Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Kepekli saçlara şampuan

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

oLeoLe

Vazgeçersen Kaybedersin
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2011
75
3
Kızlar saçlarımda kepek oluşmaya başladı. her banyodan sonra saçımı tararken diplerden aşağılara yayılıyor. diplerde yok ama aşağılara doğru kepekler oluyor. var mı önerebileceğiniz bir şampuan ?

Saçlarını şampuanladıktan sonra elma sirkesiyle durula, saçın biraz sirke kokacak ama emin ol ilk yıkamadan farkı görürsün. Ben genelde bir ve ya yarım su bardağı kadar elma sirkesinin biraz sulandırarak yıkama sonrası durulardım.

denicem canım ama o kokuyu gidermenin yolu yok mu ? şuan insanlarla iç içe olduğum bi işim var. koku rahatsızlık verebilir :)

Tatlım zaten baya sulandırılarak durulanıyor sirke, birde gece yıkarsan sabaha kadar uçar, benim öyle oluyordu. Ben sirkeli suyla durulama yaptıktan sonra bir daha duruladığımda koku olmuyordu, sirkeli suyu durulamadığımda ekşi ekşi kokardım ama o da maksimum 6-7 saate uçar.

ecz.lerde satılan Pirdolin şampuan birkaç yıkamada etkili oluyor..denedim memnun kaldım..
neden olduğunu bilmediğim şekilde, saçımın derisinde birkaç yerde kepek gibi kabuklanma oldu.ilk yıkamada yok oldu..zaten çok değildi..ama bitkisel,sirke vs.bişeyler denedim sonuç alamamıştım..

ısırgan otunu kaynatıp saçı onla durulayıncada bayaa faydasını görürsün ben gördüm ama haftada 1 en az kullanmakk gerekiyor...

X