Bebek Beslenmesi 25 günlük bebek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ozlmsc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2010
13
0
arkadaşlar 25 günlük bebişim var fakat hep kucakta uyumak istiyor yatağına bırakınca en fazla 5 dk uyuyor ve ağlayarak uyanıyor altı temzi karnı tok v.b çok yorucu olmaya başladı.. emzikte almak istemiyor..emziği ne şekilde verebilirim önerileriniz varsa acil paylaşın lütfen yada başka öneriniz varsa alayım

teşekkürler

GAZ SORUNU OLABİLİRMİ ACABA?YOKSA GAZINI ÇIKARTTIĞIN HALDE Mİ AĞLIYOR.BELKİDE KARNI TAM DOYMUYOR OLABİLİR?BUNLARA DİKKT ET BENCE.birde bebeğin dahaçok ufak en ufak uyarımda uyanabilir,seni arayabilir eğer başka bir sıkıntısı yoksa bunlar normal.pışpışlayıp tekrar dalmasını sağlayabilirsin,ninni söyleyip kucağında biraz sallayıp yerine yatırabilirsin yada beşiği sallanıyorsa hafifçe, uyuyana kadar sallayabilirsin.benceemziğe alıştırma bizim doktorumuz önermemişti.emzik bence kolaya kaçış.bebeğe bir faydası yok anneye var:)

Son düzenleme:
Canım, bir kitap var, bebek bakım sorunlarına mucize çözümler diye.
Benim çook işime yaradı, bebeği kundaklamayı ve yatağına o şekilde yatırıp poposunu pışpışlamayı tavsiye ediyor yazar, tabi ağzına emzik..
İnan işe yarıyor, bir dene bana dua edeceksin, ben hep o kitabın yazarına ettiğim gibi:)

15 günden sonra bebeklerin gaz sorunu başlıyor. Uykuya dalıp 5 dakika sonra uyanıyorsa çok büyük ihtimalle bebeğinizin gazı vardır. Gazını çıkarsanız da gazlı bir bebekse daha içerde çok gaz olduğundan sancısı devam eder.
Yatırmadan önce mutlaka gazını çıkartın. Çok uzun süre kesintisiz emzirmeyin, belli aralıklarla gazını çıkartmak için ara verip öyle devam edin emzirmeye. Ayaklarını sıcak tutun, karnına sıcak havlu ya da sıcak su torbası koyun.

bebeğini kucağına aldığında önce senin sakin olman çok önemli telaşlı ve uyumayacağı endişesi taşırsan bebeğin bunu hisseder.bebeğinin kulağına gürültülü ninniler yada sesler yerine hu hu diye hafafce mırıldan yani nefesini vererek.benim bebeğim bir buçuk aylık ve şimdi geceleri 7 saat aralıksız uyuyor ve sallamama gerek kalmadan yatağına yatıyorum kendi dalıyor uykuya.tabi benim bebeğimin gaz problemi olmamasınında büyük payı var.bir çok kişi karşı çıkmasına ve inanmamasına rağmen ben bebeğime doğunca anne sütünden önce nar suyu içirdim ve çok faydasını gördüm sende geç kalmış sayılmazsın 1 2 damla içirebilirsin.ben sezeryan sonrasındada kendi gaz problemimi nar suyuyla hallettim çünki bu büyük sorun:)birde eğer mama veriyorsan bir tatlı kaşığı zeytinyağıda hergün vermek hem bebeğin gelişimi hemde rahat tuvaletini yapması açısından çok önemli.bunlar benim tecrübelerim inşaallah işine yarar.

eger bi agrisi sizisi gazi olmadigindan eminsen sorun baska biseydir ..yatagina tik tik yapacak bir saat, yatagina yatirdigin zaman iki yaninada yastik koy..bebekler anne karninda kalp atisina alisik olduklarindan dogdugunda bu ses kesildiginde korkuya duserlermis saat kalp sesine benzedigi icin yardimci olabilir yastiklarsa anne karninda oldugunu sansin diye sasirmaca :))
bide bunlari dene bakalim ins yardimci olur..kucaginada daha simdiden alisirsa yapisik ikiz gibi olursunuz ilerki aylarda

X