Eşime bir mektup yazdım

fahri konsolos

Ben giderim adım kalır mı acaba :)
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2010
8.372
5.418
5 gün once büyük bi tartışma yaşadık ve barıştık. ama eşim o günden sonra bana hiç sarılmadı, öpmedi. sadece ben sarılırsam karşılık verdi. 3 gündür ben de aynını yapıyorum. ama içim içimi yiyor. o fütursuzca uyurken ben deliriyorum.

6 aylık evliyiz henüz gerçekten çok mutsuzum. keşke hiç tanışmasaydık. evlenmeseydik.

ama çok seviyorum. lanet olsun çok.

mektup yazdım ona versem herşey daha kötüye mi gider bilemiyorum. size de bir danışayım dedim.

mektubu ingilizce yazıp çevirdiğim için tuhaf olabilir. yorumlarınızı bekliyorum.

:KK14:

Uykunu onemsiyorum bu yüzden mektup yazıyorum. sabah ben uyurken sen okursun.

Peki sen benim mutsuzluğumu önemsiyor musun?
çok mutsuzum, hayallerim kırık.

Bütün bunları zaten biliyosun o yüzden uzatmıyacağım.

Sebep ne olursa olsun soğuk davranışların adil değil. daha fazla bu şekilde yaşamak istemiyorum.

içimden gelmedikçe namaz kılmayacağım. bir vakit bile.

bunu da bilerek davranışlarını değiştireceksen değiştir. yoksa lütfen bi çözüm bul.ben mutsuz bi hayat yaşamak için doğmadım. yatakta yanyana ama yalnız uyumak için evlenmedim.

keşke senin kadar soğuk, sevgisiz olabilsem. bütün hayatımı türkiyede geçirirdim.

ama sensiz yaşayamayacağımı biliyorum. bana sevgini bitirmem için zaman ver ve boyle davranmaya devam et, tamamen bittiğinde ülkeme geri doneceğim.

eğer bu durumda olacağımı bilseydim asla gelmezdim. hayalim bu değildi.

senin de pişman ve mutsuz olduğunu biliyorum.

o zaman bir karar ver!

Son düzenleme:
canım senin adına üzüldüm.ama bunlar büyütülecek şeyler değil.eşinizin baskısıda hoş değil tamam çok istiyordur baskı yapar birazcık ısrar eder ama ne demek soğukluk falan.ilişkilerde araya bi soğukluk girdimi devamıda geliyor malesef.

bence eşinizle yüzyüze konuşmayı deneyin.bunların baskıyla değil kendiliğinden olmasını istediğinizi belirttin.namazın farz olduğunu bildiğinizi,eş olarak size baskı yapmasını anladığınızı,ama içinizden gelmediği için size baskı kuramayacağını ve ne olursa olsun size soğuk davranmaması gerektiğini söyleyin.ayrıca birazcık siz üstüne düşün bu konuyu kapatmasına yardımcı olun.çünkü çok seviyormuşsunuz kaldıki daha yeni evlisiniz.bi evlilik böyle şeylerden sallantıya girerse ilerde ne büyük sorunlar çıkıcak onlara hiç dayanamassınız:SSSS

mektup konusuna gelince bence yüzyüze konuşmak daha mantıklı gibi.sonuçta sizinde üzüldüğünüzü gözleriyle görmeli.kaldıki mektubunuzda evliliği bitirmektende bahsetmişsiniz.bence her sorunda ayrılıktan bahsetmeyin.sevgi olduktan sonra düzelmeyecek hiçbişey yok.yuvalar kolay kurulmuyorki hemen yıkılabilsin.umarım herşey düzelir canım.eşinde sana anlayış gösterr.

canım senin adına üzüldüm.ama bunlar büyütülecek şeyler değil.eşinizin baskısıda hoş değil tamam çok istiyordur baskı yapar birazcık ısrar eder ama ne demek soğukluk falan.ilişkilerde araya bi soğukluk girdimi devamıda geliyor malesef.

bence eşinizle yüzyüze konuşmayı deneyin.bunların baskıyla değil kendiliğinden olmasını istediğinizi belirttin.namazın farz olduğunu bildiğinizi,eş olarak size baskı yapmasını anladığınızı,ama içinizden gelmediği için size baskı kuramayacağını ve ne olursa olsun size soğuk davranmaması gerektiğini söyleyin.ayrıca birazcık siz üstüne düşün bu konuyu kapatmasına yardımcı olun.çünkü çok seviyormuşsunuz kaldıki daha yeni evlisiniz.bi evlilik böyle şeylerden sallantıya girerse ilerde ne büyük sorunlar çıkıcak onlara hiç dayanamassınız:SSSS

mektup konusuna gelince bence yüzyüze konuşmak daha mantıklı gibi.sonuçta sizinde üzüldüğünüzü gözleriyle görmeli.kaldıki mektubunuzda evliliği bitirmektende bahsetmişsiniz.bence her sorunda ayrılıktan bahsetmeyin.sevgi olduktan sonra düzelmeyecek hiçbişey yok.yuvalar kolay kurulmuyorki hemen yıkılabilsin.umarım herşey düzelir canım.eşinde sana anlayış gösterr.

çok konuştum canım. konuşmakla kesinlikle çözülmüyor. karakteri boyle

bence mektuubu ver ona mutsuzsan oda bilsin bunu hayat kisa eger cok mutsuzsan bi omur ole gecmez ve icinden gelmiorsa zorla kilamazsin namazi dinde zorlama yoktur...:nazar:

biraz ağır ve geri dönüşü olmayan bir mektup olmuş.
sana bunları yazdıracak kadar çektirdiyse belki de böyle olmalı.
hem daha çok yenisiniz. cicim aylarını yaşıyor olmanız gerekirdi.
o kadar konuşmaya düzelmedi bu mektuptan sonra gel sorunlarımızı çözelim hayatım mı diyecek sanki.
ayrılmayı kabul eder gibi bir hisse kapıldım.

neden vermessin?

Yeni evli henüz...
Konu tartışmaya hatta evliliği bitirecek yahut tahrip edecek kadar büyük değil...
Ancak mektup ağır bir mektup...
Verdikten sonra pişmanlık hissedecek hatta özür dileyen olacak...

Eşi namaz kılmasını istiyormuş...
Konuşarak halledilmeyecek bişey yok..
Mektup ile işler çıkmaza girer...

Dinimizde zorlama yoktur... Eşine söyle...
Çok istiyorsa ona bana kitap al namaz ile ilgili başlayayım ..
Dinimizi bilmek öğrenmek sindirmek... unuttuğum sureleri hatırlamak istiyorum de...
İncele bakalım....

Gönlüne git....Bişey kaybetmezsin...
Aksine kazanırsın....

o boyle mektup verdi diye esi hemen vazgececek degil tabi seviyorsa kendini duzeltmeye ve esini anlamaya calisir ama vazgecerse demekki oda istiyormus ayrilmayi ama sanmiorum bu ayrilik degil uyari mektubu hersey oyle kolay bitmez bana gore:nazar:

madem konusmak simdiye kadar etki etmedi mektup yazmaya karar verdin
yazdigin mektup cok yüzeysel kalmis hatirlatma gibi daha icerikli duygularini sana ne hissettirdigini yazarsan seni daha iyi anlamasini saglar kendini ifade ederken keskin hayir yerine uzlasmaci konusup gönlünü alirsan orta yolu bulursunuz

bir kaç gün once bi konu açmıştım. eşim bana sevgisiz davranıyor çok tartışıyoruz. genellikle namaz kılmadığım için diye.

5 gün once büyük bi tartışma yaşadık ve barıştık. ama eşim o günden sonra bana hiç sarılmadı, öpmedi. sadece ben sarılırsam karşılık verdi. 3 gündür ben de aynını yapıyorum. ama içim içimi yiyor. o fütursuzca uyurken ben deliriyorum.

6 aylık evliyiz henüz gerçekten çok mutsuzum. keşke hiç tanışmasaydık. evlenmeseydik.

ama çok seviyorum. lanet olsun çok.

mektup yazdım ona versem herşey daha kötüye mi gider bilemiyorum. size de bir danışayım dedim.

mektubu ingilizce yazıp çevirdiğim için tuhaf olabilir. yorumlarınızı bekliyorum.

Uykunu onemsiyorum bu yüzden mektup yazıyorum. sabah ben uyurken sen okursun.

Peki sen benim mutsuzluğumu önemsiyor musun?
çok mutsuzum, hayallerim kırık.

Bütün bunları zaten biliyosun o yüzden uzatmıyacağım.

Sebep ne olursa olsun soğuk davranışların adil değil. daha fazla bu şekilde yaşamak istemiyorum. Kesinlik var burda...

içimden gelmedikçe namaz kılmayacağım. bir vakit bile. bunu da bilerek davranışlarını değiştireceksen değiştir. yoksa lütfen bi çözüm bul.ben mutsuz bi hayat yaşamak için doğmadım. yatakta yanyana ama yalnız uyumak için evlenmedim.

keşke senin kadar soğuk, sevgisiz olabilsem. bütün hayatımı türkiyede geçirirdim. adamı suçluyorsun ....ama sensiz yaşayamayacağımı biliyorum. bana sevgini bitirmem için zaman ver ve boyle davranmaya devam et, tamamen bittiğinde ülkeme geri doneceğim. kararsızsın.... düşünmeye ihtiyacın var....

eğer bu durumda olacağımı bilseydim asla gelmezdim. hayalim bu değildi.

senin de pişman ve mutsuz olduğunu biliyorum.

o zaman bir karar ver!

hala adamı pişmanlıkla ve mutsuzlukla suçluyorsun....
emin misin canım?

eşinle konuş.... çok duygusalsın....bi iki gün bekle mektubu bi de sen oku....

hepinize yorumlarnız için teşekkür ediyorum. tek tek okudum.

ve 1 gün daha beklemeye, hala aynı düşüncedeysem yazdığım mektubu vermeye karar verdim.

mektup yazmak iyi fikir, kadinlarin konusma ve yazma becerileri cok genistir zaten kolay olur bizim icin.
ama bir kac arkadasin daha dedigi gibi mektup yuzeysel kalmis.
hislerini ve uzuntulerini biraz daha acsan daha yumusak ve daha dogru anlasilir bir mektup olsa da esine oyle versen bu yontem daha etkili olur ve esin seni anlar diye dusunuyorum.

tartismalariniz cok ilginc...
esi namaz kilmiyor diye aralari bozulan bir cift daha duymamistim ama sasirmadim cunku nedense erkekler kadinlara surekli bir seyler dayatiyor.
kafalarinda sekillendirdikleri e$ icine evlendikleri kisiyi yerlestirmeye calisiyorlar...
ne kadar sacma bir dusunce...

umarim anlasmazliklariniz hallolur ve cicim aylariniza devam edersiniz cunku evliliginiz cok yeni :KK43:

Mektup yazmak terapi gibidir bana da iyi gelir,bence yazarak iyi yapmışsın.
Ancak bir gerçek var ki bunu asla gözardı etmemelisin sıkıntı ve üzüntü içinde yazılmış satırlar, acı dolu sözler aranızda ki bu problemi çözmeyecektir.
Sana bu mektubu verme demiyorum... bence bir kaç gün çekmecende sakla ve hergün bir kez daha oku eminim bu mektupta yumuşaması gerken bir kaç şey sende bulacaksın, sonra mektubun son halini akşam yatmadan önce... sende yanındayken eşine ver o okurken sende hemen yanıbaşında ol ...
Belki seni anlaması daha kolay olacaktır...
Eşin kötü bir şey beklemiyor senden, hatta belki senin iyiliğin için istiyor bunu ama yöntemi ve davranışları yanlış eminim yapacağın doğru hamleler ile bu sorunu çözeceksin... Sadece sakin olmayı unutma, fevri yapacağın bir şey yüzünden yine üzülen sen olma...

iyide eşin namaz kılmanı istiyor sadece ne güzel. eşler birbirlerini teşvik etmesi çok hoş bir durum. içimden gelmedi sürece demişsin de bir süre kılmayı dene bak sonra vaktini kaçırmak istemeyeceksin. valla bizler eşlerimiz için birçok şeye katlandık ki namaz eşin için değil senin için önemli bir mevzu. bu konuları bir daha düşün bence.

eşiniz sizden kötü birşey istememiş..

aradaki gerginlik, böyle rest çekmek için sebep doğuracak ölçüde değil..

canım ben de eşimle sorunlar yaşıyordum konuşamıyorduk ve mektup yazdım oturup 3 sayfa.
ipler kopabilirdi verseydim daha büyük kavgalar çıkabilrdi kk'da arkadaşlarla hep paylaştım ve vermemeye karar verdim. eşimle uygun bi anda konuşmayı denedim ve düzeldi. ben de rahatladım onu da kırmamış oldum.
arada büyük bi aşk var. yılların getirdiği bi sevgi var. kendimizle nasıl konuşulup anlatılmasını istiyorsak eşlerimize de öyle anlatmaya çalışabilirz canım. inan ben faydasını gördüm. istersen konuma göz atabilrsin. biraz empati yapmak gerekiyor. umarım çözersiniz:KK71:

Yeni evli henüz...
Konu tartışmaya hatta evliliği bitirecek yahut tahrip edecek kadar büyük değil...
Ancak mektup ağır bir mektup...
Verdikten sonra pişmanlık hissedecek hatta özür dileyen olacak...

Eşi namaz kılmasını istiyormuş...
Konuşarak halledilmeyecek bişey yok..
Mektup ile işler çıkmaza girer...

Dinimizde zorlama yoktur... Eşine söyle...
Çok istiyorsa ona bana kitap al namaz ile ilgili başlayayım ..
Dinimizi bilmek öğrenmek sindirmek... unuttuğum sureleri hatırlamak istiyorum de...
İncele bakalım....

Gönlüne git....Bişey kaybetmezsin...
Aksine kazanırsın....

Cok güzel ve dogru bir yaklasim tebrik ederim.

Mektubu bir kac gün gizleyin sonra tekrar okuyun bakalim yazdiklarinizla hala hemfikir olacakmisiniz.

Ama aysebaharin dedigi cok dogru..

Farklı sıkıntılar da olsa ben de eşime çok mektuplar yazdım. hem de en kötü hissettiğim anlarda yazmışım hep. sonuç çok sevdiğim insana ağır sözler soğuk cümleler kurmuşum. o anki acı ile öfke ile. çoğu zaman yırtıp attım. o da bilmedi. daha iyi oldu. Sana tavsiyem bu mektubu eşine verme. hayallerim vardı diyorsun sanki eşine hayallerimi yıktın der gibisin. dönmek istiyorum. seni sevdiğim için lanet olsun diyorsun. bu olayları çözmez. eşin bunları okuduğunda daha çok soğuk davranabilir. erkeklerin gönlüne hep tatlı sözlerle giriliyor. ya da bende böyle. ben ailesinden bahsedecek olsam önce onları ne kadar sevdiğimi anlatıyorum sonra bu davranışları beni üzdü diyorum ya da seni çok sevdiğim için senden böyle şeyler duyunca üzülüyorum diyorum. sen şöyle yaptın böyle ettin demiyorum. ben dili kullanmak faydalı oluyor. bence sözlerine namaz kılmayı çok istediğini belirterek başla. (içinden gelmediğini biliyorum ve eşin seninle zıtlaştıkça hiç gelmeyecek)
ondan yardım iste. bana namazı anlatan ama dini bilgiden ziyade teşvik edici kitaplar olması gerektiğini söyle.
üzerinde baskı olduğunu bu ise işleri zorlaştırdığını belirt. üzerimde baskı olduğu için zorlanıyorum de. ne bileyim aklıma bunlar geldi inşallah çözüm bulursunuz. o sana ne kadar soğuk davranıyorsa sen ona o kadar sıcak davran. ona o olduğu için değer verdiğini onu o olduğu için sevdiğini hissettir. o da zamanla böyle yapar inşallah. kimse 4 -4lük değil. Hidayeti verecek olan Allahtır. kalpler onun elindedir. senin kalbin eşinin elinde değil Allahın elinde Allah istek versin.

X