Seramik tencere ve tava almak isteyenler buraya :))

bende monata deluxe serisinden 24cm pilav tenceresi ve 20cm tavasını,moneta alluflon serisinden de 24cm tava aldım hepsi nerede ise yüzde 50 indirim ile 167tl ye geldi aslında moneta almayı düşünmüyordum fiyatların uçukluğundan dolayı.kesin kararımı delimano yönünde vermiştim ancak bu kadar indirimli bulunca moneta aldım inş memnun kalırım.deluxe serisi beğeniliyor zaten alluflon serisinin kalitesi çok iyi olmayabilir emin değilim ancak yine moneta güvencesinde olupta uygun olunca fiyatı denemek amacı ile aldım.walla bi seramik tutturduk gidiyoruz ha teflondanda çok daha dayanıklı olduğunu sanmıyorum ama nasılsa yapışmayan ürünlerden almam gerekiyordu çeyiz için tercihimi seramikten yana yaptım inş pişman olmam.tabi en önemlisi üste biçok arkadaşında dediği gibi dikkatli kullanmak onun dışında fazla kafayı takmamak gerek sonuçta tava bu ömürlük olacak değil ya:)mutlu kalın!

babam anneme alırken banada al demiştim sağolsun çeyizimede aldı bi takım evdede annem kullanıyor falez petekli olanlardan pilav pişirirken zorlanıyorum sadece ayarlayamam diye onun haricinde annem çok memenun özellikle sebze yemeklerini seramik tencerelerde yapıyor ve daha lezzetli olduğunu söylüyor

konuya canlılık getirmek istedim. bi kaç haftaya seramiklerimide tamamlamak istiyorum. Türk markası olarak sadece korkmaz markasına güveniyorum ama onunda pilav tenceresi yok sanırım. korkmaz naturanın sadece kısa tenceresi var.
italyan markası olan MONETA ve DELİMANO düşünüyorum artık. moneta biraz pahalı geldi ama delimanonun seti uygun geldi. 250 tl

Delimano - Sağlıklı ve Yağsız Yemekler için

okuduklarıma göre galiba seramik alırken;
1-) "non stıck" yazmayacak sanırım.yani teflonun gizli adıymış bunuda öğrendik :)
2-) PTFE ve PFOA içermez ibaresi olcak. bunlara dikkat etmeliymişiz sanırım.

kullananlardan ve araştıranlardan yorum rica ediyorum.

moneta için bernardo mağazasından az evvel fiyat aldım. 2 li set 139 tl
pilav tenceresi ve tava olarak. aslına bakılırsa hiçte pahalı değilmiş. ihtiyaç halinde 1 adette tencere indirime girince alınır ve ortalama 3 tanesi 200 tl ye gelmiş olur. yanlışmıyım?

c.tesi moneta almayı düşünüyorum, kimseden yorum alamadım. şuan seramik almak isteyen yada kullanan yokmu?

Ben monetta tava kullanıyoum çok memnunum. Çizilme yok, yapışma yok. Çok kolay temizleniyor. Pilav için tenceresini de almak istiyorum ama çok pahalı.

Delimano tencere-tava seti var şu an indirimde 400 tl. Acaba delimano nasıldır? Kullanan var mı?

moneta dan sonra delimanoyu öneriyolar diye okumuştum. tava ve pilav tecresini hafta sonu 139 tl moneta alıcam ama ayrıca normal birde tenceresini ayrı almam gerekiyormu?

moneta dan sonra delimanoyu öneriyolar diye okumuştum. tava ve pilav tecresini hafta sonu 139 tl moneta alıcam ama ayrıca normal birde tenceresini ayrı almam gerekiyormu?
Çok uyguna geliyorsa alınabilir. Ama bir tava bir pilav tenceresi yeterli bence. Tava cidden fark atıyor, kullanınca anlarsın

Monetada şu an 6 lı set indirimdeymiş bilenler yardımcı olabilir mi?Alınır mı alınmaz mı?

Monetada şu an 6 lı set indirimdeymiş bilenler yardımcı olabilir mi?Alınır mı alınmaz mı?

3 tencere + 3 kapak + 1 tava 7 li setlerdenmi bahsediyosun acaba. onlara baktım 299 tl. bu kadar parçaya ve bu kadar kalite iyi sanırım fiyatı.
ben geçen hafta 3 lü setini aldım. aynı renk 1 tencere 1 tava 139 tl ye... rengine bakılırsa aslında bunlar Alluflon marka.. moneta ile aynı firmada üretiliyor ama moneta diye geçiyor..esasında alluflon..ama yine güvenerek aldım.. tavsiye ederim.

Daha ilk kullanımda ki içinde kabak dolması yaptım içinde lekler kaldı ve nokta nokta kalkmalar oldu mağazayı aradım bulaşık makinesinde yıkanmaz dediler. Bulaşık makinesinde yıkanmayan tencere mi olur.? Essenso' yu tavsiye etmiyorum!

falez marka seramık urunler de non-stick ibaresi var.Yani bu teflon mu oldugu anlamına gelıyor bu konuda bılgı sahıbı arkadaslar yardımcı olursa sevınırim.Daha yenı ıkı tane falez marka tava aldım.

geçen gün Delimanodan yüzde 50 indirimde bir tava aldım deneme amaçlı. memnun kalırsam çeyiz setimi de Delimano alırım diyerek siparişimi verdim. tava elime ulaştı. hemen hevesle yumurtalı bir karışım pişirdim. tavayı sadece tabağa doğru devirdim ve içindekiler löp diye dökülüverdi yardımsız :KK70: tavanın sapıyla birleştiği yerde ısı göstergesi var, gayet kaliteli, o da çok işime yaradı.
tavayı ben bu kadar yüksek kaliteli beklemiyordum açıkçası. duruşu, yapısı, materyali, kayganlığı, yüzeyi, ısı göstergesi... her şeyinden memnunum şu ara. 1-2 ay daha kullanayım, hala memnun kalırsam eğer set halinde çeyizim için satın alıcam.

Ben çok beğendim kızlar. Piyasada zaten bana kalırsa ceramica olarak güvenebileceğimiz 3 marka var. MONETA, DELİMANO ve JUMBO... benim düşünceme göre kaliteleri nerdeyse birebir. Delimano fiyat olarak en uygunu.

yalnız sadece makinada yıkamayın ve bulaşık süngerinin telli kısmıyla tavayı zorlamayın. zaten kolayca temizlenebilen bir yüzeyi var. Dikkatli kullanırsak uzun zaman aynı haliyle kalacağını düşünüyorum..

X