bebeğim sürekli yüzünü gözünü ovuşturuyor

e_cem_su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2011
12
0
merhaba
oğlum 4 aylık olacak... anne karnındayken ultrasyona ne zaman girsek, elini yüzünde görürdük...doğduktan sonrada bu değişmedi...uyanmaya çalışırken, uykusu gelınce, sıkıldıgında aglarken yani çoğunlukla elini yüzüne götürüyor...yüzünün her yerini kızarıncaya kadar ovuşturuyor...sonrada elini yumruk halinde ağzına sokuyor..
bu normal mi..
sizinde bebişlerinizde aynısı oldu mu???

Merhaba
Benim oğlum da 4 ayını haftaya dolduracak.özellikle gaz ağrısı olunca kıvranırken elini yüzünü yoluyor.
birde dediğin gibi elini yumruk yapıp emmeye başladı

merhaba
oğlum 4 aylık olacak... anne karnındayken ultrasyona ne zaman girsek, elini yüzünde görürdük...doğduktan sonrada bu değişmedi...uyanmaya çalışırken, uykusu gelınce, sıkıldıgında aglarken yani çoğunlukla elini yüzüne götürüyor...yüzünün her yerini kızarıncaya kadar ovuşturuyor...sonrada elini yumruk halinde ağzına sokuyor..
bu normal mi..

benimde bebeğim 2ay 20 günlük. ultrason için sölediklerin dahil bütün hepsi benim bebeğim içinde geçerli. hatta 3 boyutlu resim çektiremedim hamileyken hep eli yüzündeydi.doğduğu gün yani normal doğum yaptım doğdu kucağıma verdiler elleri yanaklarındaydı.aynılarını yapıyo. emziriyorum bol bol sütüm yetiyo yani bırakıyo memeyi tok halde bile elini ağzına sokuyo biraz daha uğraşsa komple elini boğazına kadar sokacak o derece yani..yanaklarını görenler neden bukadar öptünüz diyorlar hep yara gibi. ama bilmiyorlarki kendisi hep sürtmekten yaptı... bende sordum doktora normal dedi.anne karnında öyle alışmıştır dedi. ama elini kulak bölümüne getirirse kulak ağrısı olabilme ihtimali var demişti. ama şükür kulaklarındada bi sorun yok. yani benim bildiğim normal cnm..

benim oğlumda da bu birkaç gündür anlattığın durum var.genelde uykusu gelince ya da gaz sancısı olunca yapıyor.elini emiyor yeni emmiş olsa bile.ben de anlamadım.

benim oğlumda 5 aylık oldu anne karnındayken bize yüzünü hiç göstermezdi hep eli yüzündeydi hala da elleri yüzünde ve ağzında.uykusu gelince ve bi sıkıntısı olunca daha sık yapıyor.

Benim oğlanda 4 aylık anne karnındada aynı öyleydi sımdıde öyle yüzünün heryerini tırmalıyor aglarken eller hep yuzde agızda sınır oluyorum hemen ellerını kapıyorum aglarken yüzünü mahvetti çünkü[/B:26:]

:nazar:
merhaba
bu normal mi..

benim oğlum 5 aylık dediklerinin hepsi var.uykusu gelince dalana kadar ovalıyo ellerini tutup uyutuyorum bazen.ellerini ağıza götürmeside normal demişti doktoru.ellerini keşfediyomuş.bazen ikisini birden sığdırmaya çalışıyo.hatta bazen emerken bile aradan parmağınıda yerleştiriyo:KK1:

ellerini agzına sokması normal cünkü şuan agzıyla keşfediyo herşeyi birde ellerini ayaklarını tanıyo gecen gün benim oglum ayaklarını cıplak gördü hayran hayran yarım saat izledi ve bebekler anne karnındaki davranışları tekrar eder arkadaşlar benimki hep baş parmagını emiyodu şimdide emiyo

ne deyim arkadaşlar valla sizlerinde aynı seylerı yasıyor olmanız rahatlattı beni..cunkı cok fazla kafama takıyordum bu durumu...
bu yuzunu gozunu ovusturma eliniagzına göturme durumunun yanısıra bırsey daha dıkkatımı cekıyor...ozellikle emmek icin beklerken emmeye yenı basladıgında yuzunu gozunu ovusturup elını bır de kafasına goturup hızlı hızlı kafasına vuruyor..

sızdede bu oluyor mu

bizimkide aynı özellikle uykuda gazlanınca karnı açıkınca uykusu gelince yüzünü ovuşturuyor bazı sabahlar bi kalkıyorım yüzü çizik içinde bizimkide 4 aya yaklaştı,ellerimni yumruk yapıp emiyor yalıyor karnı aç diye emziriyorum yok, onu öyle yapmayı seviyormuş meğer

sabirsızlıktan veya gazdandır,benimkide emme anında yada başlamadan karnına vuruyor,bence hiç endişelenme normal,seninki kafaya benimki karnına onunki popoya,bebek işte :emir_bebek:

• Beğen
Reactions: Bdc
merhaba
bu normal mi..

elini yumruk halinde ağzına sokması hariç benim oğlumda aynı anne karnındaki ultrason olayı aynı şuan 14aylık hala aynı:KK70: hiç bir değişme yok

aaaa demekbu hep oluyor benımoglumda ultrasonda hep elı basında idi cok tuhaf sankı bı derdı varda kara kara dşünüyo ve suanda diş cıkarma pproblemınden korkuyorum aman allahım daha yenı gaz sorunumuz bıtmısken hayır hıayr buna hazır deılız yumrukalrı nerdeyse bogazına kacacak tam olrak kac aylıkken baslıyo bu diş olayları:KK53:

Benim bebeğimde de aynı sıkıntı var. Konu tarihi geçeli çok olmuş. O dönemde bu konu ile ilgili ne yaptınız acaba

Bebeklerinizin son durumu nedir acaba benim oğlumda 4 aylik ve aynı şeyleri yaşıyoruz aydınlatırsanız çok sevinirim

merhaba
bu normal mi..
Çünki bebekler emerek rahatlıyorlar sadece ac oldukları için degil rahatlamak içinde emmek istiyorlar.

X