2011 Ekim Anneleri

saol canım Allah razı olsun..bende duydum o mamanın kabızlıga ıyı geldıgını..aslında nıda ve hanzade de deneseler bır belkı sorun kalkar ortadann..buaraa dun kızımın aylık kontrolu vardı..1 ayda 1. 400 gr almıs sence ac kalmıs olabılırmı?

yok tatlım iyi bizde bu ay 1600 gr aldık

kızlar bugun annem kardeşimi sağlık ocagına götürdü bebişide götürdü ben yatıp dinleneyim diye tarttırmış bizim uşagı ve toplam üzerindekilerle 6 kilo 15 grammış :KK53::KK53:oha dedim daha 2 ay olmadı doguralı 6 kilo maşallahh:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:en son 5.470 idi babasına söyledim kilosunu 15 gramı pipisidir diyo:KK60::KK60:yani bebiş suanda 5.800 imişş:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:hemşire tanıdık zırt pırt tartılıyoruz hahah benim uşakta kilo takıntısı olcek :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

kızlar bugun annem kardeşimi sağlık ocagına götürdü bebişide götürdü ben yatıp dinleneyim diye tarttırmış bizim uşagı ve toplam üzerindekilerle 6 kilo 15 grammış :KK53::KK53:oha dedim daha 2 ay olmadı doguralı 6 kilo maşallahh:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:en son 5.470 idi babasına söyledim kilosunu 15 gramı pipisidir diyo:KK60::KK60:yani bebiş suanda 5.800 imişş:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:hemşire tanıdık zırt pırt tartılıyoruz hahah benim uşakta kilo takıntısı olcek :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

maşallah kuzucuğa:nazar::nazar::nazar::nazar: tombik tombik tam ısırmalıktır koklamaya bile kıyamadıklarımız allah bağışlasın onları bize

ya şu kolik müzikleri baya iyi geliyo yaa kim demişti fatoşersin mi teşekkürler ona.
artıı otribebe burun aspiratörünü tavsiye eden de sanseydi sanrım ona da çooook teşekkürler çok işe yarıyor.
burdan ne çok şey paylaşıp öğreniyoruz çok güzel bişey bu.hepinizi öpüyoruz kızımlaa:KK54::KK54::KK54:

inşallah ...banyomuzu yaptık sabahta gidicez bakalım stresi sardı beni yavrum kıyamam ya:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43: inşallah çok acımaz yazarım sana yarın..
ayy inşallah acımaz canım ...ama stres olma ,onu sen teselli etcen ,kız ağlarken sende bayılma sakıınn!!

oyyyy maşşallahhhh....:nazar::nazar::nazar::nazar:asıl bende kilo takıntısı olmaya başladı ,benim kız baya minyon olcak sanırsamm:KK30:napalım sağlıklı olsunda:KK16::KK16:

gülfem ranaaaaa.... afferim kız sanaaaa...En Büyük TÜRKİYE:KK9::KK9::KK9::KK9:

oyy maşallah tosuncuk olmuş annesi maşallah:nazar::nazar::nazar::nazar:
ben de merak ediyorum kaç oldu kilomuz.en son gidişat iyiydi :nazar: karnımdayken de çok merak ederdim kilosunu saydım durdum doğdu hala aynı bu hep böyle gitcek :KK16:

:KK8::KK76::KK9::21:

ya forumdan cıktıktan yarım saat sonra kızım uyandı tam agzına zeytınyagını damlatıyordum kı pıtır pıtır saydırdı yavrumm...:KK52::KK52::KK52: ben ınanmadım gaz cıkarmıstır deyıp damlattım agzına 2 cay kasıgı kadar:KK53:yavru kus hıc begenmedı tadını ama ona yagı yutturmayı basardımmEn Büyük TÜRKİYE

ve akabınde saydırmaya devam ettı..bı yarım saat sonra muhtemelen gaz cıkarmıstır dıyerek altını acmaya yeltendıgımde ıkı kat pıjamanın pok oldugunu gordum nasıl bagırıyorum ama esıme askımmm bakk mıcmısssssss :KK53:sevıncten aglamaklı oldum yemın ederım...hemen altını degısıyım dedım o sıra emdıgını kustu ust bas batınca hazır alt ust degısecek yıkayalım dedık..yavru kusu yıkadık..mis oldu altı ustu bu arada yagdan sanırım kızımın karnı guruldamaya basladı..kıza kakasını yaptıralım derken bıde cırcır yapmam umarım:KK1:

Maşallah gülfem ranaya aferim ona, vallahi kendi evladım gibi sevindim bak sen elleme artık o ıkınmayı örencek annesi zorla zarla yapçak artık zeytinyağını bir çay kaşığı verdim ben ağzına mamaya iki kattım benim kızda hiç beğenmemişti ama mecbur napalım :)

offf cok fena olmus..Rabbım en acılınden sıfalar nasıp eylesın ınsaallah..ve umarım bu kısa surede bebegın emmeyı bırakmazz..sen sag ve bıberonla ver ac kalınca mecbur alıcaktır yanı umarım..bıde mama verıpte kabız yapma..bak bız ne cektık kac zamandır.bendede hayatım boyunca sadece 2 kez cıktı ucuk..bırı mıde kanaması gecırdıgımde mıdemdekı asırı mıkrobun yuzume vurdugunu soyledı doktorum...dıgerıde bırden cıktı gectı sonra sukur ama emzırırken annenın hastalanması kadar kotu bısey yok..

saol canım Allah razı olsun..bende duydum o mamanın kabızlıga ıyı geldıgını..aslında nıda ve hanzade de deneseler bır belkı sorun kalkar ortadann..buaraa dun kızımın aylık kontrolu vardı..1 ayda 1. 400 gr almıs sence ac kalmıs olabılırmı?

Çok içten dua eddiyorum inşallah şifa bulcak yavrun düzelcek Allahın izniyle.. Öyleyse kapalısını alsın tabi yeterki faydasını görsn kuzun...

İnşallah yazarsın annemde öyle dedi süt yağlı olursa yapmaz kilo alır iyidir dedi ama benim sütüm yaplı değil ki su gibi... Bide vahidenin dediğine takıldım bakim kilos ne kadar olmuş ay başında gidicem bi tarttırcam..

Allah razı olsun hanzade duaların kabul oldu canımmm..yavrum kendısı yaptı zeytınyagını vermeden daha...ıns duzelır bundan sonra...
ya hanzade aklıma geldı nettede arastrmıstım..bu preaptamıl dı sanırım bı mama var kabızlık ıcın ve kaka yapamayn bebeklere cok ıyı gelmıs sen ve nıda da ondan kullansanıza..hem zeytınyagına ıhtıyac ta kalmazz..sen kılosuna baktır bıde bunu dene ıstersenn..

Cümlemizden canım aman bi yerleri acımasın ya insanın içi dayanmıyo yeterki iyi olsun hepsi çok sevindim :) canım alayım onu ama mamayo günde 30cc ancak veriyorum bazen bi gün alıyo bi gün almıyo oda gece veriyorum ondan olduğunu sanmıyorum çoğunluk beni emiyo bazı bebeklerde olurmuş işte beklicez 3 ay çıkınca hareketlencekler o zaman daha rahat kaka yapıp gaz çıkarcaklar inşallah bide yarın gitçektim aam misafirim geliyomuş fırsatım olmaz artık öbürgün gidicem aile hekimliğine inşallah.. Hadi herkese huzurlu gecele rbu gece mışıl mışıl uyur kızın artık :)

ayy inşallah acımaz canım ...ama stres olma ,onu sen teselli etcen ,kız ağlarken sende bayılma sakıınn!!

oyyyy maşşallahhhh....:nazar::nazar::nazar::nazar:asıl bende kilo takıntısı olmaya başladı ,benim kız baya minyon olcak sanırsamm:KK30:napalım sağlıklı olsunda:KK16::KK16:

gülfem ranaaaaa.... afferim kız sanaaaa...En Büyük TÜRKİYE:KK9::KK9::KK9::KK9:
bencede benım kızıma aferın..sımdı dusunuyorumda belkıde ıkınmasına dayanabılseydım ve kendısıın yapmasına musade etseydım belkıde zaten hep kendı yapabılecektı..:26:ama ne yapıyım gunde 7 8 bezı kakalıyken bırden hıc yapamayınca telas ettımm..
Maşallah gülfem ranaya aferim ona, vallahi kendi evladım gibi sevindim bak sen elleme artık o ıkınmayı örencek annesi zorla zarla yapçak artık zeytinyağını bir çay kaşığı verdim ben ağzına mamaya iki kattım benim kızda hiç beğenmemişti ama mecbur napalım :)

Cümlemizden canım aman bi yerleri acımasın ya insanın içi dayanmıyo yeterki iyi olsun hepsi çok sevindim :) canım alayım onu ama mamayo günde 30cc ancak veriyorum bazen bi gün alıyo bi gün almıyo oda gece veriyorum ondan olduğunu sanmıyorum çoğunluk beni emiyo bazı bebeklerde olurmuş işte beklicez 3 ay çıkınca hareketlencekler o zaman daha rahat kaka yapıp gaz çıkarcaklar inşallah bide yarın gitçektim aam misafirim geliyomuş fırsatım olmaz artık öbürgün gidicem aile hekimliğine inşallah.. Hadi herkese huzurlu gecele rbu gece mışıl mışıl uyur kızın artık :)
Allah razı olsun hanzade..bıraktım ınsaallah kendı yapar bundan sonra..oyle zırt pırt zeytınyagı da vermıcemm kendısının alısması lazımm artık..elhamdulıllh guzel uyudu yvrum..hele sabhkı kalkısı gorulmeye degerdı.. :)
hyırlı olsun cnım öp benim için melek kızınıııı:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
ahh ahh delırıyorum öpmek ıcınde su grıbım bı gecsın ıcıme sokacamm ıcımeee:KK19:
Hanimlar siz tursu yiyor musunuz? Annem gaz yapar diye bana yedirtmiyor da deneyen var mi?

bende yemıyorumm..ozellıkle yeme dedıler..dun esıme nohut pısırdım ben yemedım esımde yanına tursu almıs ondan da yemedım..

ve gelelım bıze...dun aksam 11 gıbı yattım ben esıme bırakıp cocugu..sıddetlı derecede grıbım..gozlerım sarıl sarıl akıyo..burnum ona kezaa..ve bogazım yırtılırcasına acıyoo..Allah razı olsunn esım gece cocouga kalkmıs emzık falan vermıs ama zapdedememıs askım kalk gulfem acıktı heralde deyıp uyandırdı benı..oyle kotuydum kı kızı emzırırken uyuyakalmısım..esımın en cok korktugu seylerden bırıdır bu uyandırdı basımda bekledı...sonra kızı ona verdım grıbım bulasmasın dıye cok yanasmıyorum gazını cıkarıp yatırdı bende yattım..sabaha karsı yıne uyandı..baktım esım gene cebellesıyo..yıne emzırdım yattım esım ılgılendı..sabah 6:30 da yıne uyandı kızım esım nane lımon kaynatıp getrmıs terlıklerımı getrdı ayagıma yuzumu yıkarkenn..anlıcagınız fena hastayım..kafam davul gıbı..bunumun diregı sızlıyor cayır cayır...

ve yavru kusum..sabah ılk defa agzını ayıra ayıra güldü..ınanamadım sankı bılıncsızce degılde gercekten ısteyerek guluyordu..cok mutluydu kızım cunkuuuuuuuuuuuuu altını oyle bı doldurmuskı...actım temızleyım dıye..alt acma mınderını sermemıstım zaten sabaha kadar yapmıstır yapacagını dıye...sen oylemı dusunursun actım temızledım yenı bezı altna koyana kadar bıda yaptı kakasını bu arada yorgnıma da mıcmış oldu yavru kusum:KK9:sonra gıttım yenı bez getırıyım dıye arkamı dönmeme kalmadı bıde uzun uzun ısedı...taa koltuguma gecmıs çişi sıpanın...artıkın cok kızmadım yavrum nerdeyse 1 ay sonra kendısı yapıyor tadını cıkarsın dıye :KK51:ustumuzu degıstık altımız temız..karnımıda tok sımdıde uyuyor...

yarın yıne gıtcez ana saglıga..su asıyı yaptıramadık bır turlu..bende muayene olayım kızıma ve esıme gecmeden bıran once atlatırım ınsaallah...

Son düzenleme:
Makarnaa ve Irem tskler cevaplar icin, ben de yemeyeyim bari tursu annemi dinleyeyim...

Irem cok gecmis olsun bu arada, Rabbim acil sifalar versin. Gülfem Rana´yi da tebrik ediyorum annesi gribin gecince benim yerime de bir tebrik öpücügü konduruver yanagina :)

Hanimlar dün gece kizimin altini actigimizda bacaginda dogum lekesi gibi hafif kahverengi bir leke belirdigini gördük. Belirdigini diyorum zira dogum lekesi olsaydi simdiye kadar coktan farkederdik, o kadar altini actik o kadar yikadik asla yoktu. Sizce bu ne olabilir, aklima kötü seyler getirmek istemiyorum :KK43: Sabaha gecer mi diye bekledim ama yok koyulasmadi da aynen duruyor. Ne olabilir ki ya?

günaydın kızlar okuyup çıkıyorum genelde yazmayı sohbet etmeyi özlemişim sizle yaaa. inş. herkes iyidir . anladığım kadarıyla moktan mevzular konuşıyoruz:))

benim dün misafir vardı kısır yaptım ve yedim yemez olaydım. oğlum mahvoldu sancıdan. saat 4ten akşam 10a kadar sancı çekti nasıl ağlıyo ama tövbe ettim kısıra bulgura artık. en son çocuk bayıldı uykusuzluktan . sabah 5te bi uyandı demin zor uyuttum bi daha. tabi bizim kesintisiz uykumuz nerdeyse hiç yok . gece 1,30 da 2,30da 3te ve 5te kalktık sürekli. ay öyle ağlamasın da razıyım uyanmalara.

gözlerimin altı halkalanmış. dumanın solisti neydi ona benzedi suratım iyice :))gazını çıkaracaz diye zıplamaktan kilo milo kalmadı ben de zaten ahdettim kaynanama inat eski kiloma dönecem. neymiş efendim genç kızlık halime dönmeyi bekliyosam çok beklermişim. görür o.:KK20::KK20::KK57::KK57:

dün biraz da canımız sıkıldı. eşim işteyken salağın biri gelip arabaya çarpmış ve kaçmaya çalışmış Allahtan polis ordaymış o an. tutanak falan tutulmuş ama 1 milyardan fazla bi hasar var. araba da çarpanın üstüne değil bi bayanın üstüneymiş adam baya çirkef bi şey. sigorta için kadının kimliği gerekiyo ama adamın pek niyeti yok sanki sigorta olayına girmeye.şimdi eşim adamı alıp servise götürecek. salak bi de inanmamış çıkan masrafa o gidip experle görüşecekmiş. inş. bi de o çıkmaz başımıza. zaten dünyanın masrafı oluyo bebek doğduğundan bu yana. üf amannnn cana gelmedi çok şükür ama bi toparlayamadık biz de kendimizi. e bi de ücretsiz izne ayrılacam bakalm tek maaşla nedcez:KK31:

Makarnaa ve Irem tskler cevaplar icin, ben de yemeyeyim bari tursu annemi dinleyeyim...

Irem cok gecmis olsun bu arada, Rabbim acil sifalar versin. Gülfem Rana´yi da tebrik ediyorum annesi gribin gecince benim yerime de bir tebrik öpücügü konduruver yanagina :)

Hanimlar dün gece kizimin altini actigimizda bacaginda dogum lekesi gibi hafif kahverengi bir leke belirdigini gördük. Belirdigini diyorum zira dogum lekesi olsaydi simdiye kadar coktan farkederdik, o kadar altini actik o kadar yikadik asla yoktu. Sizce bu ne olabilir, aklima kötü seyler getirmek istemiyorum :KK43: Sabaha gecer mi diye bekledim ama yok koyulasmadi da aynen duruyor. Ne olabilir ki ya?
bı yerde okumustum canım bu lekeler dogumdan sonrada olusabılırmıs..ve bır kac ay sonra cogunlukla gecermıs..yınede aylık kontrolunuzde sorarsın dr. a rahatlarsın..benım esımın sırtıda komple lekelı..kaynanam sırf olacakmı dıye merakımdan dıyo cıgerı yıyıp elını sırtına surmus..oda esımde cıkmıss..:)
günaydın kızlar okuyup çıkıyorum genelde yazmayı sohbet etmeyi özlemişim sizle yaaa. inş. herkes iyidir . anladığım kadarıyla moktan mevzular konuşıyoruz:))

benim dün misafir vardı kısır yaptım ve yedim yemez olaydım. oğlum mahvoldu sancıdan. saat 4ten akşam 10a kadar sancı çekti nasıl ağlıyo ama tövbe ettim kısıra bulgura artık. en son çocuk bayıldı uykusuzluktan . sabah 5te bi uyandı demin zor uyuttum bi daha. tabi bizim kesintisiz uykumuz nerdeyse hiç yok . gece 1,30 da 2,30da 3te ve 5te kalktık sürekli. ay öyle ağlamasın da razıyım uyanmalara.

gözlerimin altı halkalanmış. dumanın solisti neydi ona benzedi suratım iyice :))gazını çıkaracaz diye zıplamaktan kilo milo kalmadı ben de zaten ahdettim kaynanama inat eski kiloma dönecem. neymiş efendim genç kızlık halime dönmeyi bekliyosam çok beklermişim. görür o.:KK20::KK20::KK57::KK57:

dün biraz da canımız sıkıldı. eşim işteyken salağın biri gelip arabaya çarpmış ve kaçmaya çalışmış Allahtan polis ordaymış o an. tutanak falan tutulmuş ama 1 milyardan fazla bi hasar var. araba da çarpanın üstüne değil bi bayanın üstüneymiş adam baya çirkef bi şey. sigorta için kadının kimliği gerekiyo ama adamın pek niyeti yok sanki sigorta olayına girmeye.şimdi eşim adamı alıp servise götürecek. salak bi de inanmamış çıkan masrafa o gidip experle görüşecekmiş. inş. bi de o çıkmaz başımıza. zaten dünyanın masrafı oluyo bebek doğduğundan bu yana. üf amannnn cana gelmedi çok şükür ama bi toparlayamadık biz de kendimizi. e bi de ücretsiz izne ayrılacam bakalm tek maaşla nedcez:KK31:

canım kısıra bolca kımyon katsaydn bu kadar gazlanmazdı..ben oyle yapıyorum benımkıde gazman cunku..ne yemek yaparsam yapıyım kımyonu basıyorum ıcıne..o zaman co cektırmıyo sukur...kaza ya da uzuldum cıdden tam zamanı yanı..neyse canınıza gelmesınde..soyle dusunmek lazım boyle meselelerde bır kucuk musıbet bınlerce buyuk musıbete engeldır..sukretmek daha evla yanı..cok gecmıs olsun..

Canim cok gecmis olsun. Üstüne düsün ödesin adam tüm masrafi altta kalmayin sakin, sonucta sizin bir hataniz yok ki...
bı yerde okumustum canım bu lekeler dogumdan sonrada olusabılırmıs..ve bır kac ay sonra cogunlukla gecermıs..yınede aylık kontrolunuzde sorarsın dr. a rahatlarsın..benım esımın sırtıda komple lekelı..kaynanam sırf olacakmı dıye merakımdan dıyo cıgerı yıyıp elını sırtına surmus..oda esımde cıkmıss..:)

canım kısıra bolca kımyon katsaydn bu kadar gazlanmazdı..ben oyle yapıyorum benımkıde gazman cunku..ne yemek yaparsam yapıyım kımyonu basıyorum ıcıne..o zaman co cektırmıyo sukur...kaza ya da uzuldum cıdden tam zamanı yanı..neyse canınıza gelmesınde..soyle dusunmek lazım boyle meselelerde bır kucuk musıbet bınlerce buyuk musıbete engeldır..sukretmek daha evla yanı..cok gecmıs olsun..

Meltemcim aradim simdi doktorumuzu, sayica artarsa getirin dedi. Internette de arastirdim biraz. Artarsa hastalik belirtisi olabilirmis, ins artmaz :KK43:

canım geçmiş olsun sadakanız olsun hiç takılma ben çok korkarım kazadan

iyi günler herkeze okmaya girebileyorum .ancak rahatsız olan bebekerimize acil şfalar diliyorum. bizde doğal gaz kullandığımzdan buyana burunlar tıkalı bebişimin. buhar makinesi pek bi işe yaramadı.doğal gaz kullananlar siz neler yapıyorsunuz ,tıkanıklık için hergün burun damlası.kızımın burnunu temizlemekten tahriş oldu.bana bi yol gösterin:KK14::KK14:

iyi günler herkeze okmaya girebileyorum .ancak rahatsız olan bebekerimize acil şfalar diliyorum. bizde doğal gaz kullandığımzdan buyana burunlar tıkalı bebişimin. buhar makinesi pek bi işe yaramadı.doğal gaz kullananlar siz neler yapıyorsunuz ,tıkanıklık için hergün burun damlası.kızımın burnunu temizlemekten tahriş oldu.bana bi yol gösterin:KK14::KK14:

canım serum fizyolojikten vazgeçme ve eğer manuel burun aspiratörü kullanoyosan at onu çöpe ,otri bebenin ağızla çekmelisinden all ..

kalorifer peteğinin arkasına içi yarım su dolu küçük pet şişe koydum canım birz olsun odayı nemlendiriyo buhar makinesi almadım ben.gene de sabhaları önce fizyosol damlatıp sonra otribebenin aspiratörüyle temizliyorum rahatlıyo kızım.

X