Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış, Yıpranmış, Kuru Saçlara Bakım Suyu Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Bu karışımı denemiştim, uzun zaman oluyor.Uçlarım açıcıdan yanmıştı bu bakım suyu toparlamadı ama.Bende kullanmayı bıraktım.:110:

ya ben surdum bugun.Durulamadim yaptiktan sonra.Banyodan sonra sacim islakken surmeme ragmen sacim suan cok kabarik.Ve dokuluyor.Cok korktum ya canim onerin varmi sacim cok sert oldu :KK43:
Sanırım yanlış uygulama yapmışsın, sen gliserini direkt olarak mı sürdün yoksa tarife göre mi hazırladın? Tam tersi gliserinli tarif olarak yaptıysan kabarıklığın inmesi ve ipek gibi yumuşaması lazım, üstelik bunu saç uçlarımıza kullanıyoruz, kafa derisine sürülmeyen bir şey neden saç döksün ki?

Ayrıca kuru saça sürmen daha makul...

İlk fırsatta bir aktara uğrayıp alcam gerekli yağları ve deniycem.

uzun zamandır boyadan yıpranmış ve kurumuş saçlarımla başım beladaydı.
her yolu her ürünü denedim
ama durulanmayan kremler bana göre değil saçımdaki o temiz hissini kaybediyo sanki
sıvı saç bakım spreyleri de tam anlamıyla başarılı gelmedi.
ben de burda okuduğum kuru saçlara gliserin formülünü okuduktan sonra
bu içeriği biraz genişlettim ve ortaya çıkan karışımdan çok memnun kaldım.

karışımı bitmiş gliss durulanmayan sıvı saç bakım spreyinin içinde karıştırdım
kullanım açısından da gayet pratik oldu

şişeyi yarısına kadar içme suyuyla doldurup
1 küçük şişe gliserini içine döktüm zaten ufak bi şişe
sonra 1 kapakdan az tatlı badem yağı ( kendi kapağıyla )
1 kapak hint yağı
yarım kapak jojoba yağı
1 kapak menekşe yağı ekleyip çalkaladım
her banyodan sonra bu spreyi saçlarıma özellikle uçlarına uyguladım

gün içinde de ihtiyacım oldukça özellikle saçlarımı taramadan önce kullandım
ben büyük ölçüde faydasını gördüm
o çıtır çıtır saçlarım yumuşacık oldu
doğal dalgalarım geri döndü.
üstelik menekşe yağının kokusu harika bi koku
bu bakımla hem saçlarımın güzel kokması hem de sağlıklı görünmesini sağladım.

küçük bi öneri daha saçlarınızı kurutma makinasıyla kurutmak
yerine kendi kendine kurumaya bırakırsanız daha iyi faydasını görürsünüz

Bende bu küre bugun başladım sadece saçlarımı canlandırmak için bir ay bitsin tekrar sonuçları yazacağım normalde saçlarım iyi uzar zaten benim için önemli olan sağlıklı uzaması eğer benim saçlarımda bi etki gösterirse herkeste gösterir ayrıntıları bi daha ki aya sizlerle paylaşacağım .

Bence boyadan yanan yıpranan ve kuruyan saçlar, keratin yükleme ile en iyi sonucu veriyor. Tabi siz gider de kuaförde keratin yükletirseniz, bir sürü kimyasal katkılı ürünlerle saçınızı daha da berbat edebilirler. Ya da o anda saçınızı ve sizi memnun edebilir fakat uzun zamanda saçınızın yapısını bozabilirler. Size tavsiyem katkısız keratin yükleyin ve saçınızda mucizeler yaşayın. Hele boyadan, röfleden. oryalden, fönden vs saçınız kurumuş sonra da yıpranmışsa, daha sonra da kırılmışsa, hiç zaman kaybetmeyin. Ben yıllarca saç bakımı yaptım. Katkısız Keratin Yüklemesi kadar saça iyi gelen bir şey e rastlamadım.

merhabalar

30. sayfaya kadar yazılanları okudum. akşam hemen deneyeceğim. belki yazıldı , belki de biliyorsunuzdur ama ben yine de yazayım. benim kışın çok kuruyan azıcık dısarda kaldım mı pul pul dökülen bembeyaz ( mac NW 13 cilt rengim) bir cilt rengim var. sabahları makyaj yaptıktan sonra ne kadar nemlendirsem de öğlene cildim inanılmaz gerilmiş olurdu. ben de suya gliserin katarak her bir şişe fısfıs yapmıştım. cildim her kuruduğunda sıkıyordum. kuruluğum gitmişti.
şimdi de üst üste geçirdiğim iki ameliyatın etkisiyle saçlarım çok cansızlaştı ve uçları inanılmaz kuru. burayı okuyunca aklıma kuru cildime yaptığım bu formül geldi. bunun da işe yarayacağına eminim. konu sahibi arkadaşa çok çok tşk ederim. sevgiler:KK200:

merhabalar

30. sayfaya kadar yazılanları okudum. akşam hemen deneyeceğim. belki yazıldı , belki de biliyorsunuzdur ama ben yine de yazayım. benim kışın çok kuruyan azıcık dısarda kaldım mı pul pul dökülen bembeyaz ( mac NW 13 cilt rengim) bir cilt rengim var. sabahları makyaj yaptıktan sonra ne kadar nemlendirsem de öğlene cildim inanılmaz gerilmiş olurdu. ben de suya gliserin katarak her bir şişe fısfıs yapmıştım. cildim her kuruduğunda sıkıyordum. kuruluğum gitmişti.
şimdi de üst üste geçirdiğim iki ameliyatın etkisiyle saçlarım çok cansızlaştı ve uçları inanılmaz kuru. burayı okuyunca aklıma kuru cildime yaptığım bu formül geldi. bunun da işe yarayacağına eminim. konu sahibi arkadaşa çok çok tşk ederim. sevgiler:KK200:
bu arada bunu paylaşan arkadaştan Allah razı olsun vallahi:nazar: uöları kuruluktan çatur çutur olan saçlarımı kendine getirdi.kış günü evden çıkmadan yüzüme de fıslatıyorum kuruluklarıma iyi geliyor:oha:

Konu çok ilgimi çekti ama 58. sayfadayım ve inanın hepsini okuyamadım. aradan geçmiş çok yıl. kullananlar deneyimlerini yazabilir mi acaba? İlk sayfalar sadece sorular la dolu.

X