göğüs ucunda beyaz sivilce normal mi? (fotoğraflı)

missdior

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2011
12
0
Mrb arkadaşlar. Benim sorunum göğüsümle ilgili 23 yaşındaym 2,3 gün önce sağ göğüsümde meme ucunda beyaz bir sivilce kabarcık gibi bişey çıktı.
İnternette biraz araştırdım ve bende olan şeyin fotografını buldum daha iyi anlamanız için gerçekten fotograftakiyle aynı şey bende ki ve tabi ne oldunu da buldum ama türkçe ne oluyor anlamadım süt kanalı tıkanmış sanırım:44:. Ancak ne hamileyim ne de emzirmiyorum ve anladıgm kadarıyla emziren kadınlarda oluomuş...

korkmam gerekio mu yoksa normal birşey mi? birçok sitede o kabarcığı temiz bir şekilde patlatabileceğimizi söylüyorlar sizce ne yapmalıyım? Daha önce bu sorunla karsılasan oldumu?

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
bendede olmustu canım ben dokunmadım sonra kendiliğinden geçti kabarcık meme halkası içindemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı resimdeki gibi göğüsün ucunda ortada . Kaç günde geçti seninki? Peki sen hamile miydin?

bendede vardı aynısı patlattım şimdi arar arar küçük küçük birikiyor sıkıoyrum onuda

Dokunmayın patlatmayın sıkmayın. Geçer kendiliğinden. Epitel doku sonuçta elimizde kolumuzda çıkıyor orda niye çıkmasın?

:KK59:kafam karıştı şimdi eğer o milk blister denilen şeyse patlatın diye yazıo bazı yerlerde mastite çevirebilirmiş belki ama bazıları dokunmayın diyor...

ama normal birşey değil mi? bundan emin olym da önce
peki kaç günde ya da haftada geçiyor ortalama?

düzeltiyorum mastit emzirenler için geçerliymiş daha fazla süt olduğundan.
:KK50:ama yinede anlamadım dokunmamam en iyisi sanırım şimdilik daha hızlı geçmesi ya da patlaması için yapabilecegim bişey varmı?:KK61:
neyse normal ise kendiliğinden geçecektir elbet inş kötü bişey olmasın da

Son düzenleme:
sıyah nokta,sivilce,komedon ya da lezyon..bu oluşumlar sıkılmaz..sonuçta derı altında bırıken kır tabakası olduğunu bılıyoruz..sıkıp mikropları yaymanız olası..bu nedenle yayılmaması için yumuşak dokuyu sıkmayın..bır sure bklyın..geçmezse bır dermatoloğa görunun..

benim emzirme döneminden sonra çıkmıştı 2-3 sene hiç dokunmadım korktum ne oldugunu anlamadım bi gün çok sıkıldım sanki büyüdü iyice ozaman sıktım ama sen yinede bi doktora görün ben hala keşke dokunmasaydım diyorum bi yandanda korkuyorum hassas yerler sonuçta oynama bence büyür falan daha kötü olur

benim emzirme döneminden sonra çıkmıştı 2-3 sene hiç dokunmadım korktum ne oldugunu anlamadım bi gün çok sıkıldım sanki büyüdü iyice ozaman sıktım ama sen yinede bi doktora görün ben hala keşke dokunmasaydım diyorum bi yandanda korkuyorum hassas yerler sonuçta oynama bence büyür falan daha kötü olur

yani 2, 3 sene mi kaldı??? ve neden keşke dedin iz mi kaldı?

ben onun kendi kendine geçeciğini sanmıyorum git bi doktora o alır ben kendim oynadımya ilk başta hiç bişi çıkmadı sonra bi baktım ucu kabuklanmış kabugu alınca çıktı ama görünenden fazlaydı keşke dedim çünki hassas yerler enfeksiyon falan kapabilirdi hala ara ara sıkıcı azcık süt gibi bişi çıkıyo orda iz kalmaz sönünce aynen eski haline dönüyo ama dedğim gibi sen dokunma enfeksiyon kapar yara falan olur allah korusun dr git

canım bide korkma bişi olmaz takma kafana git göster dr a nolcak seninki sivilce gibi bişeydir dokunama dedim çünki nette daha sonra bi görüntü görmüştüm kadında 4 5 tane var ondan keşke bende dokunmasaydım öyle olabilirdi dagılabilirdi birde belki bizimki süt tıkanıklıgı seninki mormal bi sivilce görüntü aynı olablir ama sıkma sakın

:KK59:hala geçmedi ya. aynı şeyi yaşayanlar kaç günde haftada sivilce kayboldu?

merhaba cnm benimde aynısı oldu bu ay adetim bitti bir ikigün sonra göğüslerim ağrıdı ve sol göğsümde kabarcıklar çıktı şimdide az da olsa sağda da var ben hamile oldumu düşünmmüştüm ama bilmiyorum ama benim kahverengi bölegede çıktı kaybolmadı eğer aynı şeylerse

merhaba cnm benimde aynısı oldu bu ay adetim bitti bir ikigün sonra göğüslerim ağrıdı ve sol göğsümde kabarcıklar çıktı şimdide az da olsa sağda da var ben hamile oldumu düşünmmüştüm ama bilmiyorum ama benim kahverengi bölegede çıktı kaybolmadı eğer aynı şeylerse

evet kahverengi bölgede ucunda aynı ilk mesajımda koyduğum linkteki gibi... hala tık yok nerden geldi anlamadım bu aralar yoğunum da ayrıca öğrenciyim ben ne doktor bilirm ne bi yer oluruna mı bıraksam :KK59:

canım bide korkma bişi olmaz takma kafana git göster dr a nolcak seninki sivilce gibi bişeydir dokunama dedim çünki nette daha sonra bi görüntü görmüştüm kadında 4 5 tane var ondan keşke bende dokunmasaydım öyle olabilirdi dagılabilirdi birde belki bizimki süt tıkanıklıgı seninki mormal bi sivilce görüntü aynı olablir ama sıkma sakın

hangi doktora gitmem lazım ki? kadın doğum mu? dermatoloji mi?

Baya geçmiş üzerinden ama o beyaz sivilce gibi çıkan şeyler hamileliğin ilk haftalarında mı çıkıyor?ya da o zamanlar hamile olduğunu öğrenenler oldu mu? Cevap verirseniz çok mutlu olurum araştırmaktan helak oldum

X