Seramik tencere ve tava almak isteyenler buraya :))

gnnrkcy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2011
2.687
4
$greenpan dubai beyaz.jpg $essenso.jpg $moneta seramik tava-tencere.jpg $bianca seramik tava.jpg $bianca seramik tencere.jpg $bianca seramik tencere-tava.jpg $bernardo seramik tava.jpg Eki Görüntüle 149419 Eki Görüntüle 149420 Eki Görüntüle 149421 Arkadaşlar uzun bir süredir bu tencereleri araştırıyorum. Çünkü biliyorumki teflonlar kanserojen madde içeriyor ve şuan için tek alternatifi seramik tava ve tencereler. Bu ürünler de yapıştırmaz özelliğe sahip olup tamamen doğal hammeddelerden ürtetilmişler. İç kaplamaları seramik ve camdan. Çizilme problemi olsa bile sağlığa zararlı madde içermediğinden kullanmaya devam edebiliyorsunuz. En çok beğendiğim modelleri buraya koyuyorum. Sizlerin de görüş ve önerilerinizi, kullananlar varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Canım benim topiğimde de yazmıştım ama buraya da yazıyım modelde eklemişin.. Öncelikle benim favarim ilk baştaki greenpan'ın beyazları.. Benim aldığımda sadece siyahları vardı şimdi alacak olsam kesin onları alırdım. Yani model olarak onu öneriyorum sana.. Ama henüz kullanmadığım için greenpan iyidir kötüdür diyemicem :KK1: Sana burda önerebiliceğim bildiğim tek marka moneta.. Ablamdan biliyorum çok para vermişti zamanında ama çok memnun.. Haa birde essenso essenin kendi ürettiği ürünler ve essede sorun yaşanan ürünlerin çoğunun onlar olduğunu duymuştum. Ne kadar doğru bilemem ama ben seramik yada teflonda almaya cesaret edemezdim herhalde.. Karar senin tatlım..

Son düzenleme:
Canım benim topiğimde de yazmıştım ama buraya da yazıyım modelde eklemişin.. Öncelikle benim favarim ilk baştaki greenpan'ın beyazları.. Benim aldığımda sadece siyahları vardı şimdi alacak olsam kesin onları alırdım. Yani model olarak onu öneriyorum sana.. Ama henüz kullanmadığım için greenpan iyidir kötüdür diyemicem :KK1: Sana burda önerebiliceğim bildiğim tek marka moneta.. Ablamdan biliyorum çok para vermişti zamanında ama çok memnun.. Haa birde essenso essenin kendi ürettiği ürünler ve essede sorun yaşanan ürünlerin çoğunun onlar olduğunu duymuştum. Ne kadar doğru bilemem ama ben seramik yada teflonda almaya cesaret edemezdim herhalde.. Karar senin tatlım..

Aaa ben essensonun böyle sorunlu olduğunu bilmiyordum söylemen çok iyi oldu. Ben de burda en çok Monetaya sonra Korkmazın tavalarına güveniyorum. En sondakiler Korkmazın ürünleri yakından gördüm çok güzeldi. Bilgilendirdiğin için teşekkürler :))):nazar:

Ben de tavamı döküm almıştım hatta çeyizim için aldığım ilk şey tava olmuştu =))) 5 aydır kullanıyorum ama pişirme yüzeyinin bir kaç yerinde nokta kadar kalkmalar oldu. Kullanırken tıpkı teflon tava kullanıyormuş gibi özen göstermiştim. (metal kaşık kullanmadım dikkatli yıkadım vs) Esse den almıştım; tavsiye etmem.

Ben de tavamı döküm almıştım hatta çeyizim için aldığım ilk şey tava olmuştu =))) 5 aydır kullanıyorum ama pişirme yüzeyinin bir kaç yerinde nokta kadar kalkmalar oldu. Kullanırken tıpkı teflon tava kullanıyormuş gibi özen göstermiştim. (metal kaşık kullanmadım dikkatli yıkadım vs) Esse den almıştım; tavsiye etmem.

Teşekkürler canım paylaşımımın için fakat döküm tencereler çok hassasmış özenle bakım yapılması gerekiyormuş diye okumuştum.Hatta yüzeyi yağlanıyormuş paslanma vb sorun olmaması için. Döküm tencerede et yemekleri güveçte pişmişl lezzeti veriyormuş. Seramik ise teflon gibi yapıştırmaz yüzey ve kanserojen olmadığı için çok dikkatimi çekiyor.

canım karar werebildin mi hangi marka alacağına? bende buaralar araştırmadayım, ama karar weremiyorum bi türlü :KK25:

ben de anneme seramik tencere takımı almak istiyorum ama çatlama yapıyor diye duydum. kafam çok karıştı. çelik tencere seti mi, seramik tencere setimi alsam bilemedim. eternitynin seramik tencere setini düşünüyorum ben de.:44:

canım karar werebildin mi hangi marka alacağına? bende buaralar araştırmadayım, ama karar weremiyorum bi türlü :KK25:

Canım karar verebildim Tencere olarak Moneta alacağım. Para durumunu ayaralayabilirsem bir tane orta boy tavasından da alırım. Tavalarda dediğim gibi Korkmazınkiler de çok hoşuma gitti. Monetanın piyasada olmayan çok daha profesyonel ürünleri markafoniye, trendyola, limangoya, evim.nete falan geliyor. Bu kampanyaları bekleyeceğim.

ben de anneme seramik tencere takımı almak istiyorum ama çatlama yapıyor diye duydum. kafam çok karıştı. çelik tencere seti mi, seramik tencere setimi alsam bilemedim. eternitynin seramik tencere setini düşünüyorum ben de.:44:

Canım bence set olarak alma hangi tencerelere ihtiyacı olduğunu tespit edip karar ver. Mesela bir çelik tencere bir yapıştırmaz tencere ve tavaya ihtiyacı varsa böyle ayrı ayrı alman mantıklı olabilir. Seramik tencerelerin kullanım koşulları teflonlarla aynı. Teflon tencere ve tavalarında buzdolabına konulmaması, konulsa bile direk ocakta ısıtılmaması gerekiyor. Bunlar kullanım ömrünü uzatıyor.

Canım bence set olarak alma hangi tencerelere ihtiyacı olduğunu tespit edip karar ver. Mesela bir çelik tencere bir yapıştırmaz tencere ve tavaya ihtiyacı varsa böyle ayrı ayrı alman mantıklı olabilir. Seramik tencerelerin kullanım koşulları teflonlarla aynı. Teflon tencere ve tavalarında buzdolabına konulmaması, konulsa bile direk ocakta ısıtılmaması gerekiyor. Bunlar kullanım ömrünü uzatıyor.

canım set almayı düşünüyorum çünkü daha hesaplı oluyor. zaten set dediğim 3 tencere 1 tava. seramik çizilme yapmıyorsa kesinlikle seramik düşünüyorum sağlık yönünden. annemin çelik tencereleri ve teflon tencereleri var zaten. bize çok fazla misafir gelip gittiği için tencereler yeterli gelmiyor artık :)) sen seramik tencere kullandın mı?

canım set almayı düşünüyorum çünkü daha hesaplı oluyor. zaten set dediğim 3 tencere 1 tava. seramik çizilme yapmıyorsa kesinlikle seramik düşünüyorum sağlık yönünden. annemin çelik tencereleri ve teflon tencereleri var zaten. bize çok fazla misafir gelip gittiği için tencereler yeterli gelmiyor artık :)) sen seramik tencere kullandın mı?

kayınvalidem kullanıyor, ilk onda gördüm bende. eminönünden bi mağazadan almış, uzun zamandır kullanıyo ne bi çizik ne de çatlama yok, çok güzeller, hem de temizliği çok kolay canım, annenin işine yarayacağına eminim :KK34: ama bence de set almak yerine ihtiyacın olan boylar da tencere tava almak daha iyi gibi...

Canım karar verebildim Tencere olarak Moneta alacağım. Para durumunu ayaralayabilirsem bir tane orta boy tavasından da alırım. Tavalarda dediğim gibi Korkmazınkiler de çok hoşuma gitti. Monetanın piyasada olmayan çok daha profesyonel ürünleri markafoniye, trendyola, limangoya, evim.nete falan geliyor. Bu kampanyaları bekleyeceğim.

seramik tencere&tava için ayrıca bi bütçe lazım zaten, baya pahalılar :26: greenpan istiyodum ben ama moneta ve korkmaz a da bi bakayım, teşekkr ederim canım :KK34:

kayınvalidem kullanıyor, ilk onda gördüm bende. eminönünden bi mağazadan almış, uzun zamandır kullanıyo ne bi çizik ne de çatlama yok, çok güzeller, hem de temizliği çok kolay canım, annenin işine yarayacağına eminim :KK34: ama bence de set almak yerine ihtiyacın olan boylar da tencere tava almak daha iyi gibi...

çok teşekkür ederim canım yardımın için. kullanan (veya yakını kullanmış olan) birinin yorum yapmasını istiyordum daha çok. çünkü en iyi kullanan biliyor...
bu ay alıcam inşallah. annem kullanınca ben de size haber veririm. :KK61:

kızlarr bende seramik tencere istiyordum özellikle greenpanı çok istiyordum ve dün fındıkzade de ki esse mağazasına tesadüfen rastladım. inanın çokkk ucuz üst kat defolu ürünler ama inanın hiç birşeyi yok. orda ki çalışanlara sorarsanız ısrar ederseniz. hiç açılmamış kutusunda olansetleri bile çıkarıyorlar. ,

ben kyoto serisi 26 cm tencere tava ve ızgara tavası aldım 145 tl yee :KK66::KK66:

normalde hepsi 430 a falan geliyor almaya niyeti olan arkadaşlar varsa tavsiye ederimm :KK16:

ben eternitynin 3 tencere+1 tavasını 200 tl'ye alıcam. acaba eternity kalitesiz mi? yani arada bayağı fiyat farkı var???? kafam karıştı yine.... :97: :kk77:

canım arada şöyle bi fark var greenpan lar benim aldıklarım mesela cam ve seramik karışık alaşım.
diğerleri tamamen seramik alaşım bilidğim kadarıyla ama kalite konusunda eternity de çok iyi diye düşünüyorum ben bu kadr ucuza almasaydım eternity almayı düşünüyordum:KK16:

arkadaşlar evimnette bianca seramik tava ve tencereler var. ne dersiniz? kaliteli bi marka mı bianca italya menşeiliymiş

arkadaşlar evimnette bianca seramik tava ve tencereler var. ne dersiniz? kaliteli bi marka mı bianca italya menşeiliymiş

kalitelidir muhakkak ama ben Monetayı en iyisi diye biliyorum ve kampanyaya girmesini bekliyorum. Mağazalarda satılmayan ürünlerini getiriyorlar ve mükemmel gerçekten. İnşallah bulabilirim.

X