Tırnak Yüzeyinde Bozulma

esmuzo

Aşkbizimkisigerisihikaye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
189
2
arkadaşlar herkesin tırnakları sararıyo ojden falan tamam normal şeylerde..benim tırnaklrımın üzerinde dalgalar oluştu çukurlar oluştu bu ne yaaa...:1shok:ilk defa gördüm böle bişi başına gelen varmı ne yapmam lazımm paylaşırsanız sevinirm...senağlama

vitamin eksikliği sanırım..derler ya bol bol yoğurt süt peynir..bir ara benimde bir tırnağımda olmuştu hafif dalgalı sonra düzeldi ama istersen bi dr. a git canım..ne olur ne olmaz

ewet ya hep öle diolar..doğrudürüst ne süt ne yoğurt yiyorum zaten işim gereği düzensiz besleniyorum:KK43: ama peynir çok yiyorum belki o dengeler demiştim ama:KK43:(

beyazlayinca kalsium eksikligi var diyolar ama dogru degilmis duyduguma gore onlar tirnaklarini sikistirinca yada bir yere vurunca oluyomus

Bence Bir Yerlere Sikiştirmişsindir Canim...

bence biyere sıkıştırsam ilk önce benim haberim olurdu sanırım:1closedeyes:hiçbiyere sıkıştırdığımı hatırlamıyorum
hem sıkıştırsam bitanesini neyse 10 tanesini birdenmi sıkıştırdımnaniknanik

şakkıdıarkadaşım yakın zaman içersinde bi enfeksiyon hastalığı geçirdiysen yada hafif bi bedensel kırgınlık yaşayıp tam atlatmadan ayağa kalktıysan kısacaaa hastalık sonrası vücüdün verdiği bi tepkidir o benimde tırnaklarımda aynı sorunlar oluor bak bundan sonra takip et dikkatini çekecektir..yardımcı olabildiysem ne mutlu bana geçmesi için deee tırnak peelingi önerebilirim hani şu küp şeklinde olan törpüler var ya tırnağın üst katını onunla törpüleyerek düseltebilio manikürcüler:icecream::eek:

canim bencede vitamin eksikligi ama sen yinede doktora gorun derim!!! cunku bazen insan vucudundaki degisiklikler bazi hastaliklarin habercisi olabiliyor!!!

canim seni korkutmak istemem abarttigimida dusunebilirsin ama gercek!!!benim bir arkadasimin gozlerinin beyazi biraz sararmisti doktora gitti kizin akcigerinde kist varmis ondanmis ameliyat oldu!!!bence vitaminsizlik ama yinede ihmal etme canim!!

yaaaa benim tırnaklarımdada var 1 senedirr doktora gittim tahlil falan yaptır vitamin eksikliği dendi kalsiyum falan içeren vitamin aldım hala aynı düselmedi:KK43:

Bendede iki el başparmağımda var neden acaba bende bi ara doktora gitmyi düşünüyorum ama çok sevk aldım bi kaç aydır o yüzden bi süre daha beklesin bu konu bakalım.

arkadaşlar herkesin tırnakları sararıyo ojden falan tamam normal şeylerde..benim tırnaklrımın üzerinde dalgalar oluştu çukurlar oluştu bu ne yaaa...:1shok:ilk defa gördüm böle bişi başına gelen varmı ne yapmam lazımm paylaşırsanız sevinirm...senağlama
Canım aynı sorunu ben de yaşadım doktora gittim,mantar değil dedi belli bir sebebe bağlayamadı kan değerlerim de normaldi,sebepsiz bir tırnak bozukluğuydu, 6 ay kullanılması gereken bir ilaç önerdi, kullanmadım,tırnağım uzadıkça ileri kaydı sorunlu bölgeler arkadan gelen tırnak sağlamdı, şimdi normal tırnaklarım, ilacı kullanırım dersen ismini verebilirim.:kahve:

manikür yaparken veya tırnak etlerini geriye iterken tırnak matriksini yani tırnağın üretildiği kısmı ve en hassas olduğu kısmı zedeliyor olabilirsin, sedef hastalığına veya daha farklı bir kaç hastalığa bağlı olabilir. sıradan bir şey de olabilir. çok sorun ediyorsan veya hastalık olabileceğini düşünüyorsan(çünkü tırnaklarının eski halini sen bilirsin) bir dermatoloğa görünmelisin.

Bendede iki el başparmağımda var neden acaba bende bi ara doktora gitmyi düşünüyorum ama çok sevk aldım bi kaç aydır o yüzden bi süre daha beklesin bu konu bakalım.

iki yıl önce kadar benim de iki başparmağımda olmuştu... çok stresli bir dönem geçiriyordum... hatta bi baş parmağımda çok küçük bir siğil de çıkmıştı... bazı şeyler düzene girmeye başladı...bi kaç ay içinde siğil kayboldu; tırnaklarımın üzerindeki bombelikte uzadıkça düzeldi... strese bağlamak doğru mu bilmiyorum; belki de tesadüftür...

Ya benimde tırnaklarımın üstü böyle tırtıklı tırtıklı çukur çukur bende törpülüyorum ama 4-5 gün sonra tekrar bozuluyor:S

bende de aynı sorun var ablamla konuştum ondada varmış zamanında. düzenli beslenmeye başlayınca geçti dedi. benimde pek düzenli beslendiğim söylenemez açıkçası. bende vitamin kullanmaya başlicam bakalım inşallah düzelir.

Canım aynı sorunu ben de yaşadım doktora gittim,mantar değil dedi belli bir sebebe bağlayamadı kan değerlerim de normaldi,sebepsiz bir tırnak bozukluğuydu, 6 ay kullanılması gereken bir ilaç önerdi, kullanmadım,tırnağım uzadıkça ileri kaydı sorunlu bölgeler arkadan gelen tırnak sağlamdı, şimdi normal tırnaklarım, ilacı kullanırım dersen ismini verebilirim.:kahve:

benim tırnaklarımdada hafif çukurluklar çizikler oldu ilacın adını verebilirmisin

ya arkadaşlar aynı dert bendede var.hatta tırnaklarım aşağıya doğru bükülüyor.varsa bildiğiniz bir ilaç yazın lütfen.

kızlar bendede vardı hemde çok fazla. nedenini bilmiyodum sonra doktora gittim kansızmışım 3 ay kan hapı kullandım şimdi pürüzsüz.

bende de aynı sorun var ya.. çukurlar falan oldu tırnaklarımda.. sanırım ortak noktamız vitaminsizlik..

X