Eşime bir mektup yazdım

bende eşimle konuşupta anlaşamadığımız zamanlarda hep mektup yolunu kullanmışımdır ve çokta başarılı olmuştur sonuçta. ama cnm senin mektubun bence çok ağır olmuş tehditvari ve sert bir üslup seçmişsin ben genellikle alttan alan onu üzdüğüm için üzüldüğümü ifade eden mektup yazardım... bence mektup yolunu deneyeceksen bile daha yumuşak duygularını daha samimi anlatan onu ne kadar çok sevdiğinden bahseden cümleler kurarsan daha etkili olur. umarım sorunlarınız düzelir.bu mektubu eşine vermediğinede çok sevindim...

hz.ömer bir gün mescitteyken bir adam gelir ve aceleyle namazını eda eder ve çıkmaya hazırlanırken hz.ömer onu durdurur ve bu namaz olmadı tekrar ve yavaş kılacaksın der. tabi adam hz. ömerin celaletinden korktuğu için geçer mescide ve namazını tekrarlar. bitirince de hz.ömer hıh bak gördünmü
ne güzel oldu der adam döner bence ilk kıldığım daha güzeldi çünkü onu allah rızası için diğerini de senden korktuğum için kıldım der.. yani kardeşim bütün ibadetler işler sırf allah rızası kazanmak için yapılır.
bu arada bir koca eşine namaz konusunda uyarıda bulunmak zorunda ama bunu güzel ve doğru bir ülupla yapması gerekir...

Cnm mektubu verdin mi vermedin mi bilmiyorum sadece ilk sayfayı okudum ama bence mektubu verme
Vereceksen de düzenleyip ver derim ben sana
Mektupta senin kırılganlığından çok,sinirli yanın ön plana çıkmış
Tabi birde tehdit boyutu var
Bence al karşına konuş daha mantıklı
Yaşadığınız sorunların bi benzerini herkes yaşıyor emin ol canım
Millet cicim ayı falan diyor ama her evlilikte farklı oluyor alışma devresi
O da sana kendince kırıldığı için belki soğuk davranıyordur,belki de gününde değildir
Biraz sabret bi bak bakalım 1 hafta geçsin hala aynı mı
Belki iş yerinde bi sorunu var
Erkekler bayanlar gibi duygusal bakamıyor olaya
Alıp karşına ne kadar kırgın olduğunu güzel ses tonunla kırmamaya özen göstererek konuş
Hatta sesini biraz duygusallaştır :KK9:

X