Çocuk Hastalıkları bebeklerde öksürük ve burun akıntısı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

z3yc3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
267
1
arkadaşlar 10 aylık kızım var çok kötü öksürüyor ve burun akıntısı var öksürüğü balgamlı odasında buhar makinası çalıştırıyorum ama yeterli olmadı
siz ne önerirsiniz
doktorumuz öksürük şurubu verdi ama 2 gündür kullanıyorum ama faydasını daha göremedik lütfen yardımcı olun öksürükten doğru düzgün uyuyamıyorda......

Son düzenleme:
buguseptıl kullanıyorunm ben canım kaynak suyun ıcıne bır kapak koyuyoum ozellıkle yatarken.odası mentollu oluyor ve kızınm rahat uyuyor henuz 3 aylık.eczanede var.ama genelde balgam sokuyorsa oksuruk surubu oksurugu gecırdıgı ıcın balgamı sokturemıyormus derler

bence balgam için doktoruna ilaç için danış.benim tercihim bitkisel ilaçlar ama bazen yeterli olmuyor tabi.boğazını rahatlatması için ılık ıhlamur verebilrsin tabi az miktarda.

cnm. geçmiş olsun.bebeğinde balgam olduğunu belirtmişsin bence kesinlikle öksürük şurubu verme.çünkü balgamı atamaz ve balgam ciğerlere doğru ilerler ve anibi hırıltı hissedersin sonuda Allah korusun bronşit...biliyorum çünü benim başıma geldi.bebeğimin hafif bi balgamı olmasına rağmen dr. bize öksürük şurubu vermişti kullanmamın 2.günü ani bi hırıltı çıktı başka bi dr.gittiğimde geç kalmıştık yanlış ilaç yüzündeen bebeğim bronşit olmuştu.hala da çekiyoruz grip falan olduğu gibi bronşite yönelik oluyor artık alıştık ona göre hemen tedavi uyguluyoruz.bence kesinlikle dr.değiştir.balgamlı çocuğa öksürük şurubu verilmez verilse bile günde 1 defa ise 2 defa balgam sökücü verilir en azından...muconex ve sekrol en etkili balgam sökücüler aklında bulunsun.burun spreyide sinomarin mini tavsiye ederim.içeriğinde diğerlerine göre daha fazla tuz bulunuyor.cold mix diye bi damla var kıyafete yada yastığına damlatıyorsun çok güzel nefes açıyor.bitkisel olarak sorarsan ben gündüz 1 çay bardağı suya 2 ad.adaçayının çiçek ve yapraklarını atıp ağzı kapalı 10.dk.demlendiriyorum.o demlenirkende 1 portakalın suyunu sıkıp demlenmiş ada çayı ile karıştırıp bebeğime içiriyorum.deneyebilirsin.ada çayı portakalın gazını aldığı için rahatsız edeceğini zannetmiyorum benimki 1.5 yaşında.birde bir tutam ıhlamur 2 ad.keçi boynuzu ve 2-3 ad zencefili kaynadıktan sonra keçi boynuzu yumuşayana dek kısık ateşte haşla.altını kapayıncada 1 ad.çubuk tarçın ve 1 tatlı kaşığı kadar hatmi çiçeği ekleyip 10.dk. demlendirip süzüp balla karıştırarak bebeğe içiriyorum.her 2 tarifide gün içinde yaparsan daha iyi sonuç elde edersin.yalnız hatmi çiçeği konduğu için ben süzerken bezden süzüyorum.hatminin tortusu kıcık gibi öksürtüyor.bez yardımı ile güzelce süz faydasını mutlaka görürsün grip bronşit öksürük balgam vs.bi sürü şeye iyi geliyor.bünyeden bünyeye farkedermi bilmiyorum ama bize ailece çok iyi geliyor artık en azından antibiyotik kullanmadan en fazla 1 haftada düzeliyoruz.tekrar geçmiş olsun...

merhaba arkadaşlar 10 aylık bebeğim var birkaç gündür özellikle geceleri öksürüyor balgam söktürücü şurup ve antibiyotik verdi doktor ama 3 gün oldu geçmedi ara ara öksürük tutuyo gene ben sigara içmiyorum ama evde bebeğin olmadığı odada içiliyor bununda etkisi varmıdır?

endişelenmene gerek yok ilaçlar 3.gün yavaş yavaş etkisini göstermeye başlıyor.ilaçlar 5 ve 7 günlktür biraz sabırlı ol.sadece dikkat etmen gereken ilacı kullandığın halde öksürk artıyorsa doktora görürmek.bebişinle sağlıkla günler.

merhaba arkadaşlar 10 aylık bebeğim var birkaç gündür özellikle geceleri öksürüyor balgam söktürücü şurup ve antibiyotik verdi doktor ama 3 gün oldu geçmedi ara ara öksürük tutuyo gene ben sigara içmiyorum ama evde bebeğin olmadığı odada içiliyor bununda etkisi varmıdır?

Evde hiç içirtme sigarayı başka odadada içilse çocuğun odasına bir şekilde gider birde balgam söktürücü öksürük şurupları zaten öksürüğü kesmez tersine çoğaltır ayrıcada öksürüğü kesmek iyi değildir zaten

:nazar: 4 ayLık bi kızım var. Göğüs hırıLtısı çok fazLa öksürüğüde sıkLaştı mama yedikten sonra fazLasını çıkarttı derLer ya onun gibi çıkarıyor ve uyuyana kadar surekLi mide buLantısı var ufak ufak kusmuk tarzında istifrası oLuyor. :KK14: doktora götürmek istemiyorum iLaçLarda çok kimyasaL var :KK20: böbrek ve ciğerLerini yoruyor. IhLamur versem şekerLi mi şekersiz mi vereyim :26: acaba veya biLdiğinz başka doğaL bi yontem var mı aciiiiLLLL Lütfeeennnn

arkadaşlar oğlum 1,5 yaşında aksürüğü hiç geçmiyor 2 aydır durmaksızın öksürüyor
7 çeşit şurup kullandım geçmedi
evde sigara zaten içilmiyor battaniyeleri kaldırdım alerjik olabilir diye geçmedi
astım bronşitten şüphelendim yok dediler
alerjik havalardan dedim bahar bitti hala geçmedi
2 gün öncede soğuk alğınlığı başladı şimdi balgamlı öksürük ve burun tıkanıklığı başladı dünyayı bize dar ediyor
bir fikri olan yada başına gelen varsa lütfen yazın,
çaresiz durumdayım:KK43:

valla çocukların hepside var demekki :KK43:( Allah yardım etsin . ben bir ölçü pekmez-bir ölçü bal- bir ölçü zencefil - birkaç damla limon karıştırıp veriyorum çok şkür 1 haftada ilerlemeden yavaş yavaş da olsa rahatlatıyor. gece öksürerek uyandığında hemen veriyorum rahatlıyor. benim sıkıntımda geniz akıntısı. akıntıyı kesebilirsem öksürüğü çok daha azalacak biliyorum ama deniz suyu - burun spreyi fayda vermedi :KK43:(

buguseptıl kullanıyorunm ben canım kaynak suyun ıcıne bır kapak koyuyoum ozellıkle yatarken.odası mentollu oluyor ve kızınm rahat uyuyor henuz 3 aylık.eczanede var.ama genelde balgam sokuyorsa oksuruk surubu oksurugu gecırdıgı ıcın balgamı sokturemıyormus derler
Merhaba ben onu doktora yazdırmayı düşünüyorum .zarari var mi bizde üçuncu ayımizdayız öksürük var

valla çocukların hepside var demekki :KK43:( Allah yardım etsin . ben bir ölçü pekmez-bir ölçü bal- bir ölçü zencefil - birkaç damla limon karıştırıp veriyorum çok şkür 1 haftada ilerlemeden yavaş yavaş da olsa rahatlatıyor. gece öksürerek uyandığında hemen veriyorum rahatlıyor. benim sıkıntımda geniz akıntısı. akıntıyı kesebilirsem öksürüğü çok daha azalacak biliyorum ama deniz suyu - burun spreyi fayda vermedi :KK43:(

merhaba arkadaşlar benim kızımda 6 aylık çok öksürüyor vebebekleiçin de en iyi antibiyotik anne sütüdur fakat kızım emmyor bu durumda napmam gerek yardımcı olusursaniz sevinirim

merhaba arkadaşlar benim kızımda 6 aylık çok öksürüyor vebebekleiçin de en iyi antibiyotik anne sütüdur fakat kızım emmyor bu durumda napmam gerek yardımcı olusursaniz sevinirim
Canim benim kizim 11 aylik biz de hastalandik oksurmekten uyuyamiyordu bi tarif buldum şıp diye kesiyor balgam cikarmasina da engel degil tadida cok guzel 1 tatli kasigi dut pekmezi 1 tatli kasigi tereyag. Ve 1 tatli kasigi suyu koy bir cezveye tereyag eriyinceye kadar isit ilikken bebegine icir 1 - 2 tatli kasigi kadar.
1 yasini gectikten sonra da şunu deneyebilirsin aklinda bulunsun cok iyi balgam söküyor.
SiyAh turbu yika bas kismini kes icini oy ve oydugun kisma bal doldur bas kismini tekrar kapat ve o turbu bir bardaga otuttur 1 gece beklet turpun suyu birikir icirirsin tadi biraz kötü ama cok memnun kalirsin...
Gecmis olsun. Bal yasak oldugu icin 1 yasindan sonra yapabilirsin bu tarifi

Önerilerin için tskler canım uygularm inşallah iyi gelir.

Slm arkadaşlar 4.5 aylık kızım var öksürüyor ona keçi boynuzu kaynatıp versem öksürüğü kesermi... ve bi sıkıntı olur mu acaba bilen varsa yazabilir mi acaba..

Benim oğlum 7 aylık. Bende internette okumuştum pekmez tereyağı ve su ile yapılanı. Kuru öksürüğe iyi geliyor yazmışlardı. Yapıp verdim ikinci kaşıkta öksürük le birlikte balgam söktü çokça. Daha da var Yarın tekrar vereceğim tamamen geçmedi çünkü.

Merhaba 2.5 aylık bebeğim var burnu tıkanıyor ve arada öksürüyor bugdeptil nedir ?

:nazar: 4 ayLık bi kızım var. Göğüs hırıLtısı çok fazLa öksürüğüde sıkLaştı mama yedikten sonra fazLasını çıkarttı derLer ya onun gibi çıkarıyor ve uyuyana kadar surekLi mide buLantısı var ufak ufak kusmuk tarzında istifrası oLuyor. :KK14: doktora götürmek istemiyorum iLaçLarda çok kimyasaL var :KK20: böbrek ve ciğerLerini yoruyor. IhLamur versem şekerLi mi şekersiz mi vereyim :26: acaba veya biLdiğinz başka doğaL bi yontem var mı aciiiiLLLL Lütfeeennnn
Merhaba siz tecrubelenmissinizdir bebegim 2.5 aylık neler önerirsiniz

X