K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Boğazda nodül

KARARSIZ

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
358
16
45
selam arkadaşlar benim boynumda nodüllerim var 1 senedir kontrol ettiriyorum doktorum hiçbir ilaç vermedi biyopsi yapıldı temiz çıktı boyutlarının ilaçla müdahale edilecek gibi olmadığı(büyükmüş) sadece ameliyatla alınabileceğini söyledi.Tahlillerim temiz çıktığı içinde almaya gerek yok dedi. ben genel cerrahiye gitmiştim ama kkb bakıyormuş doktor orayada yönlendirmeyince gitmedim.Bu aralar yutkunurken zorlanıyorum bademcik değilgırtlağımın altında bir yerde takılıyor sanki sizce nereye gideyim bunu yaşayan varmı?

Öncelikle geçmiş olsun...Aynı sorun bende var ama kkb bakmıyor genel cerrahi bakıyor.Ben önce kkb gitmiştim orda fark edilmişti nodüllerim ama sonrasında genel cerrahiye yönlendirdiler...

benim sol çenemin altında sert bi kitle var kbb ye gittim biopsi yapıldı ve tümör oldugu söylendi kesinlikle alınması gerekiyormuş aldırmazsam kansere kadar gidebilir dedi. onun için iyi bir doktor arıyorum hala :KK43:( bence ihmal etmeyin

Öncelikle, geçmiş olsun.
Nodüller tiroid bezinde ise Endokronolojiye gidiliyor. Ameliyatlık bir durum görürlerse Genel Cerrahiye gönderiyorlar.
Ameliyat sözkonusu olursa da hiç korkulacak bir şey olmadığını söyleyebilirim. Bana açıkçası biyopsi yaptırtmak daha zor geliyor.

Öncelikle, geçmiş olsun.
Nodüller tiroid bezinde ise Endokronolojiye gidiliyor. Ameliyatlık bir durum görürlerse Genel Cerrahiye gönderiyorlar.
Ameliyat sözkonusu olursa da hiç korkulacak bir şey olmadığını söyleyebilirim. Bana açıkçası biyopsi yaptırtmak daha zor geliyor.

biopsiden kormana hiç gerek yok ben yaptırdım hiç bir ağrı acı hissetmedim. o bölgeyi uyuşturmadılar bile

evt bendede bogazimda nodül var 3 cm den 4 cm e cikti 3 ayda
dr kesin amaliyat dediler
iyi huylu kotu huylu oldugu amaliyatta belli olurmus

X