Kaç aylık hamile oluyorum?

Dumadumadum

Verdiğim değer kadarsın..
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
5.342
38
32 hafta 2günlük hamileyim kızlar.
Hesaplama takvimlerine baktığımda kafam karışıyor.
Kimi diyor 7 aylıksın kimi diyor 8 aylık.
Şimdi ben kaç aylık hamile oluyorum bu hesaplama olayını bilen söyleyebilir mi rica etsem ?

her ay 4 hafta oluyor yanı 8 aylıksın.ama hamılelık 36 haftadan sonra her an bıtebılır ya da 40 hatta 41 hafta surdugu ıcın ınsanlar o yuzden 7 aylık dıyor olabılır canım.

7 ay tam anlamıyla 30 hafta dolduğunda bitmiş oluyor.bu durumda 7.5 aylıksın.
bende 31. haftadadyım soranlara haftasını söylüyorum herkesin ay hesabı farklı dr ların bile..anlamazlarsa 7 bitti 8. ayın içindeyim diyorum.

ben de 29+5 teyim. Soranlara hafta söylediğimde, ben hafta hesabından anlamıyorum deyip ısrarla ay soruyorlar. Şu an hesaplarım doğru ise tam 7 aylık hamileyim. Sen de soranlara 7,5 aylık ya da 8. ayın içindeyim diyebilirsin.

doktorum 32 bitince 7 ayin biticek sekize baslayacaksin dedi ama hamilelikten biten ay ya da biten hafta soylenirmis, yani 7 ayligiz. zaten dusunursen 36 olunca 8 ay 40 hafta olunca 9 ay bitmis olucak. aradaki 10 gune ne oluor hic sorma bilmiyorum:) ama 32 haftaligin 7 aylik oldugumu daha gecen hafta soyledi doktorum:)

boşver ay hesaplamasını filan zaten hastanelerde filan da hafta olarak geçiyo öyle bil bişi farketmez

O zaman 7 biitti 8e başladım dicem sanırım :)
Bidahakine doktoruma sorayım o ne dicek bakalım.

32 hafta 2günlük hamileyim kızlar.
Hesaplama takvimlerine baktığımda kafam karışıyor.
Kimi diyor 7 aylıksın kimi diyor 8 aylık.
Şimdi ben kaç aylık hamile oluyorum bu hesaplama olayını bilen söyleyebilir mi rica etsem ?

32 hafta 7 günden 224 gün eder canım
2 yi de ekle 226

bunu da bir ay 30günden hesaplandığından 30a bölüyoruz

karışık oluyor bu anlatım ama yolu da bu
doğru hesap bu onu söyliim 7 ay 16 günlük hamilesin tam olarak

ultrason aletleri son adetinin 1.gününü yani SAT ı baz alıyor hamile kaldığın tarih olarak..halbuki o tarihte regl oluyor insan..yani ultrasonlara göre biraz önde gidiyor hamilelik bildiğim kadarıyla..

:) gebelikte esas olan haftadir.

X