Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış, Yıpranmış, Kuru Saçlara Bakım Suyu Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Amonra

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
13.349
316
uzun zamandır boyadan yıpranmış ve kurumuş saçlarımla başım beladaydı.
her yolu her ürünü denedim
ama durulanmayan kremler bana göre değil saçımdaki o temiz hissini kaybediyo sanki
sıvı saç bakım spreyleri de tam anlamıyla başarılı gelmedi.
ben de burda okuduğum kuru saçlara gliserin formülünü okuduktan sonra
bu içeriği biraz genişlettim ve ortaya çıkan karışımdan çok memnun kaldım.

karışımı bitmiş gliss durulanmayan sıvı saç bakım spreyinin içinde karıştırdım
kullanım açısından da gayet pratik oldu

şişeyi yarısına kadar içme suyuyla doldurup
1 küçük şişe gliserini içine döktüm zaten ufak bi şişe
sonra 1 kapakdan az tatlı badem yağı ( kendi kapağıyla )
1 kapak hint yağı
yarım kapak jojoba yağı
1 kapak menekşe yağı ekleyip çalkaladım
her banyodan sonra bu spreyi saçlarıma özellikle uçlarına uyguladım

gün içinde de ihtiyacım oldukça özellikle saçlarımı taramadan önce kullandım
ben büyük ölçüde faydasını gördüm
o çıtır çıtır saçlarım yumuşacık oldu
doğal dalgalarım geri döndü.
üstelik menekşe yağının kokusu harika bi koku
bu bakımla hem saçlarımın güzel kokması hem de sağlıklı görünmesini sağladım.

küçük bi öneri daha saçlarınızı kurutma makinasıyla kurutmak
yerine kendi kendine kurumaya bırakırsanız daha iyi faydasını görürsünüz

Son düzenleme:
çok teşekkürler. ben de saçlarım için bakım maskesi araştırıyordum bu iyi oldu. yalnız bunu durulamadan mı kullanacağız acaba?

ayrıca menekşe yağı saç bakımında kullanılan etkili bakım yağlarından birisi
dökülme şikayetlerine mat cansız güçsüz saçları toparlama da yardımcı bi yağ
badem yağının faydalarını zaten biliyoruz

kac yerde okuduysam gliserini kuru saca sakin surmeyin nemli saca uygulayin diyordu.
sanirim dustan sonra bu bakimi yapmak etkili olabilir..
ben de yikanmis sacima yag surmeyi sevmiyorum.
belki sadece gliserin ile menekseden iki damla katip karistirip uygularim.
tesekkurler amonra.

çok teşekkürler. ben de saçlarım için bakım maskesi araştırıyordum bu iyi oldu. yalnız bunu durulamadan mı kullanacağız acaba?

yok durulamıyoruz canım
saçın nemini aldıktan sonra
taramadan önce sıkıyoruz saçlara
sonra kendi kendine kurumaya bırakıyoruz

kac yerde okuduysam gliserini kuru saca sakin surmeyin nemli saca uygulayin diyordu.
sanirim dustan sonra bu bakimi yapmak etkili olabilir..
ben de yikanmis sacima yag surmeyi sevmiyorum.
belki sadece gliserin ile menekseden iki damla katip karistirip uygularim.
tesekkurler amonra.

canım gliserini kuru kuru uygulamıyoruz zaten
su var ya karışımın içinde
bu sayede nemi de hapsediyoruz kuruyken sıktığımızda
yağ oranını azaltıp arttırmak kişiye kalmış
benim çok kuru olduğu için anca paklıyo beni
bi de gün aşırı zaten yıkıyorum saçları

ben uzun süredir kullandığım için rahatlıkla söyleyebilirim bi sıkıntı yaşatmadığını
ama kişiye ve beklentiye göre sonuçlar değişebilir tabi

Son düzenleme:
Denedim, test ettim onayladım, saçlarım yumuşacık oldu misss misss
Ben bebe yağını saçıma sürmekten hoşlanmadığım için jojoba ve 2 damla fındık yağı ekledim, koku vermesi içinde sandal ağacı yağı kattım.Her gün bunu kullanacağım, hem maliyet olarak çok düşük hemde güzel bir nemlendirici...

Denedim, test ettim onayladım, saçlarım yumuşacık oldu misss misss
Ben bebe yağını saçıma sürmekten hoşlanmadığım için jojoba ve 2 damla fındık yağı ekledim, koku vermesi içinde sandal ağacı yağı kattım.Her gün bunu kullanacağım, hem maliyet olarak çok düşük hemde güzel bir nemlendirici...

konu güzellik bakım olunca kafalar ne güzel aynı çalıyo kuzu:KK1: senin yaptığınla aynı mantık işte
zenginleştirmek de mümkünmüş aleo vera eklicem bu bitince de

Paylaşım için teşekkürler:KK1: :KK3::KK9:
benim yumuşacık olan saçlarım şimdi kupkuru oldu. Islakken bile tarayamıyorum saçlarımı düğüm düğüm oluyo çok üzülyorum bu duruma :KK50::KK43:
bu tarifi gördüm hemen koştum dışarı malzemeleri aldım deniycem inşallah olur:KK34:

ben de şu anda gliss kullanıyorum. yarısından az kaldı. çok aşırı bir memnuniyetim yoktu ama yine de işimi görüyodu.

zaten bu bebeyağı olayını dneyecektm bu da iyice fikir oldu bana. gliss bitsin yapıvercem bu bakım suyunu.

Paylaşım için teşekkürler:KK1: :KK3::KK9:
benim yumuşacık olan saçlarım şimdi kupkuru oldu. Islakken bile tarayamıyorum saçlarımı düğüm düğüm oluyo çok üzülyorum bu duruma :KK50::KK43:
bu tarifi gördüm hemen koştum dışarı malzemeleri aldım deniycem inşallah olur:KK34:

benim de aynı durumdaydı
saç kremleri tek başına iş görmüyodu artık
ama bu şekilde kuruykn bile yumuşacık saçlarım
denedikten sonra yorumlarını bekliyorum canım

ben de şu anda gliss kullanıyorum. yarısından az kaldı. çok aşırı bir memnuniyetim yoktu ama yine de işimi görüyodu.

zaten bu bebeyağı olayını dneyecektm bu da iyice fikir oldu bana. gliss bitsin yapıvercem bu bakım suyunu.

gliss kuruduktan sonra sanki saçta beyaz beyaz kalıntı kalıyo gibiydi
çok rahatsız etti beni
kuruduğunda yine sert tararken sadece iş görüyodu
ama bu bakım kuruduktan sonra da yumuşak ve parlak yapıyo saçları

Ben normalde saç kremi kullanmıyorum çünkü düz olan saçlarımı iyice kafama yapıştırıyor ama bu bakım suyu kesinlikle çok iyi geldi, birde parlattı ki sormayın...Gliss aldım bir ara bunu yıkadıktan sonra çıtçıtlara sıkmak için kullanıyorum sadece,kendi saçlarımda hoşlanmadım..

Ben normalde saç kremi kullanmıyorum çünkü düz olan saçlarımı iyice kafama yapıştırıyor ama bu bakım suyu kesinlikle çok iyi geldi, birde parlattı ki sormayın...Gliss aldım bir ara bunu yıkadıktan sonra çıtçıtlara sıkmak için kullanıyorum sadece,kendi saçlarımda hoşlanmadım..

gliss kötü kokuyo bi de ya
hele menekşenin kokusundan sonra gliss daha fena geliyo bana:KK1:

yarın sabah ilk iş aktarın yolu tutulacak ve bu karışım hazırlanacak...

teşekkürler Amonra arkadaşım :)
benim saçlarda çalı misali yani...sorma..

Son düzenleme:
Eh yani bencede :KK1:

Kesinlikle dene, çok işe yarıyor.

inşallah canım ya...bu saçtan bıktım valla..ne zaman uzayacak da yumuşayacak aynı zamanda..

valla çok kötü moralim..hiç bir şekle girmiyor..nasıl girsin ,kuş kadar kaldı saç..rengi berbat,açamıyorum yanacak diye rengini..zaten kuru ve uçlarda az da olsa yanık var..toplanmıyorki meret..sokağa çıkmak işkence benim için saçlardan dolayı ..bir görsen korkarsın valla..
ahhh...ahhh..

o kuaför müsfettesini bulsam bir..ne güzel uzamış,sağlıklı ve güzel renkli saçlarım vardı benim..

inşallah canım ya...bu saçtan bıktım valla..ne zaman uzayacak da yumuşayacak aynı zamanda..

valla çok kötü moralim..hiç bir şekle girmiyor..nasıl girsin ,kuş kadar kaldı saç..rengi berbat,açamıyorum yanacak diye rengini..zaten kuru ve uçlarda az da olsa yanık var..toplanmıyorki meret..sokağa çıkmak işkence benim için saçlardan dolayı ..bir görsen korkarsın valla..
ahhh...ahhh..

o kuaför müsfettesini bulsam bir..ne güzel uzamış,sağlıklı ve güzel renkli saçlarım vardı benim..

Olan oldu artık, yinede güzel saçlarım var de, saçlarım uzuyor de, aynaya her baktığında sanki uzamışlar gibi sevin, bir bakmışsın uzamış :)

X