Zirkonyum kaplama yapılıyor bu dişler adam olur mu sizce? (resimli)

iyi yapılmış bir lamine porselen dayanıklıdır ve çok sert darbelerde bile dişten ayrılmadığı, kırılmadığı test edilmiş ve onaylanmıştır. üstelikte hiçbir kaliteli diş hekimi lamine ile düzelebilecek bir dişe porselen kaplama yapmaz çünkü diş hekimliğinde asıl amaç gerçek dişi olabildiğince muhafaza etmektir.
tabi ki, kimi zaman tam porselen kaplama gerekir, kimi zaman porselen lamine yeterli olur, kimi zaman beyazlatma, kimi zaman ortodontik tedavi gerekir. buna da en iyi karar verecek kişi diş hekimidir.

bu arada porselen denince akla metal desteklilerin geldiği yıllar çok geride kaldı. hiç kimseye 3 kuruş daha az verecekler diye metal destekli porselen tavsiye etmem. diş hekimleri de etmez.
çünkü dediğim gibi diş etiyle uyumsuzdurlar, ışık geçirmezler bu yüzden yapay görünürler, diş eti çekilmelerine ve morarmalarına hatta alerjilere sebep olabilirler.
bu yüzden artık arka dişlerde bile zirkon destekli porselenler kullanılmakta ve en az metaller kadar sağlam olmakta. ayrıca doğal, diş etiyle uyumlu ve oldukça estetik.
normalde diş hekimlerinin bu bilgilendirmeleri yapmaları gerekir zaten ama ben tekrar hatırlatmak istedim.

Son düzenleme:
pekı beyazlattırsam ondekı kanal tedavılı olan dişimde bayazlarmı yoksa ölü diş oldugu için beyazlamaz mı... evet senın dediğin aklıma yattı en guzelı beyazlatmak

kanal tedavili dişleri beyazlatmak için farklı yöntemler var, klasik yöntemle beyazlamıyor. iyi bir diş hekimine gidersen o sana doğru tedaviyi uygulayacaktır diye düşünüyorum.
gerekirse beyazlatma yapacaktır, dişimde kısalık var demişsin, gerekirse uzatmak için kompozit dolguyla ya da lamineyle dişe eklemeler yapacaktır.
estetik diş hekimliği artık çok ilerledi. çok ufak müdahalelerle çok güzel sonuçlar alınabiliyor.
bak mesela sinem in dişlerine. ne güzel olmuş, nazar değmesin=)

Son düzenleme:
Çok güzel olmuş dişleriniz güle güle kullanın.Rica etsem hangi doktora yaptırdınız mesaj atabilir misiniz?

ilk gün biraz zorlandım daha sonra alıştım normalde 700 e yapıyor alt tarafı ama bana 500 e yaptı diğer işlemleri de orda yaptırdığım için

ceyco arkadasın form cevaplarına baktım da baya bilgili masallah her konuda:KK53:
soyledikleriniz sanki bisey ispat eder gibi geldi bana ama kimseye bisi ispat etmek zorunda değilsiniz burası paylasım alanı ben dislerimi yaptırdım paylastım goruslerimi soyledim katılıp katılmamak size kalmıs yanlız katılmadığınızda da unlu dis hekimi gibi cvplar vermeniz cok yanlıs bu kadar bilginiz varsa keske dıs doktoru fln olsaydınız :KK50:
neyse

pmta saol cnm ozelden atarım bilgileri cok aman aman bi tablo zaten bekleyemezdim dislerim cok sorunluydu bekledigimden daha guzel bi sonuc cıkması beni cok mutlu etti darısı isteyenlerin basına :82:

bu arada kızlar bi tanıdığım 250 milyon olan zirkonyumları pazarlıkla 150 milyona yaptırıyormus 150 yi bırakın 250 bile bana cok ucuz geldi

ben 500 e yaptırdım bana kazıklanmıssın dedi acaba zirkonyumların fiyatları ortalama ne kadar

merhaba bende yaptırıcam ama son halinizi çok merak ediyorum bir fotonuzu koyarsanız çok sevinirm umarım güzel olmuştur:))

arkadaşlar bende porselen diş yaptırmayı düşünüyorum. ama aklıma takılan bi soru var. kendi dişlerimiz kaplanmadan önce küçültülüyor ve kaplama yapılıyor , ama kaplamadan önce kanal tedavisi vs yapılıyor mu? yani dişin sinirleri kalıyor mu yoksa alınıyor mu? eger alınıyorsa diş bi nevi ölüyor , bu aslında kötü bi şey. ama alınmazsa da kaplamadan sonra sızlama agrı vs yapar mı? deneyimlerinize göre nasıl oluyor ?

arkadaşlar bende porselen diş yaptırmayı düşünüyorum. ama aklıma takılan bi soru var. kendi dişlerimiz kaplanmadan önce küçültülüyor ve kaplama yapılıyor , ama kaplamadan önce kanal tedavisi vs yapılıyor mu? yani dişin sinirleri kalıyor mu yoksa alınıyor mu? eger alınıyorsa diş bi nevi ölüyor , bu aslında kötü bi şey. ama alınmazsa da kaplamadan sonra sızlama agrı vs yapar mı? deneyimlerinize göre nasıl oluyor ?

benim sinirlerime dokunmadı doktor sinirler kalacak şekilde ufalttı kanal tedavisi yapmadı çok aman aman ağrın olursa kanal tedavisi yaparız dedi ama benim çok ağrım olmadığı için gerek duyulmadı

6 dişimi zirkonyum yaptırıp kalanları kaldığı için çok mutsuzum :KK53:
dün işyerinden biri tüm ağzını porselen kaplatmış inci gibi olmuş zirkonyumu da 150 ye yapıyorlarmıs

tüm üst ağzımı porselen kaplatmadığıma pişmanım açıkçası böyle yamalı gibi oldu arkadaki dişlerim gülünce görünüyor :S onları da ilerleyen zamanda porselen yaptıracağım

6 diş zirkon 2700 normal fiyat mı _?
2700 e bütün dişlerimi porselen kaplatırdım aynı fiyat olurdu puff:KK53:

sinemcim, ben hiçbir zaman "ünlü diş hekimi" diye bir tabir kullanmadım. "iyi bir diş hekimi" dedim sadece.
dediğimde şuydu, tekrarlayayım.
"iyi bir diş hekimi her zaman konservatif tedaviyi tercih eder" yani doğal dişi korumaya yönelik davranır. ortodontik tedavi, beyazlatma, kompozit dolgularla ufak eklemeler... bunlar da çok iyi sonuç veren müdahalelerdir. bunun dışında lamineler yine doğal dişi büyük oranda muhafaza ederek çok iyi sonuçlar alınmasını sağlarlar.
elbette bazen kuron kaplama gerekir fakat hekim, laminenin yeterli olacağı bir durumda kuron kaplama öneriyorsa orada bir sorun var demektir.
böyle diş hekimleriyle sıkça karşılaştığım için buradaki arkadaşları elimden geldiğince uyarmak istedim.
her zaman doğal dişin en fazla muhafaza edilebildiği yöntemleri tercih etmek lazım.

bu bilgiyi vermemde ne gibi bir sakınca gördün anlamadım...

sinemcim, ben hiçbir zaman "ünlü diş hekimi" diye bir tabir kullanmadım. "iyi bir diş hekimi" dedim sadece.
dediğimde şuydu, tekrarlayayım.
"iyi bir diş hekimi her zaman konservatif tedaviyi tercih eder" yani doğal dişi korumaya yönelik davranır. ortodontik tedavi, beyazlatma, kompozit dolgularla ufak eklemeler... bunlar da çok iyi sonuç veren müdahalelerdir. bunun dışında lamineler yine doğal dişi büyük oranda muhafaza ederek çok iyi sonuçlar alınmasını sağlarlar.
elbette bazen kuron kaplama gerekir fakat hekim, laminenin yeterli olacağı bir durumda kuron kaplama öneriyorsa orada bir sorun var demektir.
böyle diş hekimleriyle sıkça karşılaştığım için buradaki arkadaşları elimden geldiğince uyarmak istedim.
her zaman doğal dişin en fazla muhafaza edilebildiği yöntemleri tercih etmek lazım.

bu bilgiyi vermemde ne gibi bir sakınca gördün anlamadım...

ceycu mümkünse benim konuma yorum yazma lütfen başka bi ton konu var biliyorsun (!)
benim konumda bilgi paylaşma rica ediyorum benim a dediğimi sen b anlıyorsun o yüzden boş yere ne sen parmaklarını yor nede ben yoruyum
tamam sen doğrusun senin dediğin şeylerin hepsi(!) doğru hakılısn ben o tartışmayı kapattım bilgin olsun

bu arada kızlar benim dişlerim cilalanmamıştı kısaltma yapacağım biraz
doktorum cilalanmadan bi süre bak bakalım neresinden memnun diilsin dedi ona göre işlem yaparız dedi çarşamba günü gideceğim düzeltme yapılacak ondan sonra da cilalanacak bakalım nasıl olacak son işlemden sonra:KK68:

benim sinirlerime dokunmadı doktor sinirler kalacak şekilde ufalttı kanal tedavisi yapmadı çok aman aman ağrın olursa kanal tedavisi yaparız dedi ama benim çok ağrım olmadığı için gerek duyulmadı

çok teşekkür ederim. sinirlerin kalıyor olması iyi , iyi günlerde kullanın :)

size bir şey sormak istiyorum benimde üst dişlerimde araları boşluklu doktora gittm kaplama yaparız ama en uzun ömürlü 12 sene falan kullanabilirsin sonra tekrar yaptırman lazım bunla mı ugrascaksın falan dedi sizin bu dediğiniz zirkonyum kaplamanın ömrü ne kadar acaba kafam karıştı benimde yardımcı olursanız sevinirim

size bir şey sormak istiyorum benimde üst dişlerimde araları boşluklu doktora gittm kaplama yaparız ama en uzun ömürlü 12 sene falan kullanabilirsin sonra tekrar yaptırman lazım bunla mı ugrascaksın falan dedi sizin bu dediğiniz zirkonyum kaplamanın ömrü ne kadar acaba kafam karıştı benimde yardımcı olursanız sevinirim

sadece boşluk varsa kesinlikle kaplama değil lamine(yaprak) porselen yapsınlar diye öneririm. yalnızca laminenin çözemeyeceği sorunlar için kuron kaplamaya başvurulmalı.

sinem dişlerin çok güzel olmuş canım benimde berbat durumdalar zirkonyum düşünüyorum gülüş mesafesi 20 tane alt dişlerimde aslında sağlık problemi yok fakat a1 istiyorum ve altlar farklı üstler farklı asla istemiyorum dişlerim şu an a10dur diyim o kadar a1 seviyesine gelir mi acaba alt dişlerimi yaptırmazsam hemen yaptırabilirim fakat altlarla birlikte çok oluyor fiyat bunu sorabilirmisin çok sarı bir diş a1 olacak şekilde beyazlatılabilir mi acaba?Bana b,lg, vereb,l,rsen çok sevinirim dişçiye gidip konuşmak lazım ama resmen utanıyorum aslında çokta iyi bakıyorum ama dişlerim zayif benim çok hemen hepsinde dolgu var artık dayanacak halleri kalmadı

sinem dişlerin çok güzel olmuş canım benimde berbat durumdalar zirkonyum düşünüyorum gülüş mesafesi 20 tane alt dişlerimde aslında sağlık problemi yok fakat a1 istiyorum ve altlar farklı üstler farklı asla istemiyorum dişlerim şu an a10dur diyim o kadar a1 seviyesine gelir mi acaba alt dişlerimi yaptırmazsam hemen yaptırabilirim fakat altlarla birlikte çok oluyor fiyat bunu sorabilirmisin çok sarı bir diş a1 olacak şekilde beyazlatılabilir mi acaba?Bana b,lg, vereb,l,rsen çok sevinirim dişçiye gidip konuşmak lazım ama resmen utanıyorum aslında çokta iyi bakıyorum ama dişlerim zayif benim çok hemen hepsinde dolgu var artık dayanacak halleri kalmadı

Dişlerinde bi sorun yoksa sadece renginden memnun diilsen hiç girişme kaplama işine yazık dişlerine ne kadar estetik dursa da meşakatli bi dönem oluyor
bütün dişlerini beyazlatsan daha iyi olmaz mı_? a1 diş rengi aman aman beyaz değil sarımsı beyaz yani sarının en beyaz tonu..krem gibi bişi
tek diş zirkonyum 450 ye yapılıyor porselen de 150 ye
20 diş zirkonyumda baya tutar canım kalkabilecekmisin altından
ben senin yerinde olsam beyazlatırdım

benim bildiğim en açık renk b1. Onlar da bu muazzez ersoy'un falan dişleri gibi çok aşırı ve yapay bir beyaz yani. a1 iyi olur ve a10dan a1lere glir beyazlatmayla diye düşünüyorum. Çünkü beyazlatma sarımsı dişlerde daha çok işe yarıyor. Grimsi dişleri beyazlatmak daha zor.

sinemcim güle güle kullan dişlerini....çok güzel olmuş...cilalanma işlemi bitti mi...bittiyse resmini bizimle paylaşır mısın?:KK49:

sadece boşluk varsa kesinlikle kaplama değil lamine(yaprak) porselen yapsınlar diye öneririm. yalnızca laminenin çözemeyeceği sorunlar için kuron kaplamaya başvurulmalı.

çok sağol canım yeni gördüm cevabını peki lamine porselenin ömrü ne kadar olur bir bilgin var mı?

X