Vajinada yanma ve tahriş hissi

tirilaylom

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2010
1.634
62
3yıllık evli bir bayanım.Evliliğimin ilk 2 ayı ilişkiye girememekle geçti. Kabus gibiydi. Sonraki dönemleri bilirsiniz alışma dönemidir ve hala acı devam eder..Ama o dönemde farklı bir his yaşadım. Eşime diyodum ki bu başka bi acı resmen yanıyo içerisi..Aynı zamanda çok şiddetli kaşıntım vardı. Ben o zamanlar ne old.nu anlayamamıştım. Sonra eşim askere gitti 2ay sonra izne geldiğinde ben müthiş bir grip ve öksürüğe yakalanmıştım. Doktor kuvvetli bir antibiyotik verdi. Yine kaşıntı, yanma ve beyaz akıntılar olunca k.doğuma gittim ve yaşadığım şeyin mantar old.nu öğrendim.Tek kullanımlık bir fitil verdi doktor. Sonra eşim askere döndü. 2,5 ay yoktu..mantarım da geçmiş gibiydi. Meğer pusuda bekliyomuş:KK43: Ondan sonra da 2 yıl kadar kurtulamadım. Sürekli kadın doğumcudaydım. Türlü türlü fitiller, kremler,vs...Yok, geçmedi. Üstelik son 6 ayda 2 kez de sistit geçirdim. Ztn sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiriyomuşum ama ben farkında değildim bunun. Çünkü hayatım boyu çok akıntım olmuştur.Normal sanıyodum...Yani mantar ve iye bana can kardeşleri sistiti de tanıştırdılar...Resmen kısır döngüye girmiştim.
Artık kadın doğumcuya gitmek bile istemiyodum.Ama başka çarem de yoktu cnm yanıyodu.Son gidişlerimden birinde bir tane kist görüldü. 1 ay d.kont hapı kullandım. Ertesi gidişimde küçüldüğünü söyledi doktorum. Bu arada her gidişte bir ton mantar ve iltihap ilacı yazıyodu tabi.Vee 1ay önce doktora yine mantardan ya da sistit başlangıcından kaynaklandığını düşünerek, ilişkide acı ve yanma için gittiğimde 2adet nur topu gibi kistim old.nu öğrendim. Allahtan birisi adet kanamasıyla çatladı diğerinin de çatlayacak gibi durduğunu söylediler. Ama o sonuçları alana kadar eşimle kabus gibi 2 gün yaşadık. Yoğun bir iltihabın var dedi doktor. İlginçtir ki mantarım çıkmadı..İlişkide acı duyman da kistlerdendir dedi.İltihap için 4 tane ilaç yazdı...
Ama hem eşimin isteğiyle, hem de kendim de artık kullanmak istemediğimden ilaçları almadım. Doğal yöntemlerle iileşicem dedim. O kadar çok antibiyotik, hap kullanmıştım ki bunların mutlaka yan etkileri olmuştur. Kistlerin bu yüzden ortaya çıktığını düşündük. Civan perçemi çayına başladım. Soğan kürünü uyguladım geçen ay, bu ay da devam ediyorum. İnanıyorum etkileri olduğuna.
Amaa...Ama ben hala ilişkide acı çekiyorum:KK43:((Sanki tahriş olmuş da sürttükçe yanıyomuş gibi...Çocuk düşünmeye başladık ama ben ilişkiden kaçıyorum. Bir gün dayansam 2 gün sonrakinde dayanamıyorum. Ortasında başlıyorum ağlamaya. Hem acıdan, hem moralim bozulduğundan..Napıcamı bilmiyorum bi gün yüzü göremedim kızlar ya:KK43:((

İltihaptan dolayı olur mu yanma? Aranızda aynı şeyi yaşayan var mı??

Ha bi de bu arada ayaklarım çok zor ısınır, ev hanımlığı yapıyoruz malum eller sudan çıkmıyo ama her bayan böyle bir ben değilim ki...Benim 1 saatte ısınmaz ellerim ayaklarım. Evde mes giymeye başladım o biraz işe yarıyo:)
İlaç kullanmak istemiyorum ama napıcamı da bilmiyorum. Aynı durumu yaşayıp da doğal tedaviyle çözeniniz var mı?
Yani benim için bırakın tutturmayı bebek denemesi yapabilip heyecanla beklemek bile güzel walla:))

geçmiş olsun 1 sene önce benim de kaşıntı yanma şikayetim vardı doktora gittim bana ve eşime ilaç yazdı bilmiyorum sizin eşinizde kullandımı ama mantar mikrobu eşten geçtiğini biliyorum. çocuk istediğini yazmışsın iltihabın varken rahimde çocuk durmaz sanırım ama o iltihabını geçirirken mantarın artar çünkü antibiyotikler mantarı tetikler. işin zor Allah yardımcın olsun ama önce mantarını tedavi et sonra iltihabını (tabi mantarın tam geçmemişse artar) sonrada çocuk düşün bence. ama seninle beraber eşinde tedavi olmalı. o yanma kaşıntı kuruluktanda olabilir. ilişkiden önce o bölgene eczaneden alabileceğin yağ kullanabilirsin.benimde bir tanıdığımın öyle olmuştu. ve doğumdan sonra bu şikayetleride kalmadı. inşallah sizinde öyle olur.

Son düzenleme:
cnm bnm üzüldüm çnkü buna bnzer şeyi bnde yaşıyorum sık idrara çıkma yanma kasıklarda baskı hissi hastaneye yattım 4 gun boyunca serum takvıyesı yaptılar bna mı demedı sna tavsıyem ayaklarının altına sıcak su torbası koy sürekli ve çok sıkı gyinn sobanın yanında otur sıcakta kal öle kötü bir hastalık kı tam geçti diyosun gne başlıyor bnde 5 aylık evlıyım aynı sorun bndede var ama 1 ay kimyasal gbelik geçirmiştim 1 ayda korundum inş bu ay olur diorum hayırlısı ALLAhtan:KK5::KK5:

Evet cnm eşim de kullandı. Ben her tedavi görüşümde doktor ona da veriyodu. En son gittiğimde tahlillerde mantar çıkmadı. Ztn şu an akıntım da mantar akıntısı gibi değil..Sanırım mantarı saf dışı bıraktım şu an. Ama ilişki dışında bile, gün içerisinde ,içerisi tahriş olmuş ya da yara varmış da yanıyomuş gibi hissediyorum. Bu iltihaptan olur mu acaba?? Kuruluk problemim yok cnm ya ztn o olsa daha çok cnm yanar. Bazen sulanma bol olduğunda acıyı bastırabiliyo hatta.

İşte o kısır döngüye girmemek için kullanmak istemiyorum ya. Birini tedavi ederken diğeri başlıyo ve yan etkileri de cabası..Bir de bi yerden duymuştum çocuk düşünüldüğü dönemde bir ağrı kesici bile almamaya dikkat edilmeliymiş. Sonuçta kimyasal...Doğal yollarla çözmeye uğraşıyorum. Şimdilik civan perçemi içiyorum. Başka bildiğiniz doğal bişeyler var mı?

geçmiş olsun 1 sene önce benim de kaşıntı yanma şikayetim vardı doktora gittim bana ve eşime ilaç yazdı bilmiyorum sizin eşinizde kullandımı ama mantar mikrobu eşten geçtiğini biliyorum. çocuk istediğini yazmışsın iltihabın varken rahimde çocuk durmaz sanırım ama o iltihabını geçirirken mantarın artar çünkü antibiyotikler mantarı tetikler. işin zor Allah yardımcın olsun ama önce mantarını tedavi et sonra iltihabını (tabi mantarın tam geçmemişse artar) sonrada çocuk düşün bence. ama seninle beraber eşinde tedavi olmalı. o yanma kaşıntı kuruluktanda olabilir. ilişkiden önce o bölgene eczaneden alabileceğin yağ kullanabilirsin.benimde bir tanıdığımın öyle olmuştu. ve doğumdan sonra bu şikayetleride kalmadı. inşallah sizinde öyle olur.

Ah cnm öle paranoyak oldum ki, üst üste giyinip duruyorum. Sıcak su torbası güzel çözüm ben de sistiti yeni geçirdiğim zamanlar çok uygulamıştım. Ve benim de sana bi tavsiyem var. Önce bi kat çorap giyiyosun, üstüne mes geçiriyosun, onun üstüne patik giyiyosun:)Sonra da şu kapalı yün gibi terliklerden geçiriyosun:))) Bu sayede ayakların da terlemiyo. Sıcak su torbasında benim ayaklarım terlediği için, basmayı bırakınca bi kaç dk içinde soğuyodu. Bi de her an onunla gezemiyosun. Çalışıyorum, eve gelince iş güç oluyo sürekli oturulmuyo. Ben öle bi çözüm buldum kendime.Kafayı yiyodum ne yapsam ısınmıyodu. Terliyip terliyip buz gibi oluyodu.
Ama akşama kadar iş yerinde botun içinde ayaklarım buz kesiyo ona çözüm bulamadım:KK43:

cnm bnm üzüldüm çnkü buna bnzer şeyi bnde yaşıyorum sık idrara çıkma yanma kasıklarda baskı hissi hastaneye yattım 4 gun boyunca serum takvıyesı yaptılar bna mı demedı sna tavsıyem ayaklarının altına sıcak su torbası koy sürekli ve çok sıkı gyinn sobanın yanında otur sıcakta kal öle kötü bir hastalık kı tam geçti diyosun gne başlıyor bnde 5 aylık evlıyım aynı sorun bndede var ama 1 ay kimyasal gbelik geçirmiştim 1 ayda korundum inş bu ay olur diorum hayırlısı ALLAhtan:KK5::KK5:

canım yanmanın sebebi kuruluktanda kaynaklanabilir vajinal kayganlaştırıcı jeller var su bazlı olanlar onları bir dene istersen faydası olacaktır....

bende bes aylık evliyim ve ben de de yanma oluyodu ilişkden sonra idrara gitme zulüm gibiydi dün doktora gittim gebe de kalmak istyorm bu arada dr test yaptı muayene etti sadece tahriş olduğunu söyledi fitil verdi korkulacak bişey olmadığını söyledi

arkadaslar ya benim kide cok yaniyo kasiniyo bide banyoda baktimda nasil anlatsam ici sanki diken gibi olmus mantarmi oldum acaba.

X