Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar seboreik dermatite kesin çözüm bu dertten muzdarip olanlar dikkat

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
15 gündür kullanıyorum arkadaşlar bu şampuanı, maalesef seboreik dermatitimde minicik bir azalma bile olmadı, bilakis çılgınca çoğalıyor kaşıntı ve döküntüler. saçlarımdan olacağım böyle giderse.
şu an problemli bölgeye elma sirkesi döküp yaklaşık 40 dk bekledim, tekrar bu şampuanla yıkadım. her gün bu şekilde devam etmek niyetindeyim, inşallah sirkeyle kurtulurum bu illetten.

geçmiyor arkadaşlar. seboreik dermatitim çıldırmış vaziyette şu an. anlayacağınız vichy bende işe yaramadığı gibi zararlı bile oldu.

ama seboreik dermatitin bi çok faktörü var . tek faktör için etkili bir çözüm olabilir tabi

13 yıldır bu hastalığı çekiyorum kullanmadığım kırem şampuan yağ bitkisel karışım ıvır zıvır aklınıza ne gelirse hepsini denedim ama sonuç hep hüsran oldu doktorlarda bir çare bulamıyor profösöre gittim o bile bişey yapamadı havalar soğuduğunda dahada artıyodu kızarıklar saçlarımda buna bağlı dökülmeler iyice canımı sıkıyordu almanyadan bir cocukluk arkadaşım bana bununla ilgili bir karışım gönderdi tanıdığı biri hazırlıyormuş tamamen doğal olduğunu söyledi nere istersem sürebilceğimi söyledi bende güvenerek yüzüme denedim sürüp 10 dakka bekledim sabun kullanmadan yüzümü yıkadaım başka hiç birşey sürmedim sabah uyanıp aynaya baktığımda şaşkınlıktan dilimi yutacaktım yüzümde birtane bile kızarıklık döküntü kalmamıştı hala inanamıyordum cildim parlıyordu hemen yakınlarımdakilere gösterdim yüzümü onlarda benim gibi şaşırdılar kolay değil 13 senedir çekiyorum ertesi gün yine aynı uygulamayı yaptım sonuç dahada iyidi sanki en başa dönmüş gibiydim bir ay kullanmaya devam edicem şimdi saçıma denedim sampuansız bir yıkamada saçlarım parıl parıl parladı ben bu illeten kurtuldum çok lanet bir hastalık hepinize acil şifalar hepinizin kullandığım bu karışımın ne olduğunu merak etiğinizi biliyorum ama bunun bir adı yok arkadaşımın tanıdığı biri hazırlayıp bir şişe gönderdiler bana 100 tl ye mal oldu ama deydi hepinize gönülden acil şifalar isteyen olursa arkadaşım aracılığı ile getirtebilirim bu adresten irtibata geçebilirsiniz umitsoylu@msn.com

13 yıldır bu hastalığı çekiyorum kullanmadığım kırem şampuan yağ bitkisel karışım ıvır zıvır aklınıza ne gelirse hepsini denedim ama sonuç hep hüsran oldu doktorlarda bir çare bulamıyor profösöre gittim o bile bişey yapamadı havalar soğuduğunda dahada artıyodu kızarıklar saçlarımda buna bağlı dökülmeler iyice canımı sıkıyordu almanyadan bir cocukluk arkadaşım bana bununla ilgili bir karışım gönderdi tanıdığı biri hazırlıyormuş tamamen doğal olduğunu söyledi nere istersem sürebilceğimi söyledi bende güvenerek yüzüme denedim sürüp 10 dakka bekledim sabun kullanmadan yüzümü yıkadaım başka hiç birşey sürmedim sabah uyanıp aynaya baktığımda şaşkınlıktan dilimi yutacaktım yüzümde birtane bile kızarıklık döküntü kalmamıştı hala inanamıyordum cildim parlıyordu hemen yakınlarımdakilere gösterdim yüzümü onlarda benim gibi şaşırdılar kolay değil 13 senedir çekiyorum ertesi gün yine aynı uygulamayı yaptım sonuç dahada iyidi sanki en başa dönmüş gibiydim bir ay kullanmaya devam edicem şimdi saçıma denedim sampuansız bir yıkamada saçlarım parıl parıl parladı ben bu illeten kurtuldum çok lanet bir hastalık hepinize acil şifalar hepinizin kullandığım bu karışımın ne olduğunu merak etiğinizi biliyorum ama bunun bir adı yok arkadaşımın tanıdığı biri hazırlayıp bir şişe gönderdiler bana 100 tl ye mal oldu ama deydi hepinize gönülden acil şifalar isteyen olursa arkadaşım aracılığı ile getirtebilirim bu adresten irtibata geçebilirsiniz umitsoylu@msn.com

benim ensemde ve kulak arkamda kaşıntı var. saçlarım da kepeklenmeye başladı. seboreik dermatit olabilir sanırım. çok sinir bozucu birşey ya devamlı kaşınıp duruyor insan. bir de bende bazen kaşlarımda pul pul dökülme olurdu. şu an bir de ağız kenarımda pul pul dökülme var. doktora gidemeyeceğim bir süre, ne yapmam gerekir? pahalı olmayan bir şampuan ve krem önerebilir misiniz?

benim ensemde ve kulak arkamda kaşıntı var. saçlarım da kepeklenmeye başladı. seboreik dermatit olabilir sanırım. çok sinir bozucu birşey ya devamlı kaşınıp duruyor insan. bir de bende bazen kaşlarımda pul pul dökülme olurdu. şu an bir de ağız kenarımda pul pul dökülme var. doktora gidemeyeceğim bir süre, ne yapmam gerekir? pahalı olmayan bir şampuan ve krem önerebilir misiniz?

belosalic losyon önerebilirim en ucuz o var, 10 tl. ama kesin çözüm değil bir süre sonra dermatit ona da duyarsızlaşıyor. böyle durumlarda losyonu bırakıyorum ben. parabensiz şampuanlarla yıkamaya devam ediyorum. (bebe şampuanları) tabii çözüm olmuyor da, bir süre sonra tekrar losyona başlıyorum.

tam bir illet ve şimdilik benimkinin çaresi yok.

Arkadaşlar ben 8 sendir bu dertle uğraşıyorum bu zaman içerisinde 12 dermataolog değiştirdim saçlarım aşırı dökülüyordu ve saç derimde sivilceler mevcuttu özellikle ensemdekiler çıban gibiydi ne yaptıysam bir türlü onlardan kurtulamadım öncelikle kullandığım yöntemlerden bahsedeyim

Dermovate losyon+sebophane şampuan+ beklazon= dermovatan tam sonuç alamayınca doktorum beklazon vermişti sürdüğümde saç derim kudurmuşçasına kaşıntı yapıyordu zaten 3-4 kullanım için demişti seboreik dermatit baya azaldı ama kesin sonuç yoktu. tedaviyi bırakınca eskjisi gibi geri geldi

doktorlar tarafından yazılan eczanede yaptırılan solüsyonlar= kullanımda kısa süreli rahatlama ama hiçbiri kesin sonuç değil

roaccutan= kullanılan sürede sonrası 1 ay boyunca yok olan problem 2. ayda geri geldi

dermatolojik şampuanlar
ketoral: ensedekiler hariç diğerleri üzerinde etkiliydi ama uzun süre kullanınca etkisi yok oldu
nizoral: ketoralle aynı sonuç
prozinc: ilk zamanlarda gayet 2. şişede etkisiz
kükürtlü sabun: hiçbir şekilde etkisini görmedim
selsun blue: diğer şampuanlara göre daha etkiliydi saç gözeneklerini açtığını hissediyorsunuz ama ensemdeki o inatçı sivilceleri sadece bira hafifletti bırakınca şampuanı herşey yine aynı

medobiotin:4 kutu 5 mg kullandım uzun süre kullasnımda çözüm olabildiğini söylediler ama sonuç yine hüsran

sarımsak yağı ve diğer yağlar: hepsi etkisiz
çam terebentin esansı:artık canım o kadar yanmıştıki bu dertten direk saç derime uyguladım şampuanla da kullandım yine sonuç alamdım
çay ağacı yağı: hem saç derisine masaj hemde şampuana katıp kullandım yine hüsran

Artık bu kadar uygulama ve 8 sene süren mücadeleden bıktım her şeyi bıraktım zaten ilaçları da kullandığım sürece hiçbir işe yaramıyorlardı ve saç dökülmem felaket boyutlardaydı kesinlikle azalmıyordu daha sayısız ürün ve tarif uyguladım ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. saçlarım o kadar yağlanıyordu ki 2 gün yıkamasam kaşıntıdan ölüyordum saçlar artık elime tutam tutam geliyordu hergün yıkamama rağmen doktorlar türlü testler yapıp ilaç verdiler dökülmede azalma yok
en son genetik yapacak bişey yok dediler. bu sorun aynı zammanda annem ve teyzemde de vardı hepimizin o gür saçları 1/3 e indi resmen.

gelelim asıl çözüme teyzem bundan 2 sene önce bir eczanenin ücretsiz yaptığı saç analizine girmiş bakan kişi saç gözeneklerinin tıkandığını bu yüzden döküldüğünü söylemiş ve vichy nin dökülmelere karşı olan kırmızı şampuanını vermiş teyzem 1 sene boyunca bu şampuanı düzenli kullandı saçlarındaçoğalma yoktu ama en güzel etkisi saçlarında artık sivilce de yoktu. tabi bundan bana bahsetmemişti teyzem saçındakileri sivilce sanıyormuş seboreik dermatitten haberi yoktu. banada onun için o zamanlar söylememişti. daha sonra annem taksimdeki ünlü eczaneye gitmiş ve saç dökülmesi için etkili bir ürün istemiş eczacı anneme vichynin kepek ve yağlanma sorunu için olan vichynin yeşil şampuanını ve rogan vermiş kullanın açılan yerler bir ayda dolacak demiş. Annem bu şampuandan 3 şişe kullandı ve onunda seboreik dermatiti yok olmuş. 5 ay önce ben artık iyice umudu kesmişken annem beni bundan haberdar etti teyzeme sordum sen bu markanın şampuanını kullanıyordun noldu dedim saçımdaki tüm sivilceler gitti dedi ve 1 senedir farklı farklı şampuanlar kullandığını geri gelmediğini söyledi. bende ilk başta kırmızı olanı almıştım saçlarımda dökülüyor diye sonra yeşil olanı kullanmaya başladım 1 şişe kırmızı 2 şişe yeşil olandan kullandım ensemdeki o inatçı sivilceler gitti yalnız üst kısımlarda 4-5 tane falan kalmıştı bu aradasaçımı kestirmeye gittiğimde kuaförüm hayret etmişti saçların çok güçlenmiş dedi.

sorun iyice seyrekleştiği için saçderim gerçekten rahatlamış ve dökülmelerim azalmıştı. sonra saçlarım çok gek uzadığından bu arada sinamekili karışımı uyguladım ve saçımdaki o 4-5 tane kaldı diye bahsettiğim sivilcelerde tamamen yok oldu

simdi şampuana hala devam ediyorum ne olur ne olmaz diye bu arada 1 hafta şampuanımı alamadığımdan evdeki hacişakir şampuanla saçımı yıkadım ve sivilceler gelmedi
kızlar ben annem va teyzem bu sayede kurtulduk şuan saç derim gayet sağlıklı ve saçlarım hacimlendi artık eskisi gibi kesinlikle dökülmüyor. bu arada bu şampuanı kullanıpta böyle bir etki gören var mı diye nette araştırırken bir kızın daha bu şampuanla kurtulduğunu gördüm google vichy yeşil yazarsanız sizde görebilirsiniz

ben kendi tecrübelerimi anlattım ve şuan gerçekten çok memnunun inşallah bu dertten rahatsız olan herkeste işe yarar

ben de yıllardır muzdaribim bu dertten. ne kullandıysam işe yaramadı. ta ki bu yazıyı okuyup vichy'nin yeşil şampuanını deneyene kadar. nerdeyse tek kullanımda kayboldu. hatta kaşlarım ve yüzümde de vardı kızarklık onlarda bile işe yaradı. kesinlikle denemenizi öneririm.

Bende İlkokuldan beri Seboreik dermatit var ve ben şuan 20 yaşındayım.. Birsürü doktora gittim, eczacıların tavsiyeleriyle ilaçlar, losyonlar, kürler, şampuanlar aldım.. En son dermovateyi kullandım sadece onuda internette forumlardan görüp aldım 2 senedir kötüleştikçe sürdüm fakat doktora sorduğumda bu losyonun kezzap gibi birşey oldugunu söylediği için pek sık kullanmak istemedim.. Geçenlerde annem tesadüfen bir eczaneden Ducray markasının ürünlerini görmüş ve aklına benim hastalığım gelmiş ve bir katalog almış.. Bugün eczaneden arayıp dermatoloji doktorunun geldiğiniğ ve gelmemizi söylediler..Gittiğimizde Ducray markasının Kelual DS 100mg. Ducray Elution ve Ducray Squanorm lotion Önerdi. Satın aldık. 114 tl'ydi. Kullananlar varsa İşe yarayıp yaramadığını söyler misiniz? Başka önereceğiniz bir ürün var mı?

Öncelikle merhaba arkadaşlar bu hastalık bende tam 11 yıldır var.. çok doktor gezdim çok özel hastane vs bir çok doktora gittim ama hem yatıştırıcı kremler verdiler onlarda daha kötü yaptı gerek saçta oluşan büyük kepek parçaları ve yüzde olan kızarıklıklar ve kabuk baglamalar çok çektim kendime olan özgüvenimi bile kayıp ettigim zamanlar oldu aynaya bakmak istemiyordum halince yaşımızda geçti 17 yasında musallat oldu bu hastalık bana acaba dedim bende büyümü var ne varda böyle  hocalar bile gittim ama nafile sonra tabiî ki bu yayılıyor yüz bölgesine belinde ara sıra çıkıyor alkolden baharattan uzak durmak gerekiyor heleki güneş mi??? Sakın sakın güneşe çıkacağınız zaman bir şapka takın çıkın ben güneş kremi öneriyorlardı 50 faktör die onuda sürünce parlıyorsun adeta ayna gibi yüzün kızarıyor sürünce sürmüyordum bende nike şapkamı takıp çıkıyordum ozaman gerçekten burun kenarlarım yüzüm güneş görmedigi için rahattım neyse ben genelde dove şampuan kullanırdım birde merhem kullanırdım akşam sürerdim merhemimi sabah dove sabunla yıkardım ama son 2 yıldır dove çok degişiklik yaptı bozdu ürünlerini neyse bir gün arkadasımın evinde kalkmak zorunda kaldım duşta almam gerekti gece saati idi dışarı çıksam market kapalı neyse banyoda arkadaşım clear şampunanı kullandım çok az korkarak hatta sabah domates gibi olurmuyum korkusuda var tabiî ki  neyse bir kalktım yüzüm çok güzeldi kızarıkların %60 gitmişti neyse hemen markete gittim migrosa aldım kendime o şampanı 1000 ml hemde  işte şu şampuan link vereyim
Link : http://p1305.hizliresim.com/19/t/ngd3u.jpg
Neyse üzerinde özel üretim oldugunu yazıyordu çok dikkate almadım dedim tekrar çıkarır sınırlı sayıda zaten dedim üstüne durmadım 1000ml büyüktü zaten  neyse bittimi ben market market arıyorum yok hiçbir yerde yok dedim olsa olsa 1 milyoncularda tarihi şeyler oluyor genelde:KK70: orada vardır birkaç bir milyoncuyu gezdikten sonra buldum ama tek bir tane kalmış aldım hemen sonra bunun kutusunu sakladım arkadaslar içerik bilgilerini felan bize lazım olur dimi sizlerle paylaşmak istedim bu şampuanın tam özelligi olan şampuan nedir bilirlikte bulalım lütfen ben resimlerini çektim özellikle bu resimleri paylaşıyorum sizlerle
RESİM : 1 = http://n1305.hizliresim.com/19/t/ngdtd.jpg (ARKA YÜZÜ )
RESİM : 2 = http://l1305.hizliresim.com/19/t/ngdwc.jpg ( BU ÇOK ÖNEMLİ İÇERİK BİLGİSİ İÇİNDEKİLER)
RESİM :3 = http://p1305.hizliresim.com/19/t/ngdzt.jpg (İÇERİK BİLGİSİ 2 )
Şimdi bu clear bu şampuanı olmadığı için atu arkadasımızın tavsiye ettigi vichy ( yeşil kapak olanı kullanıyorum ) yüzüm için Mehmet arkadasımızın söylediği temetex forteyi kullanıyorum..
3 büyük yardımcımdan bir foto
http://l1305.hizliresim.com/19/t/ngf3u.jpg
birde araştırmalırım sonucu bu clear şampuan yurtdışında satılmaktaymış türkiyede ise sadece kim market satıyor 13 tl arkadaslar bulursanız kaçırmayın alın 
kim markette alıcagınız clear resmide bu arkadaslar ayrıntılı bir şekilde koydum bana dua edin olurmu &#61514:KK66: ben stok yaptım valla bana 10 yıl gidicek kadar aldım sizde stok yapın 
http://l1305.hizliresim.com/19/t/ngfcw.jpg
markette biterse istek yapın getiriyorlar yurtdışından kim markete teşekkürler bizi düşündüğü için birde heads sholders yurtdışında satılan bizim hastalıgımıza iyi gelen şampuanı istek yaptım inş onuda getirticem arkadaslar

Kızlar bu seboreik dermatit dediğiniz hastalık, genelde yağlı saçlarda mı oluyor?

ben de yıllardır muzdaribim bu dertten. ne kullandıysam işe yaramadı. ta ki bu yazıyı okuyup vichy'nin yeşil şampuanını deneyene kadar. nerdeyse tek kullanımda kayboldu. hatta kaşlarım ve yüzümde de vardı kızarklık onlarda bile işe yaradı. kesinlikle denemenizi öneririm.

vichy nin hangisi? "Kepek Karşıtı Hassas ve Kaşıntılı Saçlar İçin" olanı mı? yoksa "Vichy Dercos Shmp Anti-Pel Gras Yağlı Saç için Kepek Şampuanı" mı?

benim baktığım şampuan başka şampuanmış :) 36 liraya aldım ben de. aynen dediğin şampuanı. şampuanın rengi turuncu. güzel kokuyo. iki gündür kullanıyorum.bahardan mıdır nedir bu aralar saçımdaki sivilceler coşmuş durumda. saçımı boyayacağım o yüzden boyamıyorm. her gün saç yıkayan biri olarak kaç günde etkisini görmüştün canım sen? bir de sen de saçlarını boyuyor musun? bir de ben yağlarla bakım yapıyorm saçımdan yağı arıtırken başka şampuan kullanıyorum. ilk yağı başka şampuanla akıtıp ikinci şampuanlamayı bununla yapsam olur mu? karışır mı ki acaba. ya da saçlarımı yağladığım zamanlarda başka şampuanla mı temizleyim sadece.napsam bilemedim.

canım ya bende aynı sorun varda omu bilemiyorum bu sivilcelerin içinde sarı şeyler varmıydı yüzde çıkıyormuydu bana acil meşaj atarmısın ulaşırmısın

yüzümde çıkmıyordu canım. saçımdaydı sadece böyle irinli irinli bildiğin sivilceydi. sarı beyaz işte sivilceyi sıkınca ne çıkıyosa onlardan çıkıyodu :) bu şampuan geçiriyo tavsiye ederim

Bende İlkokuldan beri Seboreik dermatit var ve ben şuan 20 yaşındayım.. Birsürü doktora gittim, eczacıların tavsiyeleriyle ilaçlar, losyonlar, kürler, şampuanlar aldım.. En son dermovateyi kullandım sadece onuda internette forumlardan görüp aldım 2 senedir kötüleştikçe sürdüm fakat doktora sorduğumda bu losyonun kezzap gibi birşey oldugunu söylediği için pek sık kullanmak istemedim.. Geçenlerde annem tesadüfen bir eczaneden Ducray markasının ürünlerini görmüş ve aklına benim hastalığım gelmiş ve bir katalog almış.. Bugün eczaneden arayıp dermatoloji doktorunun geldiğiniğ ve gelmemizi söylediler..Gittiğimizde Ducray markasının Kelual DS 100mg. Ducray Elution ve Ducray Squanorm lotion Önerdi. Satın aldık. 114 tl'ydi. Kullananlar varsa İşe yarayıp yaramadığını söyler misiniz? Başka önereceğiniz bir ürün var mı?

arkadaşlar bu ducray daha beter etti hastalığımı yine fena halde kaşıntı tırnağım kadar saç derileri kafa derimden akan sular yanmalar acılar sivilceler geri döndü delircem

bu vichy nin şampuanını geçen hafta bende aldım bu başlığı okuduktan sonra.
Kutusu değişmiş yeni ürünün...
Fiyatı 35 TL
Psikolojik mi bilmiyorum ancak sanki o saçlı derideki kızarıklıkların birazı geçme eğiliminde gibi ama tam emin değilim.

Gerçi bu karaciğer ile ilgili bir hastalık yani dışarıdan pansuman yaparak üstünü kapatmak gibi geliyor bana...

Artık bilemiyorum.

yüzümde çıkmıyordu canım. saçımdaydı sadece böyle irinli irinli bildiğin sivilceydi. sarı beyaz işte sivilceyi sıkınca ne çıkıyosa onlardan çıkıyodu :) bu şampuan geçiriyo tavsiye ederim

Benim bildiğim seboreik dermatit saçlı deride her yerde çıkabilir.
en çok elbette saç diplerinde kaşlarda cinsel bölgede hatta erkeklerin penis başına kadar...
sarı renkli değil kırmızı renkli oluyor benim bildiğim.
Yağlı kuru farketmez ancak kuru ciltte daha çok çıktığını biliyorum.
Sebep stress büyük travma şok vb... genetiklikte var elbette... Ancak bizim ailede kimsede yok bildiğim..
sıcak günlerde ve 2 günde bir yıkanmazsa kaşınma şeklinde belirtisi var.
Elin şuursuzca kafana gitmektedir...
Saç dökülmeside olabiliyor ama kellik yaptığını görmedim duymadım...
Aman kansorejen maddeler içerek şeyleri kullanmayın derim..

selam, babam ,ben ve kardeşim seboreik dermatit sorununu yıllardır yaşıyoduk.saçlarım yaklaşık 10 ay öncesine kadar kepek ve yaradan geçilmiyodu:KK43:. kadınlar kulübünde aynı sorunla ilgili yazışmalara bakarken bi arkadaş kendisi ve teyzesinde bu sorun olduğunu, teyzesinin eczacı tavsiyesiyle vichy ( kırmızı) şampuanı 1 yıl kullanıp kurtulduğunu yazmıştı. kendisi de 1 kutu vichy kırmızı ,2 kutu vichy yeşi şampuanı kullanıp bu sorundan kurtulduğundan bahsetmişti.ben de bir umut yağlı saçlar için kepek karşıtı (yeşil) şampuanı kullanmaya başladım,yaklaşık 2 haftada kurtuldum. 10 aydır kullanıyorum ve hiç kepeklenme ,kaşıntı,yara yok::::).babama kullandırdım onunki de geçti.hatta babamın yüzünde de vardı.saçını yıkarken şampuanla yüzünü de yıkıyomuş.hem yüzü hem saçındaki seboreit geçti:).kızkardeşim doktorun yazdığı klasik seboreit ilaçlarını kullanıyodu.bi geçip bi tekrar başlıyodu seboreit. şimdi o da bu şampuanı kullanıyor ve sonuçtan memnun.şampuanı aldığım eczanedeki bayana sordum içindeki bi maddenin seboreitin bir türüne iyi geldiğinden bahsetti.
bu sorunu yaşayıp çözüm bulamayanlara bir öneri sadece.inşallah kullananlar benim gibi memnun kalır.

kızlar ne yazık ki bende de var. kesin tanılı değil ama ben kendi kendime başlattım biraz ders çalışırken saç köklerimi kaşımaya başladım istemsizce sonra da kendileri kaşınmaya başladı stres de tetikledi tabi.

benim tavsiyem önce hayatınızdaki stresi azaltın. mutlaka spor yapın hıncınızı spordan çıkarın.

ondan sonra mutlaka az kimyasal bulunan hipoalerjik bir şampuan kullanın.

ben arada ketoral da kullanıyorum çok kaşınmaya başlayınca ama 6-7 aydır kullanmıyorum.

saç kremini köklere sürmeyin.

ben saç köklerimi yolup kabuk yaptığım için o kabuklar iyileşirken de kaşınıyordu, bunun önüne geçmek için bephantene kremi saç köklerime sürüp 1-2 gün bekliyordum böylece iyice emiyor kabuklar iyileşiyordu, daha az kaşınıyordu.

normalde yağlı karışımlar saçlarımı mahveder ama bana zeytinyağı çoooooooook iyi geldi! içerisine bephantene evigen bemiks de karıştırıp köklerime uygulayıp 1 gün bırakıyorum yine.

ayrıca bir tavsiyem de bikaç ayda bir şampuanlarken yemek sodası karıştırıyorum saç diplerimin tamamen temizlendiğini hissediyorum, çok yağlanırsa arada yapabilirsiniz ama çok sık yapmayın bence.

bir de maden suyu püskürtürseniz saç derinize o da iyi geliyor.

benden alternatifler bunlar umarım birilerine yardımcı olur kızlar :)

s.a arkadaşlar , Allah tüm arkadaşların şifasını versin

bende de 4 yıldır bu hastalık var ,arkadaşlardaki aynı sıkıntılar bende de mevcut, kullanmadığım şampuan , sabun , losyon (m-furo gibi) ,normal ilaç , bitkisel çözüm kalmadı. hiçbiri fayda etmedi, ben sizlere sadece benim kullandığım azda olsa faydasını gördüklerimden söz edeyim.

1. BİODERMA NOD+ DİYE BİR ŞAMPUANDAN ÇOK AŞIRI FAYDA GÖRDÜM ama zamanla bağışıklık kazandığındanmıdır bilmem eski haline döndü yalnız 3 ay kafam çok rahattı ve saçlarım çok güçlenmişti , hiç dökülme yoktu ,saçlarım tekrar gelmişti, hastalığın tekrar gelmesinin sebebi kireçli su da olabilir çünkü çok şehir değişikliği yapıyorum. özellikle Tokat'a gidince tokatlı arkadaşlar kusuruma bakmasın suyunuz çok kireçli :)

2. ENGİNAR SUYU tahminim bu hastalık iç hastalıklarla ilgili ,internetten araştırmalarımda karaciğer sıkıntısı deniyor , bunda da kafam çok rahatlamıştı 4 defa aldım ilk ikisi mükemmel geldi kıvamı baya yoğundu yalnız sonra aldığım iki su gibiydi hiç bir faydasını göremedim , yalnız enginar suyunun yoğunluğu çok önemli devamlı kullanacaktım ama artık su gibi çıkarmaya başladılar. yoğun kıvamlı bulamıyorum malesef :KK43:

3. ARDIÇ KATRANLI SABUN bunun etkisini çok fazla göremedim ama sakinleştiriyordu en azından hala da kullanıyorum

4. SARIMSAK ve DEFNE ŞAMPUANI bizim arkadaş kullanıyordu deneyim dedim kullandım o gün iyi geliyordu ertesi güne hafif hareketlenme oluyor 3 gün baya yoğun kaşıntı ve kepek başlıyordu, bir müddet sonra hastalık ona da bağışıklık sağlıyor tabi ki , reklam olacak ama mecitefendi die bir marka

5.VİCHY YEŞİL KAPAK - elaria kardeşim sağolsun 1.5 ay önce buradan okumuştum aldım kullanıyorum %60 %70 faydasını görüyorum çok şükür , şuan bunu kullanıyorum kepek neredeyse yok ama kaşıntı oluyor malesef :KK43:

6. STRES YAPMAYACAKSINIZ , kendinize sürekli uğraş bulun ama zevkli şeyler olsun sizin hoşunuza giden şeyler olsun , mesela ben sporcuyum spor yaptığım zaman çok rahat oluyor , sıkıldığınız şeyleri bırakın , sıkıldığınız ortamlardan çıkın açık hava her zaman iyi gelir

7.AYNALARDAN UZAK DURUN en önemli faktörlerden birisi kendinizi beğenmeyi bırakın ve olabildiğince aynalardan uzak durun , ÖZELLİKLE DE SAÇLARINIZ DÖKÜLÜYORSA...

8. PİYASADAKİ UCUZ BASİT ŞAMPUANLARI KULLANMAYIN

9.SAÇLARINIZDA VE VÜCUDUNUZ DA yağlama çok ise limon ve maydanoz bol tüketin

10. BU EN ÖNEMLİ FAKTÖR HASTALIĞIN ALLAH'TAN GELDİĞİNE İNANIN VE ONDAN SABIRLA YARDIM DİLEYİN ÇÜNKÜ VERENDE O (C.C) ALANDA O OLACAKTIR. HASTALIĞI ALLAH VERİYOR... BU DA İNANIN SEBEPSİZ DEĞİL KENDİNİZİ MANEVİ(DİNİ) OLARAK GÖZDEN GEÇİRİN VE SİZE BİR KİTAP TAVSİYE EDEYİM ALLAHA VE PEYGAMBERİNE İMAN EDENLER İÇİN TABİ Kİ

said nursi- hastalar risalesi diye 30 - 40 sayfalık küçük bir kitap, bitirip bitirip tekrar okuyun hastalığı o zaman daha az önemsiyorsunuz

ŞİMDİLİK SÖYLEYECEKLERİM BUNLAR KARDEŞLER HAKKINIZI HELAL EDİN YAZDIKLARIM BAZILARINA GARİP VEYA TERS GELEBİLİR ÖZELLİKLE 10. MADDE

TEKRAR elaria ARKADAŞIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN , RABBİM HEPİNİZİN ŞİFASINI VERSİN A.E.O

X