıyo diyo ( yani bunun türkçesi çocuğu dışarı çıkrdın üşüttün bi çocuğa bakamadın demek benceeee... nedense onlarla beraber bayram gezmelerine çeyiz sermelere gidilince üşünmez ama ben kendi istediğim bi yere gidecek olunca kesinlikle üşünürrrr mutlaka çocuk kaynanaya bırakılmalıııı....gerekirse kaynana emzirirrr yani o dereceeee...... sonra annemler falan geldi konu yine yanı yere geldi. allah allah niye öyle ıkınoyoki... her seferinde bıkmadan usanmadan sanki ilk defa görüyormuş gibi aYNI cümleyi söyleyip duruyo... üşüttü mü acabaaa... bide şikayet ediyo beni anneme... hadi yediği bişeyden geçti desen e yemiyoki bişeyyy... ((((ilk günler d edikkat ediyodum onun gibi kabız olmıyım diye :KK9::KK9: sürekli kayısı hoşafı yoğurt ve çorba yiyodum... o zamanda şikayet ediyodu anneme yemiyoki bişey .annemde doktor dediğine göre vardır bi hikmeti diyo ama kadın anlamıyo... ana gibi yar olmaz hakkatennn.... anneme diyomki bir memeyi emerken uyuyo kalıyo yada ağzını kitliyo diğerni emmiyo diyorum. belkide yetiyodur ona kızım doyuyodur diyo. ama kaynanam gözünün önünde yarım saatte iki memeyide emdiği halde acaba doymuyomuki diyooo... biha öyle bişi desin heeee yetmiyo benim sütüm gel sen emzir dicemmmmmm ....)))) ayağını sıcak tutucak falan filan bana diyemiyo normalde derse patlıcama rtık annemin yanında söylüyooo :KK47::KK47::KK47: ama dedik bu bi bebek... bebeğin normaldir dedim osurması sıçması :KK35::KK35: ıkınması gazı olması... ne bilim diyo ben hiç görmedim öyleee.. ya kızlar allah aşkına söyleyin ARANIZDA BEBEĞİ SADECE ACIKTIĞI İÇİN VE ALTI BATTIĞI İÇİN UYANAN ONUN DIŞINDA HEP UYUYAN YADA SESSİZ SAKİN Bİ BEBEĞİ OLAN VAR MI.... BEN TEK MİYİM NUMUNE MİYİM.... hem sanki o bakıyo gece sabaha kadar. aha bu gece 3.30 da kalktık oğlumla bi daha uyumadı taaaakiiiii 10.30 a kadar. gazdan mahvoldu çocuk yine... bende gecedne içtim rezenemi oğlumun damlalarını verdim taa sabah etki etti ama napalım.buna şükür şimdi de uyuyo yorgun savaşçıııı....

onlar bebek emmesin uyumasın kaka yapmasın gazı olmasın oyuncak bebek gibi olsun hiçbir yaşamsal faaliyet göstermesin sadeceeee uslu uslu dursun ve sevsinler onu istiyolar...:KK47::KK47::KK47: ama ben öyle bi bebek görmedim kiiii.:KK53::KK53::KK53: siz gördünüzmüüüü .gördüyseniz şayet oğlumu o bebekle değiştiriciiiiiimmmm.:KK37::KK37::KK37::KK37:

offff offffff .. neyseki yarın yok yok hatta bu gece evimize gidiyoruuuuuuuuuuzzzzzz :KK9::KK9::KK9: yuppiiiiiiiiiiiiiiii :KK76::KK76::KK76: yarın doktora gidiciiz kalça ultrasonu için vee sarılık konrolü için...

bu arada sarılığın düşmesi için bi formül aldım (çok saçma gelsede kaç günden beri düşünsemde ) bugün gaza da iyi geldiğini öğrenince yapmaya başladım.

bunu yapan arkadaşım ona da biri demiş onun oğlundada vardı sarılık onun değeri baya düşüktü benimkine göre ama işe yaradı diyo rengi yerine geldi diyo çocuğun. bugünde o suyu verdiğimden beri kendi çıkarıyo gazını diyooo. yani benim oğlumda kendi çıkarıyooo :KK37::KK37::KK37:ama çıkması uzun sürüyo .:KK9::KK9:
tarif şu. 1 çay bardağını yarısı kaynamış soğumuş su yarısı soda olacak şekilde dolduruyoruz.içine 3-4 damla limon sıkıyoruz.sürekli karıştırıyoruz asiti geçince bebeğimize günde 3-4 sefer 1 çay kaşığı veriyoruz...saat 11-12 gibi verdim ağzına 10 dakka önce değiştirirken bezini yeniyi koyar koymaz hem gaz çıkardı alttan hemde kakasını yaptı. bilmiyorum onun faydası mı ...

benden bu kadaaarrrrr.... ohhhhhh be rahatladım.şu kk da olmasa :KK43::KK43::KK43:

kızlar malesef buraya eskisi gibi gelemiyorum. İnanın delirmek üzereyim. Kızım geceleri saat beşten önce uyumuyor. sabaha doğru uyuyor. sonra 7 gibi uyanıyor. Onu emziriyorum, altını alıyorum tekrar uyutuyorum derken 7:30 oluyor. tam uyuycam saat sekizde kayınvalidem geliyor. Bütün gece uyumadık yeni uyudu oda halsiz bizde diyorum kadının umrunda değil. Beşiğin yanına gidip eylül,eylülll eylüll deyip duruyor. Kızım uyanmayıncada başlıyor eliyle yanaklarını sıkmaya, pıt pıt yanaklarına dokunmaya.. Anne uyanmasın bütün gece kustu halsiz bırakalımda biraz uyusn diyorum yok yine aynı şeyleri yapıyor. birde yatak odamda oturuyor akşama kadar. İnanın gece eylül uyuytmuyor, gündüzde kayınvalidemin yatak odamdan çıkmaması yüzünden ben uyuyamıyorum. bugün kızım bir aylık oldu ve ben bir aydır toplam 2 günlük uyku bile uyumamışımdır. Gözlerimin altı mor mor halkalar olduki birde sol bacağımda damar tıkanıklığı geçirdim ve 15 gün yatakta kıpırdamadan uzanmak zorunda kaldım.
Şimdi bakma sen kayınvalidene uyu diyceksiniz. Ama uyuyamıyorum çünkü eylülü rezil ediyor. İnanın kendi evimde antiloplar gibi dolaşıyorum sürekli kızımı o kadından koruma çabası içindeyim. Daha on günlükken eylülü hoppala yapmaya kalktı kadın ya kemiği neki sen on günlük bebeği yarım metre havaya atıp tutuyosun. Aklım çıktı nazikçe yapmamsı için uyardım ama yok o ebeymiş, üç çocuk büyütmüş hiçbirine bişi olmamış bunada olmazmış. Yaa en son dedim zaten alışmasın diye hoppalama yada pışpış yapılmasını istemiyorum ayrıcada eylül benim ilk çocuğum istemiyorum lütfen sizde yapmayın diyorum yok her fırsatta atıp tutuyor çocuğu.
Birkeresinde almış eylülü eline yatağa vuruyor. Evet aynen öyle kerata kerata diye diye yatağa vurarak seviyor çocuğu aklım çıktı. Annem kızdı küçücük bebk o neyapıyorsun sakat kalır diye ama bişi olmazmış....
Kızımın gazı var diye omzuma alıp sırtını ovuyorum öle olmazmış ya çocuğun altını alırken ayak bileklerinden tuıtup kızımın dizlerini göğsüne kadar bastırmaya çalışıyor. Kalçası çıkıcak yapmayın diyorum ama unutuyorum o emekli ebe ya bişi olmaz.....
birde uyuyan çocuğu sürekli uyandırıyor yatağının başında sürekli cama tıklar gibi yüzüne tıklayıp çocuğu huzursuz ediyor mikrop. Akrabaları gelince uyuyan kızımı beşikten uyanacak uyanacak kerata deyip kucağına alp tüm akrabalarının kucağında tek tek gezdi
riyor. ya ben kış günü gelende nezle falan olur diye kendimi yatak odasına kapattım kucak çocuğu olmasın diyorum kadım dediğim dedik çaldığım düdük diyor.
birde annem yanımda ona rağmen ancak uğraşıyoruz kadınla. Annemle uğraşıp duruyor gereksiz gerginlikler yaratıyor musubet...
ya hasta olmuş çocuk sevmeye geliyo hönk hönk öksürüyor dedim gripmisiniz hayır boğazım gıcık yaptı dedi. grip olmuş banada bulaştırdı uyuz.
İnanın gitsin diye eylül uyumuyo ışık gözünü alıyo dedim ışığı açtırmadım. üç saat karanlıkta oturdu mikrop. Ya kapıyı açmimm diyorum ama nerde.küçük bebek var diye düşünmeden kapıyı kırar gibi vuruyor. Yarım saat fatoşşşşşş diye bağırıyor.
Ya o varken uyanık olduğum sürekli tetikte olduğum halde çocuğu huzursuz ediyor. Birde uyusam kesin sakat bırakır...
Anlıycanız, doğuma bir hafta kala aniden sezeryan olmak zorunda kalmam, sezeryan sonrası,göğüs ucu yaraları,uykusuzluk, bebeğin huzursuzluğu,bacağımdaki damar tıkanıklığı, birde bu kadınla uğraşmak derken ben mahvoldum. Sinirlerim çok bozuk annemin izni bitmek üzere o gidince deliririm ben bu kadınla yapamam. eşime bende annemle gideyim 20 gün durup gelirim diyorum ama olmaz ben kızmdan ayrı kalmam diyor. Kayınvalideme ise laf anlatmak ne mümkün ona göre o müklemmel bir babaanne ama ben ve annem ona biricik torununu sevdirmşyoruz..
eşimse haklısın ama laftan anlamıyor ne yapayım diyor. Altlı üstlü oturuyoruz .....
İnanın çok bunaldım. Kadın beni sinir ediyor. Ya doğumumdan önceki gün küstü eşimi doldurdu bütn gün fatoş bana surat atıyor diye. Doğuma bir karış suratla geldi. doğuma girerken yüzünü bile görmedim doğumdan sonra eşim bebeği görsün diye hastanenin kantininden topladı geldi hanfendiyi. 15 dk bakıp defolup gitti.bidaha hastaneye bile gelmedi. 9 ay boyunca çöp almadı. İlk torunu doğduktan bir hafta sonra ilkolul beş,njci sınıfa giderken giyebileceği bir çırtçırtlı atlet. pazardan alınmış tiftik tivtik olmuş bir pijama ( oda anca 6 yaşında olur) almış bebk görmeye birde 14 ayar künye taktı eylülün koluna ucube...
bunları yaptıktan sonra biricik torunu oldu kızım bir gün görmese duramıyormuş uyuz. ya madem seviyosun bütün gece kustu uyumadı şimdi daldı uykuya diyorumda sen onu ne diye uyandırmaya çalışıyosun. Hiçmi acımıyosun. daha on günlükken nasıl yatağa vurarak seviyosun, hoppala yapıyosun ya biyerine bişi olsa. yaa başıma gelmeyen kalmadı gece uyumadım diyorum her sabah 8 de gelip 4 te gidiyorsun yatak odamda yatağımın üstünde oturuyosun o saate kadar. Hiçmi acımıyosun uykusuz nasıl yaşar insan...
inanın annem gidince ben tamamen depresyona girerim, napıcam bilmiyorum......

efsa canım bu kayınvalidelerin hepsi aynı. Allah onları bilidği gibi yapsın...
gaz sorununa gelince benim kızımda kızarıyor, ıhlıyor, inanılmaz ıkınıyor, sıkınıyor gaz yüzünden geceleri uyumuyor. gazını çıkaramayınca yediğini kusuyor hatta şuan uyuyor ama hala ıkınıp sıkınıyor ve ıhlıyorrr.. Senin oğluşunda hiç bir sorun yok tek sorun o çok bilmiş kayınvalidende canım. Sıkma canını diycem ama benim başımdada aynı dert var ve can sıkılıyor biliyorum.. bAllah yardımcımız olsun ne diyelimmm..

merhaba arkadaşlar, ben inş. mart annesi olacağım ve medipol hastanesine gidiyorum doğumu da orda yapmayı düşünüyordum ancak bebeğin aşıları işitme testi ve annenin tahlilleri gibi bir takım şeylerin fiyatın dışında olduğunu öğrendim. medipolde doğum yapan varsa bu fiyatlar hususunda bilgilendirebilir mi ne kadara çıktı doğum ücreti? şimdiden teşekkürler...

sinemcim ben birkaç ay önce philipsin maraton 9210 süpürgesini aldım. İnanılmaz memnunum çekiş gücü çok iyi. Temiz sandığım halımı süpürünce bir avuç kıl tüy çıkarmıştı. Perde ve koltuklar için süpürgenin koluna monteli son derece kullanışlı aparatları var. küçük ve hafif ayrıca 6 metre kablosu olması da kolaylık sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak inanılmaz sessiz. Maximumda çalışırken bile kapıyı kapatınca diğer odadan belli belirsiz duyuluyor ben gece yarısı bile süpürüyorum evi. Zaten düşük seviyede sesi çok daha az çıkıyor. fc 9170 son çıkan modellerden ama maratonun emiş gücü ve hemen hemen herşeyi aynı tek farkı süpürgenin kolunda açma kapama paneli koymuş olmaları birde maratona göre daha yüksek sesle çlışıyor. son çıkanlardan olduğu için fiyatıda biraz daha yüksek. ben süpürgemi netten 470,00 TL ye aldım. Mağazada 680 lira istemişlersi. 3 günde eve geldi çok memnunum. sanada tavsiye ederim..
nidacanım çok geçmiş olsun. inşallah kısa sürede iyileşir elvin. eylüldede ara ara hırıltı oluyor özellikle ağladığında yada sinirlendiğinde yarın bende doktora götürücem bakalım ne diycek.

birde kızlar ilk karma aşısını yaptıranlar aşıdan sonra bebeklerinizde ateşlenme yada rahatsızlık verici bir durum oldumu. tecrübelerinizi yazarmısınız bizimde pazartesi aşımız var....

selam kızlar

sansecım zature yada baska bıse cıkmamasına cok sevındım fıskırtarak damlatyanı sık burnuna ve hemen yuz ustu cevır bebegı bıde kalorıferın ustune su koy oda nemlı kalsın
tum bebeklerımıze annelerımıze gecmıs olsun kucagımda yusuf uyku yok gaz cok gıremıyorum nete
fatoersın 3 model arasında kaldım Philips - Torbasız elektrikli süpürgeler - Ev ürünleri - Elektrikli süpürgeler bu lınkte 3 u kıyaslanıyo senıkı torbasız ama emıs gucu 350 dıgerlerı 450 ve 500 bugun karar verıp almak ıstıyorum bıde sen baksan 3une kullanan sensın benım uankı supurgemde torbasız ama zor temızlıgı senınkınınkı nasıl bıde hangı sıteden aldın yusuf kucagımda pek yazamıyorum bı bak canım 3une:KK1:

efsa canım bu kayınvalidelerin hepsi aynı. Allah onları bilidği gibi yapsın...
gaz sorununa gelince benim kızımda kızarıyor, ıhlıyor, inanılmaz ıkınıyor, sıkınıyor gaz yüzünden geceleri uyumuyor. gazını çıkaramayınca yediğini kusuyor hatta şuan uyuyor ama hala ıkınıp sıkınıyor ve ıhlıyorrr.. Senin oğluşunda hiç bir sorun yok tek sorun o çok bilmiş kayınvalidende canım. Sıkma canını diycem ama benim başımdada aynı dert var ve can sıkılıyor biliyorum.. bAllah yardımcımız olsun ne diyelimmm..

kızlar sorunlar ortak benim kayınvalide de aynı.kırk içinde bizde kaldı gecenin 3 yatakodamdam bebeğin başında.doktor ne derse tersini söylüyor onlar ne bilcek diyor.uyuyan çocuğu uyandırıp kucağında öle böle geçti ama benim sinirden sütlerime mal oldu densiz davranışları.son bombasıda bayram günü gittik et doğruyor. uyuyan kuzumu ,etli üstübaşı,elleri leş gibi aldı kucağına oturttu sinirden ağlıcaktım. nerdeyse. altını alıyorum eller havada kucağına almak için bekliyor. ya ben mi çok takıyorum anlamadım sinir oluyorum. bunlar hepsi aynı ,allah akıl fikir versin(yazcak okadar çok şeyim var ama yazamıyorum kılavyem bozuk )

efşa,fatoş ,ayçam ...Allah size sabır versi,n kızlar,hakikaten kayınvalideleriniz belaymış yaaa..sizde baya sabırlıymışınız hani ,ben olsam kavga çıkardı ordaa...bizimkilerinde ilk torunları ,ben sevmelerine izin veriyorum ama gözüm hep üzerlerinde ,geçende görümcem omzuna yatırmış çocuğu daha tutmasını bilmiyo tabi ,
40 yaşında ve bekar,Allah var kızımıda çoook seviyo eminim ,tam omzunda nasıl tutacağını gösteriyodum bi baktım kızımın ağzında onun saçııı:KK53::KK53::KK53:bu ne dedim yaa ..üstünü başını temizle !! kaptım kızı aldım ,sonra yaa ver lütfen tutmak istiyorum diyince koca kadın karşımda böyle yalvarıyo gibi bi tuhaf oldum verdim ,geçende dr dan geldik ,hemen geldi nooldu ,ne yapalım ,falan diye ,tamamen iyi niyetle dediki ver tutayım azcık ..ya hayır kızım çok hasta vermek istemiyorum rahatı bozulmasın dedim ...sanırım kırıldı 2 gündür uğramıyo ,aslında benimde içim burkuldu ama napıyım paylaşamıyorum bi türlü kızımı ..2 gün öncede geçe burnunun fışırtısından uyumayan kızımı sabah ben lavabodayken kaynanam aldı bahçeye çıkarıyomuş hava almaya ,baktım ben çıkana kadar sarmış kapıya çıkmak üzere ,kucağından kızı nasıl kaptığımı hatırlamıyorum ,nereye çıkarıyosun benim çocuğumu ,hastamı sağmı sormuyosun diye ...sonra bide evde kızdım ,senin torunun olabilir ama o benim çocuğum bana sormadan asla izin vermem biyere götürmeye diye...öyle diyilmi ama biz eşşek başımıyız burda ,bilmiyomuyuz bahçede hava aldırmasını...aslında bi raz gaddarlık ediyomuşum gibi geliyo neticede haklarınıda vermek lazım ,biyere çıkacağım zaman ,ya benim eve geliyolar ,ya ben onlara bırakıyorum ,çoğunluklada dışarı çıkarıp bize getirme biz gelelim diyolar ,10 adım olmasına rağmen bebek üşümesin diye...iyi insanlar yaa..ben abartıyomuyum acabaa??:26::26:amma vicdan muhasebesi yaptım haaaa...amaan napıyım anayım ben anaaaaaaa:KK9::KK9::KK9:

merhaba arkadaşlar, ben inş. mart annesi olacağım ve medipol hastanesine gidiyorum doğumu da orda yapmayı düşünüyordum ancak bebeğin aşıları işitme testi ve annenin tahlilleri gibi bir takım şeylerin fiyatın dışında olduğunu öğrendim. medipolde doğum yapan varsa bu fiyatlar hususunda bilgilendirebilir mi ne kadara çıktı doğum ücreti? şimdiden teşekkürler...

bana cvp verebilecek kimse yok mu?

Ben diyorum ya kizimi alip nerelere gideyim diye, eger bulursam bir yol Blackpearl, Fatos ve Aycam size de haber verecegim söz. Sizinkiler kayinvalide benimki de kayinbaba... Allah sabir versin cümlemize...

Hanimlaaar kendimce bir gaz cikarma yöntemi buldum ise yariyor :21: Emzirme yastigi var ya belimizden gecirdigimiz. Kizimi onun üzerine yüzü koyun yatiriyorum, dklarca ovuyorum sirtini yavas yavas, hem yorulmamis oluyorum hem de kizim karninin üzerinde oldugu icin daha rahat cikariyor gazini. Bir deneyin derim. Biz de hala kayinvalidemgilde kaliyoruz, ya ben annemi geri cagirip evime gecmek istiyorum ama kiyamiyorum da ona, bana bakmaktan cok gece yarilarina kadar hizmet ediyor annecigim gelen gidene. Yazik bir de kanepede yatmaktan beli tutuldu garibimin...Ahh anacim ahh, ben kizima karsi böyle fedakar olabilecek miyim acaba, al sana aglama sebebi :KK43: Siyirdim iyice :KK37:

çok teşekkür ederiz teyzesii...kızımı bu sabah dr a götürdüm ,ciğerleri temiz ama burnu çok dolu dedi ,temizleyip temizleyip yatırcam artık ,burnu dolu olunca uyumuyo çünk ,yawrum rahatladı azcık ,bende rahatladım ama Allah a şükür bronşit olmamış yawrum ,ama 2 gün sonra yine göreyim dedi ,ciğerlerine inebilirmiş heran ...

İREM teşekkürler tavsiyen için ,dur bi dr a soruyum ,bana mantıklı geldi... şimdi sordum ,hiç bi farkı yokmuş ,zaten bol bol yapıyorum ,,bide damlalığı tamamen boşaltıyorum burnuna,öyle tek tek değil ..
canım benim kimsenin dediğine bakma sen ,herkes aynı değil neticede ,bak benim annemde 20. gün geldi ,doğumun erken olcağını kestiremediğindn ,ve bileti önceden aldığımızdan ,40 çıkmadanda gitti ,ki nerdeyse ben gitmesini iple çektim ,evim minik olduğundan ve ona yük olmak istemediğimden ,ben kendi işimi kendim yapmayı tercih ederim şahsen ,annem bile olsa önümde dönüp iş yapmasına gönlüm razı olmaz zate ..bence misafirin sana geçmiş olsun yerine gıcıklık vermeye gelmiş ,kendince hava atmış uyuz,..annesi öyle bile olsa anlatması çok saçma...
sen güçlü birisin ,ben kendi işimi yaparım annemi kendime hizmet ettirmem deseydin yaaa...boşver ,ağlama bak sütünede zarar gelmesinn...sağlıklı bi bebeğin ve sana herdaim destek olan bi kocan var ..anne-baba devri bitti artık ,kendi ailelerimizi kurduk bizde ..onlar bize ancak misafir olur artık..
haklısın canım..ama evıme ılk kez gelmıs kızım o sıra kusmus ortalık batmıs bı yandan ben usutmusum bıde onun lafları derken gıtmelerı ıcın gozlerının ıcıne baktım durdum gece yarısına gelıyordu bebek gormeden kalktıkları...!benım annem kendı dedı zaten keske gelmeseydım onca masraf ettınız bos yere ben burda hıc bısey yapmadım sen her ısını kendın goruyorsun dıye...annem yapmak ıstemedı bende o ıstemeden yaptırmak ıstemedım ıhtıyacım olmadıgından yada yapabıldıgımden degıl yanı nıda..Allah herkesı kendı yerınde mesut kılsın ne anaya ne konuya komsuya muhtac etsın..ben bunu bılır bunu derım
bide irem var aklımda kalan hem düşüncesiz hem yüzsüz misafirlerle uğraşan...canım bence de takma biz alışkınız her işimizi jkendimiz yapmaya hem kimse bizim gibi yapamzkiiii :KK20::KK20::KK20:

oyle canım...Allah esımden razı olsun ben demeden anlıyo cok seyı..agzımın ıcıne bakıyo..bana ondan baska ne yar olur ne yarann..ıkımız kalkmaya calısıyoruz o yada bu sekılde bı seylerın altından ..

kızlar malesef buraya eskisi gibi gelemiyorum. İnanın delirmek üzereyim. Kızım geceleri saat beşten önce uyumuyor. sabaha doğru uyuyor. sonra 7 gibi uyanıyor. Onu emziriyorum, altını alıyorum tekrar uyutuyorum derken 7:30 oluyor. tam uyuycam saat sekizde kayınvalidem geliyor. Bütün gece uyumadık yeni uyudu oda halsiz bizde diyorum kadının umrunda değil. Beşiğin yanına gidip eylül,eylülll eylüll deyip duruyor. Kızım uyanmayıncada başlıyor eliyle yanaklarını sıkmaya, pıt pıt yanaklarına dokunmaya.. Anne uyanmasın bütün gece kustu halsiz bırakalımda biraz uyusn diyorum yok yine aynı şeyleri yapıyor. birde yatak odamda oturuyor akşama kadar. İnanın gece eylül uyuytmuyor, gündüzde kayınvalidemin yatak odamdan çıkmaması yüzünden ben uyuyamıyorum. bugün kızım bir aylık oldu ve ben bir aydır toplam 2 günlük uyku bile uyumamışımdır. Gözlerimin altı mor mor halkalar olduki birde sol bacağımda damar tıkanıklığı geçirdim ve 15 gün yatakta kıpırdamadan uzanmak zorunda kaldım..
ınsanların bu bencıllıgı bu dusuncesızlıgı adamı yer bıtırır..benım annem de kızımı sureklı kucakladı yanaklarını copur copur optu..once ses etmedım sakayla karısık soyledım ama baktım anlamadı en son kızın da yuzunde sıvılceler cıkınca boyle ıltıhaplı gıbı bak dedım senın yuzunden oluyo bunlar gunah yapma dedım..oda küstü bana cocougu esırgıyorum sandıgı ıcın..kac kez yuzume vurdu bı opturmuyon dıye ..esımde bız koklamaya kıyamıyoruz anne sen yanagını agzına alıyon gunahtır deyınce yapmadı artık..degılı kayınvalıde...Allah SABRINI ARTIRSIN CANIM..
kızlar sorunlar ortak benim kayınvalide de aynı.kırk içinde bizde kaldı gecenin 3 yatakodamdam bebeğin başında.doktor ne derse tersini söylüyor onlar ne bilcek diyor.uyuyan çocuğu uyandırıp kucağında öle böle geçti ama benim sinirden sütlerime mal oldu densiz davranışları.son bombasıda bayram günü gittik et doğruyor. uyuyan kuzumu ,etli üstübaşı,elleri leş gibi aldı kucağına oturttu sinirden ağlıcaktım. nerdeyse. altını alıyorum eller havada kucağına almak için bekliyor. ya ben mi çok takıyorum anlamadım sinir oluyorum. bunlar hepsi aynı ,allah akıl fikir versin(yazcak okadar çok şeyim var ama yazamıyorum kılavyem bozuk )
Allah dayanma gucu versın sabrını artırsın...ne zor kendım yerınıze koyuyorum da...ama benım kayınvalıdem yapmazdı oyle ya...sımdı bıle netten gosterıyoruzda agzından bal akıyo cocuga degılkı oyle hırpalasın ...zaten esımde musade etmezzz..ısın garııbıde fatosun ve senın eslerınızın buna goz yumması..
efşa,fatoş ,ayçam ...Allah size sabır versi,n kızlar,hakikaten kayınvalideleriniz belaymış yaaa..sizde baya sabırlıymışınız hani ,ben olsam kavga çıkardı ordaa...bizimkilerinde ilk torunları ,ben sevmelerine izin veriyorum ama gözüm hep üzerlerinde ,geçende görümcem omzuna yatırmış çocuğu daha tutmasını bilmiyo tabi ,
40 yaşında ve bekar,Allah var kızımıda çoook seviyo eminim ,tam omzunda nasıl tutacağını gösteriyodum bi baktım kızımın ağzında onun saçııı:KK53::KK53::KK53:bu ne dedim yaa ..üstünü başını temizle !! kaptım kızı aldım ,sonra yaa ver lütfen tutmak istiyorum diyince koca kadın karşımda böyle yalvarıyo gibi bi tuhaf oldum verdim ,geçende dr dan geldik ,hemen geldi nooldu ,ne yapalım ,falan diye ,tamamen iyi niyetle dediki ver tutayım azcık ..ya hayır kızım çok hasta vermek istemiyorum rahatı bozulmasın dedim ...sanırım kırıldı 2 gündür uğramıyo ,aslında benimde içim burkuldu ama napıyım paylaşamıyorum bi türlü kızımı ..2 gün öncede geçe burnunun fışırtısından uyumayan kızımı sabah ben lavabodayken kaynanam aldı bahçeye çıkarıyomuş hava almaya ,baktım ben çıkana kadar sarmış kapıya çıkmak üzere ,kucağından kızı nasıl kaptığımı hatırlamıyorum ,nereye çıkarıyosun benim çocuğumu ,hastamı sağmı sormuyosun diye ...sonra bide evde kızdım ,senin torunun olabilir ama o benim çocuğum bana sormadan asla izin vermem biyere götürmeye diye...öyle diyilmi ama biz eşşek başımıyız burda ,bilmiyomuyuz bahçede hava aldırmasını...aslında bi raz gaddarlık ediyomuşum gibi geliyo neticede haklarınıda vermek lazım ,biyere çıkacağım zaman ,ya benim eve geliyolar ,ya ben onlara bırakıyorum ,çoğunluklada dışarı çıkarıp bize getirme biz gelelim diyolar ,10 adım olmasına rağmen bebek üşümesin diye...iyi insanlar yaa..ben abartıyomuyum acabaa??:26::26:amma vicdan muhasebesi yaptım haaaa...amaan napıyım anayım ben anaaaaaaa:KK9::KK9::KK9:
nıda sen cok acıksın canım cok netsın...bende bazen kımseye vermek paylasmak falan ıstemıyorum kızımı..ama bunu sen kadar acık dıle getremezdım heralde..nıyetının temız old. bıldıgım kısılere karsı belkı bıraz daha sakin davranabılırsın..ben oyle bunalıyorum kı yalnızlıktan keske yanımda bı arkadasım bı dostum olsaydı dıye cok ıc gecırıyorum..kızım bunalttıgı zamanlarda bılhassa..sende ben gıbı olma dıye dıyorum yanı..

nıda sen cok acıksın canım cok netsın...bende bazen kımseye vermek paylasmak falan ıstemıyorum kızımı..ama bunu sen kadar acık dıle getremezdım heralde..nıyetının temız old. bıldıgım kısılere karsı belkı bıraz daha sakin davranabılırsın..ben oyle bunalıyorum kı yalnızlıktan keske yanımda bı arkadasım bı dostum olsaydı dıye cok ıc gecırıyorum..kızım bunalttıgı zamanlarda bılhassa..sende ben gıbı olma dıye dıyorum yanı..

haklısın irem ..abartıyorum bazen ..ama başka türlüde davranamıyorum maalesef ..beni tanıyanlar anlıyo bu hallerimi tanımayanlarda gıcık kapıyo çoğu zaman ..halbuki art niyetli değilim sadece olduğum gibiyim hepsi bu..

X