Seramik tencere ve tava almak isteyenler buraya :))

Merhaba,
Falez seramik tencereleriyle ilgili bilgisi olan var mı?

netten edindiğim bilgilerime göre teflonda PTFE VE PFOA gibi (yapışmazlığı sağlayan) kanser yapıcı maddeler bulunuyor. Falez de ise biri var biri yok diye biliyorum.Çünkü üzerinde PFOA Free yazıyor ama PTFE için aynısı yazmıyor.Diğer markalarda ise PFOA ve PTFE Free yazıyor.:26:

ben de seramik alırsam Moneta alıcam. 5 yıl garantili ve sağlıklı. ama Verdanın Porstell serisi de güzel görünüyor, züccaciyeden gidip baktım. 850 dereceye kadar dayanıyor ve 10 sene garantili.:KK16:

Yeni bir takım almayı düşünüyorum ve çok araştırdım. Burda yazılanları okudum. Kimi Moneta iyi diyor, kimi şikayetçi. Bozulanı çizileni çok duydum. Değiştirme için bile İtalya'ya gönderiyorlarmış, iş uzuyormuş falan.
Essenso hakkında da burda olumsuz yorumlar okuyunca vazgeçtim.
Şu anda en iyi seçenek Korkmaz gibi görünüyor. Mediamarktlarda indirimli oluyormuş diye duydum.
Bir de araştırma yaparken öğrendim ki, içi renkli olan seramikler kesinlikle alınmamalıymış. Beyaz olanlar dahil. Çünkü boyaymış. Sadece şu krem rengi olanlar iyi malzemeymiş.
Şimdi mi alsam yılbaşına doğru mu? Yılbaşı civarı kampanyalar olur mu acaba? Yada yeni ürünler çıkar mı? Ne yapsam acaba? :44:

Seramik için o kadar marka çeşitli ürün çıkardı ki... güvenemiyorum hiç. Ben Silit silargan kullanıyorum, alternatif arayanlara tavsiye ederim. Seramik gibi yapışmıyor, pilavı filan onunla yapıyorum ben. ama fiyatı yüksek malesef :44: belki bir tek moneta nın tavalarından alacağım.

dört aydan sonra monetadan cevap geldi ve kullanım hatası demişler.
aldığımız mağazanın dediğine göre kullanım hatası demelerine rağmen yinede tavayı
yenisiyle değiştirmeleri için çok uğraşmışlar ve kabul ettirmişler.
kızlar seramik tava kullanacaksanız çok dikkat edin.ve kesinlikle yağ dökmeden kullanmayın.
özelliğini çok çabuk kaybediyorlar.

2 tane seramik tavam var,moneta ve esse
sadece tavalarda,çelik tavada yapışma çok olduğu için seramik tava kullanıyorum.
onun dışında yemekleri,pilavıda çelik tencere de yapıyorum.
bence en güzeli çelik kullanmak.

arkadaşlar bende bunu almayı düşünüyordum bunu kullanan var mıdır ?markası korkmaz

Eklentiler

• $a1516kirmizi_k.jpg
    $a1516kirmizi_k.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
schaferın 5'li seramik tencere setini nette 199 liraya buldum

diğer seçenekte karacanın 1 tava ve 2 tencereden oluşan seti o da 199 lira

sizce hangisini almalıyım?sağlıksız diye teflon set de almamıştım çeyizime

uzun ömürlü olsun istiyorum
:44:

schaferın 5'li seramik tencere setini nette 199 liraya buldum

diğer seçenekte karacanın 1 tava ve 2 tencereden oluşan seti o da 199 lira

sizce hangisini almalıyım?sağlıksız diye teflon set de almamıştım çeyizime

uzun ömürlü olsun istiyorum
:44:

ben Schafer'a hiç güvenmiyorum. Korkmazın Natura seti mi ne var, o daha mantıklı bence... İkinci seçenek de Moneta ya da Silit silargan, tabi param yeterse...

Doğal sarıya dönük krem rengi gibi (tereyağ rengi) gibi olanlar dışında seramik almayın diyorlar. İçi mutlaka bu renk olmalıymış. Beyaz bile olsa doğal olmayan boya içerirmiş ve teflon kadar zararlıymış.

Doğal sarıya dönük krem rengi gibi (tereyağ rengi) gibi olanlar dışında seramik almayın diyorlar. İçi mutlaka bu renk olmalıymış. Beyaz bile olsa doğal olmayan boya içerirmiş ve teflon kadar zararlıymış.

Ben Türk ürünlerinde o yüzden Korkmaz Natura 'ları beğendim... Diğerleri fos bence. Bi de yurtdışı ürünü moneta var...

öff bende migrostan haftasonu touch me tencere aldım seramik, neden aldım ki ya şimdi hiç kullanasım gelmiyo:KK53::KK53:

bundan alan varsa görüşlerini yazabilir mi

valla kimseye tavsiye etmiyorum, ilk kullanışta, tabanına alevin izleri çıktı, yüksek bi ısıda değildi, bildiğiniz tüplü olcağın orta büyüklükte olanı, kullanılan malzemede aliminyummuş, aliminyum üstü seramik kaplama yani, gerçi aliminyum olduğu yazıyomuş ama market alışverişi sepete at mantığında olduğundan....

Kızlar ben Korkmaz Natura serisinden alıcam. Bi derin tencere, bi pilav tenceresi, bi wok tava alıcam. normal tavasından almıştım önceden...
Sizce tencerede büyüklük nasıl olmalı? 20 cnm'lik çok mu küçük olur? Yoksa 24'lük mü almalıyım? wok tavada da 26lık mı yoksa 30luk mu olmalı sizce?:KK56:

24 cm lik Korkmaz A1451 Natura Tencere - evmanya.com
20 cm lik Korkmaz A1450 Natura Tencere - evmanya.com

26 lık Korkmaz A1443 Natura Wok Tava - evmanya.com
30 luk Korkmaz A1444 Natura Wok Tava - evmanya.com

Ben Türk ürünlerinde o yüzden Korkmaz Natura 'ları beğendim... Diğerleri fos bence. Bi de yurtdışı ürünü moneta var...

Ben de Moneta indirimi takip ediyorum. Yılbaşı öncesi mutlaka kampanyalar olur diye düşündüm. O yüzden şimdilik almıyorum. Yada Korkmaz alırım, bakalım.

valla kimseye tavsiye etmiyorum, ilk kullanışta, tabanına alevin izleri çıktı, yüksek bi ısıda değildi, bildiğiniz tüplü olcağın orta büyüklükte olanı, kullanılan malzemede aliminyummuş, aliminyum üstü seramik kaplama yani, gerçi aliminyum olduğu yazıyomuş ama market alışverişi sepete at mantığında olduğundan....

Market alışverişleri hep öyle oluyor :KK34: Alıp eve geldiğimde pişman olduğum çok şey çıkıyor. O yüzden marketteyken züccaciye kısmına hiç bakmıyorum artık.

Kızlar ben Korkmaz Natura serisinden alıcam. Bi derin tencere, bi pilav tenceresi, bi wok tava alıcam. normal tavasından almıştım önceden...
Sizce tencerede büyüklük nasıl olmalı? 20 cnm'lik çok mu küçük olur? Yoksa 24'lük mü almalıyım? wok tavada da 26lık mı yoksa 30luk mu olmalı sizce?:KK56:

24 cm lik Korkmaz A1451 Natura Tencere - evmanya.com
20 cm lik Korkmaz A1450 Natura Tencere - evmanya.com

26 lık Korkmaz A1443 Natura Wok Tava - evmanya.com
30 luk Korkmaz A1444 Natura Wok Tava - evmanya.com

Valla pişirdiğin yemeklere ve ne kadar pişirdiğine bakar. Almışken 24'lük almak daha iyi sanki. Wokta ise ben hep en büyüğü tercih ediyorum, çünkü genelde Uzakdoğu yemeklerine kullanıyorum ve onları büyükte yapınca daha iyi oluyor. Noodle gibi şeyler daha çok ısı istiyor.

Merhaba,
Dun bir hevesle essenso ecotouch seramik 3lu tencere seti ve celik tencere setlerinden aldim. Bu 189 tl olandan. Bugun tesadufen essenin cok problemli bir marka oldugunu ogrendim ve cok buyuk hayal kirikligina ugradim. Sizce hemen gidip iade ya da degisim icin zorlayim mi ki bu konuda cok sorun cikardiklarini da okudum. Sizin onerilerinize ihtiyacim var.

Merhaba,
Dun bir hevesle essenso ecotouch seramik 3lu tencere seti ve celik tencere setlerinden aldim. Bu 189 tl olandan. Bugun tesadufen essenin cok problemli bir marka oldugunu ogrendim ve cok buyuk hayal kirikligina ugradim. Sizce hemen gidip iade ya da degisim icin zorlayim mi ki bu konuda cok sorun cikardiklarini da okudum. Sizin onerilerinize ihtiyacim var.

Gerçektenmi benimde gözüm kaldı bayılmıştım ona ama almaya cesaret edemedim dün.

Arkadaşlar merhaba. Ben de çeyizim için seramik tencere aldım ve çok araştırma yapmıştım o zamanlar... Öncelikle alacağınız ürünün "ptfe ve pfoa" içermemesi gerekiyor. "ptfe-pfoa free" diye de yazabilir. Satın alırken, tencerelerin kulplarında asılı, ürün bilgilerinin yer aldığı küçücük kitapçıklar var. Bu kitapçıklara bakın; eğer "ptfe ve pfoa" içermez yazmıyorsa almayın. Çünkü ptfe ve pfoa teflon materyalleridir. Eğer tancere ya da tava bunu içeriyorsa, siz rengi değiştirilmiş teflon tava/tencere almış olursunuz.

Çeyizim için Moneta Ceramica 01 serisinden 20 cm'lik tenceresini ve 26 cm'lik tavasını almıştım. İkisinden de çok memnunum. Tencerede günlük yemeğimi yapıyorum. Tavada akıtma pişiriyorum, kızartma yapıyorum. YKM'den TVS Bianca markalı bir pilav tenceresi ve bir de sosluk almıştım. Onlar da çok işe yarıyor, çizimiyor, dökülmüyor ve çok çok kolay temizleniyor. Herkese tavsiye ederim...

Son düzenleme:
X