Yüzde dermaroller kullanımı

Miracle2

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2008
331
4
Arkadaşlar merhaba,

Bu başlıkta yüz için dermaroller kullanım deneyimlerimizi kullandığımız kremlerle paylaşalım.

Ben 0.5 mm lik aldım, ebaydan. Dermarollerımı ilk kez bugün uyguladım. Önce makyajımı çıkardım, sonra sebamedin yüz temizleme jeliyle yıkadım. Kuruladıktan sonra alkol içerikli tonikle yüzümü sildim. Önce şööle bir gezdirdim alnımda..acıdı..ki ben öyle çok nazlı da değilimdir. Biraz yüzümde gelişigüzel gezdirerek kendimi alıştırmaya çalıştım. Sonra yanaklarıma yapmaya başladım, baktım daha az acıyor. Buralara daha iyi yaptım. Yüzümden sonra boynumu yapmaya da kendimi zorladım ve yaptım. En çok alnım acıdı, sanırım orasının derisi daha hassas. Birde ilginçtir alnımı yaparken devamlı hapşırdım. Hapşırma sinirlerimi var nedir orda :) Cesur bir şekildehafifçe bastırmayı başardığım boyun bölgem bayağı kızardı. Yaptığım yerler 20 dk kadar ufak batıcı tarzda acıdı.İğnelerin girdiği yerlerde ufak kızarma olmuş, ama kanamalar olmadı. gerçekten bence yüz için 0.5 mm likler iyi.

Yüzüme ve boynuma yaptıktan sonra scinactivites.com dan aldığım serumlardan kollojen yapıcı serumu ve mitokondrial booster kremi sürdüm. Bu kremleride 2 gündür kullanıyordum, etkileri böyle daha iyi olur diye düşünüyorum. Para durumu olanlara benevin büyüme faktörlü çok zengin içerikli serumlarını tavsiye ederim, benim param olsa onlardan alırdım. Estee lauderın advanced serumlarıda denemeye değer.

Yaşım 36. Cildim karma, çene bölgemde ve burun kenarlarında sivilceye eğilimli, siyah noktalar ve sık sık sıkmak zorunda kaldığım yağ dolan gözeneklerim var. Alın bölgemde ve göz etrafımda yeni başlayan kırışıklıklardan kurtulmayı ve cildimin yenilenmesini, cildimin yaşla sıkılığının kaybolmamasını umuyorum. Umarım başarırım.

Son düzenleme:
Bu sabah kalktığımda dün akşamüzeri dermaroller uyguladığım boynumdaki kızarıklıklar tümüyle geçmişti. İğneler gerçekten çok ince ve derine çok girmediği için ciddi bir cilt tahrişi yapmıyor. Yalnız şunu anladım cilt suya aç oluyor, sürdüğüm kremler cildimi yatıştırmadı. Karma cildimi ilk kez böylesine susuz hissettim. Tavsiyem kaliteli kremlerle hazırlıklı olmanız. Bepanthene krem de iyi gelebilir. Birde uygulamayı çalışmayacağınız günün önceki akşamı eve gelir gelmez yapmanız. İyileşme sürecinde evde olmanızda fayda var. Yazın güneşe maruz kalmamakda en iyisidir. Şimdilik haftada bir yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bende 0.5 mm lik dr roller yapyım 3 seans ... üzerine nautilive beauty krem sürdüm... Evet cilt susuz kalıyoo kremler sürülse bilee nemsiz hissediliyoo cilt :82:

haftada 1 yaptım 0.5 mm lik... 3 gün öncede 1mm lik yaptım oda 30 günde 1 defa yapcam üzerine bio-oil sürdüm ...

Neden 1 mmlik yaptın? Acısı ve tahrişi daha fazla oldu mu? Birde bio-oil sürünce cilt altında batma oldu mu? Benim sürdüğüm serumda içerik biraz asidikti herhalde batma oldu. Neyseki bu akşam olmadı. Yalnız hala kremleri cildim hemen emiyor, ciddi aktivite artışı var.

akne izi çoook bende o yüzden 1mm lik yaptım...... kullandığında asitik ürünler kullanma cildi kurutur.. yabancı sitede izledim e vitamini kapsülü sürüyordu kullandıktan sonra ......:KK51:

Anlayamadım, hem 0.2 hem 1.5 mm lik rollerlardan mı yaptınız?

en iyisi dr roller ... mt roller da denedim gerçekten iğneleri kötü oluyoo dr roller e göre... bi kızarıklık bende geçç geçiyoo 1-2 gün kızarık oluyorum ... dermaroller kullanımını bıraktım bennnnn :KK58:

en iyisi dr roller ... mt roller da denedim gerçekten iğneleri kötü oluyoo dr roller e göre... bi kızarıklık bende geçç geçiyoo 1-2 gün kızarık oluyorum ... dermaroller kullanımını bıraktım bennnnn :KK58:

Üzüldüm bende MT roller almıştım. Sen her ikisinide mi kullandın meloconcon? Neden bıraktın?:KK59:

ben 2 markayıda denedim... dermaroller işe yaramadı sanki bende ondan bıraktımm..... sende gelişmeler nasıl iyi mi ?? kaç seans yaptın kaçlık yaptın ......:82:

ben 2 markayıda denedim... dermaroller işe yaramadı sanki bende ondan bıraktımm..... sende gelişmeler nasıl iyi mi ?? kaç seans yaptın kaçlık yaptın ......:82:

Ben henüz 1 seans yaptım. Dün yine yapmayı planlıyordum ama yorgun olduğumdan hiç yapasım gelmedi. Birazdan yapmayı düşünüyorum.

3 seans bırakmak için erken. Bence 1.5 ay geçince değişiklik görünmezse bırakmalı..ki senin akne izlerin bence süre ister. Eğer yapabiliyorsan yap.

İlk seans olduğu ve iyi yapamadığım için bir şey söyleyemeyeceğim. Sonuçları buraya yazarım. Yalnız merak ettim, dr dermoroller iğnesi daha mı ince, onu mu alsam?

ben de kullanmaya başladım 0.5 lik titanyum iğneli aldım 3-4 gün arayla yapıyorum 5-6 seans oldu
çene bölgemde geçmeyen sizilcelerim ve izleri oluyor nerdeyse geçiyor gibi yüzüm yumuşacık oldu okşayıp duruyorum benim cildim kuruya yakın ve yanaklarım sanki kırışıyor gibi geldi sanırım daha sık nemlendirici sürmeliyim bir de haftada bire düşürmeliyim galiba

ben de kullanmaya başladım 0.5 lik titanyum iğneli aldım 3-4 gün arayla yapıyorum 5-6 seans oldu
çene bölgemde geçmeyen sizilcelerim ve izleri oluyor nerdeyse geçiyor gibi yüzüm yumuşacık oldu okşayıp duruyorum benim cildim kuruya yakın ve yanaklarım sanki kırışıyor gibi geldi sanırım daha sık nemlendirici sürmeliyim bir de haftada bire düşürmeliyim galiba

Bence de haftada bir yap. Benimde cildimde kuruma oldu ve 4-5 günde anca normale dönmüştü bu yüzden 15 günde bir mi yapsam diye düşündüm. Ama bir türlü ikinciyi yapamadım.

kurumayı da geçtim,çizgiler oluşturuyorsa çok fena :KK50:

ama sivilce izlerine,lekelere iyi geldiğini düşünüyorum tabii amvayin sivilce izleri için olan jelini de kullanıyorum o da güzel bir ürün,arada bir de bepanten sürüyorum

Neden 1 mmlik yaptın? Acısı ve tahrişi daha fazla oldu mu? Birde bio-oil sürünce cilt altında batma oldu mu? Benim sürdüğüm serumda içerik biraz asidikti herhalde batma oldu. Neyseki bu akşam olmadı. Yalnız hala kremleri cildim hemen emiyor, ciddi aktivite artışı var.
Merhaba,
Ben de 32 yaşındayım ve karma cildim var. Üstelik sivilceye meyilli. Dermaroller a 10 gün önce başladım. İlk etapta 0.5 lik aldım. Arkasından da sürmek için stem hücre serumu. Su ana kadar haftada bir olmak üzere iki kere yaptım. Ve hafif bir kırmızılık dışında kanama falan olmadı. Nemlendirici glycolic asit, hyaluranic asit falan içeriyormuş o yüzden benim de cildimi az yaktı. Bir de sivilce lekelerinin üzerine contratubex ve bepanten de sürdüm..Sabah kalktığımda cildimin kırmızılığı geçmişti. Bir de Neostrata nın yüz yıkama jeli, oil control gel ve nemlendiricisine başladım. cildim inanılmnaz güzelleşti. Dermarollerın 1.5 mm liğini de ısmarladım . bugun yarın elime geçer. 20 günde bir onu yapmayı da planlıyorum.

Doktora sordum dermaroller sonrası bepanthen tarzı kremler sürsek ne olur dedim....hiç boşuna uğraşma onlarla dedi.....kök hücre serumu kolajen artırır o yüzden dermaroller sonrası kök hücre serumu uyguluyoruz dedi.....yoksa dermarollerden fayda alamazsın dedi......

Kök hücre serumu - dermaroller uygulaması çok güzel sonuçlar verir dedi....
Hem lazer gibi yan etkileri yok bu uygulamaların diye söyledi....

Yani mutlaka kök hücre serumu edinin

Doktora sordum dermaroller sonrası bepanthen tarzı kremler sürsek ne olur dedim....hiç boşuna uğraşma onlarla dedi.....kök hücre serumu kolajen artırır o yüzden dermaroller sonrası kök hücre serumu uyguluyoruz dedi.....yoksa dermarollerden fayda alamazsın dedi......

Kök hücre serumu - dermaroller uygulaması çok güzel sonuçlar verir dedi....
Hem lazer gibi yan etkileri yok bu uygulamaların diye söyledi....

Yani mutlaka kök hücre serumu edinin

Çok teşekkürler. Benevin serumunu almak lazım.

X