Bebek Beslenmesi 3 ayını doldurup 4e giren bebişlerin anneleri günde kaç kez kaç dakika emziriyorsunu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mavisu35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2009
229
4
emmesi azaldı mı benim gibi 8 kereden 6 kereye düştü.kaç saatte bir emzirmeliyiz bilginiz var mı kaç kere kaka yapıyor

arkadaşlar bakıp bakıp geçmeyin neolur cevap yazın bebeğim tam üç aylık 6000 kilo 60cm. hemşire mamaya başla dedi günde ,iki kez kaka yapıyor acaba kilo almıyoır mu gerçekten doktor 6000 normal dedi of çıldırcam hangisini dinlicem

benım kızım da gunde 5 en fazla altı kez hem mama hem meme emıyor hatta bazen mamasını yemeden uyuyor bıberonu dılıyle ya da elıyle ıtıyor :)

benim kızımda şimdi 5 aylık.3 aylıkken 3 saatte bir emiyodu.kilosu 6400dü.şimdi 4 saat bazen 5 saatte bi emiyo.1 ayda kaç kilo aldı bebişin kilosu normal gibi geldi bana

zaten sorunum o bir yada kaç kilo aldığını tam bilemiyorum. yani şöyle 3 aralıkta doğdu ve 3 ocakta 4.5 kilo olmuştu 3.5 doğmuştu yani ilk ay bir kilo aldı.ama sonra şubatın 3ünde gidemedim geç kaldım ve 10 şubatta gittim tartıldığında 10 şubatta 5700 kilo geldi. şimdi ise bugün gittim 6 kilo geldi. dolayısıyla 10 şubattan bugüne tam 20 gün geçmiş oldu ve kilosu6kilo geldi.yani 20 günde 300 gram almış oluyor.hemşire az almışl dedi.yani o şubatın 3ünü kaçırdığım için tam anlayamadım nekadar aldı tam bir ayda diye.bunu anlamak için öbür ayın 3ünü beklemem lazım ama birayda beklemek beni huzursuz ediyor . benim anlamadığım bebekler ayının sonunda daha belirgin kilo mu alıyor

yani atıyorum benim bebeğim 3ünde doğdu gerçek kilosu için 3ünden 3üne mi tartmam gerekiyor yoksa atıyorum 10undan 10una da tartsam aynı değer mi.

benım kızım da gunde 5 en fazla altı kez hem mama hem meme emıyor hatta bazen mamasını yemeden uyuyor bıberonu dılıyle ya da elıyle ıtıyor :)

zederdi hem mama hem meme derken yani ardada mı yoksa bi öğün emiyor bi öğün mama mı anlamında

biz de bugün gittik doktora.bizim de 4. ay bitti 5. aya giriyoruz. bu kontrolde bizimde kilomuz azalmış 600 grma yakın almışız. doktor biraz az almışsınız, alt sınıra yakın dedi. bir ay daha bekleyelim olmazsa takviye yaparız dedi. zaten bizimki de son zamanlarda memede daha az durmaya başladı, ne bileyim benim de cnm sıkıldı aslında.

3aralıkta doğdu canım 3 ay bitmek üzere kilo alımı konusunda yazılanlara baılırsa 600 normal ben anlamıyorumki doktorlar mı yanlış hemşireler mi bu yazılanlar mı hem buarada şöyle bir örnek de var benim bebeğim hastaneye yatarken tartıldı günü dolmadan yani bakın
3.12.2010 3500gr
4.01.2011 4500gr
25.01.2011 5000gr
10.02.2011 5700 gr
02.03.2011 6000gr
yani 4 ocak 25 ocak arası 21 günde 500 gr alırken 25 ocak 10 şubat arasında 16 günde700 gr alabilmiş
yan, değişbilyor demekki sürekli ne biliyim biz anneler herşeye can sıkıyoruz gr mı hesaplamaya başladım vallahi

3aralıkta doğdu canım 3 ay bitmek üzere kilo alımı konusunda yazılanlara baılırsa 600 normal ben anlamıyorumki doktorlar mı yanlış hemşireler mi bu yazılanlar mı hem buarada şöyle bir örnek de var benim bebeğim hastaneye yatarken tartıldı günü dolmadan yani bakın
3.12.2010 3500gr
4.01.2011 4500gr
25.01.2011 5000gr
10.02.2011 5700 gr
02.03.2011 6000gr
yani 4 ocak 25 ocak arası 21 günde 500 gr alırken 25 ocak 10 şubat arasında 16 günde700 gr alabilmiş
yan, değişbilyor demekki sürekli ne biliyim biz anneler herşeye can sıkıyoruz gr mı hesaplamaya başladım vallahi

bebekler bazen az kılo alabiliyorlarmıs.5 aya gurerken dogum kılosunu 2 ye katlamalıymısss.600 gr az degil kı.benımkı de gecen ay 700 almıstı

canım benim doktorum aynen şöyle anlattı minimum 600 gr maksimum 1000 gram alabilirmiş aylık ortalama 800 grama gelir eğer bebeğin toplam 2500 gram aldıysa ortalama(800x3) 2400 gramın üstünde olduğu için normaldir. bi ay 1 kilo bi ay 700 gram almışsa önemi yok dedi. önemli olan aylık 600 gramın altına düşmesin. dert etme senin şu an durumun iyi. 3 nisanda gittiğinde toplam kilosunun 3200 gram üstündeyse sorun yok.

tabi aylık 1000 gramın üstünde de alabilir olamaz diye bişey yok. benim oğlum 3820 doğdu birinci ay 4640 olmuş 820 gr almış ikinci ay 5790 gr olmuş 1150 gr almış 3. ayında ise 6460 olmuş yani 660 gr almış aynen bende sordum doktora az almış diye oda bana ortalamasını al toplam 2600 gram 800 gramdan 3 le çarp dedi 2400 üstünde normal dedi. boyu da 52 cm doğdu 3.ayında 64 cm di. tehlikeli bir sınır olsa doktor müdaha.le eder. 4.ayda eğer eksik almışsa ek gıdaya başlatanlar varmış belki önümüzdeki ay doktor başlatabilir diye düşünüyorum. başlatmasa da ben söyleyeceğim bakalım ne diyecek.

bebekler 4.aydan sonra daha az kilo almaya başlıyorlar 4 aya kadar normalde günlük 30 gr almaları gerekiyor bundan sonra 20ye kadar düşebiliyor aylık en az 500 600 gr almaları gerekiyor.

benim oğlumda 6 aralık doğumlu 3 ayını doldurdu 4e girdik ilk 2 ay ne zaman istese verdik memeyi o da saat başı isterdi sonra çok gazlı ve kilosu yüksek diye 2 saatte bir vermeye başladık şuanda da 2 saatte bir veriyoruz. bu aya kadar her ay 1-1,5 kilo aldı ancak bu ay 750 gr almış çünkü ben işe başladım ve biberonu sevmedi oğluş emmek istemiyor ağlıyor beni bekliyor akşama kadar.

günde 5 kere emiyor fazla uzun kalmıyor memede 2 kere kaka yapıyor sabah ve akşam gece uykusuna geçmeden önce 4 ayını bitirdi ve 7500 kg:nazar::nazar::nazar: ek besine başlamıyoruz 6. aya kadar sadece tattırıyoruz

benim kızım da 3,5 aylık. Her istediğinde emziriyorum. Belli bir saati yok. Bazen 1 saat bazen 2-3 saati buluyor. Çok uzun emmiyor en fazla 10 dakika. Bi de kakasını bazen günde 1 kere yapıyor bazen 3-4 kere. Sizinkiler kaç kere kaka yapıyor? Ben nedense kızım kaka yapınca çok seviniyorum kızlar size de oluyomu?

benim kızım da 3,5 aylık. Her istediğinde emziriyorum. Belli bir saati yok. Bazen 1 saat bazen 2-3 saati buluyor. çok uzun emmiyor en fazla 10 dakika. Bi de kakasını bazen günde 1 kere yapıyor bazen 3-4 kere. Sizinkiler kaç kere kaka yapıyor? Ben nedense kızım kaka yapınca çok seviniyorum kızlar size de oluyomu?

evet aynen ben de öyle..

bu her istediğinde emzirmek nedir hiç bilemedim.benim oğlum da 3.ayını tamamlamak üzere.3.ayda sadece 200 gr.aldı.mamaya başla dedi dr.onu da veremiyoruz.biberon tutmuyor.kaşıklada en fazla 30 ml içiyor.gerisi çöpe ama sonra hemen meme veriyorum doymuş mu diye kıtlıktan çıkmışcasına emiyor.günde en fazla 30 ml mama içiyor gerisi meme.oğlum şimdi 6100 gr.oldu.ama şimdiye kadar hep ben verdim o istemeden.bazen 1 bazen 2 saatte bir verdim.acaba acıkmasını beklemediğimden mi o istemiyor?

benim bebeğim 2 ay 20 günlük ve 8 kilo oldu .normalde küçük doğmuştu 2950 gr dı normal mi bu durum merak ediyorum aileme göre iyi ama ben bi sorun olmasından korkuyorum

X