2011 Ekim Anneleri

merhaba, bende 29 ekimde 12:35'te doğum yaptım. 40.haftam bitmek üzereyken :) benim oğlan biraz tembel çıkınca öyle oldu. 4,400 kg ve 54 cm olarak doğdum oğlum. 4 kg üzerinde olunca doktorum ilk doğum olduğu için zorlanacağımı düşünerek sezeryanla doğum yapmamın daha sağlıklı olacağını söyledi. bugün tam 22 günlük bebişim :) Allah hepimizin çocuklarını bizlere bağışlasın..

merhaba, bende 29 ekimde 12:35'te doğum yaptım. 40.haftam bitmek üzereyken :) benim oğlan biraz tembel çıkınca öyle oldu. 4,400 kg ve 54 cm olarak doğdum oğlum. 4 kg üzerinde olunca doktorum ilk doğum olduğu için zorlanacağımı düşünerek sezeryanla doğum yapmamın daha sağlıklı olacağını söyledi. bugün tam 22 günlük bebişim :) Allah hepimizin çocuklarını bizlere bağışlasın..

cnm bebişin hayırlı uğurlu olsun sağlıkla sıhatle büyütürsün inş. :nazar::nazar::nazar:

Ben ses vereyim, merhabaaaa.... Gene bana geldiler, acaba bebişim açmı tokmu düşünceleri... Bu saatte benim sütüm neden azalıyor yaaa... Off biz çok takıyoruz ondan böyle oluyor. Gerçekten cehalet mutluluk aslında.

Ben ses vereyim, merhabaaaa.... Gene bana geldiler, acaba bebişim açmı tokmu düşünceleri... Bu saatte benim sütüm neden azalıyor yaaa... Off biz çok takıyoruz ondan böyle oluyor. Gerçekten cehalet mutluluk aslında.

cnm bende öyleyim az olan sütüm akşam olunca iyice azalıyo artık oluruna bıraktım valla olmuyorsa olmuyo ben üzülüp ağladıkça olan sütümde gidiyo iyice yetmediği yerde mama veriyorum

cnm bende öyleyim az olan sütüm akşam olunca iyice azalıyo artık oluruna bıraktım valla olmuyorsa olmuyo ben üzülüp ağladıkça olan sütümde gidiyo iyice yetmediği yerde mama veriyorum

Ben mamada vermiyorum, başlamadım yani. Acaba çocuğu aç mı bırakıyorum ben. Nasıl anlayacağım bunu. Bir fikriniz var mı kızlar.

Evet nasil anlayacagiz? Benim kizim da bazen bosa emiyor gibi sonra yorulup uyuyor, karni doymasa uyumaz di mi?

Benimki de bazen cok hirslaniyor sündürüyor birakip birakip tekrar aliyor agliyor, süt gelmiyor saniyordum ama alttan gazini cikaramadiginda yapiyormus yeni kesfettim.

Benim kizim da hapsurunca auuu diyor dudaklarini büzerek, bi de aglarken cok net ama tesadüfi sekilde annnnee diyor :)

Ben mamada vermiyorum, başlamadım yani. Acaba çocuğu aç mı bırakıyorum ben. Nasıl anlayacağım bunu. Bir fikriniz var mı kızlar.

Evet nasil anlayacagiz? Benim kizim da bazen bosa emiyor gibi sonra yorulup uyuyor, karni doymasa uyumaz di mi?

Benimki de bazen cok hirslaniyor sündürüyor birakip birakip tekrar aliyor agliyor, süt gelmiyor saniyordum ama alttan gazini cikaramadiginda yapiyormus yeni kesfettim.

Benim kizim da hapsurunca auuu diyor dudaklarini büzerek, bi de aglarken cok net ama tesadüfi sekilde annnnee diyor :)

kilo alımı normalse yani dr önermediyse mama vermeyin tabiki ben sağıp verdiğim için ne kadar verebildiğimi biliyorum onun için açmı tokmu yetiyormu biliyorum bazen yarım saat sağıyorum 30cc anca çıkıyo oda benim kızımın çıkmamış dişinin kavuğuna bile yetmiyo....
hem merak etmeyin doymasalar sizi deli edecek kadar ağlayıp dertlerini belli ederler
elif benim kızda öyle ağlarken anne diyo buna bu kadar seviniyoruz bide bilinçli söylediklerini duysak sevinçten yerimizde duramayacağız herhalde :KK62:

İyi geceler kızlar. Daha doğrusu gece ne onu unuttum :KK1: Bende ara ara mama vermeye başladım malesef bazen okadar çok emiyorki süt birikmiyor ve oğlum basıyor yaygarayı. Çok direniyorum ama öyle olduğunda veriyorum.

Offf Kolik Cdsini açtım uyutmaya çalışıyorum Beyza'yı uyumasıyla kalkması bir oluyor 2 saattir sallıyorum ya. Ahaha çok güldüm yanlız benim kız da öyle yapıyor hapşurunca auuuuu diyorrr içime sokasım geliyor öyle yapınca :KK1::KK1:

Aheste Eda Gülşah yerim ben o minnoşları maşallah suphanallah :)

Bende akşam eişm gelince kızı sattım ona hemen eve giriştim çamaşır katladım mutfağı toparladım yemek yaptım bir çok iş yaptım. Yarında toz alıp silip süpürdümmü tamamdır inş misafir filan gelmez bu ara bi kaç gündür rahatım. Bu arada kızım hala kaka yapmadı yaa... Neyse mızır mızır ediyo çıkım bari emzirim...

benim kızda öğlende benim kulak kürdanıyla yaptırdığım dışında almadı dünden beri az önce bi bırtladi çıkardı sandım ama nerdeeeinşallah sabaha yapmış olur yemeside yerinde ıkınıp duruyo yawrumyaaaa:KK5:

günaydın anneler.şu kolik cdsi işe yarıyor sanırım yani inşallah bana öyle gelmiyordur.internette araştırdım da biraz nurse harvays yada sab simplex kullanan var mı şe yarıyor mu.bu zinco hiçbi işe yaramadı bizde gaz sancıları tam gaz devam ediyo malesef.
gerçi annesi gazlı olduğu için kızımın da gazlı olması normal yanii.
benim kızım da ağlarken bazen anne der gibi oluyo çok güzel bişey ya.bazen de anlamsız sesler çıkarıyo hemen başına toplanıyoruz eşimle o da ne var der gibi bize bakıyo böcük böcük :) buarada kızım ayaklarımda koyamıyorum beşiğine yada ana dizine uyancak diye korkumdan.:18:

canım aynı soyledıgın sekılde yapıyor kızım..emerken once hıc bısey yok 5 -10 dk sonra hırslanıyor aglıyor ama emmek ıcın resmen mememle kavga edıyor..megersemm gaz yuzunden oluyormus(nette okudum)cıdden de oyle olunca hemen kaldırıp gazını cıkarıyorum ve yenıden emmeye baslıyoo..gulfem rana da eve geldıgımız gun aglarken anne dedı esım kos askım kos kızımız anne dedı daha ılk gunde dıye bagırdı :)
benim kızda öğlende benim kulak kürdanıyla yaptırdığım dışında almadı dünden beri az önce bi bırtladi çıkardı sandım ama nerdeeeinşallah sabaha yapmış olur yemeside yerinde ıkınıp duruyo yawrumyaaaa:KK5:
sızdede baslamıs sanırm nıda kaka yapamama..gunlerdır o kadar cok arastırdım ve sordum kı cevremdekılere bu kaka meselesını..dr ların degısıne gore anne sutu alan bır bebegın hergun kaka yapmasıyla 5 gunde bır kaka yapması arasında hıc bır fark yok..sıkıntı yapacak bısey yok..ama anlamadıgım degıl 5 gun kızım gun ıcnde ıkınmaya basladıgı anda zapdolmuyo..arıfe gunu ılk olarak kakasını yapamadı sabaha kadar o agladı ben agladım ne kulak çöpü ne sabun hıc bırsekılde yapamadı en son fıtıl attım altından agrı kesıcı onunla sakınlestı..sımdı ben bu bebege nasıl deyım 5 gun yapma yada nasıl bekleyım yapana kadar..kendım yaptırıyorum hergun sabah ogle aksamm 3 haftadır bole... :KK43:
günaydınnn uykusuz anneler
iyi bir hafta geçiririz inş.:KK34:
umarım canım..uykulu,hasta olmadan ve sıkıntı yasamadan ınsaallah..
Aheste Eda Gülşah yerim ben o minnoşları maşallah suphanallah :)

Bende akşam eişm gelince kızı sattım ona hemen eve giriştim çamaşır katladım mutfağı toparladım yemek yaptım bir çok iş yaptım. Yarında toz alıp silip süpürdümmü tamamdır inş misafir filan gelmez bu ara bi kaç gündür rahatım. Bu arada kızım hala kaka yapmadı yaa... Neyse mızır mızır ediyo çıkım bari emzirim...
masajla yaptırmayı dene canım olabıldıgınce alttan mudahale etme..catlak olusumunu etkılıyormus ve fıtılde kullanma ..ben ugrasıyorum 15 dk bazen yarım saat ama snra o rahtlayınca 3 saat de surse razıyım yanı..
EDAAAAAAAAAAAAAA
sana ne kadar teşekkür etsem azdır,gazilacı inşallah işe yaradı
sallamaktan kurtuldukkkkkkk
buğünün pazar olduğunu unutup seni telefonla aradım teşekkür etmek için,kusura bakma canımmmm:KK54:
hadı gozun aydın ..ne cok cektın su gazdann..yalnız sankı bebekler gaz ılaclarına karsı bagısıklık kazanıyolar gıbıme gelıyo..benımkıne artık metsıl fayda etmıyo...kımyon verıyorum ve bırıktırmeden gazını cıkartmak ıcın evın ıcınde dört donuyorum...
Artık ben de şebeke suyu kullanayım o zaman yeterince büyüdü zaten ilk günlerdeki gibi değil. Ağzına falan kaçıyor ya zaman zaman (yani en azından ben kaçırıyorum yıkarken :) içim rahat etmiyordu şebeke suyu kullanamıyordum o yüzden. Ama damacana su dayanmıyor artık yanii :KK1::KK1:
ben hıc kullnmadım hazır su..termosıfondakı sıcak suyla yıkadım hep...zaten bebeklerın sık sık ılerde hastalanmamaları ıcın mıkrobada ıhtıyacı varmıs..ona alısır ve o mıkrop sayesınde dıger mıkroplarla savasırmıs..dun bır dr dedıkı nıye fakır fukaranın ayagında corab olmayan cocuguna bısey olmuyoda zengının,cocugunun gozununıcıne bakan anne babalrın cocuklarının basları hastalıktan kurtulmuyo dusunun dedı..cok mantıklı cıdden..
evet aynen ya.neyse yalnız değilmişiz çok üzülüyorum ben de.çok sinirleniyo kızım ıkınıyo ıkınıyo.memeyi hem emcem diye çıldırıyo hem bırakıyo buarada ağlamaya başlıyo off off.bitek dün emziği verdim aldı sakinleşti sonra attı ağzından falan ama sakinledi sanki.uykuya da daldı gerçi sonra hemen uyandı ama.
gazını cıkartmayı dene canım...sut karınlarına ınmeden gaza dönüşüyor anlamadım gıttı..
Bu kız doğduktan sonra pek bi hamarat oldum kendime inanamıyorum :KK52:
uyuduğu anda pil takılmış gibi işlere saldırıyorum önceden olsa birazdan yaparım dursun derdim o birazdanın da geçmesi 3-4 günü bulurdu
Bugün çekmecelere dolap içlerine daldım kısmetse yarın uyuduğu zaman da evi süpürüp silerim salı misafirim var çarşamba boşum kime geliyim temizliğe
esım sabah kahvaltıyı hazırlarken bıseyler ye ben gıdınce de yat dınlen dedı..ama nerdee bebek uyurken gece attıgım camasırı astım bulasıklarımı yerlestrdım evı toparladım..yoksa olmuyo aksama kadar...
Ben de siyah aldım 90 inşallah iyi olur üzerime bir de siteye tam güvenemedim kapıda ödeme seçtim ekstra ücret alıyorlarmış ne saçma ya :KK19::KK19: Neyse babane sütyenimden kurtuluyorum yaşasın :KK1::KK1: Ya bir şey sorucam siz hala bebişlere başık takıyor musunuz? Benimki nefret ediyor başlık takmaktan ben de sadece banyo yaptırdıktan sonra 1-2 saat takıyorum sonra çıkarıyorum genelde hep başlıksız ama evi sıcaklığı iyi.

Bir soru daha: bebekleri ne zamana kadar içme suyuyla banyo yaptırıcaz ya (ya da siz yaptırıyor musunuz) Ben doğduğundan beri öyle yıkıyorum ama yavaş yavaş da alışsın şebeke suyuna istiyorum. 3 aylık olana kadar beklesem mi ki:26:
ben sureklı gıydırıyorum şapkasını...bebekler sogugu ya ayaklarından ba baslarından alırmıs..sadece sapka gozlerının onune ındıgı anda felaket sinirleniyo...ölüyorum o şapkayla bogustugu hallerıne :)
merhaba kızlar.ya off kızım gündüzleri uyuyo akşam olunca bi uyanıyo taa geceye kadar uyumuyo.ayarlamaya çalıştım uyutmayayım diyorum gündüz ama öyle uykusu varki hemen dalıyo tekrar.gece de uyuyana kadar zorlanıyo.önümüzdeki pazar mevlüt yapcaz inşallah onun hazırlıkları var.yrn da kırk uçurmaya gitcez daha gidemedik cuma çıktı halkbuki kırkımız.dün misafir vardı akşam da ben çıkmak istemedim hava da soğuk.bgn de öle evde geçti.
bide kızım akşam uyumak üzereyken memeyi emiyo emiyo sonra sinirleniyo tekrar hem emmek istiyo hem ağlıyo ama emzik verince zorla da olsa alıyo acaba doyduğu için mi sinir oluyo uykuya da dalamayınca temelli sinir oluyo uff anlatabildim miki? karnı da gurul gurul kuzumun gaz sancısı sanırım ya.var mıkiş böyle olan.
gazı olan bebeklerın emerken karnı guruldarmıs..burdan anlayabılırsın canım hemen kadırıp gazını cıkartırsan emmeye devam edecektır..
:KK52::KK52::KK52:bizim hatun hiç bırakmıy:KK52:o mememi bıraksam memeyle uyuyup uyanacak emmesede kafasını dayayıp uyuyo dudak tiryakisi oldu sanırım :KK60::KK60::KK60:

çok şekerr maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar: o neyin içinde ykıyolarki bebiki öle:KK53::KK53:

tahin helvası ve milupa still tea bana yetti helvayı mutlaka dene

çok geçmiş olsun kıyamam yavrumm çok tatlı yumuk yumuk :nazar::nazar:ne kadarda yorulmuş baygın düşmüş:KK1:

maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar:nede güzel kolaj yapmışsınz

valla ne yiyeceğimi şaşırdım görenler kızıyo öyle alıştırma soğan kola ve acıdan başka herşeyi ye diye..şunu yedim ishal oldu bunu yedim kabız oldu diyodum ama bir haftadır ben kabızım o ishal nasıl oluyo sütten etkileniyosa anlayamadım
meme tiryakisi he cok guldüm hee :)cıdden bumeseleyı bende cozemedım..dogumdan sonra hergun gunde en az 3 kez vc ye cıkıyodum ..ınanılmaz calısıyodu bagırsaklarım ama benım kız kakasını yapamıyordu ne alaka o zaman..
Canım bende aynen senin yaptığın gibi yapıyorum bazen 1, bazen 2 defa 30 ila 40 cc arasında mama verdiğim oluyor sütümün durumuna göre değişiyor ilk başlarda çok taktım ama artık yediklerimi kızıma göre ayarlamıyorum herşeyden yiyorum, süt olsun diye değil beslenmek için.. Süt olsun psikolojisini at kafandan rahatla yeter sütün allahın izniyle az geldiğide oluyo çok geldiğide rabbim veriyo rızkını yavruların sen üzülme...

Geçmiş olsun irem o nefes dinlemek ne kötü ya bazen bende yapıyorum burnuna filan elliyorum kımıldıyomu diye geceleyin, Bizde kakamızı yapamadık iki gündür ağla ağla bi hal oldu kızım dün sabahtan bu sabah saat 10 a kadar ki zor bela uyuttum oda mudara her an uyancak gibi, kabız oldu galiba eşim saf yağ almaya gitti gelsinde vericem çocum kıvrım kıvrımdı kızardı morardı durdu, sürekli emzirerek susturdum ama emerkende hep kıvrana kıvrana emdi çekiştiriyo kızıyo ağlıyo bida emiyo, açtım altını sartım alt açmaya öyle bıraktım biraz sıcak suyla sildim güzelce krem sürdüm popoşa ama sadece işedi kakasını yapsın diye dört gözle bekliyorum, göbek atçam resmen yaparsa, inş senin kızın kusmasıda kesilir. Yediklerini çok inceleme irem banada mercimek yeme vs dediler ama ben herşeyden yiyorum kuru bakliyat hariç fasulye nohut acı ve asitliler hariç ve sebzeyide çok severim, ette yiyorum sebzede sen çok inceleme yediklerine çok takılma, olcaksa oluyo çünkü, dünden beri bardak bardak kayısı kompostosu içiyorum sütümden kıza geçsin diye ben ishal olcam nerdeyse kızda tık yok, illaki geçiyo vitaminler mineraller filan ama çok incelersen çocuk herşeyden vitamin alamaz sen herşeyden ufak ufakta olsa ye özellikle mevsim sebzelerinden..
saol cnım..senın bebegıne de gecmıs olsun..artık hemen hepımızde aynı sorunlar bas gostermeye baslamıs gıbı..beım kızda yapmıyo kendısı..dun aksam eve bebek gormeye 2 aıle geldı ..ıkısındede 2 cocuk var ve cocuklarının ıkısıde bebek...bunları yazıyorum ki şundann;ılk cocouklarında gaz sancısı oluyo dıye bırcok seyı yememısler..ve suan ılk coocukları 5 6 yaslarında..ve ıkısıde bırcok seyı yemıyorlarmıs ve sıddetle cok yemek secıyorlarmıs..fakat 2. cocouklarında sancısı olacak dıye bıle olsa herseyden yemısler sadece mercımek ve kola harıc..ve garıp ama 2. bebklerının bırı yasını gecmıs bırı 9 aylık herseyı yedıklerını soyledıler..kadınların 2 sıde sunu dedı..olabıldıgınce kımyonlu yap yemeklerını gerekırse baklıyatta ye..et yemedıgım ıcın ondan alamayacagım vıtamını baklıyattan alıyım dıye..cocouk ılk 3 ay bagısılık sıstemını olusturmaya calısıyor ıllakı gazı sancısı olacak sen yesende yemesende olacak dedıler..o yuzden herseyden ye sutun kesılmesın ve bebegın herseyın tadını bılsın dedıler..cok mantıklı geldı gercekten..yemeyınce sutum azaldı bende basıyorum kımyonu yemeklere yemeye basladımm...bu surec hep boyle devam edecek degılyaaa..
gnaydın kızlar.gerçi ben dörtten beri ayaktayım oğlumun huyu değişti devamlı mızırdanıyor uykuya geçemiyor ama şükür yemesi iyi boyu 20 cm falan uzadı kuzumun

sinirerim çökük ama o gece uaynınca çok mutlu oluyorum özlüyorum kuzumu içim içime sığmıyor.

eşim hala ayrı uyuyor 40 mızgeçen hafta geçti yüzüme bakmadı hala ben baya çirkinleştim hiçbirşeyim olmuyo ya deircem

şimdide askerik söz konusu inş olur dua edin.annemler gecek kalmaya bakalım nasip

bebişerin resimeri çok tatı maşalah ama bizde bebekeri oturtmazlar orda oturarak yıkıyolar demekki oturmak zararsız mı.

20 cm deyınce bırden bende afalladım :) ya perıhan ben anlamadım senın kocanı..cozemedım ...yanı sıkıntısımı var senle alakalı yanında nıye yatmıyo..hadı hamıleyken korkuyodu ıyıde opmek koklasmak bebege ne yapar..ınsan sarılmasıyla bıle belleı eder sevgısını..hele benım kocayı dusunun ce senınkını ıyıceden anlamıyorum..sımdı hamıle degılsın ee sımdıkı derdı ne...ınsan nıye karısıyla yatmaz ya ???Allah yardımcın olsun umarım meseleyı en kısa zamanda cozersın..

ve gelelım bızee...kızım dun butun gun uyumayınca gece 11 e dogru banyo yaptırdık esımle..ortalıgı topla bulasık yıka(makınem bozuldu tamda sırası gıbı)mısafır agırla derken cıden yoruldum..esımede ben yatıyorum bu gece sen bak kıza dedım ama tamamen sakaydı ..gece 12 cıvarı yattım kızı ıyıce emzırıp yavrum bı yattı 4 olmus hala sesı solugu cıkmıyo esım de uyandırmamıs benı kıyamamıs mızırdanınca emzık vermıs...5 gıbı uyndı emzırdım yıne uyudu takıı sımdıye kadar sımdı sesı cıkmaya basladı..olmadı ben bu kızı hergun yıkayımmm yaaa...ve ben fena hasta oldum..grıp sanırım..3 4 gudur burnum tıkalıydı..bugun yırtılırcasına bogazm agrıyodu hemen zencefıllı bal yedım yumusadı..ıns kızıma gecmez..
ya kızlar bırde bugun kızımın asısı vardı ama esımın okuldan sonra kursu var 3 te bıtıyor..o saatten sonra yaparlarmı..yapmazlarsa yarın gıtsem olurmu ?

Kızlar 6 aylık kızımın ihtiyaçları için kullanmak için bebek şekeri ve kokulu patik hazırlıyorum isteyenlere.El emekleri kısmında.Yenidoğan ve kırk mevlütlerinde dağıtmak için.

günaydın kızlaarrr...gece 4 te uyuyabildim ancaaa...kızım dün benim zorla yaptırdığım dışında kakasını yapmayınca eliften başlayarak tüm bilir kişileri aradım ,kii eliften sonraki 2 kişi dr duuu:KK9::KK9:elif kız artık biz dr lardan daha iyi biliyoz nerdeysee..:KK1:neysee...1. dr dediki 2 tam gün kakasını yapmadıysa fitil koy dedi ,dün benim zorumla yaptı bu sayılıyomu bilmiyorum ,2. dr. doçent olan ,oda aynı fitili koymamı önerdi ama 2 gün falan demedi ,bide mama verdiğimi söyledim ,adam aptamil yapar kabızlık dedi ,bende bebelaca yeni geçtim dedim,:KK53::KK53:demekki bizde ters etki yapıyo ,ee hep böylemi olcak dedim ,alışacak ,daha küçük dedi...görümcemide aradım ilaç göndersin diye ama kaynım evde yok bende gidip alamam ,kaynanamı yakın bi eczaneye yolladım ,birazdan gelir ,ama ben 3-4 gibi dayanamazsam vermeyi düşünüyorum ..kansuk fitil ismii...birazdan içeriğinede bakıcam ...inşallah alışkanlık yapmazda kızım kendi başına kaka yapmaya başlar yine ,bu akşam 1 öğünlük aptamil vardı ondan vericem bidaha ,düzelirse ondan alcam mecbur..

X