Bebek Beslenmesi 3 ayını doldurdu gece 10 saat uyanmıyor aç kalmıyor mu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Benim kizimda 2 aylik. Doktor kuvozden cikarken ve sonraki kontrollerimizde en gec uc saatte bir mama/sut vermemi soyledi. Uyuyorsa bile uyandir yada uyandirmadan mutlaka yedir dedi. Ben gece gunduz iki saat arayla alarm kuruyorum ve kalkip yediriyorum o da bu duruma alisti ben kaldirmasamda kendi uyaniyor. Korkum ileride de iki saatte bir mama istemesi

gelişimi kilo alımı iyiyse, yenidoğan dönemini de atlatmış, uyandırmaya gerek yok bence

uykucu bir kızım var akşam 10 gibi emiyor 11.30 gibid e uyuyor ve sabah 9 yada 10 gibi uyanıyor uyandırmam lazım mı yoksa onun istediği gibi mi devam etmeliyim gece bebeklerin hep kalktığını duyuyorum ilk bir buçuk ay kalktı sonra böyle bir düzen tutturdu gündüz de uyuyor uyandığında mız mız deil maşallah gülücükler saçıyor ama gene de bi problemmi var acaba diye düşünüyorum

Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah
Benim de kızım 3 aylık 5 saat uyuduğu oluyor ama ben saat kurup kaldırıyorum 2.5 saatte bir falan . Dr kilosuni az buldu çünkü mama takviyesi yapalım dedi ama ben vermedim mama, emziriyorum sadece

17 nisanda 3630 gr 50 cm doğdu
3.ayinda 17 temmuzda 5600gr 61 cm idi. . Az mı sizcede aylik 600-700 Gr gibi ortalama

teşekkür ederim cevapladığınız için:)ozaman Allah herkese en bir tane böyle bebek nasip etsin nazar değmesinden de çok korkuyorum ama en çok da kendi nazarım örneğin kendi kendine uyumayı çok kolay öğretttim çok nadir sallayarak uyutuyorum herşey çok güzel olunca insan şüpheleniyor bir sorun mu var acaba diye :)
Canım kendi kendine uyumayı nasıl öğrettin

Sabaha kadar 5 kere uyanan bı kizimt var 2 den sonra 1 saatte bı uyanip emip geri uyuyor bırakın 10 saati 3 saat deliksiz uyumuyor şaştım kaldim ne yapacağım bilmiyorum bence yatın kalkın şükredin uyuusn uyumamasi daha kötü inanın.

Sabaha karşı saat 3 veya 4 gibi biberon mamasıyla doyuruyorum ben

Acligini bilemem ama cok gec uyudugunu dusunuyorum. Buyume hormonlari salgilanmiyor o saatlerde artik.

Maşallah bebeğine, heryerde anlatma nazar değer. :))) ŞAka bir ytana artık gece uyuduğu sürece uyandırmana gerek yok emzirmek için. Benim bebeğim de gece deliksiz uyur, doktorumuza sorduğumuzda o da uyandırmamamı söylemişti. Sütün kalorili doyurucu bir süt demek ki.
Benimki de gece deliksiz uyuyor cok sukur :) de hunduz uykusu kotu sanirim. 4 kere uyuyor ama 20 dk ile 45 dk arasinda uyaniyor. Sizde de oyle mi?

arkadaşlar hiç duymadınız mı bütün çocuk doktarları bas bas bağırıyor bebeğiniz sadece anne sütü aldığı zamanlarda mutlaka 2-3 saatte bir emzirilmelidir yoksa kan şekerleri düşer ve derin uykuya dalarlar ve aç olarak uyurlar ve sarılık geçiriyorsa bu tehlikelidir çünkü sarılık geçiren bebekler sık sık emzirilmelidir sarılıkları kolay geçsin diye.benim bebeğim uyanmazdı ben saati kurup gece bile kalkardım 2 saatte bir. uyanmazsa altını açardım veya ayağını ıdıklardım.sonuçta onların sağlıkları bizim uykumuzdan daha önemli.bazı anneler bebeğin uyuması rahatlık gelebilir.ama sağlık daha önemlibende bilmiyordum.doktorumdan öğrendim.
Bu dediginiz ilk bir ay icin gecerli. Sonrasinda uyuyan bebegi gece uyandirmaya gerek yok

uykucu bir kızım var akşam 10 gibi emiyor 11.30 gibid e uyuyor ve sabah 9 yada 10 gibi uyanıyor uyandırmam lazım mı yoksa onun istediği gibi mi devam etmeliyim gece bebeklerin hep kalktığını duyuyorum ilk bir buçuk ay kalktı sonra böyle bir düzen tutturdu gündüz de uyuyor uyandığında mız mız deil maşallah gülücükler saçıyor ama gene de bi problemmi var acaba diye düşünüyorum
Benim de boyleydi. Ancak uyku saati cok gec. Biraz erkene cekebilirsiniz salgilanan hormonlar sebebi ile. Baslarda 11 de uyurdu benim de simdi 8 de uyuyup sabah 6 da kalkiyor. Ancak gunduz zor. 4 kere uyuyor ama en fazla 45 dk. Sizin de oyle mi?

benim kızım ne zaman uyuyacak???o kadar üzülüyorum ki onun için..kendimi geçtim sütüm bile dolmuyo o yatmadığı için bu durum beni inanılmaz üzüyor..bebeğimin gözlerinin altı morardı resmen uykusuzluktan..gün içinde yarım yamalak toplan 3 saat ya uyuyor ya uyumuyor..gece de 1,30 ta zorla yatıyor..bazen bu saat 3 bulabiliyor..5 gibi bi daha kalkıyor..ondan sonra da zaten yarı uyanık vaziyetteyiz..bebekleri uyuyan anneler bana bi yol gösterinbu daha ne kadar devam edecek..kızım büyüyemeyecek diye çok korkuyorum..:2:
Kac aylik bebeginiz?

Benim kizimda 2 aylik. Doktor kuvozden cikarken ve sonraki kontrollerimizde en gec uc saatte bir mama/sut vermemi soyledi. Uyuyorsa bile uyandir yada uyandirmadan mutlaka yedir dedi. Ben gece gunduz iki saat arayla alarm kuruyorum ve kalkip yediriyorum o da bu duruma alisti ben kaldirmasamda kendi uyaniyor. Korkum ileride de iki saatte bir mama istemesi
2 aylik olmus artik. Gece uyandirmayin yazik. Hem sonrasinda alisir ve 5 yasa kadar gece uyanir. 2 saat hele cok erken gece icin. Uykuda salgilanacak hormonlari engelliyorsu uz

maşallah sizin bebeklerinize benim kızımda 5 aylık en fazla 2 saat uyur ve kalkar 2 saat uyuduğunda ben iyi uyudu diyorum çünkü genelde saat başı kalkar siz gece yatmadan önce mama gibi şeylermi veriyorsun yoksa sadece anne sütüylemi besleniyor çalıştığım için gece çok sık uyanması beni çoook yoruyor
Kac ayliga kadar gece uyandirdiniz?

Ben en son ogununu mama ile karışık muhallebi yapiyorum. 9 saat deliksiz uyuyor

Sadece maşallah demek.istedim :KK66: darısı başımailk.bebegime alarm kurar zorla kaldırırdım şimdi hamileyim bende kaldırmayacağım bir aylık olduktan sonra n
Sarilik riski gecince kaldirmayun gece. Acikinca uyaniyorlar zaten. Zamanla da uyku suresi uzuyor ve 9 saate cikiyor 5 aydan sonra

2 aylik olmus artik. Gece uyandirmayin yazik. Hem sonrasinda alisir ve 5 yasa kadar gece uyanir. 2 saat hele cok erken gece icin. Uykuda salgilanacak hormonlari engelliyorsu uz

Biz premature dogdugumuz icin biraz hassas davraniyorum. Doktor en fazla 4 saat dedi 4 saati gecmesin dedi. Bebegim uyanmasa bile o uykudayken veriyorum ki o zaman bile o kadar acikmis oluyor ki iyi ki vermisim diyorum. Varsin aciktigi icin uyansin ben uyanip beslerim onu yeter ki sagligi yerinde olsun

X