Bisküvi - Kurabiye Tarifi Çok Pratik Krem Şantili Kurabiye ( Resimli )

Bende yaptım ama ben biraz yaktım.Genede tadı süperdi.
Yalnız hamurun kıvamı normal kurabiye hamuru gibi mi oluyor yaoksa daha yumuşak mı?
Benim hamurum baya cıvık oldu.Hatta top top şekil bile veremedim.Tepside yayıldı bisküvi gibi.siz nasıl yapıyorsunuz? Acil cevap bekliyorum.Yarın bürodakilere yapıp götüreceğim =)

Yalnız hamurun kıvamı normal kurabiye hamuru gibi mi oluyor yaoksa daha yumuşak mı?
Benim hamurum baya cıvık oldu.Hatta top top şekil bile veremedim.Tepside yayıldı bisküvi gibi.siz nasıl yapıyorsunuz? Acil cevap bekliyorum.Yarın bürodakilere yapıp götüreceğim =)

hamuru birazcık dağınık gibi oluyor tam toparlanmıyo öyle sanayağ olmadığı için sanırım ama yuvarlamaya gelince benimkiler gayet güzel yuvarlandı.

ben de az önce yaptım hamurun toparlamkata güçlük çektim tamda yuvarlanmadı hemen dağıldı o yüzden biraz sıkarak koydum:KK43:( ama tadı gayet güzeldi ağızda dağılıyor.. tarif için teşekkürler:)))

hayır cıvık olmuyor hatta toparlanmakta zorlanıyor içinde yumurta vs olmadığından fazlaca yoğurmak gerekiyor seninki nasıl cıvık oldu anlamadım:KK50:

toz santi alir almaz denicem insaallah
ellerine saglik canim
cok lezzetli görünüyo

kızlar benim kurabiyelerde fırında 22 adet çıktı geçen annem sölemişti eğer hamuru toparlanmıyosa pıtır

pıtır dökülüyosa biraz sıvıyağ damlatın... sonra 1 2 kere daha yoğurun daha iyi olacaktır...

hepinize iyi hafta sonları....

ben yapıcam şimdide pudra şekeri kalmamış onun yerine tarçın ya da çikolata sos denesem nasıl olur acaba değişik bir tarife kaçar ama kararsız kaldm vallahi :S

1 poşet krem şanti 1bardak yağ ile çırpılır
daha sonra içine 3 bardak un eklenir
175-200 derece fırnda 20 dakika pişirilir(üzeri çatlayınca pişmiş oluyor zaten
sıcakken sakın ellemeyin hemen dagılır ılınınca pudra şekerine bulanır
servise hazıııııııııııııııır
kızlar tadı koskanın un kurabiyelerine benziyor agızda dagılıyor
süper bir tat...

bi soru 1 paketten kaç tane çıkıyo:):):):)):):deniyecem en kısa zamandaa yorum ozaman yapacam:)):

tarif için çok teşekkürler defterime ekledim en kısa zamanda deneyecegim :)

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:denedimm tekkk kelime süperr devamını bekliyoruzzz böyle pıratik tariflerin:KK16::KK16::KK16:

sıvıyağ zeytin yagımı yoksa ayçiçekmi kızlar bende denim

ayçiçek yagı tabi :KK66:
ben yaptım tarf için tekrar teşekkürler gerçekten güzel oldu
bu arada kendi konumadaa ekledım tarifi resimli bir şekilde :)

bende denedim ve süperdi:KK64:
bu tarifi çok sevdim sık sık yaparım artık

teşekkürler paylaşım için:KK71:

orman meyvelı krem santı var ondanda denedım cok guzel oldu 3 deılde 2,5 bardak un tam oluyo en azından toparlanmıs oluyo

X