Bisküvi - Kurabiye Tarifi Çok Pratik Krem Şantili Kurabiye ( Resimli )

nex

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2011
172
3
arkadaşlar gerçekten çok pratik ve içinde malzemede yok denecek kadar az:)

sıcakken dagılıyor ılınınca pudra şekerine bulayın!!!!!

bir poşet krem şanti(bir kutudan iki tane çıkıyor ya onun bir poşeti sadece)
1 su bardagı sıvı yağ
3 bardak un
üzeri için pudra şekeri

1 poşet krem şanti 1bardak yağ ile çırpılır
daha sonra içine 3 bardak un eklenir
175-200 derece fırnda 20 dakika pişirilir(üzeri çatlayınca pişmiş oluyor zaten
sıcakken sakın ellemeyin hemen dagılır ılınınca pudra şekerine bulanır
servise hazıııııııııııııııır
kızlar tadı koskanın un kurabiyelerine benziyor agızda dagılıyor
süper bir tat...

$imagesCAE2DGRT.jpg $imagesCA982U8J.jpg ............

gerçekten çok pratikmişş en kısa zamanda deneyeceğimmm paylaşımın için tşk !! :)

güzel bi tarife benziyor.deniycem bi ara. yanlız içine şeker koyulmuyormu? tatsız olmazmı?

ellerine sağlık çok güzel görünüyor,yapılışı da çok kolay,ama arkadaşın dediği gibi şekersiz olmuyordur herhalde dimi,krem şanti tozunun içindeki şeker yeterli galiba e üstünde de pudra şekeri var,en kısa zamanda deniycem bende.......:KK71:

kızlar,ben bu tarifi dün denedim.çok tereddütlü yaptım ama sonuç süper oldu...
harika bir kurabiye gerçekten. kremşantinin içindeki şeker yetior tadı harikaydı..bundan sonra sürekli yapıcam.hem malzemesi az hemde çok lezzetli.tavsiye ediorum herkese.ayrıca paylaşımda bulunan arkadaşım çok teşekkürler..
:KK34::KK34:

ellerine sağlık çok güzel görünüyor,yapılışı da çok kolay,ama arkadaşın dediği gibi şekersiz olmuyordur herhalde dimi,krem şanti tozunun içindeki şeker yeterli galiba e üstünde de pudra şekeri var,en kısa zamanda deniycem bende.......:KK71:
teşekkür ederiiiiiiiim

kusura bakmayın cevap biraz geç oldu ama...:KK1:
içine şeker konmuyor arkadaşlar krem şantinin şekeri yeterli üzerine pudra şekeri konduğu
için yeterli oluyor

arkadaş cevaplamış saolsun:KK1:

kızlar,ben bu tarifi dün denedim.çok tereddütlü yaptım ama sonuç süper oldu...
harika bir kurabiye gerçekten. kremşantinin içindeki şeker yetior tadı harikaydı..bundan sonra sürekli yapıcam.hem malzemesi az hemde çok lezzetli.tavsiye ediorum herkese.ayrıca paylaşımda bulunan arkadaşım çok teşekkürler..
:KK34::KK34:

beğenmenize sevindim arkadaşım...afiyet olsuuuuuuuuuuun
ayrıca içinde margarin yerine sıvı yağ oldugu içinde benim hoşuma gidiyor
bende ilk tarifi duydugumda tereddüt etmiştim ama sonuç harika olmuştu:KK1:

süper bi tarif mlzm çok az ve basit :)
deneyince tekrar yazarım tarfi vern arkdşm çookk teşk..:KK71:

yaaaaa ama hani bunda kabartma tozu yokmu mlz hazır tam yapcam bi baktım şimdi napim k.tozu koysammı koymasa mıı yokmu bana yardım etck kimse yaaaa:84:

aa kızlar bu tarifi acaba kakolu krem şanti ile yapsak nası bi sonuç verir:26:

arkadaşım tarifin için çok teşekkür ederim.Çooook güzel enfes değişik bir tadı oldu.Çok tereddüt ettim bende deneme konusunda.Hatta yağla krem şanti köpürecek sanmıştım baktım köpürmüyor :):)allah dedim buda çöpe gidecek.Hatta hamur olur die azcıkta kızarttım aklımca.Amaaaa pişip soğuduktan sonra allahım dedim harika oldu.Çok sağol tekrar ellerine sağlık.Keşke kurabiyeler bölümüne açsaydın tarifi.Çok kişi seni arıyor teşekkür için :):)

şimdi fırına attım bakalım nasıl olcak yorumlarımı yazıcam tekrar....

yapılışı çok kolaymış un kurabiyesine bayılan biri olarak deniyeceğim mutlaka

yaaaaa ama hani bunda kabartma tozu yokmu mlz hazır tam yapcam bi baktım şimdi napim k.tozu koysammı koymasa mıı yokmu bana yardım etck kimse yaaaa:84:

kabartma tozu kullanılmıyor canım

X