2011 Ekim Anneleri

Canim benimki de zor cikartiyor artik agzindan, genelde hatta kusarak cikartiyor su siralar. Ben cikartamazsam yan yatiriyorum uykuya.

Cok ilginc ya. Hic böyle bir sey demediler bize uyanikken yaptilar. Sadece sicramamasi icinse benimki sicramadi zaten. Acaba bizimkinin aleti mi farkliydi ki?

acaba büyüdükçe mi zor çıkartmaya başladılar ki? ben de yan yatırıyorum canım hatta sağına genelde.

maşallah kızına çok tatlı ne güzel gezmişsiniz ben de çok sıkıldım evde ama cesaret edemiyorum pek çıkmaya.

buarada kızlar bi soru sormuştıum ama cvp yok mu herkes rahat rahat çıkarttırıyuo mu bebişinin gazını sırtından bizden başkaa?
canım özgür bazen emdikten sonra yatagına koyarken kendiliğinden gazını çıkarabiliyor ama bazen sırtına pıt pıt yapsamda çıkmıyor karnını dizlerime gelecek şekilde koyup biraz poposuna birazda sırtına vurup çıkartıyorum :KK54:yada karnını omuzlarıma gelecek şekilde dayayıp ovalıyorum sırtını
canom pekı sen bole kakasını o yada bu sekılde yaptırınca daha sonra kendısı yapmaya devam edıyormu..yoksa yınemı yapmıyor bı muddet daha..

ilk yapmadıgı zaman fitil koyduk hemen yaptı 2.kez fitil koymamıza ragmen ypmadı bizde dün saglık ocagındaki hemşireye sorduk bana dediki bol bol sıvı gıdalar iç hem senin bebiş hava degişikliğinden dolayı yapmıyordur 4 gün kaka yapmaması çok normal dedi fitilden sonra kendi başına 1 kere yaptı ama çok az

kızlar bişey sorcam şu gaz çıkarma işini nasıl yapıyorsunuz düne kadar kızım gayet rahat çıkarıyodu üstten gazı ama 2 gündür çok az çıkarttırabiliyorum yani her memeyi emdikten sonra çıkarılmalıymış ya iyi de uyuyo mesela o ara kaldırınca uyanıyo hadi bidaha uyut falan ya da uyumasa da her zaman çıkarttırramıyorum ya ben.omzumu midesine dayayıp pıt pıt vuruyorum ama yok.yaparsa oleyyyyyy diye dans ediyoruz kızımla:))

canım benin de 1-2 hafta öncesine kadar emdikten sonra hemen kaldırınca guk diye çıkarıveriyordu. ama artık biraz uğraşıyorum. ben o mideyi omuza getirme işini de beceremiyorum kucağıma alıyorum dik tutuyorum sekerek geziyorum bazen sabit durup yerimde sekiyorum öyle hoplatırken falan çıkıyo. ama çıkmazsa kesinlikle kusuyooo. bide sırtına masaj yapmadan da çıktığını farkettim sadece gezerek ve dik tutarak da çıkıyo. uyursa eğer uyandırmaya çalışıyorum uyanmazsa yatırıyorum ama takipte oluyorum o gaz sıkıştırıyo bi süre sonra mızırdanıyo hemen alıp tekrar çıkarmaya çalışıyorum

canım özgür bazen emdikten sonra yatagına koyarken kendiliğinden gazını çıkarabiliyor ama bazen sırtına pıt pıt yapsamda çıkmıyor karnını dizlerime gelecek şekilde koyup biraz poposuna birazda sırtına vurup çıkartıyorum :KK54:yada karnını omuzlarıma gelecek şekilde dayayıp ovalıyorum sırtını

ilk yapmadıgı zaman fitil koyduk hemen yaptı 2.kez fitil koymamıza ragmen ypmadı bizde dün saglık ocagındaki hemşireye sorduk bana dediki bol bol sıvı gıdalar iç hem senin bebiş hava degişikliğinden dolayı yapmıyordur 4 gün kaka yapmaması çok normal dedi fitilden sonra kendi başına 1 kere yaptı ama çok az

ben de hepsini yapıyorum ama genelde başarısız oluyorum tam beceremiyorum belki de.neyse uğraşmaya devam:emir_bebek:

canım benin de 1-2 hafta öncesine kadar emdikten sonra hemen kaldırınca guk diye çıkarıveriyordu. ama artık biraz uğraşıyorum. ben o mideyi omuza getirme işini de beceremiyorum kucağıma alıyorum dik tutuyorum sekerek geziyorum bazen sabit durup yerimde sekiyorum öyle hoplatırken falan çıkıyo. ama çıkmazsa kesinlikle kusuyooo. bide sırtına masaj yapmadan da çıktığını farkettim sadece gezerek ve dik tutarak da çıkıyo. uyursa eğer uyandırmaya çalışıyorum uyanmazsa yatırıyorum ama takipte oluyorum o gaz sıkıştırıyo bi süre sonra mızırdanıyo hemen alıp tekrar çıkarmaya çalışıyorum

evet aynen canım ya kusuyo çıkarmazsa çıkarırsa da bazen kusuyo ama o da çok emdiğinden oluyo ve az oluyo zaten sızıntı şeklinde.çıkardığında çok seviniyorum kendim rahatlamış kadar oluyorum.:KK16: çünkü onlar birikiyo ve bağırsaklarına iniyo sonra akşamları gaz sancısı çekiyo yavrum:KK43:

güzelim hiç canını sıkma..bende süt vermek için çok deneyenlerdenim...20cc yi geçemedik ...dün oğluşu bir yenidoğan uzmanı prof a kontrole göürdük....sütümün gelmediğini anlattım...yanında emzirtti....bana şimdi bir ilaç verdi...mide ilacı yan etkisi süt yapıyormuş..deneyeyim iyi gelirse adını vereyim sana doktoruna danış...ben dr brown kullanıyorum..o doğal akışlı...galiba çeksede çekmesede tığ tıp damlıyor....ama gaz için ona başladık en baştan beri...ama bilseydim medelanınkini alırdım ama artık ona fönmez...

ayyy hadi innnnşallah canım yaa..özelden de mesaj atarsan sevinirim ilacın adını bende dr uma sorayım bakalım ne diyecek.ama aklıma takıldı midene dokunmasın bide gerci dr un vermiş zaten birsey olcak olsa vermezdi.

kızlar okudum cevaplarınızı tşkler cogunluk dr brown kullanıyo demek ki :)

hanzedee ben minayı mrk ediyorum ne hamilelik foto koydun ne bişey minayı bari görelim merak etme nazar etmeyiz en azından özelden at cnm yaaa

İrem benim kızımda sürekli olmasada aynen öyle mosmor oluyo kızarıyo ıkınıyo ama zorlaya zorlaya gazını çıkarttırıp bırakıyorum bi şekilde, biliyorum çok zor ama bu gün mutlu sona vardım zeytinyağı sayesinde az sıcağa yakın mama yaptım çook az onun içine iki kaşık zeytinyağı koydum daha önce direk azıan vermiştim yapmadı bu iekilde yarım saat sonra netice aldım baya yaptı yavrum ve ben mok gördüğümde bu kadar sevineceğim ölsem aklıma gelmezi :))))) Göbek attık resmen, hemen eşimi aradım yaptı yaptı diye oda çok şükür diyo allam ya anne baba olmak ne garip bişi :)))) neyse bu gn 4. gündü sanırım4 günde bir yapıcak yada 3 günde bir ama kendi yapçak inşallah..

İnşallah Gülfem ranada yapar kendi kendine annesi inşallah rahatlarsınız biliyorum ne menem bi sıkıntı olduğunu, sende sütünün içine karıştırıp yutturuversene irem kaşıkla biraz sıcağa yakın olsun yakmasın tabide yanis en bilirsin ayarını işte...

Sansee maşallah canım seninkide yapmış :)

Muhabbete bak ya moktan konuşuyoz :)))))) ay bu bebekler ayy..

Bu gün mina yı tek başıma yıkadım ilk defa sonrada güzelce yaplayıp paketledim :))))

Makarna Gece saat 3 ten önce uyumuyoz bizde canım gündüz aralıklı bi uyuyo bi uyumuyo düzen yok tam olarak ama akşam 8 gibi uyuyo 9 da kalkıyo 10 da uyuyo 11 de kalkıyı ve bidaha uyumuyo :)))))) akşam bende ışıkları tamamen kapadım yarım saat salladım sonra tel ışığıyla bakim dedim napıyo tavşan gibi gözüme bakıyodu gülmekten bi hal oldum aldım öptüm kokladım sevdim bida yatırdım ben ayaktayken bağırmıyo ama ben yatağıma yatınca aman yarabbim.. kızım senin derdin benlemi diyorum ayıp diilmi bende yatayım, bak baban horluyo diyorum,, uyuyım sana daha iyi bakim dimi diyorum ama nerdeee hatun çığırıyo resmen..

He bide eşim horlayınca uyuz olur dürterdim eskiden ama şimdi kızım o horlama sesini seviyo diye ellemiyorum o horladıkça benimkine ninni gibi geliyo sanki zor bela uyuyo bazen eşimin horlaması için dua ediyorum :))))))))))

Bide babası gaz çıkarıyo bazen uykuda diyorum ki kızım bak babana aynen onun gibi yapçaksın işte :)) deli oldum yaaa nelr yapıyorum çocuk uyusun diye..

hanzade denemedıgım sadece zeytınyagı kaldı..sımdı kuzenle konustum oda zeytınyagı dedı..esıme aldırcam agızdan vereyım olmazsa dedıgın gıbı sutume karıstırı verırım tek yapsındaa..bılmem mı o moku gordugundekı sevıncını..kızım en son bayramın 3. gunu kendısı yapmıstı..uzerınden yıllar gecmıs gıbı...mısafırlerın yanında oyle bır gurultuyle yaptıkı hemde :KK53:ahanda bole kalakaldım mılletın ıcınde utandım bıdee..ahanda yapıs o yapıs dahada yok..sankı uzerınden yıllar gecmıs gıbı..halen ıkınıyorr ıkınması bıtıncede uyuya kalıyo..bende kızım sana gelecegıne babana gelsın dıyorum o ıkınsın dursun :KK1:

İrem geçmişte sormuşun tekrar yazayım evet zeytinyağı işe yaradı mamanın biraz sıcağa yakın mamanın içine iki çay kaşığı koydum tepekeme değil ama işte iki çay kaşığı koydum ondan yarım saat sonra yaptı. Dün bir çay kaşığı azına vermiştim ama yapmadı. Böyle yaptı yavrum sende sütünü sağ içine kat ver canım...

Bence senin kızın gaz sancısından çok fena ağlıyo gazını çıkarsa rahatça kakası bekleyebilir aslında çünkü sıvı su gibi olduğunu söylemiştin canım. Gaz için sabsımplex al bi kere dene bak evet tüm ilaçlar alışkanlık yapıyo bi zaman sonra ama şu 3 ay çıkana kadar idare eder bence denemende fayda var sabsımlex sadece gaz çıkarttırmıyo yai veridkten hemen sorna gaz çıkarmıyo ama sancısını kesiyo ve bebeği .ok rahatlatıyo bi dene bence.. 29,90 mı neydi fiyatı bu arada..

hanzade denemedıgım sadece zeytınyagı kaldı..sımdı kuzenle konustum oda zeytınyagı dedı..esıme aldırcam agızdan vereyım olmazsa dedıgın gıbı sutume karıstırı verırım tek yapsındaa..bılmem mı o moku gordugundekı sevıncını..kızım en son bayramın 3. gunu kendısı yapmıstı..uzerınden yıllar gecmıs gıbı...mısafırlerın yanında oyle bır gurultuyle yaptıkı hemde :KK53:ahanda bole kalakaldım mılletın ıcınde utandım bıdee..ahanda yapıs o yapıs dahada yok..sankı uzerınden yıllar gecmıs gıbı..halen ıkınıyorr ıkınması bıtıncede uyuya kalıyo..bende kızım sana gelecegıne babana gelsın dıyorum o ıkınsın dursun :KK1:

Ayy nazarmı değdi acaba yavruya kız milelt bu ne ses demiştir kesin bol bolda oku zeytinyağınıda hemen dene Allahın izniyle faydasını görürsün inşallah..

İrem geçmişte sormuşun tekrar yazayım evet zeytinyağı işe yaradı mamanın biraz sıcağa yakın mamanın içine iki çay kaşığı koydum tepekeme değil ama işte iki çay kaşığı koydum ondan yarım saat sonra yaptı. Dün bir çay kaşığı azına vermiştim ama yapmadı. Böyle yaptı yavrum sende sütünü sağ içine kat ver canım...

Bence senin kızın gaz sancısından çok fena ağlıyo gazını çıkarsa rahatça kakası bekleyebilir aslında çünkü sıvı su gibi olduğunu söylemiştin canım. Gaz için sabsımplex al bi kere dene bak evet tüm ilaçlar alışkanlık yapıyo bi zaman sonra ama şu 3 ay çıkana kadar idare eder bence denemende fayda var sabsımlex sadece gaz çıkarttırmıyo yai veridkten hemen sorna gaz çıkarmıyo ama sancısını kesiyo ve bebeği .ok rahatlatıyo bi dene bence.. 29,90 mı neydi fiyatı bu arada..

canım gazını cıkartıyoo..anlamadım kı olmadı onuda alırım tek sakınlessın..esım yemegını yıyıp gıdıp alıcak zeytınyagını sen ne marka aldın..kuzen tariş in kını al ılle dedı..

canlarım merhabalar göya evde kadın var popomun üstüne yeni oturdum daha.bu arada insan bir tebrik eder parti falan yapar paralı askerlik bizede vuruyor:124::124::124::124::124::124::124::124::124::124:şimcik benim adam dün bana biraz yaklaştı :78:
saçımı boyatım dedim hava soğuk çocuğu çıkaramam nasıl yapçaz bilmem:KK37: aynen şu hatun gibiyim çirkin peri çirkin peri diye geziyorum evde.
kızlar ya bide şu sivilceleri ne yapsam ne olur yardım

nida kızın pek tatlı .ayol deniz kenarınde ne işin var üşütçen kuzumu
biran önce şu gaz sorununuda çözeriz inş benim kuzum zor emiyo gazdan çok üzülüyorum

canım gazını cıkartıyoo..anlamadım kı olmadı onuda alırım tek sakınlessın..esım yemegını yıyıp gıdıp alıcak zeytınyagını sen ne marka aldın..kuzen tariş in kını al ılle dedı..

Kız ben kapalı aldırmadım eşim aktara gitti 1 aylık bebeğe vericez saf zeytinyağı istiyorum ama kapalı değil dedi hani onlardada katkı olu rdiye bebeğe dokunmasın çok hassas vs filan demiş adamda açık hakiki zeytinyağı doldurmuş 1 kiloluk şişeye hakikaten zeytin gibi kokuyo hatta bu gün kızı yıkadım bebeğede güzelce masaj yaptım o yağla olduğu gibi çekti vücutu yağı sonra gaz çıkardı emdi uyudu 1 saattir uyuyo hamdolsun inşallah 1 saat daha uyur hergün yıkar yaplarım o zaman valla :) Sende açık varsa aldırabileceğin yer ki sizin orda yöresel şeyler satan aktar filan vardır sorsun eşin olmadı kuzenin kullandıysa dediğinden aldır canım..

canlarım merhabalar göya evde kadın var popomun üstüne yeni oturdum daha.bu arada insan bir tebrik eder parti falan yapar paralı askerlik bizede vuruyor:124::124::124::124::124::124::124::124::124::124:şimcik benim adam dün bana biraz yaklaştı :78:
saçımı boyatım dedim hava soğuk çocuğu çıkaramam nasıl yapçaz bilmem:KK37: aynen şu hatun gibiyim çirkin peri çirkin peri diye geziyorum evde.
kızlar ya bide şu sivilceleri ne yapsam ne olur yardım

nida kızın pek tatlı .ayol deniz kenarınde ne işin var üşütçen kuzumu
biran önce şu gaz sorununuda çözeriz inş benim kuzum zor emiyo gazdan çok üzülüyorum

Çok sabırsızsın zeynep çoook :KK1: bak adam vaktini bekliyo demek ki :KK23: Bide bana kırılma sakın ama keşke eşine vurmasa ve askere gitse eşin o zaman daha çok kıymetinizi bilicek daha değer bilicek... Evet çok zor biliyorum ama ilerisi için çok faydalı olurdu . Neyse sen nasıl istiyosan senin güzel gönlüne göre versin mevlam bi yandanda eşin yokken kaynananlarla kafayı yeme durumunda söz konusu..

Aknefug al eczaneden sivilceler için 5 lik ve 10 luğu var 5 lik al sür onu bide eryance diye bri pomat var sadece sivilce üzerine sürceksin onudda bu ikisini bana dermatolog vermişti bir kaç sene önce iş stresinden çene altında çıkmıştı ve çok iyi geldi canım ikisinide eczaneden reçetesiz alabilirsin..

Kız ben kapalı aldırmadım eşim aktara gitti 1 aylık bebeğe vericez saf zeytinyağı istiyorum ama kapalı değil dedi hani onlardada katkı olu rdiye bebeğe dokunmasın çok hassas vs filan demiş adamda açık hakiki zeytinyağı doldurmuş 1 kiloluk şişeye hakikaten zeytin gibi kokuyo hatta bu gün kızı yıkadım bebeğede güzelce masaj yaptım o yağla olduğu gibi çekti vücutu yağı sonra gaz çıkardı emdi uyudu 1 saattir uyuyo hamdolsun inşallah 1 saat daha uyur hergün yıkar yaplarım o zaman valla :) Sende açık varsa aldırabileceğin yer ki sizin orda yöresel şeyler satan aktar filan vardır sorsun eşin olmadı kuzenin kullandıysa dediğinden aldır canım..

yemegı bekleyemedı gıttı markete esım soruyo sımdı telde su var bu var hangını alıyım dıye ..canım aktarlar var da pek sterıl degıl ..hıjyen dıye bısey yok burda..ben acık hıc bırsey almam dısardan o yuzden..yogurtlar bıle dukkanların onunde acıkta satılıyoo..ve mardın ınanılma tozlu bır yer bılen bılır havada asılı toz bulutu vardır yagmur yagar camlar camur ıcınde kalır o derece..ama ınsanlarda nufus kalabalık oldugundan hıjyene falan bakmıyolar halıyle de acık hıc bısey almıyorumm..bırazdan gelsın esım hemen verıcem ıns bır mucızeyle karsılasırım yatana kadar yaparda kızım bende rahat uyurum..

butun gun ıkındı sancısı gecıncede resmen bayıldı hanzade ben nasıl bekleyım oyle 3 4 gun..ememedı bıle yavrum sancıdann ve uykudann..her bebekte farklı seyredıyo demekkı bu durum..kuzende dıyo sımdı bebeklerde normal boyle olması uzulme duzene gırer yakında dıye ama bebegım kıvranıp dururken renkten renge nasıl rahat duruyum ben ınan su saat oldu bogazımdan bısey gecmedıı onun o halıne dayanamıyorumm ..psıkolojım bozuldu artık

hayııırr...kız yemeği bile 2 defa ısıtınca tekrar dolaba koymuyorum beeenn ..süt buu ,bozulurr..atma ,kendin iç bişey olmazz...

saol canıımm:)) geldimi kız südyenlerr?? takıp resmini eklemeyi unutmaaa:KK52::KK52::KK52:

eheheh eklerimm ekleriiimmm forum memiş görsüün :KK1::KK1:

Ya haftaya işyerime gitmem lazım ücretsiz izin hakkında konuşmak için geriliyorum.

Çok sabırsızsın zeynep çoook :KK1: bak adam vaktini bekliyo demek ki :KK23: Bide bana kırılma sakın ama keşke eşine vurmasa ve askere gitse eşin o zaman daha çok kıymetinizi bilicek daha değer bilicek... Evet çok zor biliyorum ama ilerisi için çok faydalı olurdu . Neyse sen nasıl istiyosan senin güzel gönlüne göre versin mevlam bi yandanda eşin yokken kaynananlarla kafayı yeme durumunda söz konusu..

Aknefug al eczaneden sivilceler için 5 lik ve 10 luğu var 5 lik al sür onu bide eryance diye bri pomat var sadece sivilce üzerine sürceksin onudda bu ikisini bana dermatolog vermişti bir kaç sene önce iş stresinden çene altında çıkmıştı ve çok iyi geldi canım ikisinide eczaneden reçetesiz alabilirsin..

kız bizim eczane var ya reçete falan sorun değil.ya hanzade inan sabırla alakası yok dün laf vurdurdu bende aladım sen beni beyenmiyosun diye gönlümü almak zorunda kaldı.9 aydır yüzüme bakmadı ya daha ne kadar sabredim.şimdi nettende sipariş verdim suna dumankayanın ürünlerinden senin dediklerinide alim.hayatım askerlik konusunda haklısın ama ben gurbetteyim canıma okurlar burda

fatoşcum yazdıkların çok doru canım ben ilk bakınca bir yerden alıntı yaptın zannettim.sonradan kendi yaptıklarını yazdığını farkkettim.makale gibi yazmışsın canım çok faydalı olmuş bence.

maaşaallah arhana çok tatlı sende çok güzel çıkmışsın özlemcim

Canim ben de gecenlerde kayinvalidemlerde kalirken sapittim kizi yelekle örgü patikle sapkayla uyuttum sürekli, yavrum isilik oldu. Annem geldi olaya el atti ferahlatti yavrumu da yok oldular Alla´tan :KK9:

:KK9:

MasaAllah canim sana da Arhan Emir´e de...

Hanimlar biz bugün asimizi ve kontrolümüzü olduk. Kizim 3480 gr 49 cm dogmustu, 5 gün icinde 3290 gr´a düsmüstü. Simdi 4350 gr 56,5 cm olmus yavrumm :nazar: :nazar: :nazar: Herkeslerinkinden kisa dogdu kisa mi olacak diye endiseleniyordum. Dr amcamiz sariligimizin düsük oldugunu topuk kani almaya gerek olmadigini söyledi :21: Ben geceleri 2 saatte bir uyandirip emziriyordum kizimi sariligi da var diye, artik gerek yok 4 saate kadar uyuyabilir dedi, oleyyy uyuyabilecegim kizim uyursa. Gerci cadi bazen sapitiyor, önceki gece 04:15 de emzirip yatirdim 05:00 da geri uyandi emdi hanimefendi...

Bir de, cok üzgünüm bir konuda, cevremdekilerin farkettigi kadariyla ben kizimi cok cok sevemiyorum, öpemiyorum. Zaten dogdugu ilk günlerde baskasinin cocugunu alip gelmisiz gibi hissediyordum eve. Annem sezeryanin etkisi diyordu. Getiriyor öptürüyor bazen, ben öpünce seviniyor kadincagiz. Ben benimseyemedim mi acaba kizimi hala :KK14: Aranizda böyle olan var mi? Ya seviyorum kizimi uyurken özlüyorum ama öpemiyorum sikica sarilamiyorum :KK50:

slm kızlar..öncelikle Rabbim bebeklerinizi size bağışlasın ve sağ sağlim sağlıklı bi şekilde büyümelerini nasip etsin...arhan yusuf kerem elif eylül gördüğüm bebekler ve diğerleri çok çok tatlılar....:KK16:..inş bizde bu günleri sağ sağlim görürüz zira benimde oğlum olcak şubatta inş...sizlerden tecrübe olarak çok şey öğreniyorum...özellikle kabızlık gaz uykusuzluk gibi sorunlarınızın çözümünüde paylaşmanız bizim gibi daha bunu bilmeyenler için çok çok öğretici oluyo..çok teşekkür ederim.....:KK54::KK54:..benim sizlere bi kaç sorum olcak..bizler daha tecrübesiziz ve ben açıkcası doğum çantamda eksik varmı daha ne almam lazım diye sizin geçtiğiniz yollardan daha yeni geçiyorum..benim sorum göğüs pedi göğüs pompası alan varmı gerçekten gerekli bişeymi..bide doğum çantanızı nasıl hazırladınız anneyle bebeğin şeyleri bir arada olsa sorun olurmu? ben iki ayrı çanta yapmak istemiyorum ama bu konuda kafam karışık....birde ben kapalı bi bayanım içinizde kapalı varsa hastanede başıma ne bağlamalıyım şalmı almalıyım karar veremedim...bana bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.....:26:...güzel fikirleriniz için çok teşekkürler:KK9::KK9: şimdiden....tosuncuklarınızı gıdılarından öpüyorum:KK54::KK54::KK54:...bizede dua edin nolur kurtulup sağ sağlim alalım bebeklerimizi kucağımıza inş...:KK16::KK16::KK16:

oyy maşallah ana oğul sizeee...:nazar: pek bi şıksınız:KK16:
Teşekkür ederiz teyzeleri oğlum ellerinizden öperr
bızde geldık dr dann..

dr beye sordum kakasını yapamamasını...rengını kıvamını..bol bol mok muhabbetı yaptık adamcıgızla :)

kakasının sulu yapıskanlı olması ve yapamaması normalmıs..bılıyodum zatenn bole dıcegını...ebemızde 3 4 gun yapamazsa ancak ılac la yaptırılabılır dedı...dedım hıc 3 4gun falan olmadı 1 gun bıle olmadı ee o zaman yapıyomus ıste dedı dedım yok nerdeee ıkın ıkın bebenın halı kalmıyo zaten ben yaptırıyorum bacaklarını karnına bastırarak dedım..gecıcı bır durummusss..pöff ben bunuda bılıyodum..

aslında ası ıcın gıtmıstık ama ası henuz taze bıttıgınden yarına kaldı..neyseee ebemız hazır gelmısken kılosuna boyuna falan bakalım dedı...kafasını kol boyunu gogus cevresını ölctu 90*60*90 cıktı :KK1:sonra kısa bı öpüşme koklaşma gectı kızımla ebemız arasındaa...:KK16:

boyumuz 53 cm dı 56 cm olmus:nazar:kılomuz 3.300 gr dı 4710 gr olmus:nazar: gelısımı cok ıyı dedı :nazar:bızde esımle ıddıaya tutusmustuk gıderken acaba kac kılo almıstır dıye..ve ben kazandım noktalama atısıyla :KK1:gelırken annemle konusuyordum telde dedım kılosu bu olmuss..ne dese begenırsınız ben orda olsaydım sımdıye coktann 6 7 kıloyu bulmustu gülfem rana..nıye dedımm senmı emzırcektın ..cotan çaya çorbaya peynire yumurtaya baslamıstı yavrum dedı..:KK37:daha 3 5 gunlukken az bak dıye kucagına verdımde döndugumde cay ıcırıyodu bebege..:KK53:dusunun 1 aylık halını artıkın ..

ıste bole ordan sonrada markete gıttık alısverısten sonra esımle kızımı asansore bındırıp ben pazara gıttım gunler sonra hatta 1 ay sonra pazara bıle olsa dısarı cıkmak ıyı geldı cıdden..alısverısımıde yapıp evımıze geldımm..cayımızı yudumlarken kızım uyurken kocam totoyu devırmıs yatarkenn bende buraya bakıyım dedımmm...

neyse kocıs sıra beklıyo ısı varmsss..ben kacar..
Çok saol Meltem yaa ben hala dra ulaşamadım dün gece çok ağladı yavrum bugün maşallah biraz daha iyi gibi ama hala kakadan eser yok :KK43:
teyzoşları bakın benim bal böcüğüme ilk foto 1. gün diğeride son hali :nazar::nazar::nazar:
Eki Görüntüle 290797 Eki Görüntüle 290798 Eki Görüntüle 290799

kızlar bu oğlumun ilk doğduğundaki resmi Eki Görüntüle 290864 Eki Görüntüle 290865 buda 15 gün önceki hali şimdiki halini sonra çekerim

selam kızlar buda benim meleğim yaaaa benim gibi olan varmı ben resmen lohusalık depresyonuna girdim bebişim hiç durmuyor sürekli ağlıyor kendi başıma bakmakta zorlanıyorum geceleride uyumayınca iyice saf salak gibi oldu psikolojim bozuldu resmen bir ara anneme bırakmayı bile düşündüm acaba mama yedirip baksa diye insan bunu düşünürmü işte düşünüyo ne kadar bunaldım anlayın napsam bilmiyorum aranızda benim gibi olan varmı ?

Eki Görüntüle 290901
Oyy kuzulara maşallahhh
Bu akşam açabilirsem açarım ama açılış olarak oraya bi hikaye yazmam lazım ne yazıcam Balığımı yedim sonra da beni kesti biçti kızımı aldılar bitti
Şaka bi yana bende bulurum elbet yazıcak bişey hiç bişey yapamazsam birazcık hayal gücümü kullanırım Bu arada ben hala keşke o hastaneye gitmeseydim diyorum belki başka bi yere gitsem normal doğum olurdu Kısmet ikinciye inşallahhhhhhhhhh

Ben yaptım hemde 2 kere sakıncasını bilemem ama dikişe yakın yerlerin acısı yok çünkü hala uyuşuk bişey anlamadım

Ooooo kimler teşrif etmiş Beni gelicem diye kandırdın :KK14::KK14: sizi ilk görüşümü böyle hayal etmemiştim canlı olucaktı
allah kabul etsin Çokda hoşsunuz ana oğul maşallah büyüyünce boylu poslu olucak galiba şimdiden öyle gözüküyo :nazar::nazar:
Valla kandırmadım duygucum anneme pazar günü gelebildim bu seferde kaka sıkıntımız gelişti c.tesiye kadar pendikteyim Allah izin verirse cuma günü gelmeyi çok isterim :)
Meltem dikkatimi çekti bir gün dahi geçmedimi kakasını yapmayalı kızın? eğer öyleyse ıkınsada müdahele etme karnına poposuna, nettende baktım 1 haftaya kadar normal diyor eğer cıvık ve sarı renkte ise bu kabızlık değilmiş biriktirip yapıyormuş bebek 3 günde yada 5 günde bir gibi.. Ama eğer katı ise macun kıvamı daha kıvamlı gibi o zaman kabız oluyormuş ben zorlada olsa uğraşıp gazını çıkarttırıyorum her zaman olmasada gaz çıkınca azda olsa rahatlıyo bırakıyorum. Bide nejlanın dediği gibi gün kurusu kaynatıcam bakalım.. Bence kızın poposuna elleme daha melten akışına bırak bakalım kaç gün yapamıcak önce bi yapamasın sonra gerekirse müdahele edersin. Yoksa alışçak hep öle olmaz canım...

Sağolasın netten baktım evet 1 hafta normal diyor beklicem bakalım geçicek bunlar ama sancılı süreçler işte yavrular kıvranınca üzülüyoruz haliyle rahatlasınlar istiyoruz çok sağol canım..

Oy maşallah arhan emir'e de sanada canım özlem çok zayıflamışsın sanki son doğuma girdiğin gün bayağı tombiştin hepimiz gibi tabi :)) bayağı inmiş yüzünün şişi maşallah canım ikinizede :)

Ne fitiliymiş bende arayıp sorayım doktorumu bakim normal diye bekliyorum zeytinyağı verdim sadece ayh yaa gewrçekten bi düzene girseler 40 lar çıktı ortalık iycene karıştı yaa hani düzelcekti yalançılar yaaa :))))

Amin canım darısı başına inşallah... Göğüs pedini mutlaka al canım, pompayıda forumdaki arkadaşlarımızın bende dahil çoğu kullandık. Çok lazım oldu özellikle sezeryan olucaksan mutlaka ama mutlaka bulundur. Sütün gelmiyo, sağmak zorundasın bebek hemen ememiyo vs. Bir çoğumuz kullandık... Hiç deilse el pompası manuel bişi al yada duruma göre hemen birini gönderip aldıradabilrisin gerçi ama o zaman istediğin ve randımanlı bişi olurmu olmazmı bilemicem ona sen karar verirsin, en azından model olarak bak ve kafanda belirle alacağın yerde belli olsun gönderir aldırırsın..... Ben tek çanta kullandım bebeğinkiler poşet içindeydi benimkileri valize poşetsiz koymuştum. Yanlız bebek bezi pet hasta bezi ve göğüs pedini ayrı bir karton poşete koydum yer kalmamıştı.. Ben bir tane tülbent gibi ince bir iğne oyası ve bide pullu oyalı şık bişi yaptırdım ikisinide kulandım ama bende erkek geldikçe aldım yoksa hep açıktı saçım zaten çok sıcak oluyor lohusa teri de cabası sular içinde kalıyosun.. Atleti bol koy çok terliyo insan ben en çok onun eksikliğini yaşadım 4 tane koymama rağmen, bide iki pijama bir gecelik takımı koydum hepsi terledi.. Üstüme yedek pijama getirttim evden çok lazım oldu çok terleniyo. Sırtına koymaya havluda alabilirsin yanına...

Kız delimisin sen seversin tabi yavrunu ama daha küçükler nesine sarılcan öle sımsıkı tabi emzirdikçe kucaklıyo insan o başka hem sen daha yanlız kalmadın onunda etkisi vr birbirinize tam aşina olmadınız hele bi başbaşa kalın koklaşırsınız :)

Yaa :KK53: demek ölee napsam ki benim daha kanama bitmedi adet oldum sanırsam :KK52:
HAnzade teyzesi teşekkür ederiz canım çok kilo almamanın avantajı :) eskisinden daha zayıfım bu uykusuzluk mahfetti beni ama şişlerim gitti karnımda düzleşiverdi
kızlar merhaba.
oğlum 20 günlük oldu iki gündür kakası yeşil , bi de çok ağlayarak pırt yapıyo kuzucuumm. başına gelen var mı yaaa.. anne sütüyle beslenen bebeklerin kakası sarı olur diye biliyorum,bizimki yeşile döndü.. bu hafta doktorumuz da izne ayrılmış size sorayım dedim.
Canım üşütmekten değilde çocuk çok beslendiği zamanda kaka yeşil oluyormuş
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:maşallah

efsane falan değil gerçek korkunun da ecele faydası yok:18::18::18::18:]

ohooo biz 20 günlükken içeriden eşimin sesini duydum koş koş diye ne oldu dedim üzümün çekirdeğini çıkarmış ağzına damlatacakmış kenarından bi parça kopukmuş bizim kızda hoppp çekivermiş ve yutmuş :KK52::KK52::KK52::KK52: benim kociş böyle ne bulsa vericek kuzucuma yanlız bırakmamaya çalşıyorum napim
Teşekkür ederizzz
iyi akşamlar herkese
bu gün ilk defa çocuğumla yalnız kaldım evde eşim işe gitti annem evine kayınvalidem geleyim dedi yalnız kalmak istedim gece 1 den sabah 7 ye sabah 7 de mama yedikten sonra 11 e kadar uyuyan oğlum gün boyunca hiç uyumadı ve ben gün boyunca hep emzirdim bir tek wc ye gitmek için bıraktım hatta o halimi gören komşum zorla çocuğu aldı evine götürdü sende çay demle gel dedi nitekim öyle yaptık bir de gittim ki bizim ayşe komşu çocuğu koyuvermiş kanepenin üstüne bizim oğlan şaşkın şaşkın ortalığı inceliyo ya bi ses çıkarsa ya ben eve girdim başladı mızmızlanmaya benim mesai yine başladı hem emzir hem ye yok yaa olmuyor ne duyduysam yedim ne dua varsa okudum yok artmıyor sütüm artık 90 cc mamayla da doymuyo öğünde 120 vermek gerekiyo ve günde 6 defa yoksa ağla ağla bi hal oluyo paşam bazı arkadaşlar göğüs pedinnin ne kadar gerekli olduğunu yazmışlar sütün akıp kıyafeti kirleteceğini söylemişler ben pedi sadece göğüs yaralarım atletime yapışmasın diye kullanıyoruym öyle doldum ki şu an ağlıyorum çok üzgünüm çok...
Kübracım üzme kendini sadece sakin ol inşallah herşey yoluna girecek az kaldı
işte teyzeleri biraz geç oldu ama bu da benim siraç'ım
Eki Görüntüle 291327
Maşallah kuzumaa
Eki Görüntüle 293093 Eki Görüntüle 293090 Eki Görüntüle 293089

kızlar bunlar da bizden biri mevlütten biri uyurken sizinkiler de böyle mi uyuyo:44: eller devamlı dışarda battaniyeye falan sarınca hiç içeri koydurmuyo bıdık korkuyom öyle kalıcak die devamlı maximum modunda oğlum.:KK9::KK9::KK9: biride kız olsa nasıl olurdu denemesi babaannesinin kucağında uslu uslu oyalı tülbentli oğlum:KK9::KK9:
Enemm yerimm senin tülbentli resmini Allah kabul etsin canım mevlütünüzü
buda kızımın sol halleri daha şimdiden babasıya çok iyi anlaşıyo gazı olduğu zaman bi tek onun kucağında uyuyo:KK52::KK52::KK52::KK9::KK9::KK9:işimede gelmiyo değil hani
Oy oy oyy maşallah sübhanallah
Eki Görüntüle 293206 Eki Görüntüle 293207 Eki Görüntüle 293208 Eki Görüntüle 293210 Eki Görüntüle 293209 selam teyzoşlar ,:KK3:ben bugün kakamı yaptııımmm:nazar:ama gün içinde devam edip etmemekte kararsızımm...bu arada ben bu gece 2 aylık oluyorum...ellerinizden öperimm:KK54::KK54:
Köfte duduşlu elvin arhanı getircem bi öpücük alıversin duduştan heheheh

esım geldı zeytınyagını almıs..kzım uyansın hemen ıcırcemm ve sabaha kadar pok beklıcemm ..bende yaptıgım salataya kattım bıraz bolca sutumden gecsın oylede fayda eder belkı dıyee..
annem bırde sey dedı..sutun yaglıysa bebek ondan da kakasını yapamaz dedı..kakasını yapamaması ayrıca sutun yaradıgınıda gosterır dedı..sımdı sevıneyım mı uzuleyım mı bılemedım..

neyse kızlar ben cıkıyorum ..bı cay koyuyum esım cok yoruldu yazık aksama kadar okulda sonra kursta sonra bızım pesımızde kıyamıyorum da adama ..yazık markete zeytınyagı almaya dıye gıttı sevdıgım bı kac seyıde alıp getrmıs mutlu ol askım dıye sarıldı boynumaaa..sımdı bırazda ben ona hızmet edeyım kızım uyurkenn..

yarın ıns buraya yazarım kızım mıçtı dıyeee......

X