Hamilelikte ve Doğuma giderken temizlenmek.

muntazaman

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2010
365
151
En çok korktuğum şey, hazırlıksız yakalanmak. Doğum için vucut temizliğimi yapamadan...
Ancak bırakın doğuma giderken halimi, şu an bile büyük zorluk çekiyorum. Evet güzellik salonlarının varlığı bir nebze olsun rahatlatıcı ancak oturduğum muhit öyle güzellik salonuna çok müsait bir yer değil maalesef köy gibi. Bunun için sizlere soruyorum, deneyimli olanlar, duyanlar bilenler...
Mesala hamamotu diye bir şey var, o kullanılabiliniyor mu? Tüy dökücü kremler etkili mi, kullanılır mı? Ve hatta Gilette markası kadınlar için Venüs adında bir ürün bile çıkarmıştı bıçak olarak, bunun gibi. Eşinden yardım alanlar... duyduğunuz bildiğiniz şunu yap bunu yapma diyeceğiniz, iç rahatlatan kolaylık sağlayan şeyler var mı?

ilgi alanima giren bir konu haftam geregi:)
vaginal bolgeyi jiletle el yordamiyla aliyorum ve aynadan bakiyorum kalanlari gormek icin:) zor ama alistim:)
bu hafta itibariyle bacaklarima agda yapmak zor oldu ama onu da yamula yamula olabildigince yapiyorum. ee uc bes tuy de kalsin bosver genel temiz olursa ayrintiyi kimse gormez zaten koltuk altini her zaman yapabilirsin. senin haftalarinda ilerisi icin daha cok zor olucak sanirdim ama o kadar da degilmis. yalniz su varki uc hafta sonra dogumdan once ne halde olurum bilemedim onun icin belki de mecbur guzellik merkezi bakilmali ozellikle bacaklar icin.ya da doguma annen falan gelicekse o yapar. ben esten yardim alinmasina sicak bakmiyorum:))

ben suan kendim yapabiliyorum henüz haftam küçük olduğundan ancak bundan sonra git gide bu iş zorlaşacak ve güzellik merkezine gitme taraftarı değilim çünkü hamile değilken bile kendimi çok kastığım için açıkcası korkuyorum... ben de son haftalarımda ya anneme yaptırıam yada eşime ama ben son haftalarda jilete giçmeyi düşünüyorum kendimi kasıp da erken doğurmamak için....:KK1:

benimkinde annem yardım etmişti vajinal bölgeye. çok utanmıştım ama ben ağda yapamayan biriyim. bir de o acıyla o karnı taşımak. hop hop zıplıyordum. aslında en güzeli lazer. hamileliğe başlamadan önce gidip yaptırcaz işte ama sözde kalıyor hep. ben yan bölgelerim için annemden yardım aldım. sonrası jilet. millet ne düşünürse düşünsün valla. :KK70:DD

ben de jiletle hallediyorum ağdadan zaten çok korkarım genital bölgeyi el yordamıyla hallediyorum göremiyorum çünkü venüs tıraş bıçağını ısrarla tavsiye ederim çok rahat

Bende en baştan beri jilet kullanıyorum, ayna karşısında temizliyorum malum bölgeyi. 32+2 yim şu an. Belki 35-36 hafta gibi güzellik salonuna gidip ağda yaptırırım doğum için. Jiletle tam temizlik sağlamak çok zor çünkü

En çok korktuğum şey, hazırlıksız yakalanmak. Doğum için vucut temizliğimi yapamadan...
Ancak bırakın doğuma giderken halimi, şu an bile büyük zorluk çekiyorum. Evet güzellik salonlarının varlığı bir nebze olsun rahatlatıcı ancak oturduğum muhit öyle güzellik salonuna çok müsait bir yer değil maalesef köy gibi. Bunun için sizlere soruyorum, deneyimli olanlar, duyanlar bilenler...
Mesala hamamotu diye bir şey var, o kullanılabiliniyor mu? Tüy dökücü kremler etkili mi, kullanılır mı? Ve hatta Gilette markası kadınlar için Venüs adında bir ürün bile çıkarmıştı bıçak olarak, bunun gibi. Eşinden yardım alanlar... duyduğunuz bildiğiniz şunu yap bunu yapma diyeceğiniz, iç rahatlatan kolaylık sağlayan şeyler var mı?
bende kuaföre gitmiştim hep utanıyorum öyle şeylerde eşimden :) en son 37. haftada yaptırdım. 38 de doğurdum. ama zaten normal doğum yaptım ben normal doğumda kesiceği yeri ebeler jiletle temiz olsa bile traş ediyolar bi daha.. hayırlı doğumlar.

X