Çeyiz Hazırlıkları..Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı ?

dört mevsim setini iyi ki almışım diyorum... çok fazla nevresim takımı almayın derim 4 tane pamuk saten almıştım ben çok bile geliyor... misafire ayrı günlüğe ayrı çaydanlık çok rahat oldu. en fazla 10 tane havlu yeterli ben 5 çift olarak almıştım. günlük su bardağı çay bardağı ve tabakları çatal kaşık vs. bolca alın çünkü bulaşık makinesi 2 kişide hemen dolmuyor ve ihtiyaç oluyor. küçük mutfak aletleri olarak:

su ısıtıcısı
blender mikser rondo (ben 3lü set olarak almıştım) (rondo elim ayağım gibidir)
tost makinesi (ekmek de kızartıyorum hergün açarım)
katı meyve sıkacağı (meyve yemeyi pek sevmiyorum)
türk kahvesi makinesi

dışında diğer şeyler fuzuli geliyor bana ben hepsini tefalden almıştım öneririm.

teflon tencere 2 adet yeterli oluyor bir yayık pilav tenceresi bir de normal tencere. teflon 2 adet tava yeterli. 2 adet de sahan yetiyor fazlasına para vermeyin teflonun. çelik 3lü veya 4 lü alın.

bol kıyafet askısı alın lazım oluyor sürekli.

mutfak dolaplarına ve gardroplara kapitone örtü diktirin rahat oluyor.

1 yıllık gelinden nacizane tavsiyeler aklıma geldikçe yazarım yine kızlar :)

Sevgili gelin adayları çeyziniz için Karaca nın en yeni ürünü olan Granit tencere kazanmak istermisiniz.Yarışmaya buyrun,soruyu cevaplayın,çekilişteki şanslı siz olursanız çeyzinizi bu granit tava ile zenginleştirin :KK39::KK39::KK39:

dört mevsim setini iyi ki almışım diyorum... çok fazla nevresim takımı almayın derim 4 tane pamuk saten almıştım ben çok bile geliyor... misafire ayrı günlüğe ayrı çaydanlık çok rahat oldu. en fazla 10 tane havlu yeterli ben 5 çift olarak almıştım. günlük su bardağı çay bardağı ve tabakları çatal kaşık vs. bolca alın çünkü bulaşık makinesi 2 kişide hemen dolmuyor ve ihtiyaç oluyor. küçük mutfak aletleri olarak:

su ısıtıcısı
blender mikser rondo (ben 3lü set olarak almıştım) (rondo elim ayağım gibidir)
tost makinesi (ekmek de kızartıyorum hergün açarım)
katı meyve sıkacağı (meyve yemeyi pek sevmiyorum)
türk kahvesi makinesi

dışında diğer şeyler fuzuli geliyor bana ben hepsini tefalden almıştım öneririm.

teflon tencere 2 adet yeterli oluyor bir yayık pilav tenceresi bir de normal tencere. teflon 2 adet tava yeterli. 2 adet de sahan yetiyor fazlasına para vermeyin teflonun. çelik 3lü veya 4 lü alın.

bol kıyafet askısı alın lazım oluyor sürekli.

mutfak dolaplarına ve gardroplara kapitone örtü diktirin rahat oluyor.

1 yıllık gelinden nacizane tavsiyeler aklıma geldikçe yazarım yine kızlar :)

kahve makinesi nasıl pişince kendi atandan mı arçelik yada beko gibi makine mi

Henüz yeni başladım çeyiz alışverişlerine daha doğrusu 1 aydır inceleme yapıyorum, özellikle mobilya ve küçük ev aletleri konusunda.

Şu 4 mevsim nevresim ne oluyor nasıl oluyor onu bilmiyorum mesela, nedir o?

Kızlar şöyle bir kampanya gördüm ve fikrinizi almak istiyorum
Karaca:
home aile banyo seti
pikeli saten nevresim
pamuk saten nevresim
yatak örtüsü
battaniye
alez
örgü battaniyeli nevresim
yastık
yorgan
toplam fiyat 1.400tl

Kızlar şöyle bir kampanya gördüm ve fikrinizi almak istiyorum
Karaca:
home aile banyo seti
pikeli saten nevresim
pamuk saten nevresim
yatak örtüsü
battaniye
alez
örgü battaniyeli nevresim
yastık
yorgan
toplam fiyat 1.400tl

Ayrı ayrı alsan da hemen hemen bu fiyatlara gelir, herşeyini karaca ayarında alacaksan mantıklı aslında

Kesinlikle olması gereken düdüklü tencere olmasa da olur başımıza bir iş gelmesin diye yıllarca kullanamadım. Tefal optima 6lt hem uygun fiyata hem kullanırken için rahat herkese tavsiye ederim kızlar. Önce güvenlik sonra lezzet için harika

kızlar çeyizime aldığım sıradan düdüklü tencereyi hiç kullanmadım anneme vermiştim. nedense hep düdüklü tencereden korkuyordum, ama düdüklü tencere kesinlikle bir ev için şart kullanmaya başlayınca anladım. sonra bir arkadaşım tefali önerdi 6 lt liği aldım gayet memnunum özellikle benim gibi düdüklü tencerenin patlamasından korkanlar için çok güvenli ve kaliteli tavsiye ederim.

X