2011 Ekim Anneleri

canım sıkılıyooooooooooooooo:KK31:

demek boş vaktin varrr..kalk güzel yemekler yap,sonra evi temizle,benim kızımda sabahta beri derin uykuya geçemedi ,tam yemek yapmaya başlıyorum ağlıyo ,kapatıyorum geliyorum uyuyo, sonra mutfağa gidince gene başlıyo ,neyseki anayemek ve çorbamı yaptım ,eşim gelmeden bide pilav yaptımmı bitti gitti ,az önce çorbamın meyanesini katarken kaynanam baktı bebeğe ,sonra uyudu dedi ,yatırıp çıktı ,5 dk olmadan sesler geldi bi baktım kızım kusmuğunu gargara yapıyo adeta öğürerek ..uyuz kadın gene sırt üstü yatırmış bebeği bu 2 olduu:KK47::KK47:bide diyoki senin şin varken bana bırak!! nah bırakırım bundan sonra,hele güzelce bi kızayım ondan sonra,10 kere söyledim anlamıyo yaa..yok kendi çocuklarına yapmıyomuşşş..napıyım sen mal san!!!! bak şinirlendim,ocaktaki rezenemi unuttuuummmm!!!!!1

demek boş vaktin varrr..kalk güzel yemekler yap,sonra evi temizle,benim kızımda sabahta beri derin uykuya geçemedi ,tam yemek yapmaya başlıyorum ağlıyo ,kapatıyorum geliyorum uyuyo, sonra mutfağa gidince gene başlıyo ,neyseki anayemek ve çorbamı yaptım ,eşim gelmeden bide pilav yaptımmı bitti gitti ,az önce çorbamın meyanesini katarken kaynanam baktı bebeğe ,sonra uyudu dedi ,yatırıp çıktı ,5 dk olmadan sesler geldi bi baktım kızım kusmuğunu gargara yapıyo adeta öğürerek ..uyuz kadın gene sırt üstü yatırmış bebeği bu 2 olduu:KK47::KK47:bide diyoki senin şin varken bana bırak!! nah bırakırım bundan sonra,hele güzelce bi kızayım ondan sonra,10 kere söyledim anlamıyo yaa..yok kendi çocuklarına yapmıyomuşşş..napıyım sen mal san!!!! bak şinirlendim,ocaktaki rezenemi unuttuuummmm!!!!!1

aynısından bendede mevcut canım :KK47:zorla bebeğime bal yediriyodu dün gösterdim haberlerde bebekleri öldürücü etkisi varmış diye öyle vazgeçirdim bide bebeği susturamayınca dayıyo suyu boğasım geliyo artık:KK53::KK53::KK53:

slm kızlar cumadan beri yalnızız evimize geldik, ve nihayet işim bitti ve oturdum ,,, herkes iyidir umarım , bebişler uyuyordur ve sağlıklıdır,
canım serum fizyolojikten vazgeçme ve eğer manuel burun aspiratörü kullanoyosan at onu çöpe ,otri bebenin ağızla çekmelisinden all ..
canım serum fizyolojik nasıl bende tonimer var 24 saat kullanımlık, ne olacak bu tıkanma , ben annemlerdeyken buhar mak . yoktu camı açıp kapatıyordum daha iyiyidi , 3 gündür tıkanıyor bu gece cam açıp kapayacağım yine:))

Merhabalar...

iyi günler herkeze okmaya girebileyorum .ancak rahatsız olan bebekerimize acil şfalar diliyorum. bizde doğal gaz kullandığımzdan buyana burunlar tıkalı bebişimin. buhar makinesi pek bi işe yaramadı.doğal gaz kullananlar siz neler yapıyorsunuz ,tıkanıklık için hergün burun damlası.kızımın burnunu temizlemekten tahriş oldu.bana bi yol gösterin:KK14::KK14:

Hepimizde demek ki var aynı problem. Her sabah tıkalı uyanıyor benim bebişimde. Sürekli damla kullanıyoruz, bir zararı var mı acaba bilmiyorum. Yok diyorlar ama... Makineler, sıcak sular hiç bir işe yaramadı bizimkindede.

slm kızlar cumadan beri yalnızız evimize geldik, ve nihayet işim bitti ve oturdum ,,, herkes iyidir umarım , bebişler uyuyordur ve sağlıklıdır, canım serum fizyolojik nasıl bende tonimer var 24 saat kullanımlık, ne olacak bu tıkanma , ben annemlerdeyken buhar mak . yoktu camı açıp kapatıyordum daha iyiyidi , 3 gündür tıkanıyor bu gece cam açıp kapayacağım yine:))

Hoşgeldin memleketine Nadide. Ne güzel yerleşmişsin, güle güle oturun canım. Cam açmaya korkuyorum ben, üşütür diye. İşe yarıyormu ki acaba. Deneyeyim bende...

iyi akşamlar arkadaşlar ya aranızda epidüral sezeryan olan varmı? ben 1 hafta içinde sezeryanla bebişimi dünyaya getircem ve nelerle karsılaşacagımı bilmediğim için cok korkuyorum bilgisi olanlar beni bilgilendirebilirlermi... mesela sonda ve lavman yapılıyomu,epidüral iğnesi yapılırken acı oluyomu,kaç saat sonra ayaga kaldırıyolar,kanama cok oluyomu?

iyi akşamlar arkadaşlar ya aranızda epidüral sezeryan olan varmı? ben 1 hafta içinde sezeryanla bebişimi dünyaya getircem ve nelerle karsılaşacagımı bilmediğim için cok korkuyorum bilgisi olanlar beni bilgilendirebilirlermi... mesela sonda ve lavman yapılıyomu,epidüral iğnesi yapılırken acı oluyomu,kaç saat sonra ayaga kaldırıyolar,kanama cok oluyomu?

slm cnm çok heyecanlısındır suan bana uyusukken sonda taktılar dogumdan hemen sonra çıkardılar ertesigün eve geldikten sonra gaz sancısından acillik oldum o zaman lavman yaptılar bu kadar

bı yerde okumustum canım bu lekeler dogumdan sonrada olusabılırmıs..ve bır kac ay sonra cogunlukla gecermıs..yınede aylık kontrolunuzde sorarsın dr. a rahatlarsın..benım esımın sırtıda komple lekelı..kaynanam sırf olacakmı dıye merakımdan dıyo cıgerı yıyıp elını sırtına surmus..oda esımde cıkmıss..:)

canım kısıra bolca kımyon katsaydn bu kadar gazlanmazdı..ben oyle yapıyorum benımkıde gazman cunku..ne yemek yaparsam yapıyım kımyonu basıyorum ıcıne..o zaman co cektırmıyo sukur...kaza ya da uzuldum cıdden tam zamanı yanı..neyse canınıza gelmesınde..soyle dusunmek lazım boyle meselelerde bır kucuk musıbet bınlerce buyuk musıbete engeldır..sukretmek daha evla yanı..cok gecmıs olsun..

kimyon da koydum ama yine de gaz yaptı canımaz mı koydum acep:26::26: kazayı sorma Allah beterinden korusun dedik biz de. iç,nde biz de olabilirdik sonuçta

Canim cok gecmis olsun. Üstüne düsün ödesin adam tüm masrafi altta kalmayin sakin, sonucta sizin bir hataniz yok ki...

Meltemcim aradim simdi doktorumuzu, sayica artarsa getirin dedi. Internette de arastirdim biraz. Artarsa hastalik belirtisi olabilirmis, ins artmaz :KK43:

canım adam cebini kapatmış sabahtur eşim ulaşamıyo. direkt sigorta şirketiyle görüşmüş inş. ordan hallederler. bizim bir hatamız yok ama karşıdaki insan çirkef terbiyesiz olunca mecbur napcan

canım geçmiş olsun sadakanız olsun hiç takılma ben çok korkarım kazadan
aynen canım ben deçok korkarım rabbim beterinden korusun hepimizi

ya kızlar benim oğlumun elinde eldiven durmuyo dedim herhalde kullandıklarım açıldı gittik yeni eldiven aldık onlar da durmuyor. siz nasıl durduruyosunuz ya. burnunu çok kötü çizmiş

merhaba arkadaşlar
öncelikle allah bebişlerinizi sizlere bağışlasın,allah sağlık versin
bebeğinde konak olan varmı,varsa nasıl hallettiniz
benim çok sinirimi bozuyor
banyodan önce bir kere zeytinyağı sürüp yıkadım ama tam geçmedi
sürekli mi yapmam lazım

Merhabalar...

Hoşgeldin memleketine Nadide. Ne güzel yerleşmişsin, güle güle oturun canım. Cam açmaya korkuyorum ben, üşütür diye. İşe yarıyormu ki acaba. Deneyeyim bende...

teşekkürler canım , ben yedikule ye gittim alerjik astım sebebiyle tıkanıyordum gece dr söylemişti makine kullanma cam aç kapa demişti, uzun süre değil 1-2 dk ben bu gece yapacağım bakalım izmirin havası nasıl gelecek:)))

slm kızlar cumadan beri yalnızız evimize geldik, ve nihayet işim bitti ve oturdum ,,, herkes iyidir umarım , bebişler uyuyordur ve sağlıklıdır, canım serum fizyolojik nasıl bende tonimer var 24 saat kullanımlık, ne olacak bu tıkanma , ben annemlerdeyken buhar mak . yoktu camı açıp kapatıyordum daha iyiyidi , 3 gündür tıkanıyor bu gece cam açıp kapayacağım yine:))

canım tonimr okyanus suyu sanırım oda iyi ,banada bu serumu tavsiye etti dr um ve tanıdığım biçok kişi ,hani hastanelerde koluna takılan izotonik varya işte o tuzlu su bildiğin ,ama tuz oranı yanılmıyosam 0,009.,ve drum istersen günde 50 kere damlat dedi ,hiç bi zararı ve yan etkisi yok ,iram bana enjektör önerdi ,dr a sordum ,damlatmak yerine onla tazyik yaptım burnuna,1 er cm çekip burun deliklerine püskürttüm ve 1-2 dk bekleyip temizledim ,geçti çok şükür ..boğazına akınca genzinide temizlemiş ve enfeksiyonu önlemiş olduk Allah ın izniyle...çok şükür bronşit olmadı yawrum...

ya kızlar benim oğlumun elinde eldiven durmuyo dedim herhalde kullandıklarım açıldı gittik yeni eldiven aldık onlar da durmuyor. siz nasıl durduruyosunuz ya. burnunu çok kötü çizmiş
tırnaklarını neden kesmiyosun canımm???benim 3-4 oldu tırnaklarını kesmem ,bide eline eldiven olmuyosa ,bazı zıbınlarda eldiven yerine ,katlı bi yer yapmışlar ,görmüşündür ,böyle çevirince eli içerde kalıyo çocuğun ,yani kol ağzının kapağı gibi.,onlardan kullan.

bi de cahilliğime verin serum fizyolojik le deniz suyu aynı şey mi:KK17::KK17:

değil canım..

kızlar yaaa..benim kızım accayip gazlı ,neden oldu böyle acabaa...yapıyo yapıyo ,halada ıkınıyooo:KK5::KK5:dün rezene içmedim ondanmı acaba ,hayır dün ne yedim sayıyım , sabah yumurta çay ,aralarda meyve ,akşamda mantar ,erişte pilavı ,2 yudum kola ,akabinde fındık fıstık ve gene meyve ..,ne var bukadar bırtlatcak ,bugn ,tutmaç çorbası yaptım mercimekli ama korkuyorum :18::18:bi türlü derin uykuya geçemiyo ,uyuyo uyuyo geri sancılanabrak uyanıyoo ..napsam bilemedim ,bugün mamasına zeytinyağıda damlattım ondanda olabilirmii???

merhaba arkadaşlar
öncelikle allah bebişlerinizi sizlere bağışlasın,allah sağlık versin
bebeğinde konak olan varmı,varsa nasıl hallettiniz
benim çok sinirimi bozuyor
banyodan önce bir kere zeytinyağı sürüp yıkadım ama tam geçmedi
sürekli mi yapmam lazım

bende bu 1-2 gündür görür gibi oldum sankii ,ama napcağımı henüz araştırmadım ,netleşince bakıcam icabınaa..sende yaptıklarını yaz buraya olurmu?

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: anaaam tam 2 aylık olduk bugüüünnnnn:KK9::KK9::KK9::KK9:
:124::124::124::124::124::124::124::124::124::124::124::124:

kızlar yaaa..benim kızım accayip gazlı ,neden oldu böyle acabaa...yapıyo yapıyo ,halada ıkınıyooo:KK5::KK5:dün rezene içmedim ondanmı acaba ,hayır dün ne yedim sayıyım , sabah yumurta çay ,aralarda meyve ,akşamda mantar ,erişte pilavı ,2 yudum kola ,akabinde fındık fıstık ve gene meyve ..,ne var bukadar bırtlatcak ,bugn ,tutmaç çorbası yaptım mercimekli ama korkuyorum :18::18:bi türlü derin uykuya geçemiyo ,uyuyo uyuyo geri sancılanabrak uyanıyoo ..napsam bilemedim ,bugün mamasına zeytinyağıda damlattım ondanda olabilirmii???

hiçbişeyle alakası yok canım zaten gazı geçsin diye yaptıklarımız sadece biraz rahatlatıyo belki. bu gaz sancıları en erken 3. ayda en geç 6. ayda bitcekmiş.daha doğrusu kendi başına dönebilene hareket edebilene kadar bebişler devam yani gaza.ne kadar çıkartsa da içerideki küçük bi hava baloncuğu bile onu ağlatıyo işte.doktorumuz dedi.meselA benim kızım her akşam 6 ile 10 11 arası gece yani huzursuz.ağlıyo memeyi çekiştiriyo bunalıyo kızarıyo uykuya dalamıyo en son zorla uyutuyorum.saati bile aynı hergün.inşallah 3. ayda geçer hepimizin de.

tırnaklarını neden kesmiyosun canımm???benim 3-4 oldu tırnaklarını kesmem ,bide eline eldiven olmuyosa ,bazı zıbınlarda eldiven yerine ,katlı bi yer yapmışlar ,görmüşündür ,böyle çevirince eli içerde kalıyo çocuğun ,yani kol ağzının kapağı gibi.,onlardan kullan.

değil canım..

korkuyorum tırnaklarını kesmeye. canını acıtmaktan korkuyorum. daha 1 aylık bile değil 27 günlüğüz. ya kıyafet çok almıştım hiç onlardan almamışım. bi daha sırf kol yüzünden gidip almadım kıyafet ki zaten çıkabilsem kendime mont alacam :KK43:( daha hiç çıkmadım dışarı ha pardon bi kere fırın ve markete gittim :KK43:((

benim oğlum da öyle. ben her halükarda gazlı diye dğn kısır yedim mahvoldu çocuk dikkat ettiğim günler cidden daha az gazı oluyor. yumurta da gaz yapıyomuş kola niye içiyosun asitli yasak:KK20::KK20:
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: anaaam tam 2 aylık olduk bugüüünnnnn:KK9::KK9::KK9::KK9:
:124::124::124::124::124::124::124::124::124::124::124::124:

maş. maş. nice 2 aylara 20 yıllara inş. birlikte:nazar::nazar:

X