İnternette tanışıp evlilik düşünen ya da evlenen çiftler..

TheTudors

Biraz pamuk biraz un =)
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2011
4.832
713
:nazar:Daha önce bırı söylese çok yadırgardım..İnternette sahte ınsanlar,klavye kahramanlar dolu..Güvenmekse mesafeler uzak olunca çok daha zor ama tam 2,5 yıl oldu ilişkimizde:nazar:..TANIŞMA SİTESİNDE TANIŞMADIK tanışmadık,tesadüf oldu..Asker yolu beklıyorum şimdi..Bazı arkadaşlarım yanlış buldu eleştırdı,yanımda destek olan 2 arkadaşım vardı..Vazgeçmedım..Ailemde doğal karşılamaya yöneldi..Döndüğünde evlenmeyı düşünuyoruz..
Benzer durumda olanlar,netten tanışmayı uygun bulan ya da yadırgayanlar..Gelin eğrisiyle doğrusuyla konuyu irdeleyelim..

Benzer konular daha evvel de açılmıştı sanırım... İnternetten tanışmanın yadırganmasını yadırgayanlardanım... Bunu duyar duymaz tahtaya vurup "Allah korusun" diyenleri görünce garipsiyorum... Sizin birlikteliğinizi de Allah tamamına erdirsin...

Günümüzde sosyal paylaşım sitelerine üye olmayan yok... Nette tanışmış olmasanız bile erkek arkadaşınız, sevgiliniz, sözlünüz, nişanlınız, eşiniz muhakkak bilgisayar başında zaman geçiriyor... Bu kişi kapı komşunuzun oğlu, çocukluk arkadaşınız bile olsa bilgisayar başında "yaramazlık yapacağı tutarsa" bunu engelleyemezsiniz... İlişkileri başlangıçlarına göre okulda, cafede, nette diye ayırmak makul değil, "girişten ziyade gelişme, sonuç" önemli... O nedenle nette başlayıp orada devam ettirilmeyen, "monitör"den gerçek hayata uzanan birliktelikler gayet doğal...

"Güvenilmezlik" boyutu sorgulanırsa kim yüzünde nefesini hissedecek kadar yakın olduğu adama bile yüzde yüz güvenebilir ki? Kişi kendine bile ihanet edebilirken "sanal"ı bahane etmek neden..."Sohbet siteleri"ni de yaftalamamak lazım... Bataklık kenarında bile çiçek açarken kimsesizlik, hastalık, vs nedenlerle orada vakit öldüren birini suçlamak ne denli anlaşılabilir? Ömrü boyunca net başına geçmeyip de sokaktaki tüm kadınların ayağının topuğunu bile zihnine kazıyan adam çok mu erdemli? Biz sadece tavırlarımızı yorumlayarak birbirimizi tanıdığımızı sanarak geçiriyoruz ömrümüzü... Oysa hangimizin içi daha "beyaz" bir tek "O" bilir... İyi her yerde iyi, kötü her yerde karanlıktır...

Allah iyilerle karşılaştırsın... :KK68:

hiç takma böyle şeylere canım..ben de netten tanıştım 5 yıllık bir ilişkimiz var ve nişanlıyız..gvenme konusundaysa biraz klasik olucak ama yapıcak her yerde yapar aldatır..bizde uzaktan yürüttük ilişkimizi çoğu zaman..ünideyken bir süre yanyanaydık.fakat çok şükür şimdiye dek güvenimi kırıcak bir şey yapmadı yalanını en küçük bişeyini bile görmedim..zaten güven çok önemlidir benim için küçük bir şey olsa bile bırakırdım heralde..bu net olayınıda zaten ne ailemize ne arkadaşlarımıza söyledik.çünkü bu devirde ön yargıları kırmak çok zor.ne onları yıpratalım ne biz yıpranalım dedik sakladık..yakın arkadaşlardan bikaç kişi biliyo sadece onlarda hiç karşı çıkmadılar..

çok iyi tanıdıysan ve güven varsa neden olmasın..?
sonucta yılların birikimi ve sevgisi var..
bugün tanış yarın evlen değil.
kişiliği ailesi kültürü ve gelecek görüşü düzgünse herzaman
hak veriyorum bu hadiselere.
iki arkadasım bu şekilde evlendi..
ve ikisinin de şuan çocukları var..
maşaallah çok da mutlular..
inanıyorsan ve güveniyorsan korkma derim.

bu tarz şeyler artık gayet normal sanal dünya hayatın bi parçası önemli olan ona güvenmem burnunun dibinde de olsa güvenmiyosan güvenmiyosundur .. benim kuzenim de netten tanışıp evlendi bi de çocukları oldu yuvarlanıp gidiyolar eşi de çok iyi biri temiz bi ailesi var süper insanlar .. takma bence bunlara gayte normal şeyler :)

Bnde sevglmle netten tanistm bn almanyadaym ama türkiyede ayni sehirde oturuorz.. Benim kuzen var oda abisiyle cikiyo o tanistirdi bizi ona cok minnettarim iyiki tanistirmis :) 6ay 18gün oldu :KK70: bnde asker yolu bekliorm.. Bnce normal bsey.. bnmde kankalarmdan biri nsl olcak nsl gitcek bse yapsa ruhun duymaz diye ama aynisini onada demisdm sn yaparsan bnde bseler yaparim snin habern bile olmaz fln diye zaten ailesi fln nerdeyse bütn sülale taniyo beni :) yanls bse yapcagni düsnmüyorm.. en az kndim kdr gveniyorm ona :):nazar:

Safak 447 :KK43:

Son düzenleme:
anlatırken tam değinmedım ama ben tanıştığım o ınsana çok guvendım ve memleketım yerıne onun yaşadığı ıle tayın olmayı seçtım:)sonra AŞKIM oldu:)
:nazar:çok guvenıyorum ona..
yorumlarda çıkan ortak fıkre ıse ımzamı atarım..gerçektende aldatacak olan gözünün onunde aldatırda ınsanın ruhu duymaz..yakın çevremdekı yaşanmışlıklardan biliyorum..bızım şafak 72..tum askerlere hayırlı teskereler..
netten tanıştığımı bnde özel olarak saklamayı düşündüm bırara fakat vazgeçtım..kim ne düşünürse düşünsün ben yaşamayı tercıh ettım dıyorum şimdi..nette,evde,çarşıda,pazarda iyi ki varsın be AŞK:KK48:

arada sevgi aşk güven varsa nerde tanışırsan tanış önemli değil .nette tanışmayı yadırgayan birsürü insan var onlarda haklı belki ama insan kapı komşusuyla evlenıyorda tanıyamıyo yanı netmiş komşuymuş şuymuş buymuş önemli değil bende eşimle nette tanıştım 2sene konuştum sonra evlendim rabbime bin şükür bizden mutlusu yok

Bizde sevgilimle netten tanıştık.
13 aylık bir ilişkimiz vardı 12 gün öncesine kadar:KK43:
Mutluluğum huzurum herşeyim o benim...
İnş barışırızz :KK43::KK43:

inşallah barışırsınız esmer ..

insanlar acayıp meraklı bırde..netten olunca sankı uzaydan bulmuşum gıbı sorular sorular:))

"askerdekı AŞKIMI bır göremedım 100 gun oldu..özledim..yanyana olduğum kımseyı bu kadar özlemedım ..diğer odadayken bıle özlerdım ben onu..artık daha hassas ve gergınım..ona destek olacağıma yoruyorum:85:ne yapacağım bzen bılemıyorum..

evlenınce tanırsın dıyenlere ise ınanmıyorum ben..evet ayrıntılı huyunu suyunu öğrenırım o doğru..evlilik bu açıdan çok faydalı..fakat sırf netten dıye bu ınsanı tanımadığım yönundekı söylemlerı kulakardı edıyorum..sevıyorum,guvenıyorum,saygılıyız bırbırımıze..daha ne olsun dıye düşünuyorum..gerisi ise kader kısmet..hayırlısını dılerım..:nazar:

TheTudors hoş buldum canımm :KK70:
Benim sevgilimde askerdi daha elini tutamadan yüzünü bir kere gönderemeden gitti. Daha yeni tanışmıştık 1 ay bile olamadan gitmişti.O zamanlarda buuşmayı çok istemişti fakat ben kabul etmemiştim.d.d
7 ay arkadaş olarak konuştuk sadece netten... 7. ayda telimi verdim ve başladık tam 8 ay bekledim onu :KK69::KK69:
21 Ağustosa tam kavuştum derken 6 ayıncı ayın sonunuda ayrıldıkk :KK43:
Bugün 13. günümüz ayrılıkta inşş barışırızzzz :KK5:

Sizede hayırlı teskereler diliyorum canım fazla bişey kalmamaış geçer çabucakk En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
ben de nette bi elektronik eşyalarla ilgili teknik bi sitede tanışmıştım 1 senelik bi arkadaşlığımız oldu sonunda nolduysa oldu sevgili olduk ama çook çalkantılı başladı ilişkimiz üst üste 2 3 defa hemde çok büyük ve önemli sebeplerle ayrıldık ama kopamadık askere gideceği gün onu çok sevdiğimi söyledim yüzünü bile görmemişken daha 2 ay olmuşken askere gitti 15 ay beklicektim dayanamadım acemiliği bittiğinde kalktım yanına gittim o anda öyle bi bağlandıkki bi daha asla ayrılmadık ayrılık lafı geçtiği anda salya sümük ağlıyoruz ikimizde şimdi üniversiteye hazırlanıyo umarım kazanıp yanıma gelicek ve bizde ayda bir yerine her gün görüşebileceğiz ben erkek arkadaşıma kendimden bile çok güveniyorum onun bana olan aşkını ailesiyle tanışırken gördüm heyecandan dili tutuldu resmen :)

biz de internetten tanıştık..
kuzenimin arkadaşı onun arkadaşıydı..
site değil msngr aracılığı ile tanıştık..
aynı şehirde aynı ilçede hatta yakın semtlerdeydik :KK69:
1-2 ay sadece netten sonra hep yüzyüze tabi :)
2005 hazirandan beri beraberiz..
yani 6 seneye yakın :KK69:
yaklaşık 4 aylık nişanlıyız..
temmuzda nasipse düğünümüz var..
doğru insan her yerde karşınıza çıkabilirz.

ben de nette bi elektronik eşyalarla ilgili teknik bi sitede tanışmıştım 1 senelik bi arkadaşlığımız oldu sonunda nolduysa oldu sevgili olduk ama çook çalkantılı başladı ilişkimiz üst üste 2 3 defa hemde çok büyük ve önemli sebeplerle ayrıldık ama kopamadık askere gideceği gün onu çok sevdiğimi söyledim yüzünü bile görmemişken daha 2 ay olmuşken askere gitti 15 ay beklicektim dayanamadım acemiliği bittiğinde kalktım yanına gittim o anda öyle bi bağlandıkki bi daha asla ayrılmadık ayrılık lafı geçtiği anda salya sümük ağlıyoruz ikimizde şimdi üniversiteye hazırlanıyo umarım kazanıp yanıma gelicek ve bizde ayda bir yerine her gün görüşebileceğiz ben erkek arkadaşıma kendimden bile çok güveniyorum onun bana olan aşkını ailesiyle tanışırken gördüm heyecandan dili tutuldu resmen :)

ALLAH ayırmasın canım.
Kaç yıl oldu ilişkinizz ?

biz de internetten tanıştık..
kuzenimin arkadaşı onun arkadaşıydı..
site değil msngr aracılığı ile tanıştık..
aynı şehirde aynı ilçede hatta yakın semtlerdeydik :KK69:
1-2 ay sadece netten sonra hep yüzyüze tabi :)
2005 hazirandan beri beraberiz..
yani 6 seneye yakın :KK69:
yaklaşık 4 aylık nişanlıyız..
temmuzda nasipse düğünümüz var..
doğru insan her yerde karşınıza çıkabilirz.

Maşallah canımm :nazar:
Darısı bizim başımıza inşş :KK70:
Ayrılmasaydık bizde bu yıl sözlenmeyi düşünüyorduk :KK5:

Son düzenleme:
Öyle ya da boyle ınsanların eşini netten bulabılmesı bana bır mucıze gıbı geliyor..vesile olması hakıkaten ilginç:)

esmerr..diğer başlıkta okudum ben ayrılma konunuzu..arada başka bırı yoksa o sana dönecek..ama dönmesını yurekten ıstıyorsan aramayacaksın..şu an ınat evresınde..ama önemlı değil..sevdıyse dönecek..durulup sana dönmeden gelen bırı ınan senı üzer..o nedenle ona zaman ver..bekleyıp beklememek sana kalmış o ınsanı..sen kendınce karar ver..bu ınsanın yaptığı şu an ınat..ama geçer..sevdıysede döner..yok eğer uzun bekleyışın ardından dönmedıyse..senı sevmeyen bırını ılla istıyorum dıye dıretmedığıne sevın..hayırlısı ıse zaten senı bulacak bır şekılde..bır kaç ayını bıle alabılır..sen sabret..onu çok düşünmemeye çalış..başka uğraşlar bul..sabret..amacına ulaşırsın oyle ya da böyle..yeterkı bu konuda kararlı olduğunu ona göster..kendını suçlamayı bır kenara bırak bırde..sen o mesajla kendıne gereken özenın gösterılmedığını ve bunu haketmedığını,özen göstermıyorsa hayatından çıkmasını net bır dılle anlatmışsın..sıra onda..ya sana hakettığını verecek dank edip..ya da senın söyledığın gıbı uzak duracak..haklısın..ne olursa olsun sana yansıtmayacak sen yapmışsın gıbı sorunları..evlendığınızdede böyle olmamalı..o nedenle dık dur arkadaşım..sana nasıl davranmasını ıstıyorsan net dılle belırtmışsın..gerısı ondan..bekle derım ben..

mayısta 2 sene biticek kendisini 3 yıldır tanıyorum ama işte sanki 5 6 yıldır birlikteyiz gibi tanıdık artık birbirimizi... bi de onun ilk ilişkisiymiş buna da çok eminim daha önce kimseyle bi şeyler yaşamamış evet hoşlandığı sevdiği birileri olmuş ama flört bile etmemiş bundan kaynaklanan kavgalarımız oluyodu onun ilişkinin 2 kişilik olduğunu anlayamadığı zamanlar oluyodu e tabi benim de sorunlarım oluyodu ufak tefek tartışmalarımız oldu ayrılığın adının geçtiği kavgalarımız da ama hiç uzamadı çünkü çok seviyoruz :)))

Öyle yapacaktımm ama olmadı...
10 dakika önce msn açtım onu gördüm resmini görünce dayanamadım düşündüm düşündüm ve ona kalp gönderdim sonrada yanlışlıkla titreşim ama ses seda yok :KK43::KK43:

duygusuzm canım ALLAH hiç ayırmasın sizi sevginiz hep daim olsunn :nazar:

Son düzenleme:
esmerr.. sen onun öfkesını haklı çıkarmaktan öteye gıtmemişsin:KK43:
yapma öyle..kendını üzüyorsun başka kımseye bırşey olmuyor..ınat dışında..
bnce söyledığım gıbı sen bekle arkadaşım..gelirse senın,gelmezse esen yelin..
haketsın senı..sen bır daha gelmeyeceksın bu hayata herkes gıbı..sen gayet ıyı ve özverılı davranmışsın ama karşı taraf bunu veremıyorsa,yok yere sana soğuk davranıyorsa sen en doğrusunu yapmışsın demek..
şimdi attığın mesajın arkasında dur..o şu an senden yıne bı mesaj ya da kalp beklıyor..buna adım gıbı emınım..sen onu alıştırmışsın..bekler o sen böyle devam ettıkçe..bırak senı özlesın..bırak ıstesın..bırak peşinden koşup hakettığın değerı versın..karşı tarafa izin ver senınle mı yoksa sensız mı olmak ıstıyor karar versın..sen zaten yoruldun..düşünme dönercek mı dıye..o düşünsün acaba ne zaman ortaya çıkacak dıye..bak nasıl kuzu kuzu gelıyor sevdıyse..sağlıcakla kal..

internetten ilişkim var demeyı öncelerı yadırgar söyleyemezdım..ama sonra düşündüm kii bu harıka bışey..küçük bır tesaduf..kılometrelerce mesafeyı yakın ettı:))
aklımın ucundan bıle geçmezdı..tayınımı bıle sırf görüşebılelım dıye buraya yaptım tercıhte:)
askerlik bıtımıne 69 gun kaldı..hayırlısı ıle bır gelse alacağım adamı kendı kütüğüme:))

X