Bebek Beslenmesi 7 aylik bebek kaşıktan hicbirşey yemiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

elissaperi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
1
0
lutfen yardım edin
benım 7 aylik kızım var ve 1 ay boyunca kaşıktan ek gidalar vermeye calışiyorum ama hicbirşey yani hic hic hic yemiyor. er azına bile birşey koyarsam onu tutuyor ve sonra atıyor dışarı.hic yutmiyor. biraz yogurt iciyor bartaktan okadar.
kilo cok iyi cunki devamlı anne süt alıyor .ben ac tutmaya da calıştım ozaman daha kütü oluyor -cok barıyordu ve hic almiyor kaşık azına .bu arada kabızlık da sık oluyor.
ne yapim bilmiyorum
artık kaşık görunce o alamaya başlıyor ben de stresa giriyorum.bugun hicbirşey vermedım meme haric cunku cok sıkıldık.
bu arada biberon ve emzik da almiyor
ne yapsak?

himmm kötü bir durum ayni sey bendede vardi canim . ama ben kasiga alismasi icin tabagi önüne koydum kendisinin yemesini sagladim. bir iki derken döke döke tabaga kasigi sokuyor agzina götürmeye calisyordu. istersen öyle bi dene derim! sonra sen yedirmeye baslarsin

Canım wee nin silikon kaşığı var onu denedinmi.benim oğlumda neredeyse 7 aylık 15-20 gündür bende başladımçkaşığı istemedi ama silikon kaşıkla yavaş yavaş yemeğe başladı.şimdi hoşuna gittimi güzel yiyor.ağzınıda açıtmıyor.birde renkli zaten dikkatinide çekiyor.denemediysen birde onu dene......................

canım ben oğlumu yarı tok yarı ac seklınde alıstırdım kasıga.
yarı tok oldugunda kasıkla muhallebı vs verdım.yavas yavas alıstı.yavas derken max 15 gun dıyeyım.sımdı 1 yasında ve karısım olmadan kendısı yesın dıye yıne aynı yontemle yarı tok oldugunda yıyeceklerını tepsısıne koyuyorum kendısı yemege calısıyor bende ızlıyorum :))

canım bebeğine ilaç verirlkende aynı stil kasıktan kullandıysan istemez ben kızıma 4 aylıkken ek besine başlamıştık 5 aylıkken yemek tabağına biraz yoğurt veriyordum önene kaşığıda eline kendi oyun oynayarak çok azda olsa yiyordu sakın emzik istemiyorsa zorlama ben eşimin ısrarıyla kızıma emzikverdi şimdi 17 aylık ne yaparsam yapayım emziği azından çıkarmıyor hele gece uyurken emzik düştümü azından nasıl ağlıyor anlatamam biraz uzun oldu kusura bakma canım allah kolaylık versin

İlk başladığımızda bizdede aynı şeyler vardı, püskürtüyor yutmayı bilmiyordu, bende çok üzülüyordum doymuyor diye, gerçekten sabır işiymiş, şu an daha iyi kaşığada alıştı. Yine arasıra aynı şeyleri yapsada çok yol katettik, sabır biraz sabır...

İlk 6 ay anne sütü ile beslemek tabi ki en doğrusu ama 4. aydan itibaren az az, doyumluk değil tadımlık ek besinlere başlamak gerekiyor. 6 ay sadece meme emen bebek 6. ayın sonunda üç öğün ek gıdaya geçince sudan çıkmış balığa dönüyor. Bizim doktorumuz 4. aydan itibaren meyve suyu ile tadımlık ek gıdalara başlattı, başta çok tereddütlüydüm. Ama şimdi iyi ki tvasiyesini dinlemişim diyorum. Şimdi sizin de yapmanız gereken önce birkaç gün sadece anne sütü verip kaşığı tamamen unutturmak. Çünkü şu anda kaşığa tepkili, o tepkiyi unutması lazım. Sonra sanki 4. ayda başlamış gibi önce bir iki kaşık meyve suyu, birkaç gün sonra birkaç kaşık yoğurt, sonra muhallebi filan ekleyerek en baştan başlamak. Bu arada sütünüz az gelirse devam sütü ile takviye yapın. Kaşığı tmamaen unutsun önce.

X