Bebek Beslenmesi 3 ayını doldurdu gece 10 saat uyanmıyor aç kalmıyor mu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Evet ama verdiğiniz bilgi maalesef yanıltıcı. Bilimsel gerekçeleri ile yazdım yukarıda. Yenidopan sarılığı geçtikten sonra bebeklerin gece uyandırılması gerekmez. Bizzat yaşadım, bizzat doktorumuzdan aldığım bilgiyi aktardım.

tabi dr.ların söyledikleri de bazen farklılık gösterebiliyor.

sevgili frezya doğru söylüyorsun ama işte bizimki öyle bi durum değil maşallah bebişler aktif gayet normal durumları hani öyle birşey söz konusu olsa bebeğimde durgunluk hissederdim

sevgili frezya doğru söylüyorsun ama işte bizimki öyle bi durum değil maşallah bebişler aktif gayet normal durumları hani öyle birşey söz konusu olsa bebeğimde durgunluk hissederdim

inşallah bebeğinin sağlığı hep iyi olur.tüm bebeklerinde tabi.bebekten bebeğede farklılıklarda oluyor.

düzeninizi bozmayın bence. Acıkırsa uyanır zaten. Büyümüş artık. Bırak uyusun. Sen de rahat edersin, o da:KK31:

benim kızım ne zaman uyuyacak???o kadar üzülüyorum ki onun için..kendimi geçtim sütüm bile dolmuyo o yatmadığı için bu durum beni inanılmaz üzüyor..bebeğimin gözlerinin altı morardı resmen uykusuzluktan..gün içinde yarım yamalak toplan 3 saat ya uyuyor ya uyumuyor..gece de 1,30 ta zorla yatıyor..bazen bu saat 3 bulabiliyor..5 gibi bi daha kalkıyor..ondan sonra da zaten yarı uyanık vaziyetteyiz..bebekleri uyuyan anneler bana bi yol gösterinbu daha ne kadar devam edecek..kızım büyüyemeyecek diye çok korkuyorum..:2:

benim kızım ne zaman uyuyacak???o kadar üzülüyorum ki onun için..kendimi geçtim sütüm bile dolmuyo o yatmadığı için bu durum beni inanılmaz üzüyor..bebeğimin gözlerinin altı morardı resmen uykusuzluktan..gün içinde yarım yamalak toplan 3 saat ya uyuyor ya uyumuyor..gece de 1,30 ta zorla yatıyor..bazen bu saat 3 bulabiliyor..5 gibi bi daha kalkıyor..ondan sonra da zaten yarı uyanık vaziyetteyiz..bebekleri uyuyan anneler bana bi yol gösterinbu daha ne kadar devam edecek..kızım büyüyemeyecek diye çok korkuyorum..:2:

bebeğin kaç aylık?acaba gaz problemi mi var?gazdan dolayı uyumayabilir.

merhaba arkadaslarım.umarım bebeklerınız ıyıdır.benım kızım hala aynı.acıkınca artık uyanıyor meme ve mamasını verıyorum dıger turlu uyandırmıyorum :) sızınkıler hala aynımı

ya benim kızda ilk aylarda 2 saatte bir kalkardı şimdi 3 aylık bazen 8-9 saat uyuyor bazen de 4-5 saat ama 12-1 den önce yatamıyorum sonra sabah 5-6 gibi kalkıyoruz bazen babayı yolcu ediyoruz valla şöle uzun uykuya geçse artık iyi olur bi dahaki ay işe başlıcam napcağımı düşünüyorum bazen de uyku gözünden akıyor ama huysuzluk ediyor

10 saat kesintisiz uyku =) coook uzak geliyo bana 3 aylik olsun bakalim düzen oturtacak mi kusum

Son düzenleme:
bebeğin kaç aylık?acaba gaz problemi mi var?gazdan dolayı uyumayabilir.

bebeğim 2 ay 5 günlük..gaz gibi gelmiyo bana çünkü çok ağlamıyor..sadece kalkıp oyun istiyo çene istiyor..ama uyumuyor işte..saat 9,10 gibi 40 dk uyuuyo alıyo uykusunu sonra uyut uyutabilirsen..şaşırdım kaldım walla..

bebeğim 2 ay 5 günlük..gaz gibi gelmiyo bana çünkü çok ağlamıyor..sadece kalkıp oyun istiyo çene istiyor..ama uyumuyor işte..saat 9,10 gibi 40 dk uyuuyo alıyo uykusunu sonra uyut uyutabilirsen..şaşırdım kaldım walla..

KOLAY GELSİN OZAMAN SANA.:)zamanla düzene girer.banyo yaptıırsanda iyi gelir

tedirgin olma canım benim.. benim kızımda 5 aylık senin aylardayken bir düzen oturttu kendine gece 12 gibi yiyip yatıyor sabah 10da uyanıyor.. doktora sordum uyku beslenmesinden daha önemli aç olduğunu düşünüp uyandırma dedi. zaten kendisi aç olsa uyanacaktıt diye söyledi. yeni doğduğu zaman uyanmaması kan şekerinin düşmesinden dolayı sakıncalı olabilirmiş. maşallah senin kuzuda büyümüş artık. düzenini erken oturtması da önemli...

maşallah sizin bebeklerinize benim kızımda 5 aylık en fazla 2 saat uyur ve kalkar 2 saat uyuduğunda ben iyi uyudu diyorum çünkü genelde saat başı kalkar siz gece yatmadan önce mama gibi şeylermi veriyorsun yoksa sadece anne sütüylemi besleniyor çalıştığım için gece çok sık uyanması beni çoook yoruyor

internetten,kitaptan ,ve birsürü tanıdık tanımadık doktora ve burdaki birçok arkadaşa danışarak edindiğim bilgilere dayanarak yazdığım şeylere bu şekilde cevap veren birisi yani siz bence çok bilmişlik yapıyorsunuz.

Buradaki hiç kimse araştırmıyor, hiç kimse zaten bebeğini doktora götürmüyor, internet araştırması yapmıyor ve kafasına göre takılıyor size göre. Sizce böyle birşey mümkün mü hangi anne bebeğini aç bırakmak ister ki. Ben anne değilim ama ben de biliyorum kaldrırılmaması gerektiini. Şu anda Türkiye'de kitapları en çok satan çocuk büyümesi ve gelişim,nde ihtisas yapmış Sabiha Paktuna doktorum programında söyledi ve sunucu olan kadın doğum doktoru da onayladı. Kesinlikle bebeğin uykusu emzirmek için bölünmemeli. Çocukların kendilerine ait mekanizmaları vardır acıkınca zaten ağlayarak belli ederler. Bu dediğiniz ilk birkaç ay için geçerli o zaman bebekler zaten yıkıyorlar ortaılığı ama uyku bebek için en öenmli şey. Büyüme hormonu uyurken salgılanır. Ayrıca gece sürekli kaldırılan bebek daha sonra siz uyutmak isteseniz de uyumaz, kendiliğinde kalkar. Öyle alışır vücudu çünkü. Burada kimsenin çok bilmiş olduğunu düşünmüyorum herkese doktorları söylemiş bunu..

(
Buradaki hiç kimse araştırmıyor, hiç kimse zaten bebeğini doktora götürmüyor, internet araştırması yapmıyor ve kafasına göre takılıyor size göre. Sizce böyle birşey mümkün mü hangi anne bebeğini aç bırakmak ister ki. Ben anne değilim ama ben de biliyorum kaldrırılmaması gerektiini. Şu anda Türkiye'de kitapları en çok satan çocuk büyümesi ve gelişim,nde ihtisas yapmış Sabiha Paktuna doktorum programında söyledi ve sunucu olan kadın doğum doktoru da onayladı. Kesinlikle bebeğin uykusu emzirmek için bölünmemeli. Çocukların kendilerine ait mekanizmaları vardır acıkınca zaten ağlayarak belli ederler. Bu dediğiniz ilk birkaç ay için geçerli o zaman bebekler zaten yıkıyorlar ortaılığı ama uyku bebek için en öenmli şey. Büyüme hormonu uyurken salgılanır. Ayrıca gece sürekli kaldırılan bebek daha sonra siz uyutmak isteseniz de uyumaz, kendiliğinde kalkar. Öyle alışır vücudu çünkü. Burada kimsenin çok bilmiş olduğunu düşünmüyorum herkese doktorları söylemiş bunu..[/QUOTE)

ben onu buradaki herkese söylemedim.bir kişiye cevap yazdım.alıntısıda var dikkat ederseniz.konuyu uzatmaya gerek yok.

Son düzenleme:
uykucu bir kızım var akşam 10 gibi emiyor 11.30 gibid e uyuyor ve sabah 9 yada 10 gibi uyanıyor uyandırmam lazım mı yoksa onun istediği gibi mi devam etmeliyim gece bebeklerin hep kalktığını duyuyorum ilk bir buçuk ay kalktı sonra böyle bir düzen tutturdu gündüz de uyuyor uyandığında mız mız deil maşallah gülücükler saçıyor ama gene de bi problemmi var acaba diye düşünüyorum

merhaba arkadaşım maşallah nazar değmesin bebeğine uyuması iyi bence kaldırma aç olsa zaten uyanır imrendim valla benim oğlum 2.5 aylık ve neredeyse gecede 10 defa kalkıyoruz.bunun 3 keresinde emiyor geri kalanında da ağlıyo sebepsiz yere ilk zamanlar daha kötüydü inşallah darısı benimkinin başına uykuya hasretiz:)

çok bilmişlik yapmaya gerek yok.arkadş masumane bi soru sormuş.bilgin varsa güzelce cevapla çık.hayret bişey

ben sadece fikrimi yazdım.ayrıca sizede yazmadım.daha düzgün konuşalım lütfen.cevaplayıp çıkıp çıkmayacağıma siz karar veremezsiniz.

uykucu bir kızım var akşam 10 gibi emiyor 11.30 gibid e uyuyor ve sabah 9 yada 10 gibi uyanıyor uyandırmam lazım mı yoksa onun istediği gibi mi devam etmeliyim gece bebeklerin hep kalktığını duyuyorum ilk bir buçuk ay kalktı sonra böyle bir düzen tutturdu gündüz de uyuyor uyandığında mız mız deil maşallah gülücükler saçıyor ama gene de bi problemmi var acaba diye düşünüyorum

ayynı ben çok şanslı anneleriz sevin :) hiç uyanmaz hiç ağlamaz bitanem benim hiç üzmez bakıyorum anneler uykusuz hep darmadağın bense süperim daha ilk aylardan bile uyanmıyolarsa harika dimi

ark.lar bene yardımcı olacak birileri war mı?:KK43:
oğlum 7 aylık geceleri 2 saatte bir uyanıyor emmek için.önceleri iki gece bir de sabah emzirirdim. son iki aydır böyle ve çok yoruldum artık. sürekli kurulu ssat gibi 2 saatte bir uyanıp emmek istiyor.hazır mama vermek istemiyorum. sabah kahvaltı yapıyı. öğlen biraz çorba içiyor akşam da muhallebi yapıyorum ama çok az yiyor aç mı kalıyor aceba ne yapmam lazım . nasıl bir uyku ve yemek düzeni oluşturmam lazım:KK43:

Benimde 82 günlük kızım var 3.aya gircek aynı benim de gece uyanmiyor 12 saat yatıyor ama gündüz bu seferde uyumuyor bazen arada 10 saatte bir aciktigi oluyot

Benim kizim da aksam 19.00 da bir yatıyor sabah 08.00 de kalkıyor gece ağzina sut veriyorum biberonla doktorumuz uyandirmadan biberonla sut verebilirsiniz demişti (aptamil 1 numara)

X