Sami KEMİK mi? Şenol ŞAFAK mı?

mehtaperkan

Hoşgeldin Elif Nil'im
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
673
16
46
Merhaba yeni hamileyim adapazarında altınova hastanesinde iki kadın doğum doktoru arasında kararsız kaldım. Sizlerin tecrübeleriniz nasıl bu konuda? Tavsiyenizi öğrenebilir miyim?

Merhaba yeni hamileyim adapazarında altınova hastanesinde iki kadın doğum doktoru arasında kararsız kaldım. Sizlerin tecrübeleriniz nasıl bu konuda? Tavsiyenizi öğrenebilir miyim?

Hayırlı olsun hamileliğiniz öncelikle.
İki doktora da gittim.
Sami Kemik hamilelik konusunda çok iyiymiş.
Ama bana resmen seni tedavi etmem edemem dedi.İnfertilite için gitmiştim.
Şimdi Şenol Bey'e gidiyorum Memnun muyum değil miyim daha karar veremedim ama Sami Bey'den iyi olduğunu düşünüyorum en azından hastaya saygı bakımından

merhaba bende 12 haftalık hamileyim aslında ilk olarak beyhekime, orhan hayri mete'ye gitmiştim ama ne doktordan nede hastaneden kesinlikle memnun kalmadım. daha sonra kadınlar kulübünde daha önce doğum yapan sakaryalı bayanların tavsiyesi üzerine dr ertan çeliğin muayenesine gittim ertan beyde doğumevinde çalışıyor. Ancak iki kez gittikten sonra farkettim ki ikili test dahil bana hatırlatıp anlatması gerekenleri anlatmıyor sadece ultrasonda 5 dk bakıp tmm deyip gönderiyor. Burada fazla tanıdığım olmadığı için yine netten araştırmalarıma göre hamileler sami kemikten çok memnunlar hem altınovada yenidoğan ünitesinin olduğunu söylüyorlar. Buyüzden cumartesiye randevu aldım ikili test yapılacak eğer hala dr seçemediysen randevudan sonra memnun kalıp kalmadığımı yine yazabilirim....

Son düzenleme:
6+5 te Sami Kemik e gittik, ben memnun kaldım çok tatlı bir insan. Ben sormadan herşeyi anlattı bana. Düzceden bir eczacı arkadaşımda geçen konuşurken bana kesinlikle O nu tavsiye etti. Kendisininde doktoruymuş. Sami bey sezeryanda da( zaman ne gösterir bilinmez) çok iyidir hemen ayağa kalkarsın dikiş izin bile belli olmaz dedi. Şimdilik memnunuz O na devam etmeyi düşünüyoruz.

ya ne olur şu başlıkta sayfalar dolusu tecrübe olsa. ben de 21 haftalık hamileyim ,5 doktora gittim hala emin değilim, en çok kafamı kurcalayan doğumevi mi, özel mi sorusu daha gebe kalmadan önce ben özel derken herkes şu an doğum evi diyor ama çok yoğun orası da. nerede doğum yapacağıma karar versem doktora da karar vereceğim.
ben de en çok sami kemikten memnun kaldım.. çok ilgili, babacan tavrı var. cerrah eli nasıl bilmiyorum,sezeryan istiyorum ben. epidural normal yapıyor mu altınova onu soracağım. normalse de ebeler önemli, onlar tecrübeli mi bilmiyorum ama sinirilerim çok bozuk, uyuyamıyorum kararsızlıktan. lütfen tecrübelerinizi paylaşın..

ya ne olur şu başlıkta sayfalar dolusu tecrübe olsa. ben de 21 haftalık hamileyim ,5 doktora gittim hala emin değilim, en çok kafamı kurcalayan doğumevi mi, özel mi sorusu daha gebe kalmadan önce ben özel derken herkes şu an doğum evi diyor ama çok yoğun orası da. nerede doğum yapacağıma karar versem doktora da karar vereceğim.
ben de en çok sami kemikten memnun kaldım.. çok ilgili, babacan tavrı var. cerrah eli nasıl bilmiyorum,sezeryan istiyorum ben. epidural normal yapıyor mu altınova onu soracağım. normalse de ebeler önemli, onlar tecrübeli mi bilmiyorum ama sinirilerim çok bozuk, uyuyamıyorum kararsızlıktan. lütfen tecrübelerinizi paylaşın..

Komşumun tavsiyesiyle Sami beye karar verdim ve kararımdan da çok memnunum. Altınova da yeni doğan bakım ünitesi var bu tercih sebeplerimden biri açıkcası. Eczacı bir arkadaşım ve kardeşi Sami bey tarafından sezeryan yapılmış ( ben bunu karar verdikten sonra öğrendim) O Sami beyin elinin çok hafif olduğunu, dikiş izinin bile belli belirsiz kaldığını ve 3-4 saat sonra ayağa kalktığını söyledi bana. Ben doğum yöntemine henüz karar vermedim daha çok erken ama eşim tüp bebek olduğu için sezeryan olmamı istiyor. Sami beyde devam kararı verdik beraberce. Çok tatlı ve ilgili bir insan.

içime su serptin, saol görüşlerini paylaştığın için. ben de şimdiye kadar en çok methedilen doktorları bile içime sindiremedim, aklım hep sami bey de, daha doğrusu sezgilerim onu söylüyor. bir de özgeçmişine baktım 9 yıllık doğumevi tecrübesi var. kendini özele emanet etme diyen düşüncelerden de kurtulabilirsem altınova hastane olarak içime sinecek ama mağlum özel hastaneler skandallara konu oluyor çoğu zaman. doğumevindeki kadar tecrübe var mı emin değilim :KK43: hayırlısı olsun senin de hakkında. inşallah allah pişman etmez.

herkes altınova demiş ama korucukta doğum yapan var mı ben onu merak ediyorum bizim bi tanıdık yaptı orda epiduralli çok memnun kalmış doğumevi yada diğer devlet hastaneleri gibi değil diyor. bende sadece testlerimi yaptırmak için korucukta bi doktora gittim niyetim sonradan özele gitmekti ama doktoru bırakıp özele gidemedim çok memnun kaldım ama doğum konusunda kafam karıştı. korucukta yapan varsa bi yardım edebilir mi acaba bana :KK19:

Hayırlı olsun hamileliğiniz öncelikle.
İki doktora da gittim.
Sami Kemik hamilelik konusunda çok iyiymiş.
Ama bana resmen seni tedavi etmem edemem dedi.İnfertilite için gitmiştim.
Şimdi Şenol Bey'e gidiyorum Memnun muyum değil miyim daha karar veremedim ama Sami Bey'den iyi olduğunu düşünüyorum en azından hastaya saygı bakımından

sami bey neden böyle bişey söyledi size? neden edemezsiniz demediniz mi ? ben iyi bi doktor diye duymuştum halbuki...

X