2011 gelin adayları kına gecesi hazırlığı

Queen of the North

Kuzeyin Kızı
Pro Üye
14 Mayıs 2010
16.471
22.462
kızlar haziran ayına az bi süre kaldı düğün günü kadar kına gecesi detaylarınında önemli oldugunu düşünüyorum ben kendi fikirlerimden bahsedeyim değişik fikirleri olan arkadaşlar paylaşsın

ben kına gecemde anneannemin kendi düğününde giydiiği gelinliği giyeceğim o zamanlar yani 52 yıl önce o kıyafetlere gelinlik deniyormus ama bildiğimiz gelinliklerden değil kaftana benziyo ama daha bi güzel bu ayrıca manevi değeride cok büyük...o kıyafetin üstüne yine anneannemin gümüş kemerini takacağım ayakkabı olarakta düz bir babet düşündüm

kına malzemelerine gelince bir kına tepsisi etrafında kırmızı tüller ve süslemeleri var tepsinin tam ortasında tepsiye yapışık kına tası var gelen konuklara kuruyemiş ve kınanın dağıtılacağı beyaz dantel ve pullarla süslenmiş bir sepet, kına için küçük kese, kuruyemiş için kilitli poşet ve hem kınayı hemde kuruyemişi koymak için kırmızı ve altın sarısından oluşan başka bir kese (aynı pakette olcak hem kına hem kuruyemiş) birde memleketten o yörenin işlemelerinin olduğu hasıra benzeyen keselerden almıştık düğününmz nikah akşamınada aile ve yakın cevre ile yemek olcak o işlemeli keselerede o günün hatırası olması adına içlerine lavanta koyup konuklara takdim edeceğiz

kınada giymek için eksta bir elbise almayı düşünmüyorum kına örtüsü malumunz kırmızı pullu ve dantelli bir örtü olacak.kına yakıldıktan sonra ellerimi rahat kullanabilmem için güllü elliklerden aldım gül motifi avcumun ortasında olacak şekilde ele takılcak sonradan bileklik olarak bile kullanılabilir tabi ki mumlarda var

benimkiler bu şekil farklı şeyler düşünenler varsa paylaşalım

bu arada benim kınam evimizin önü müsait orda yapacagız davullu zurnalı:KK70::KK70:

ALLAH HEPİMİZE BİR ÖMÜR BOYU MUTLULUK NASİP ETSİN.....

Son düzenleme:
yeni topiğin hayırlı olsun kuzum.
kına gecesi de düğün kadar önemli bir gece.
ben en çok tüllerle sarılı kına mumlarından istiyorum. bindallı kaftan gibi geleneksel birşey mutlaka giymek istiyorum.
senin eski zamandan kalma bir kıyafet giyecek olman çok hoş gerçekten. acaa bizde de varmıdır ben bunu hemen araştırıp geliyorum:)

yeni topiğin hayırlı olsun kuzum.
kına gecesi de düğün kadar önemli bir gece.
ben en çok tüllerle sarılı kına mumlarından istiyorum. bindallı kaftan gibi geleneksel birşey mutlaka giymek istiyorum.
senin eski zamandan kalma bir kıyafet giyecek olman çok hoş gerçekten. acaa bizde de varmıdır ben bunu hemen araştırıp geliyorum:)

mutlaka vardır anneannen babaannen sağ ise bir sor bakalım ve hiç bozulmadan anneannem saklamış onu ama biraz tadilatlık işi var anneannem kısa boylu adile naşit gibi boydan biraz uzatma olacak ama genel bütününü bozmıcam allahtan oldugu gibi giyincem aslında çarıklarıda var ama malum benım ayaklar mini mini olunca olmadı :KK70::KK70::KK70: anladın sen onu hahahaha

annemi aradım şimdi nerden de geldi aklına eskilerden bir kıyafet giymek dedi ama yokmuş öyle geleneksel bir kıyafet:KK43:

annemi aradım şimdi nerden de geldi aklına eskilerden bir kıyafet giymek dedi ama yokmuş öyle geleneksel bir kıyafet:KK43:

herkes kaftanı tercih edıyo bende farklı olsun dedım herseyden önce benı anneannem büyüttü o gece o kıyafetı gıyecek olmam onun için cok cok byük mutluluk olcak tabı benım içinde :KK70::KK70: ya biraz önce tüllü mum yazmıssın öyle mumlar var mı ben mum aldım ama normal mumlardan eger öyle tavsiye edecegın bı yer varsa bakabılrm :KK70:

herkes kaftanı tercih edıyo bende farklı olsun dedım herseyden önce benı anneannem büyüttü o gece o kıyafetı gıyecek olmam onun için cok cok byük mutluluk olcak tabı benım içinde :KK70::KK70: ya biraz önce tüllü mum yazmıssın öyle mumlar var mı ben mum aldım ama normal mumlardan eger öyle tavsiye edecegın bı yer varsa bakabılrm :KK70:

eminim çok sevinecek anneannen. tüllü mumları burada bir konuda görmüştüm sonra nişan alışverşi yaparken eminönünde de gördüm.
mum aldıysan tülü kendinde yapabilirsin aslında basit birşey. mumu tülün içine koyum kurdale ile bağlamışlar ama çok beğendim ben. bizim çevrede kimsenin kınasında yoktu ben istiyorum:)

eminim çok sevinecek anneannen. tüllü mumları burada bir konuda görmüştüm sonra nişan alışverşi yaparken eminönünde de gördüm.
mum aldıysan tülü kendinde yapabilirsin aslında basit birşey. mumu tülün içine koyum kurdale ile bağlamışlar ama çok beğendim ben. bizim çevrede kimsenin kınasında yoktu ben istiyorum:)

ne varsa eminönunde var anadolu yakasında nie olmaz ki ama bakıcam oraya bi aklımda ugrasamam şimdi tülle mumla hazır alıyım :KK70:

birde eminönünde şeker ve gül şeklinde minik minik paketlenmiş kınalar vardı misafirlere dağıtmak için. onları da çok beğenmiştim ben:)

BENDE TEMMUZDA EVLENCEM ALLAH KISMET EDERSE BEN KINA GECEM İÇİN ŞUNLARI DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞINDA SÖYLEDİĞİ GİBİ TÜLLÜ MUMLARDAN YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM KENDİM YAPICAM MUM ALTINDAN GEÇERKEN ARKADAŞLARIN ELİNDE TUTMASI İÇİN DAHA ŞIK DURUR DİYE DÜŞÜNDÜM BEN EMİNÖNÜNDE GÖRMEDİM AMA BEN ŞU ŞEKİLDE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM TÜLLERDEN ALIP KARE ŞEKLİNDE KESİP MUM ETRAFINA SARARAK İP OLUR YADA MELEKLİ BİR LASTİKLE TUTTURMAYI DÜŞÜNÜYORUM.kINAMIPARLAK FOLYO İÇERİSİNE SARIP YİNE DIŞINA TÜL SARARAK KURDALEYLE BAĞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM TÜLLERİN RENGİNE HENÜZ KARAR VEREMEDİM.ÇEREZLERİDE PET BARDAK İÇERİSİNE KOYUP ONLARIDA TÜLLE SARIPI KURDALEYLE BAĞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM.TÜLLER ÇOK UCUZ EMİNÖNÜNDE SORDUM METRESİ 1,5 TL İDİ SANIRIM VE ENİDE OLDUKÇA GENİŞ.DÜĞÜNÜM HEM İSTANBULDA HEM KIRKLARELİNDE OLACAK İSTANBULDA KINA KIRKLARELİNDE DÜĞÜN DÜŞÜNDÜK AMA İSTANBULDAKİ ARKADAŞLARIM AİLEM GELİNLİKLE GÖREMEYECK DİYE KINAYA GELİNLİKLE BAŞLAYIP DAHA SONRA BİNDALLI GİYMEYİ DÜŞÜNÜYORUM BENDE

SENİN ELBİSE FİKRİNE BAYILDIM BENİMDE İMKANIM OLSA GİYMEK İSTERDİM.KINAN DIŞARDA OLACAKSA HAVAİ FİŞEK PATLATABİLİRSİN BOLCA ONUDA ÇOK İSTEMİŞTİM AMA KINAM SALONDA OLACAK BENİM O YÜZDEN ONDAN VAZGEÇMEK ZORUNDA KALDIM BEN:KK43:

BENDE TEMMUZDA EVLENCEM ALLAH KISMET EDERSE BEN KINA GECEM İÇİN ŞUNLARI DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞINDA SÖYLEDİĞİ GİBİ TÜLLÜ MUMLARDAN YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM KENDİM YAPICAM MUM ALTINDAN GEÇERKEN ARKADAŞLARIN ELİNDE TUTMASI İÇİN DAHA ŞIK DURUR DİYE DÜŞÜNDÜM BEN EMİNÖNÜNDE GÖRMEDİM AMA BEN ŞU ŞEKİLDE YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM TÜLLERDEN ALIP KARE ŞEKLİNDE KESİP MUM ETRAFINA SARARAK İP OLUR YADA MELEKLİ BİR LASTİKLE TUTTURMAYI DÜŞÜNÜYORUM.kINAMIPARLAK FOLYO İÇERİSİNE SARIP YİNE DIŞINA TÜL SARARAK KURDALEYLE BAĞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM TÜLLERİN RENGİNE HENÜZ KARAR VEREMEDİM.ÇEREZLERİDE PET BARDAK İÇERİSİNE KOYUP ONLARIDA TÜLLE SARIPI KURDALEYLE BAĞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM.TÜLLER ÇOK UCUZ EMİNÖNÜNDE SORDUM METRESİ 1,5 TL İDİ SANIRIM VE ENİDE OLDUKÇA GENİŞ.DÜĞÜNÜM HEM İSTANBULDA HEM KIRKLARELİNDE OLACAK İSTANBULDA KINA KIRKLARELİNDE DÜĞÜN DÜŞÜNDÜK AMA İSTANBULDAKİ ARKADAŞLARIM AİLEM GELİNLİKLE GÖREMEYECK DİYE KINAYA GELİNLİKLE BAŞLAYIP DAHA SONRA BİNDALLI GİYMEYİ DÜŞÜNÜYORUM BENDE

SENİN ELBİSE FİKRİNE BAYILDIM BENİMDE İMKANIM OLSA GİYMEK İSTERDİM.KINAN DIŞARDA OLACAKSA HAVAİ FİŞEK PATLATABİLİRSİN BOLCA ONUDA ÇOK İSTEMİŞTİM AMA KINAM SALONDA OLACAK BENİM O YÜZDEN ONDAN VAZGEÇMEK ZORUNDA KALDIM BEN:KK43:

havai fişek hiç düşünmedim ama olabilir tabi ki diğer arkadaşın açtıgı topıcten haberım yoktu bende öyle bir paylaşım alanı için açtım :)

ben daha bu kısımları düşünmeye başlamadım hala çeyizle uğraşıyorum :) Ama sizin fikirlerinizden faydalanacağım kesin En Büyük KK

ya ben kına için salonu kuaförü bide organiztörle görüştüm o kadar başkada hiç bişey yapmadım gerçi yapılacak herşeyi organizatör yapacak bana sadece kınada giyiceğim kıyafeti almak ve nişanlımı salona girmek için ikna etmek kalıyo.kına için kıyafetime karar vermedim ama bende kına yanacağı zaman annemin kendi işleridği kaftanı var onunda kınasnda giydiği onu giyicem annnemin gümüş kemeri var onu takıcam bide.kınalar içinse küçük kına tüllerinin içine minik zambak çiçekleri konulacak üzerinede bizim ismimiz yazılıp yapıştırılacak.kına yanarkenden kaftan giyen 15 kişi ellerinde mumlarla salona giricekler ortada yuvarlak oluşturup diz çökecekler yerede yuvarlak kocaman kadama bir örtü serilecek ve yerde büyül bir minder olacak ben ona oturucam kınam yanacak ve bolca ağlıyacam heralde:KK5::KK5::KK5::KK5:şimdilik hazırlıklar bu kadar :KK1:zten pek bi hazrılıkta yok.müzik de zaten salon tarafından çalınacak.

ya ben kına için salonu kuaförü bide organiztörle görüştüm o kadar başkada hiç bişey yapmadım gerçi yapılacak herşeyi organizatör yapacak bana sadece kınada giyiceğim kıyafeti almak ve nişanlımı salona girmek için ikna etmek kalıyo.kına için kıyafetime karar vermedim ama bende kına yanacağı zaman annemin kendi işleridği kaftanı var onunda kınasnda giydiği onu giyicem annnemin gümüş kemeri var onu takıcam bide.kınalar içinse küçük kına tüllerinin içine minik zambak çiçekleri konulacak üzerinede bizim ismimiz yazılıp yapıştırılacak.kına yanarkenden kaftan giyen 15 kişi ellerinde mumlarla salona giricekler ortada yuvarlak oluşturup diz çökecekler yerede yuvarlak kocaman kadama bir örtü serilecek ve yerde büyül bir minder olacak ben ona oturucam kınam yanacak ve bolca ağlıyacam heralde:KK5::KK5::KK5::KK5:şimdilik hazırlıklar bu kadar :KK1:zten pek bi hazrılıkta yok.müzik de zaten salon tarafından çalınacak.

hım ne gussel sende annenınkını gıyceksın onun içinde senın içinde gusel bır dygu olsa gerek ay ben kına yakılırken kolbastıyı calsınlar yuksek yuksek tepeler fena ağlatır o aksam:KK14::KK14:

X