Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları açık lise çocuk gelişimi okuyanlar..

alyans2

Hatice
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009
205
44
38
merhaba kızlar..En Büyük TÜRKİYE benm gibi açık liseden çocuk gelişimi okuyanlar haydi gelin bilgilerimizi paylaşalım birbirimize yardımcı olalım..:emir_bebek: .kendimizi nasıl geliştireceğimiz konusunda,üniversite düşünenlerle yapılması gerekenler konusunda bilgi alışerişinde bulunalım.. :KK68:.bekliyorum...:KK52:

açık lise den çoçuk gelişimi yani sınavdan sınavamı gidiyorsunuz? kaç çeşit var acaba, birde her gün gidilen varmış galiba halen daha anlamış değilim banada yardımcı olursanız sevinirim..:KK59:

ben lise mezunuyum ama anaokulu öğretmenliği için açıktan lisesini okumayı düşünüyorum
lisesi kaç yıl acaba ben lise mezunuyum diye değişiklik oluyomu kızlaaaaaaaaar

arkadaşlar lise mezunu olarak başvurduğunuzda 3 yıl ortaokul mezunu olarak başvurduğunuzda 4 yıl da bitiyor son 2 yıl staj var dersler hafta sonu kız meslek lisesinde veriliyor google da maöl yazın (mesleki açık öğretim lisesi sitesi )oradan istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz

bende lise mezunuyum bu sene başladım 10. sınıftan başlıyorsunuz yani 3 sene okuyorsunuz ders saatleri okula kalmış kimi okul hafta sonu veya akşam ders verirken bizim hafta içi ve gündüz.kültür dersi görmüyoruz sadece branş dersleri eğer ki bu bölümü seviyorsanız kesinlikle yazılın bence çok zevkli ben 28 yaşımdayım 10 yıl oldu liseyi bitireli şuan iyikide yazılmışım diyorum sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım

selam kızlar ben bursada yaşıyorum. bursa olgunlaşma enstitsünde bu şubat ayında başladım. bizimki yoğunlaştırılmış program 2 dönem ders 3. dönemde stajla bitiyor. ama her kızmeslek lisesinde aynı program yok. açık lise ayrı pratik ayrı. benimki pratik olandan. daha çabuk bitecek ha bide lise mzunları veya ünv. mezunları açık liseye gidemiyor bunlar ancak benim gibi pratik kız sanat bölümünden alabiliyor. eğer sorularınız varsa baya bilgi sahibi oldum yardımcı olabilirim.

slm kızlar bende düz lise mezunuyum lise yi bitirdikten sonra açık lise olarak çocuk gelişimi okudum 2 yılda bitti hafta içi hergün dersim vardı yarım dönemde staj yaptım şimdi de aöf den sosyal hizmetler okuyorum...sorularınız varsa bende yanıtlarım...

açıktan olun normal olsun çoçuk gelişimi okuyan herkesin direk sınavsız 2 yıllık çoçuk eğitimine hak kazanıyor diye duydum.doğrumu.birde siz çoçuk gelişimini bitirdiniz neden başka meslek okuyorsunuz?biraz anlatırsanız sevinirim,direk 2 yıllık üversiteye geçiş hakkaınız var mıydı?

slm alya sana bi sorum olcaktı ama inşallah bu siteye bakarsın.özelden msj.yazamıyorum.sorum okuduğun endüstiri hakkında bana biraz yardımcı olurmusun. ben kızmeslek lisesinin çocuk gelişimi bölümünü okumak istiyorum.ama üniversite mezunu olduğum için açık lise okuyamıyorum. senin okuduğun endüstütide tekrar ikinci bi diploma yani çocuk gelişimi bölümü lise diploması veriyormu.orayı bitirdiğinde yine açık liselerdeki gibi üniversitede kendi bölümünden geçiş hakkın oluyormu. orası bitince açık liselerdeki gibi okullarda ana okulu öğretmenliği yapabiliyormusun.yoksa yardımcı annemi oluyorsun.lütfen bana bukonuda yardımcı ol,

slm alya sana bi sorum olcaktı ama inşallah bu siteye bakarsın.özelden msj.yazamıyorum.sorum okuduğun endüstiri hakkında bana biraz yardımcı olurmusun. ben kızmeslek lisesinin çocuk gelişimi bölümünü okumak istiyorum.ama üniversite mezunu olduğum için açık lise okuyamıyorum. senin okuduğun endüstütide tekrar ikinci bi diploma yani çocuk gelişimi bölümü lise diploması veriyormu.orayı bitirdiğinde yine açık liselerdeki gibi üniversitede kendi bölümünden geçiş hakkın oluyormu. orası bitince açık liselerdeki gibi okullarda ana okulu öğretmenliği yapabiliyormusun.yoksa yardımcı annemi oluyorsun.lütfen bana bukonuda yardımcı ol,

kızlar bende çocuk gelişimi okuyorum 10. sınıf lise bitmeden yardımcı anne olabiliniyomu 38 yaşındayım hafta sonları gidiyorum işimi bırakmak istiyorum çünkü çok farklı bir alandayım memnun değilim

bende lise mezunuyum bu sene başladım 10. sınıftan başlıyorsunuz yani 3 sene okuyorsunuz ders saatleri okula kalmış kimi okul hafta sonu veya akşam ders verirken bizim hafta içi ve gündüz.kültür dersi görmüyoruz sadece branş dersleri eğer ki bu bölümü seviyorsanız kesinlikle yazılın bence çok zevkli ben 28 yaşımdayım 10 yıl oldu liseyi bitireli şuan iyikide yazılmışım diyorum sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım

meraba canım bugün okudum konuyla ilgili yazdıklarını yani okul öncesi öğretmenlik kursuyla ilgili.ben halk eğitimin verdiği kurslara gidiliyo diye biliyordum kız meslek lisesine gidildiğinden hiç haberim yoktu bende istiyorum artık bişeyler yapmak aynı yaştayız ben 7 yıllık evliyim 5 yaşında oğlum var üni.okumadığım için pişmanımçok ,sırf yanlış bir lise seçimi yüzünden orta okulda okul birincisi olan ben bütün özgüvenimiyitirmiştim ,benimyaşadığım semtten başka biyerdeydi lise süper liseydi puanım tuttu gittim ama çok kötüydü herkes benim yaşantımdan çok başka bi yaşantı sürüyodu ve ben ezik silik bir tip olup çıktım kendime hiç güvenmedim öss de başarısız oldum ve birdaha sınava girmedim yamam diye ama şimdi çok pişmanım bir tanıdığım sanırım senin gibi yaptı kml okul öncesi öğr.bölümünü bitirdi açıktan sonra açık öğretimden ünv.de aynı bölümü okudu kpss ye girdi sanırım birkaç kez ve yıllar sonra öğretmenliğe atandı şimdi devlet okullarında ana okulu öğretmenliği yapıyor açıkçası çok özendim ben niye yapamayayım diye ve senden yardım istiyorum izmirde oturuyorum ben nasıl başvuruyorsun ne yapmam gerekiyor cevaplarsan çok sevinirim bu arada çok uzun oldu kusura bakma lütfen

meraba canım bugün okudum konuyla ilgili yazdıklarını yani okul öncesi öğretmenlik kursuyla ilgili.ben halk eğitimin verdiği kurslara gidiliyo diye biliyordum kız meslek lisesine gidildiğinden hiç haberim yoktu bende istiyorum artık bişeyler yapmak aynı yaştayız ben 7 yıllık evliyim 5 yaşında oğlum var üni.okumadığım için pişmanımçok ,sırf yanlış bir lise seçimi yüzünden orta okulda okul birincisi olan ben bütün özgüvenimiyitirmiştim ,benimyaşadığım semtten başka biyerdeydi lise süper liseydi puanım tuttu gittim ama çok kötüydü herkes benim yaşantımdan çok başka bi yaşantı sürüyodu ve ben ezik silik bir tip olup çıktım kendime hiç güvenmedim öss de başarısız oldum ve birdaha sınava girmedim yamam diye ama şimdi çok pişmanım bir tanıdığım sanırım senin gibi yaptı kml okul öncesi öğr.bölümünü bitirdi açıktan sonra açık öğretimden ünv.de aynı bölümü okudu kpss ye girdi sanırım birkaç kez ve yıllar sonra öğretmenliğe atandı şimdi devlet okullarında ana okulu öğretmenliği yapıyor açıkçası çok özendim ben niye yapamayayım diye ve senden yardım istiyorum izmirde oturuyorum ben nasıl başvuruyorsun ne yapmam gerekiyor cevaplarsan çok sevinirim bu arada çok uzun oldu kusura bakma lütfen

inşallah bizde o tanıdığın gibi okuyup başarıp bir yerlere geliriz. başlarda 3 yıl okuyacağımı duyan herkez ne işin var bu saatten sonra iyi uğraşıyosun felan yaptılar ama 1 sene o kadar çabuk geçti ki ve okula gitmek orda bir çevrenin olmasıda çok güzel ben zor günler geçirdim ama okul bana resmen terapi oluyordu tavsiye ediyorum yani :KK61: ilk önce size en yakn halk eğitim merkezine başvurun kaytlar ordan yapılıyor zaten size orda gerekli bilgiyi hangi okullarda verildiğini açıklarlar ama hemen başvuru yapın kayıtlar çok çabuk doluyor okullarda kontenjanlar kısıtlı benim 1 seneme maloldu bu geç gitmem hemen başvurunuzu yapın güzel haberlerinizi bekliyorum halk eğitime unutmayın :KK51:

Merhaba arkadaşlar benim ikinci dönemim ilk dönem sınavı 32 kredi ile bitirdim. Ikinci dönem kayıt yenileyemedim. Sonraki dönem kayıt yeniledim snava giremedim. Suan 2. Dönem aktif diye gözüküyor. Size sormak istediğim ben 2. Dönem okudum sayiliyormu yoksa sınavına girecemmi. Bu arada sinav tarihini bilmedim. Benim durumum ne kaç yılda bitirecem. Bir sorum daha var sinavsiz iki yıl üniversite okuduktan sonra iş ve meslek olanağı nedir. Yani sınıf annesimi olacam yoksa ana okul öğretmenimi yardımcı olurmusunuz

X