sezeryan sonrası kılo vermek ıcın neler yapdınız ltfen yardımmm

3 ayımız bitti ama ben gram veremedim zumbaya başladım streçleyip kendimi yapıyorum...umarım sütüm azalmaz acil zayıflamak istiyorum 😞

60 ile hamile kaldım 95 e çıktım son ay hatta korkudan tartılmadım.İlk hamileliğim. Ama doğumdan sonra 1 ayda 75 e indim . Nasıl oldu sormayın ben de bilmiyorum. Şimdi 4 ay olmak üzereyiz.Benim kilo 69.

Emziriyorum .rejim yapayım dedim süt azalır gb oldu . BEn de çok az dikkat edebiliyorum yediklerime. Tek yaptığım günlük kaç kalori aldığımı hesaplamak internetten ve hafta iki gün step yapmak. 75 ten sonra kilolar çok yavaş gitmeye başladı. Yani vücut diyor ki az ye ve spor yap.Ha bu arada günde içtiğim su 4 litreyi buluyor.

Demem o ki benim gb yemeyi ve mutfağa girip kek börek yapmayı seven biri bu 25 kiloyu verdiyse sizin gb çok fazla kilo almamışlar daha kolay verirler. Lütfen azmedin hanımlaaarrrr :)

Eşinize söyleyin sizinle mekik falan çeksinler evde. Benim eşim ben yemesem o da yemez spor desem hemen yaptırır evde .. Tek engel olamadığımız offf şunu mu yesek offf kebap mı söylesek :) düşünün ona rağmen zayıflıyorum ..Çünkü hareketliyim gün içinde de. Durup dururken evi süpürürüm eğer hiç spor yapamıcaksam o gün. Eğilip kalkma olayı olduğu için mutfakta işim bitince dolapları silerim el izi kalıyo diye.

Ama yine de eski hali almak bir yılı bulacak tabi ki .. Önemli olan pozitif olmak .. Dert etmeyin azmedin ..

Sevgiler

60 ile hamile kaldım 95 e çıktım son ay hatta korkudan tartılmadım.İlk hamileliğim. Ama doğumdan sonra 1 ayda 75 e indim . Nasıl oldu sormayın ben de bilmiyorum. Şimdi 4 ay olmak üzereyiz.Benim kilo 69.

Emziriyorum .rejim yapayım dedim süt azalır gb oldu . BEn de çok az dikkat edebiliyorum yediklerime. Tek yaptığım günlük kaç kalori aldığımı hesaplamak internetten ve hafta iki gün step yapmak. 75 ten sonra kilolar çok yavaş gitmeye başladı. Yani vücut diyor ki az ye ve spor yap.Ha bu arada günde içtiğim su 4 litreyi buluyor.

Demem o ki benim gb yemeyi ve mutfağa girip kek börek yapmayı seven biri bu 25 kiloyu verdiyse sizin gb çok fazla kilo almamışlar daha kolay verirler. Lütfen azmedin hanımlaaarrrr :)

Eşinize söyleyin sizinle mekik falan çeksinler evde. Benim eşim ben yemesem o da yemez spor desem hemen yaptırır evde .. Tek engel olamadığımız offf şunu mu yesek offf kebap mı söylesek :) düşünün ona rağmen zayıflıyorum ..Çünkü hareketliyim gün içinde de. Durup dururken evi süpürürüm eğer hiç spor yapamıcaksam o gün. Eğilip kalkma olayı olduğu için mutfakta işim bitince dolapları silerim el izi kalıyo diye.

Ama yine de eski hali almak bir yılı bulacak tabi ki .. Önemli olan pozitif olmak .. Dert etmeyin azmedin ..

Sevgiler

:KK9::KK9::KK9: kesinlikle..

Ya bende sezaryan doğum yaptım mecburiyetten 16 saat normal doğum sancısı çektim son dakikada sezaryana aldılar doğurmadan önce 77 kiloydum oğlum olduktan sonra 70 e indim ama ben tekrar 58 kilo olmak istiyorum ne yapmalıyım :'(

Dogumdan cıktıgımda 85 tım 1yasında kızım su an 65 kıloyum 4.aydan ıtıbaren spora basladım ayrıca dıyetede basladım sutum azalır dıye bıse olmadı suyu ı tıgın surece sutun mutlaka olur bunu unutma ve halada kılo verıyorum

Bu mesajı benim gibi annelere moral olması için özellikle yazmak istedim çünkü internette faydalı bir bilgi bulamamıştım. Herkes delirmiş gibi diyetten bahsediyordu. Oysa ki dünyanın en güzel şeyine kendi vücudunuzdan verebildiğiniz bu allahın kutsal sütünün içeriği ve kalitesi öyle önemli ki! Yok sadece su için süt olur yok çok acil zayıflamam lazım inanamadım gözlerime. Daha dogumdan yeni çıkan anneler bile zayıflama telaşına girmişti internette. Ben hamileliğimde 27 kilo aldım, 58 kilo idim ve 85 ile doğuma girdim. Doğum sonrası 76 kilo idim. Hem ödem vardı hem de dopum sonrası kanama geçirdiğimden tekrar hastanede kaldım. Bu süreçte benim ve bebeğimin sağlığı çok önemli idi. Hiiiççç öyle diyet falan yapmadım ve hep bebeğime faydalı olabilecek şeyler yedim. İş yerinde çok kilo almışsın laflarını kulak arkası yaptım. İlk zamanlar dikişlerimin atmaması için spor da yapmadım. 7. aydan sonra yürüyüşlere başladım ama yine diyet yapmadım. Bebeğimle tv nin karşısında dans ettik. Dans hem vücudunuzu topluyor hem de bebeğin ağlamasını durduruyor. Bebeğim şu an 15 aylık ve dilediğim gibi yiyorum. Bol proteinli besleniyorum tok tutması ve vitamin olması için. Şu ara yürüyüş yapma imkanım yok ama bebiş yürüdükçe arkasına koşuyorum. 65 kiloya düştüm ve inanın hiç acelem yok. Yavaş yavaş oluyor her şey. Lütfen sabredin. Sezeryandan sonra kendinize 2 yıl verin. En az bir yıl sonra ödem iniyor zaten. Asla ve asla boğazınızdan kısmayın mutlaka çok hareket yapın ama diyet yapmayın. Bebeklerimize anne sütüyle verebileceğimiz her türlü vitamin onların zihinsel ve fiziksel gelişiminde hayati önem taşıyor çünkü. Ben fiziksel görününüme acayip önem verem bir insandım ama inanın bebek için saçımı bile boyatmadım, sigarayı bıraktım ve kiloları takmadım. Kilolar zamanla gidiyor hele ki evde koşturmaca içindeyseniz. sezeryan olanlar lütfen panik yapmayın, sabırlı olun ve kendinize zaman verin.

X