Pilates ile zayıflama

Bende ebru şallı ile 4 aydır düzenli olarak pilates yapıyorum. ve şiddetle tavsiye ederim. 3 hafta sonra göbeğim yarı yarıya inceldi... ayrıca sıkılaştığım ve selülitleriminde azaldığını söyleyebilirim. pilatesle sıkılaşıyorsunuz yürüyüşü ve sağlıklı beslenmeyide eklerseniz kilo veriyorsunuz.
ayrıca şunu belirtmek isterimki herkes eğitmen yardımı alamayabilir, bulunduğu şehirde olmayabilir, bütçe ayıramayabilir gibi çeşitli nedenlerden dolayı... onun için ben ebru şallı ile yapılmasında hiç bir sakınca olmadığını düşünüyorum. sadece televizyonu açıp evde ücret ödemeden yapabiliyorsunuz.

sporun her türlüsü faydalı tabii ki..disiplinli yapılıp, diyetle desteklendiğinde her türlü sporun vücuda yararı var..fakat pilates değişik kas gruplarını hedef aldığı için sakatlanma riski var ve nefes eğitimi gerekli..bu bakımdan özellikle pilates için eğitmen desteğiyle çalışmak sağlığınız için daha iyi olur diye düşünüyorum..elbette herkesin durumu olmayabilir, eğitmenle çalışamayabilir, tv ile spor yapmak hiç yapamamaktan iyidir tabii ki..ayrıca faydasını görüyorsanız hiçbir sporun sakıncası yok..sakatlanmamaya dikkat edin yeter :) kolay gelsin..

sevgili AcapellaSoul , henüz özel mesaj yazmaya yetkim yokmuş :)) ama biraz araştırma yapıp buradan tavsiyede bulunacağım.. görüşmek üzere :))

tekrar merhaba AcapellaSoul,
Kristin MCgee ' nin MTV Pilates, ve MTV Pilates Mix türkçe dublaj cd'leri sitelerde mevcut. ben izlemedim ama forumlardan okuduğum kadarıyla bu cd'lerle çalışanlar oldukça memnunmuş....indirebilir veya satın alabilirsin..hadi kolay gelsin :))

AdrianaLimaa, yukarıda da belirttiğim gibi henüz özel mesaj yazma yetkim yok :) senin de söylediğin üzere boy-kilo oranın gayet iyi..şayet düzenli ve sürekli yapılırsa pilates göbek için birebir..çünkü nefes alıp verirken bile karın kaslarını çalıştırıran bir sistem,(bir süre sonra yürürken bile karın kaslarınızı çalıştırabiliyorsunuz)..ama ısrarla belirticem, şayet büyük bir yerde yaşıyorsan ve maddi durumun müsaitse kısa sürede etkili sonuç almak için eğitmen eşliğinde çalışmanı tavsiye ediyorum..sosyo-ekonomik durumun müsait değilse de Kristin MCgee cd' lerini tavsiye edicem..bunun haricinde şu bir gerçek ki yeme alışkanlığını değiştirmeden kalıcı sonuç almak pek mümkün değil..akşamları salata veya hafif sebze yemekleri yersen,(çok iştahlılar için yemekle ayran tavsiye ediyorum,harika tokluk hissi yaratıyor, bi de ekmek yenmezse süper olur), bol su içersen, abur cubur yerine meyve tabağını yanından ayırmazsan göbeğinle kısa sürede vedalaşırsın..tabi bünyeden bünyeye değişebilir bu söylediklerim..ben kendimden örnek verdim..haftada 3 gün pilates,2 gün yürüyüş yapıyorum..28 yaşında tombiştim, şimdi 33 yaşında ve 34 bedene yakınım :)) sadece yukarıda saydıklarımı yaptım..inanın hiç zor değil..yeter ki gerçekten isteyin..fakat sağlık sorununuz varsa da doktorunuza görünmeden, radikal değişiklikler yapmamanızı öneririm.. :))

arkadaşlar bende plates yapacağım ama doğum yapalı 2 ay oldu dikişlerime zarar veriri mi sütüm azalır mı acaba

arkadaşlar bende plates yapacağım ama doğum yapalı 2 ay oldu dikişlerime zarar veriri mi sütüm azalır mı acaba

canım, öncelikle geçmiş olsun..pilatesin sütünü azaltacağını sanmıyorum,aksine metobolizmanı hızlandırıp,dengeler fakat dikişlerinle ilgili doktorunla ve bir pilates uzmanıyla görüşmeni öneririm..pilates esnemeye dayalı bir spor, bildiğim kadarıyla doğumdan 6 hafta sonra pilates yapılabiliyor, ama mutlaka doktorundan onay aldıktan sonra, doğum sonrası pilatesini hoca eşliğinde yapmanı tavsiye ederim.. :))

Anne sütünü azaltmak yerine arttırmaya yönelik etki ediyormuş. Ebru şallı sürekli bunu vurguluyor.
Pilates yapmak pozitif düşünmeni sağlıyor, metebolizmanı hızlandırıyor. Anne sütünün artmasındaki en büyük etken pozitif düşüncedir.
Piletes yapmayı bencede öncelikle doktoruna sorman daha iyi olur.
Benim bildiğim ise sezeryanla doğum yaptıysan eğer doktorlar 3 aydan önce yürüyüş haricinde hiçbir sporu önermiyorlar. 6 aydan sonra yapmak en mantıklısı bana göre. bende sezeryanla doğum yaptım, 7 aydan sonra başladım pilatese. hiçbir şekilde riske atmak istemediğim için. Çünkü riske atılmaya değmez.
Daha önceleri düzenli spor yapan biiriysen farklı olabilir ama yeni başlayacaksan bence seni zorlar pilates yapmak.
Bence sen bol bol yürüyü apmaya çalış. hem dikişlerinin iyileşmesini hızlandırmak hemde formuna ulaşabilmek için.

slm kızlar:80:bende bi ara yaptım tv8 de yayınlalnan plates programıyla ama fazla sürmedi..şimdi yapmm sart temmuzun 5 de düğünümüz var ve 14 kg fazlam var acaba o zamana kadar diyet ve platesle verebilirmiyim:26: bu durumda sizden tüyolar alabilirsem ve bana yol gösterirseniz çok sewinirim:KK17:

slm kızlar:80:bende bi ara yaptım tv8 de yayınlalnan plates programıyla ama fazla sürmedi..şimdi yapmm sart temmuzun 5 de düğünümüz var ve 14 kg fazlam var acaba o zamana kadar diyet ve platesle verebilirmiyim:26: bu durumda sizden tüyolar alabilirsem ve bana yol gösterirseniz çok sewinirim:KK17:

Merhaba zulizum, diyet ve pilates ile kilo vermek istiyorsan bunu uzun bir zamana yayman gerekli, 1 ayda 14 kilo vermek hem zor hem sağlıksız hem de tehlikeli..ama düzenli olarak spor ve diyete başlarsan ve ayda en fazla 2-3 kilo verebilirsen kalıcı ve sağlıklı bir inceliğe, mutlu bir ruh haline kavuşursun..düğünün için telaşlanma, bugünden itibaren başladığını farzedersek 14 kilo fazlalığı 11 kiloya indirebilirsin..kaldı ki her tür kusuru kapatabilecek gelinlik mevcut :)) düğününü hedef alıp, sağlıksız şok diyetler yapmamanı, bunun yerine sporu ve sağlıklı beslenmeyi hayat tarzın haline getirmeni tavisye ediyorum..diyete ve spora başlamadan önce bu yılın bikini modellerine bir göz at istersen..gelecek sene alışverişlerinin nasıl keyifli olacağını düşünerek başla..inan ki istediğini alıp giyebilmek, yemek yemekten çok çok daha fazla haz verecek..zaten bunu sağlarsan bir daha sporu da bırakamayacağına bahse girerim..
mutluluklar diliyorum :))

selam herkese bende pilates yapıyorum ama fizyoterapist eşliğinde çünkü belimde fıtık problemim var 1 aydır yapıyorum ama fıtık nedeniyle tam uygulayamadım henüz hareketleri buna rağmen vücut hatlarım belirginleşti devam edicem bakalım kilo veremedim henüz ama incelsem bile bana yeter

selam herkese bende pilates yapıyorum ama fizyoterapist eşliğinde çünkü belimde fıtık problemim var 1 aydır yapıyorum ama fıtık nedeniyle tam uygulayamadım henüz hareketleri buna rağmen vücut hatlarım belirginleşti devam edicem bakalım kilo veremedim henüz ama incelsem bile bana yeter

adanada bende fızyoterapıstlerle çalıısyordum belımde fıtık oldugu ıcın ama suan maalesef...bırde şu top hıcbır işe yaramıyor ya verecegım aldıgım yere çember alacagım onun yerıne:63:

bagetchi önerilerin için tşkler:KK66: çok güzel sölemişsin 14 kilo vermek zor 1 ayda :85:platese de basladım bu sabah yürüyüşle beraber..umarım bırakmam:KK25: birazcık maymun iştahlıyım:)bu arada benim değil eşimin abisinin düğünü yanlış anlasıldım sanırım vee ayrıca banada zaman ayırıp dinleyip yazdıgınız için çooook tşkleeerrr:KK16:

rica ederim, herkese yardımcı olmaya çalışırım sporun önemini anlatabilmek için..düğün meselesini yanlış anladım sanırım :)) senin düğünün değilse panik yapmana da gerek yok :KK34: maymun iştahlılığını bir defalık birazcık uzun tut..gerçekten çok şey değişecek..yürüyüşlerini 30 dakikadan başlatarak, ve her hafta 5 er dakika arttırarak 45 dakikaya tamamlayabilirsin(yürüyüş sırasında müzik dinlemek çok keyifli oluyor) iştahını biraz dizginleyip,pilatesi de haftada en az 2 gün yaparsan fazlalıklar fazla dayanamaz:KK1:kilolar azaldıkça mutluluk hormonu artıyor, emin olun..alışveriş yaparken zahmet edip üzerinize bile giymeden istediğinizi alabilmek, rengarenk giyinebilmek, sürekli kıyafet rötuşlarıyla uğraşmamak bile yeterli mutlu olmak için :)) tek ihtiyacınız olan azim ve süreklilik..ben de kiloluydum fakat pilates stüdyomuzda 46 bedenken 38 beden olan bayanı gördüğümde sporun şekillendiremeyeceği insan yok dedim..:KK75:

Ben de başlamak istiorum ama sanki evde kendim yaparsam yanlış ya da eksik yaparım hiçbi etkisi olmaz diye korkuorum.
Boşuna yapmak istemiorum yani.
Hareketi doğru mu yanlış mı yaptığımı nasıl anlayabilirim ki:26:
Vaktim dar sınava hazırlanıorum evde kendim yapmak durumundayım o yüzden.

Merhaba LadyEvil..malesef pilatesi evde tavsiye edemiycem...kilo fazlalığın varsa yürüyüşlerle başla, kondüsyonun yerine gelsin..fırsatın olduğunda da bir pilates stüdyosuna başvur bence :)) ben 8 aydır pilates yapmama rağmen, hala eğitmenimden azar yemekteyim :)) çünkü hareketlerdeki en ufak bir yanlışlık, boyun / bel fıtığına yol açabiliyor..kas hedefli bir spor olduğu ve yavaş yapılması gerektiği için hareketler zor ve tehlikeli..mesela yan yapılan herketlerde bel kilidi diye birşey var, şayet o yapılmazsa ani bir sinir sıkışması işten bile değil..yani hareketlerin iskelet ve kas sistemine zarar vermemesi için, ufak tüyoları,ipuçları var..bunları da ancak eğitmenler bilebiliyor..hareketleri nasıl uyguladığınızı ve yanlışlarınızı gözlemleyip, müdahale edebiliyor..bu sebepten şayet fırsatın olursa, yaşadığın yerde de mevcutsa bir stüdyoya başvurmanı tavsiye ediyorum :))

bagetchi sanırım baya ii bilgin var sanırım plateste bi çok hareketi yaparken karın kaslarımın acıması gerekirken mesala makas hareketinde sırtımda acayip bi acı olusuyo yarım bırakmakl zorunda kalıyorum nedeni ne olabilir sence

Kızlar peki Ebru Şallının pilates cd leri var ya onlardan alıp onunla birlikte çalışsak. Nasıl olur? Ya da alıp kullanan var mı? Ben vücut sıkılaşması için istiyorum ve tabi özellikle kollarım için :KK17: Pilatese pek inanmıyordum ama çok güzel yorumlar duyuyorum.

Son düzenleme:
Kızlar peki Ebru Şallının pilates cd leri var ya onlardan alıp onunla birlikte çalışsak. Nasıl olur? Ya da alıp kullanan var mı? Ben vücut sıkılaşması için istiyorum ve tabi özellikle kollarım için :KK17: Pilatese pek inanmıyordum ama çok güzel yorumlar duyuyorum.

ben kullanıyorum 1,5 senedir internetten indirebilirsin 2 cdyide. 1.si başlangıç için uygun. ben pilatesi hep evde ebru şallı ile yaptım hiç zorlanma, sakatlık tehlikesi vs.. durumu olmadı ama şuan tvde yaptığı başlangıç seviyesinde yapılacak şeyler değil pek... step aerobik ve yüzmeyi hoca eşliğinde yaptım ama çok zorladıkları, iyi ilgilenmedikleri ve grupdaki herkesten aynı seviyeyi bekleme hatasını yaptıkları için belimi ve dizimi incitmeme sebep oldular. birebire çalışacak iyi hoca bulmakda malesef bütçemi aşıyordu... ebru şallıyı beğenmiyor çoğu kişi benim tek karşılaştırma şansım mtv pilates videosu ile oldu onlardan daha aşağı kalır bir tarafınıda göremedim ama tabii işin ehli değilim fazla yorum yapamıyorum. kişisel tecrübeme dayanarak 1.cd ile yada bulabilirsen geçen seneki tv8 yayınları ile birlikte zorlanmadan yapabileceğini söyleyebilirim.
1 ayda 14 kilo çok fazla verilebilir ama geri fazlasıyla alınır sağlığını bozarsın değmez. ama spor yaparak kilo verirsen verdiğin 2 kilo 4 kilo gibi görünür. vücudunda şekilleneceği ve fit görüneceği için de fazla kilon olsa bile göze orantılı ve hoş görünürsün...

Son düzenleme:
X