Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar seboreik dermatite kesin çözüm bu dertten muzdarip olanlar dikkat

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

elaria

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2011
37
4
Arkadaşlar ben 8 sendir bu dertle uğraşıyorum bu zaman içerisinde 12 dermataolog değiştirdim saçlarım aşırı dökülüyordu ve saç derimde sivilceler mevcuttu özellikle ensemdekiler çıban gibiydi ne yaptıysam bir türlü onlardan kurtulamadım öncelikle kullandığım yöntemlerden bahsedeyim

Dermovate losyon+sebophane şampuan+ beklazon= dermovatan tam sonuç alamayınca doktorum beklazon vermişti sürdüğümde saç derim kudurmuşçasına kaşıntı yapıyordu zaten 3-4 kullanım için demişti seboreik dermatit baya azaldı ama kesin sonuç yoktu. tedaviyi bırakınca eskjisi gibi geri geldi

doktorlar tarafından yazılan eczanede yaptırılan solüsyonlar= kullanımda kısa süreli rahatlama ama hiçbiri kesin sonuç değil

roaccutan= kullanılan sürede sonrası 1 ay boyunca yok olan problem 2. ayda geri geldi

dermatolojik şampuanlar
ketoral: ensedekiler hariç diğerleri üzerinde etkiliydi ama uzun süre kullanınca etkisi yok oldu
nizoral: ketoralle aynı sonuç
prozinc: ilk zamanlarda gayet 2. şişede etkisiz
kükürtlü sabun: hiçbir şekilde etkisini görmedim
selsun blue: diğer şampuanlara göre daha etkiliydi saç gözeneklerini açtığını hissediyorsunuz ama ensemdeki o inatçı sivilceleri sadece bira hafifletti bırakınca şampuanı herşey yine aynı

medobiotin:4 kutu 5 mg kullandım uzun süre kullasnımda çözüm olabildiğini söylediler ama sonuç yine hüsran

sarımsak yağı ve diğer yağlar: hepsi etkisiz
çam terebentin esansı:artık canım o kadar yanmıştıki bu dertten direk saç derime uyguladım şampuanla da kullandım yine sonuç alamdım
çay ağacı yağı: hem saç derisine masaj hemde şampuana katıp kullandım yine hüsran

Artık bu kadar uygulama ve 8 sene süren mücadeleden bıktım her şeyi bıraktım zaten ilaçları da kullandığım sürece hiçbir işe yaramıyorlardı ve saç dökülmem felaket boyutlardaydı kesinlikle azalmıyordu daha sayısız ürün ve tarif uyguladım ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. saçlarım o kadar yağlanıyordu ki 2 gün yıkamasam kaşıntıdan ölüyordum saçlar artık elime tutam tutam geliyordu hergün yıkamama rağmen doktorlar türlü testler yapıp ilaç verdiler dökülmede azalma yok
en son genetik yapacak bişey yok dediler. bu sorun aynı zammanda annem ve teyzemde de vardı hepimizin o gür saçları 1/3 e indi resmen.

gelelim asıl çözüme teyzem bundan 2 sene önce bir eczanenin ücretsiz yaptığı saç analizine girmiş bakan kişi saç gözeneklerinin tıkandığını bu yüzden döküldüğünü söylemiş ve vichy nin dökülmelere karşı olan kırmızı şampuanını vermiş teyzem 1 sene boyunca bu şampuanı düzenli kullandı saçlarındaçoğalma yoktu ama en güzel etkisi saçlarında artık sivilce de yoktu. tabi bundan bana bahsetmemişti teyzem saçındakileri sivilce sanıyormuş seboreik dermatitten haberi yoktu. banada onun için o zamanlar söylememişti. daha sonra annem taksimdeki ünlü eczaneye gitmiş ve saç dökülmesi için etkili bir ürün istemiş eczacı anneme vichynin kepek ve yağlanma sorunu için olan vichynin yeşil şampuanını ve rogan vermiş kullanın açılan yerler bir ayda dolacak demiş. Annem bu şampuandan 3 şişe kullandı ve onunda seboreik dermatiti yok olmuş. 5 ay önce ben artık iyice umudu kesmişken annem beni bundan haberdar etti teyzeme sordum sen bu markanın şampuanını kullanıyordun noldu dedim saçımdaki tüm sivilceler gitti dedi ve 1 senedir farklı farklı şampuanlar kullandığını geri gelmediğini söyledi. bende ilk başta kırmızı olanı almıştım saçlarımda dökülüyor diye sonra yeşil olanı kullanmaya başladım 1 şişe kırmızı 2 şişe yeşil olandan kullandım ensemdeki o inatçı sivilceler gitti yalnız üst kısımlarda 4-5 tane falan kalmıştı bu aradasaçımı kestirmeye gittiğimde kuaförüm hayret etmişti saçların çok güçlenmiş dedi.

sorun iyice seyrekleştiği için saçderim gerçekten rahatlamış ve dökülmelerim azalmıştı. sonra saçlarım çok gek uzadığından bu arada sinamekili karışımı uyguladım ve saçımdaki o 4-5 tane kaldı diye bahsettiğim sivilcelerde tamamen yok oldu

simdi şampuana hala devam ediyorum ne olur ne olmaz diye bu arada 1 hafta şampuanımı alamadığımdan evdeki hacişakir şampuanla saçımı yıkadım ve sivilceler gelmedi
kızlar ben annem va teyzem bu sayede kurtulduk şuan saç derim gayet sağlıklı ve saçlarım hacimlendi artık eskisi gibi kesinlikle dökülmüyor. bu arada bu şampuanı kullanıpta böyle bir etki gören var mı diye nette araştırırken bir kızın daha bu şampuanla kurtulduğunu gördüm google vichy yeşil yazarsanız sizde görebilirsiniz

ben kendi tecrübelerimi anlattım ve şuan gerçekten çok memnunun inşallah bu dertten rahatsız olan herkeste işe yarar

selamlar canım

benim de var bu seboreik dermatitten. saçlarım aşırı derecede yağlı. sabah yıkıyorum geceye varmadan yağlanıyor. saçı hergün yıkamak ii değil diolar fakat yıkamayınca ne insan içine çıkabiliosunuz ne de rahat edebiliosunuz. bir de yıkamayınca bi gün ertesi gün yıkandığında dökülme artıyor.

saç derimde irinli irinli sivilceler var. sıkınca böle pıtır pıtır patlıo bildiğin sivilce. bi kaç yıldır belirli aralıklarla çıkıyor. ama bu sene hiç geçmedi. bir de büyük büyük sıkması da zevkli:)

ketoral ben de kullandım ama sivilce miktarını daha da artırdı. elma sirkesi iyi dediler kullanmamın ikinci günü sivilceler üç katına çıktı. ben de kendi haline bıraktım

bu kullandığın şampuanın adı tam olarak ne? bir de yağlanman da düzene girdi mi? yine hergün yıkıor musun saçını? yeni saçların çıkıyor mu?

selamlar canım

benim de var bu seboreik dermatitten. saçlarım aşırı derecede yağlı. sabah yıkıyorum geceye varmadan yağlanıyor. saçı hergün yıkamak ii değil diolar fakat yıkamayınca ne insan içine çıkabiliosunuz ne de rahat edebiliosunuz. bir de yıkamayınca bi gün ertesi gün yıkandığında dökülme artıyor.

saç derimde irinli irinli sivilceler var. sıkınca böle pıtır pıtır patlıo bildiğin sivilce. bi kaç yıldır belirli aralıklarla çıkıyor. ama bu sene hiç geçmedi. bir de büyük büyük sıkması da zevkli:)

ketoral ben de kullandım ama sivilce miktarını daha da artırdı. elma sirkesi iyi dediler kullanmamın ikinci günü sivilceler üç katına çıktı. ben de kendi haline bıraktım

bu kullandığın şampuanın adı tam olarak ne? bir de yağlanman da düzene girdi mi? yine hergün yıkıor musun saçını? yeni saçların çıkıyor mu?

Betibeti şampuan vichy dercos yeşil kapaklı yağlı saçlar için ben bunu kullandım teyzem vichy dercos kırmızı kapaklı saç dökülmesine karşı olanı kullanmıştı. Bana sorarsan yeşil olanı kullan derim tam olarak 3. şişe bittikten sonra geçti benimkiler. Saçımı hergün yıkıyorum malesef yağlanma konusunda etkili değiller şimdi seboreik dermatit bitti yağlanma için başka bişey bakıcam ama emin ol sivilceler geçip saç derin sağlığına kavuştuğunda dökülmen büyük ölçüde azalıyor canım. Eskiden saçım yağlandığında kaşıntıdan resmen kuduryordum şimdi 5 gün yıkamadım saçlarım iğrenç yağlandı ama dökülme ve kaşıntı olmadı. Yeni şaç çıkarma konusunda ümitliyim çünkü saçlarım çok güçlendi saç derisi düzene girince. şimdi çıkan saçlar var ama şampuan yanında destek olarak serum araştırıyorum.

Son düzenleme:
denicem ben de çünkü böle baya baya irinli sivilceler çıkıyo bende. sıkmadan da duramıyorum.

sen de bakım için yağları deneyebilirsin çörekotu zeytin badem vs işe yarıolar saç çıkarmada..

bende de mesela saçlarımı yıkamadım diyelim bi gün ertesi gün yıkadığımda dökülme fazlalaşıo. sende hala aynısı oluo mu? kaşıntım hiç olmadı benim sadece çok yağlı ve sivilceli saç derim

benim de saçımda ve kaşlarımda oluyor bu hastalık inşallah geçirir en kısa zamanda alıcam bu şampuandan geçirirse valla çok dua ederiz burdan sana . :KK71:

canım eskiden benimde 2 gün yıkamasam saçlarım felaket dökülüyordu kaşıntıdan duramıyordum. Dediğim gibi seboreik dermatit tamamen geçtikten sonra 5 gün yıkamadım dökülme normaldi öyle aşırı dökülme olmadı ve saç derim rahattı öyle kaşıntı felan olmadı o kadar yağlanmasına rağmen saç derim hafiflemiş gibi hissettim bu hissi en son 8 sene önce hissetmiştim:KK66:
şuan dördüncü şişedeyim 3. şişe sonunda tamamen bitti ama ne olur ne olmaz diye bir şişe daha kullanayım dedim

almor inşallah sanada yarar canım sende ne zamandır var bu hastalık?

canım eskiden benimde 2 gün yıkamasam saçlarım felaket dökülüyordu kaşıntıdan duramıyordum. Dediğim gibi seboreik dermatit tamamen geçtikten sonra 5 gün yıkamadım dökülme normaldi öyle aşırı dökülme olmadı ve saç derim rahattı öyle kaşıntı felan olmadı o kadar yağlanmasına rağmen saç derim hafiflemiş gibi hissettim bu hissi en son 8 sene önce hissetmiştim:KK66:
şuan dördüncü şişedeyim 3. şişe sonunda tamamen bitti ama ne olur ne olmaz diye bir şişe daha kullanayım dedim

almor inşallah sanada yarar canım sende ne zamandır var bu hastalık?

bende de ortaokuldan beri var nerdeyse 8-9 yıldır canım. Yazın sanki biraz hafifliyor gibi ama özellikle kışın çoğalıyor ve stres yaptığım zamanlar bir de sınav dönemleri filan. Ben de Prozinc kullanıyordum ama kaç yıldır kullandığım için artık bir etki yapmıyor. Bu Vichy'nin şampuanını hep mi kullanmak lazım peki yoksa böyle 4-5 kutudan sonra bıraksak başka şampuanlara dönsek ilerde tekrarlıyor mu acaba?

Son düzenleme:
bende de ortaokuldan beri var nerdeyse 8-9 yıldır canım. Yazın sanki biraz hafifliyor gibi ama özellikle kışın çoğalıyor ve stres yaptığım zamanlar bir de sınav dönemleri filan. Ben de Prozinc kullanıyordum ama kaç yıldır kullandığım için artık bir etki yapmıyor. Bu Vichy'nin şampuanını hep mi kullanmak lazım peki yoksa böyle 4-5 kutudan sonra bıraksak başka şampuanlara dönsek ilerde tekrarlıyor mu acaba?

canım annem 3 kutu bitirdi bir daha hiç çıkmadı hemde elidor falan gibi şampuanlar kullanmasına rağmen teyzem de 1 sene düzenli kullandı bırakalı 1 sene oldu onda da hiç çıkmıyor bende bir ara şampuan alamadım 1 hafta haci şakir kullandım bende de çıkmadı. Yani şimdilik tekrarlama yok ama olacağını da sanmıyorum çünkü saç derim resmen yeniden yapılandı şimdiye kadar uygulanan hiç bir tedavi böyle bir sonuç vermemişti.

canım annem 3 kutu bitirdi bir daha hiç çıkmadı hemde elidor falan gibi şampuanlar kullanmasına rağmen teyzem de 1 sene düzenli kullandı bırakalı 1 sene oldu onda da hiç çıkmıyor bende bir ara şampuan alamadım 1 hafta haci şakir kullandım bende de çıkmadı. Yani şimdilik tekrarlama yok ama olacağını da sanmıyorum çünkü saç derim resmen yeniden yapılandı şimdiye kadar uygulanan hiç bir tedavi böyle bir sonuç vermemişti.

Güzel o zaman evdeki şampuanlar bitsin hemen alıcam ben de deneyeyim inşallah faydasını görürüm. :KK71:

canım ben de kullanmıştım vıchynin şampuanını ama kırmızı kapaklısını kulllanmıştım saç dökülmesi için. ama saç derisindeki sivilcelere de etkili olduğunu bilmiyordum. sen yeşil kapaklı şampuandan bahsetmişsin, nette de baktım ama bulamadım onu. linkini yazman mümkün olur mu canım

tamam canım vıchy nın kendi sitesinden buldum yeşil kapaklıyı. kepeğe ve saç dökülmesine karşı şampuan olacak heralde değilmi bi de kepeğe karşı bakım şampuanı var hangisi seninki yazarmısın canım

Son düzenleme:
ben kullanmıştım hiçbir etki etmedi bende çözümünü arıyorum bu egzamanın..bişey sorcam sizin sorunlu olduğunuz dönem egzamadan yani,saçlarınız yazın daha çok dökülüyor kışın duruluyor muydu?

tamam canım vıchy nın kendi sitesinden buldum yeşil kapaklıyı. kepeğe ve saç dökülmesine karşı şampuan olacak heralde değilmi bi de kepeğe karşı bakım şampuanı var hangisi seninki yazarmısın canım

canım yeşil seri kepek içindir benimki yeşil kapak normal to greasy hair olanı eczaneye yağlı saçlar için olanı demiştim bunu verdi

ben kullanmıştım hiçbir etki etmedi bende çözümünü arıyorum bu egzamanın..bişey sorcam sizin sorunlu olduğunuz dönem egzamadan yani,saçlarınız yazın daha çok dökülüyor kışın duruluyor muydu?

canım sen ne kadar süre ve hangi şampuanı kullanmıştın? benim saç derim yaz kış farketmeden hep büyük sivilcelerle kaplıydı ve çok dökülürdü. şimdi sivilceler geçince dökülmesi normale döndü

elaria saçının dökülmesi halen aynı değil mi? sağlığına kavuştumu saçların, banada ketoral verdi doktor :26:

kizlar bende sadece sac derisinde pul pul kepeklenmeler oluyor buyuk kepek parcalari saclarimin arasinda dolasiyor toplasan 20 tane falan vardir. bide cok sac dokulmesi var. ama sac derisinde kizariklik kasinti sivilce falan yok. benim gibi olan varmi?

bana kimse cevap yazmamis ama caniniz sagolsun:)
ben kendi kendime bi yontem buldum fayda gordum size de anlatayim dedim.
saci elma sirkesiyle yikamak bana biraz kotu geldi cunku benim sac diplerim cok yagli ama sacin kendisi kuru hatta baya kuru, cansiz. sirkeyle yikarsam daha cok kurur diye korktum yapmadim.
onun yerine hergun yarim cay bardagi organik elma sirkesini 1 cay bardagi suyla sulandirip yemeklerle beraber ictim. ilkgunler bi fayda gormedim hatta birakicaktim ama bugun 1 hafta oldu ve sac diplerimdeki yaglilik biraz azaldi. kepekler hala var ama eskiye gore daha az. zamanla daha da iyi olacak gibi geliyor daha erken cunku. yani 1. haftadan fayda gormeye basladim size de haber vereyim dedim:) sac dokulmeme faydasi oldumu olmadimi onu tam kestiremiyorum daha cok erken. ama yaglanmayi azalttigina gore faydali oluyor demektir.
sirkenin tadi bana cok guzel geliyor viski icer gibi yakici bi tadi var ben cok seviyorum siz de sevmeye calisin:) gecmis olsun herkese :)

X