Saç Bakım Ürünleri Brezilya Fönünden sonra kullanılması uygun olan şampuan ve saç kremleri...

konumuz brezılya fonunden sonra kullanılması uygun olan sampuan ve sac kremlerı ılk olarak yorumu yanlıs yere yaptıgını soylemeden edemeyecegım ıkıncısıyse evde brezılya fonu / keratın tedavısı yapmanın ıncelıklerı konusunun hemen ılk safyasına bakarsan konu sahıbı kılıcbalıgı tarafından zaten keratının kesınlıkle kafa derısıne uygulanmaması gerektıgı uygulamanın kafa derısınden ıtıbaren yaklasık 2cm sonrasınndan yapılması hakkında bılgı oldugunu goreceksın sonuc olarak bızım kafa derımız hakkında endıselenmen yersız ....

ne de güzel söylemişsin canım ya... yapan biziz derdine düşen başkaları :KK1::KK1: kimsenin kötü niyetli olduğunu sanmıyorum ama biz de cahil insanlar değiliz ki böylesine zararlı bir uygulamayı kendimize yapalım...

ne de güzel söylemişsin canım ya... yapan biziz derdine düşen başkaları :KK1::KK1: kimsenin kötü niyetli olduğunu sanmıyorum ama biz de cahil insanlar değiliz ki böylesine zararlı bir uygulamayı kendimize yapalım...

arkadaşlar burada size milliyet gazetesi haberi.

m.milliyet.com.tr

şimdi ben yıllardır bağırıyorum zararlı kimyasallardan uzak durun diye kimse dinlemiyor, tekrar söyleyeceğim, inatla söyleyeceğim. zararlı kimyasallardan uzak durun. şampuanlarınızda sls sles als mls dimethicone, cocamide dea tuz olmasın. parabenden formaldehitten uzak durun.

arkadaşım iyi güzel hoş da biz de bunu kendi kafamıza göre yapmıyoruz ki... konu sahibi arkadaşımız kılıçbalığı sağolsun araştırmış ve içinde diğer keratinlere göre çok çok az miktarda formaldehit olan keratini bulmuş... sağol sen de belli ki bizi düşünüyorsun. ama biz de önümüze çıkan ilk keratini alıp da saçımıza uygulamadık ya...

yaklasık 1 ay once brezılya fonu yaptırdım..
2.yaptırısım bu,daha öncekınde sampuan olarak organıx kullanmıstım ve hıc memnun deıldım..
ayrıca fonum cok dıkkat etmeme ragmen 2 ay zor gıtmıstı.

su an 1aydır nude sampuan kullanıorum.guclendırıcı olanının sadece sampuanını ve daha sonra kuruturken sac serumu uyguluyorum.ılk 3-4 uygulamamda cıddı anlamda sac dokulmesı oldu,korktum fakat devam ettım.su an dokulme durdu ve sacımda yarattıgı etkıden cok memnunum. hem yumusacık oluyor hemde guzel kokuyor:) gun asırı yıkamama ragmen fonumde de hıcbır bozulma olmadı

bır arkadasımda lıve clean kullanıyor. fakat ıcerdıgı argan yagının etkısımı bılemıyorum ama sacları 2 gun gıtmıyor.
cok cabuk yaglanmaya sebep oluyor.
acaba kısıylemı alakalı bu etkı dıe kardesımde denedı.
kesınlıkle cok cabuk yaglanma yaptı.
nude bu konuda daha masum:)

evet kızlar keratin ve içindeki yoğun formaldehit, saç derisine çok zararlı, saç derisine zararını geçtim, formaldehit, ölü mumyalamakta kullanılanan bir madde ve %100 kanserojen, bu formaldehitin türevi var onun 1 kapağını 1 kova suya döküp hastane fayanslarını siliyorlar, mikrop üremesini durdurmak için, ve bu temizliği gece yapan insanlar özel koruyucu kullanıyorlar, fayanslar birle sararıyor, 1 sene sonra varın siz düşünün

arkadaşlar burada size milliyet gazetesi haberi.

m.milliyet.com.tr

şimdi ben yıllardır bağırıyorum zararlı kimyasallardan uzak durun diye kimse dinlemiyor, tekrar söyleyeceğim, inatla söyleyeceğim. zararlı kimyasallardan uzak durun. şampuanlarınızda sls sles als mls dimethicone, cocamide dea tuz olmasın. parabenden formaldehitten uzak durun.

Teşekkür ederiz Dilara ancak ben gerekli açıklamaları zaten diğer konumda yaptım, formaldehit konusunda bilgin yetersiz kalmış ilk olarak neden bahsettiğimizi tam olarak anlamalısın...Bu madde bahsettiğin şekilde %10 oranda hazırlanarak antiseptik olarak kullanılıyor ama aynı zamanda gıda maddelerinden tut kozmetik, ilaç sanayine kadar koruyucu olarak kullanılıyor, şu an gözüne takılan sandalyede kullanılan boyanın verniğin içinde beli ornalarda formaldehit var. Eğer kullanıyorsan tırnaklarına sürdğün ojede formaldehit var... Bunları biliyor muydun? Bir konu hakkında insanları uyarmadan evvel aslında bunun ne olduğunu tam manası ile kavramak diğer manada düşmanımızın ne olduğunu anlamamız gerek... Binde 2 oranında formaldehit bakteri dahil canlı yaşamına zarar vermeyecektir ancak bu oran yükseldikçe bu ihtimal artar bu yüzden diyebilirim ki, saça sürülen formaldehit dışında önce tırnaklarımıza sürdüğümüz ojeleri veya konserve olarak kullandığımız bilimum yiyecek maddelerini düşünmek gerek asıl kanserojen olanlar bunlar çünkü... Son olarak piyasada formaldehit içeren son derece kalitesiz keratin ilaçları mevcut ancak bunları tercih edip etmemek tamamen insanların bilinci ile alakalı, ben açtığım konuda insanları yeterince bilgilendirdiğimi düşünüyorum ... Bizim kullandığımız keratinde ise zaten formaldehit yok, düzleştirici etkiyi sağlayan tamamen doğal bir madde balmumu ki bu madde zaten her taşın altından çıkar...

Bir notta dimethicone için, günümüz şartlarında dimethiconsuz saç kremleri, şampuanlar ve saç ürünleri kullanıldığında saçlar yavaş yavaş çevre şartlarına yenik düşerek incelmeye, matlaşmaya ve statik elektirk yükünü kaldıramaz hale geliyor, Bu yüzdende silikonlu ürünlerin kullanılması bu açıdan zarar değil yarar sağlar.

Tuz yani sodyum zaten hali hazırda doğada hemen her türlü bulunan bir madde, banyo yaptığımız musluk suyunda bir miktar mevcut, yani ister şampuanda olsun ister olmasın tuzda kaçamazsınız...Şampuanda sodyum olmasın demek bu açıdan biraz luzumsuz...Sodyumsuz şampuan ile saçları şampuanlayıp sodyumlu su ile durulamak pek yarar sağlamayacaktır...

Elbette ki bütün bu bilgileri gazete, internet yazılarından çıkartmak yerinde akademik bilgi sahibi olan kişilerden bilgi alarak sağlamlaştırmanız önemli bu sayede daha kesin ve doğru bilgilere sahip olmak kaçınılmaz... Diğer türlü Delinin biri kuyuya taş atmış, 40 akıllı çıkartamamış mevzusundan öteye gitmez...

Bu arada konumuz başlıkta belirtildiği üzere Brezilya Fönünden sonra kullanılması uygun olan şampuan ve saç kremleri... Konu dışına çıkmayalım...

bır arkadasımda lıve clean kullanıyor. fakat ıcerdıgı argan yagının etkısımı bılemıyorum ama sacları 2 gun gıtmıyor.
cok cabuk yaglanmaya sebep oluyor.
acaba kısıylemı alakalı bu etkı dıe kardesımde denedı.
kesınlıkle cok cabuk yaglanma yaptı.
nude bu konuda daha masum:)

Bu şampuan benimde saçımı feci yağlandırdı, Nude kullanması daha iyi bir seçim olabilir...

konunun fon sonrası kullanılabılen urunler oldugunun farkındayım ancak kılıcbalıgı bu yazdıgından cesaret alarak sormak ıstıyorum nude sampuanıda ıslem oncesı arındırıcı nıyetıne kullanabılırmıyım ? bu sekılde kullanan varmı hıc ?

Kullan :)

bende şampuan olarak nude aldım kılıçbalığının ki gbi kuru saçlar için olanından :KK66: maskelere baktım çünkü kuöfrüm kullnmak gerekr dedi ve bana 100 tl fiyt verdi.

kılıçbalığının dediği ''Watsons Repairing treatment Wax Honey'' i sordum görevli kimyasal oldğunu içinde sodyum - sülfat olabilceğini söyledi bnde güvenip alamadm fazla çeşit de yoktu zaten baktğım watson da. ne dersiniz kızlar ne alsamm öneride bulununn :KK31:

Alabilirsin, ben çok memnun kaldım bir kavanoz bitmek üzere...

fönden sonra güvenle kullandığınız güzel bi saç bakım maskesi varmı ?? bir de doğal yağlar varya bir de menekşe,yasemin yağı falan onları fönden sonra kullanabiliymuyuz?? şimdiden teşekkürler kızlar
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-b...tin-sac-bakim-maskesi-hakkinda-hersey-61.html

veya forumda gliserinli tarif diye arat

herkese merhaba :KK52::KK52: ben yaklaşık üç ay önce yapmıştım keratin uyguladıktan sonra nude şampuan kullanmaya başladım. saçlarım aşırı derecede dökülmeye başladı :KK43: şampuandandır dedim live clean aldım onda da sonuç aynıydı hatta saydım 150 teli geçkin dökülmüştü saçım :KK43: tatil için antalyaya gittim. denize havuza gireceğim için şampuanımı almadım yanıma. orda saçlarımı normal pantenle yıkadım saçlarım ne banyoda döküldü ne de sonrasında tararken. denize ve havuza girdiğim için haliyle saçalrım da bozuldu :KK43: şimdi tekrar uygulama yapmak istiyorum ama nude ya da live clean kullanamam:44: sizde hiç böyle bi sıkıntı oldu mu ? organicare diye bi bebek şampuanı varmış. onu deneyen var m ?

Tatlım bende normalde saç dökülmesi olmaz ve halada olmuyor bu yüzden bende dökülme sorunu olmadı diyebilirim ama sls siz şampuanların saçlarını dökmesi pek kolay açıklanabilecek bir durum değil...Bu konuyu irdeleyelim biraz. Ne zamandan beri dökülüyor, son zamanlarda yediklerin içtiklerin vs vs bunları bir yaz bana...Yenidoğan şampuanı diye bir şampuan var ondada sls yok bilgine :)

Nude kullanmaya bende yeni başladım 2 yada 3 yıkama yaptım henüz ama sanki hafifden bende de bir dökülme problemi başladı gibi geliyor bana. Ama ben bu sorunuma çözüm bulmak adına nude şampuanımın içine sarımsak rendelemeyi düşündüm...

Birde daha öncede sormuştum burda sodyum klorür bozar mı fönü? otacının şampuanında sülfat ve türevleri yok ama sodyum klorür var.

Tatlım sonbahara giriyoruz şu sıra senin saçlarının dökülmesi normal eğer kasım gibi hala devam ederse bu durumda sanada çözüm bulmalıyız. Şu an saçların 100 telden fazla dökülüyor mu? Sodyum klorür fönü bozar tabii, bildiğimiz havuz etkisi yapar... Bu arada denize girdim epey defa fön bozulmadı :) Şanslı mıyım neyim:KK1:

Arkadaşlar, foruma 20 gün giremiyorum oratlık karışmaya başlıyor sebebini anlayamadım...

canım içinde sodyum klorür yani tuz var, o yüzden kullanma, bizi bu brezilya fönlerine ne mahkum etti sanıyorsun, şampuanlardaki tuz. yıllarca sürdük saçlarımıza tuzu, yıprattık saçımızı ve keratin tabakasını şimdi kurtarmak güzel göstermek için, kanserojen formaldehitli keratin uyguluyoruz.

Kanserojen formaldehitli keratin uygulama öyleyse, formaldehitsiz keratinler var Sağlık Bakanlığı onaylı, FDA onaylı. Ayrıca tuz tuz diyorsun da su içerisindeki tuzu ne yapacaksın merak ediyorum? Saçtaki keratin tabakasını yıpratan tuzdan ziyade şekillendirme araçları, fön, maşa, düzleştirici kötü taraklar vs vs dir.

Kızlar sizce bu içerik uygun mu?

Deiyonize su;kokamidopropil betain; Disodyum Kokoamfodiasetat; beyaz zambak ekstresi, stirenakrilat copolimer; provitamin B5 (pantenol); sodyum klorür, poliquaternium-10; benzyl alkol, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone, sitrik asit

sodyum klorür var ama sülfat yok ya ondan kullanılabilir diye düşündüm ama size sormak istedimç otacının şampuanı bu arada

Sodyum klorür uygun değil.

tuz varsa olmaz, sülfatsız denilen şampuanın ana mantığı tuz içermemesi ve kanserojen sls yi barındırmaması. yani sülfatlı sls kanserojen ama temizleyici saça zarar vermez, saça zarar veren şampuandaki tuzdur.

Sülfatlı sls neyin nesidir sorabilir miyim? SLS zaten sodyum lauryl sülfattır ve şampuanlarda kullanılan oranı kanserojen değildir. Tuz saça zarar vermez sadece saçı kurutur, bu da saçını 1 hafta tuzlu deniz suyundan arındırmazsan...Rica ediyorum bilgi sahibi olmadan insanları yanlış yönlendirmeyin. Konu sahibi olarak sizden rica ediyorum bu konuda bilginiz yanlış ve yetersiz...

aslına bakılacak olursa bozmaz yani hiçbir şampuan bozmaz gibime geliyo. hani sonuçta şampuan sülfatsız olacak da havadan alınan ağır metaller ne olacak dimi. yani kuaför diyorki sülfatsız şampuan kullan denize girebilirsin, e zaten ordan alıyoz tuzu. bozmaya bozmaz da ömrünü azaltır gibime geliyor. ama sülfatsız tuzsuz şampuanları sadece fön sonrası değil herzaman kullanmak lazım. kanserojen içermiyorlar...

Gibi gelmesi ayrı konu, burada gibileri değil olması gerekenleri paylaşıyoruz... Burada haftalardır aylardır keratin konusunu ve şampuan konularını işliyorum, elimden geldiği kadar bilgimi ortaya koyup üyeleri doğru bilgilendirmeye çalışıp eksik kaldığım yerleri araştırarak okuyarak kapatmaya çalışıyorum.Sonrasında 20 gün foruma girme şansım olmuyor ve bir bakıyorum henüz konuya hiç hakim olmayan bir üye çıkıyor ve üyeleri o olur bu olmaz diye yönlendiriyor. Lütfen kimya ve biyoloji işini kimya ve biyoloji işiyle ilgilenen kişilere bırakalım ki ortaya sülfatlı sls gibi terimler çıkmasın...Kızlar lütfen sizde takıldığınız şeylerde beni armaktan çekinmeyin, numaram çoğunuzda var zaten... Tepki gösteriyorum diye kızacaksın muhtemelen dilara ama benim aylardır verdiğim emeği burada yetersiz bir bilgi ile bilirkişi gibi baltalaman çok talihsiz olmuş.

Son düzenleme:
Kullan :)

Alabilirsin, ben çok memnun kaldım bir kavanoz bitmek üzere...

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-b...tin-sac-bakim-maskesi-hakkinda-hersey-61.html

veya forumda gliserinli tarif diye arat

Tatlım bende normalde saç dökülmesi olmaz ve halada olmuyor bu yüzden bende dökülme sorunu olmadı diyebilirim ama sls siz şampuanların saçlarını dökmesi pek kolay açıklanabilecek bir durum değil...Bu konuyu irdeleyelim biraz. Ne zamandan beri dökülüyor, son zamanlarda yediklerin içtiklerin vs vs bunları bir yaz bana...Yenidoğan şampuanı diye bir şampuan var ondada sls yok bilgine :)

Tatlım sonbahara giriyoruz şu sıra senin saçlarının dökülmesi normal eğer kasım gibi hala devam ederse bu durumda sanada çözüm bulmalıyız. Şu an saçların 100 telden fazla dökülüyor mu? Sodyum klorür fönü bozar tabii, bildiğimiz havuz etkisi yapar... Bu arada denize girdim epey defa fön bozulmadı :) Şanslı mıyım neyim:KK1:

Teşekkür ederim canım ilgilendiğin için. Bende deniz havuz ikilisinden artık şu mevsimde tamamen uzağım, nude şampuana devam ediyorum sodyum klorür bende de soru işareti yaratmıştı sen cvp verene kadar kullanmadım iyiki de kullanmamışım:KK34:
Dökülme problemi günlük 100teli buluyor diyebilirim ama geçmiyordur mevsimsel ve şampuan değişikliğinden dolayı olabilir, ama yağlarla desteklicem sanırım bu sorunu geçmezse çaresini o zaman düşünücem şimdilik böyle idare edicem

Teşekkür ederim canım ilgilendiğin için. Bende deniz havuz ikilisinden artık şu mevsimde tamamen uzağım, nude şampuana devam ediyorum sodyum klorür bende de soru işareti yaratmıştı sen cvp verene kadar kullanmadım iyiki de kullanmamışım:KK34:
Dökülme problemi günlük 100teli buluyor diyebilirim ama geçmiyordur mevsimsel ve şampuan değişikliğinden dolayı olabilir, ama yağlarla desteklicem sanırım bu sorunu geçmezse çaresini o zaman düşünücem şimdilik böyle idare edicem

Tatlım günde 100 tel olağan bir dökülme olarak kabul edilir, şu anda bunu bir dökülme problemi olarak ele almak pek doğru olmaz bunun yerine saç değiştirme dönemi olarak adlandırmak daha doğru...Eğer 100 teli geçiyorsa bu durumda dökülme problemi var diyebiliriz. Çam terebentin esansı şampuan içerisine katılabilir veya sütte kaynattığın sarımsağı şampuana katabilirsin veya ruh pastasının yani kkontesin sinamekili saç uzatma formülünü uygulayabilirsin derim...Sana hangisi daha uygun ve kolay gelirse uygula, sinamekiyi ise özellikle tavsiye ederim :)

Şampuanıma sarımsak kullanıyorum ama yazın bırakmıştm önümüzdeki günlerde tekrar başlıcam, ben kokuyor diye bırakmıştım ama sütte kaynatınca kokmuyormuş onu okuyunca yapıyım dedim ama bir üşengeçlikdir gidiyor yapamadım bir türlü. Sarımsağı kış dönemleri çok uzun zaman kullandım ve çok faydasını gördüm. Şuan için şampuanımda çamterebentin ve bal var sadece.
Sinamekide zaten ilk turumu bitirdim, 2 .tura başlıcam:21:

Saç konusunda baya dikkat ediyorum ama yinede dökülmesi sinirimi bozuyor, normal zamanda 5 tel anca dökülürdü.

Bu arada gliss'in bu sıvı spreyleri fönü bozar mı?
Ben bu sinamekili kürün bemiks kokusunu bastırması için kullanıyordum, şimdi kullanmıyorum ama ilerleyen günlerde yine ihtiyacım olucak gibi. Mavi suyun bozduğunu okumuştum ama bununla ilgili birşey göremedim yada gözümden kaçtı sanırım:44:

Son düzenleme:
kızlar diğer sayfaları pek okumadım da kısa bi soru sorayım, şimdi şampuanların içinde zararlı maddeler var deniliyor, kılıçcım sen paraben sülfat vs yok demişsin bu şampuanlar için, yani brezilya fönü olmayan saçlara da bu şampuanlardan kullanabiliriz bunlar daha mı sağlıklı?

balığım kusura bakma ancak girip yazabiliyorum :KK43: hafta içi kendime yasak koydum pc açmıyorum ders çalıştığımdan :KK34: şimdi datlum şöyle ki o ara sürekli aynışeyleri yiyordum. hatırlarsın doktor kontrolünde diyet yapıyordum. yediğim her şey aynıydı ve günlük almam gereken besinleri alıtordum dengeli olarak. kabaca bahsedecek olursam sabah bir yumarta, domates salatalık, bal, bir dilim ekmek. öğlen 90 gr kırmızı ya da beyaz et ayran ya da yoğurt ve salata, bir dilim ekmek. akşam da bir tabak sebze yemeği yoğurt salata. ha tabi bir de ara öğünler vardı onlarda da meyve yiyordum. nude da acayip dökülüyordu saçım. bigün saydığımda 160ı bulunca kalanları saymamıştım hatta :KK43: hani dedeim belki nude iyi gelmiyordur bana. live clean aldım gidip. ama aynı sorun onda da oldu. elimi saçımda gexdirdiğimde her defasında beş altı tel geliyordu :KK43: ki duştan çıktığımda dökülenlerin sayısı 100ü geçiyordu sadece :KK43: denize gidip geldikten sonra evde bir iki defa nude kullandım farklı zamanlarda. hatta annemde denemiş bir kere. ikimizin de saçı döküldü çok fazla. korkuyorum ben de şimdi tekrar uygulamaya :KK43: bir de balığım dalinin içerini yazıyorum sana bi bakar mısın uygun mudur?
aqua, cocamidopropyl betaine, peg 18 glycerly oleate/cocoate, polysorbate- 20, peg 120 methyl glucose diolaete, sodium laureth sulfate, caprly/ capramidoproply betaine, laurly glucoside, phenoxyethanol, benzyl alcohol, parfum, sodium benzoate, disodium edta, citric acid, cl 47005, cl 15985.

( gerçi yazdıkça sanki pek uygun değilmiş gibi geldi ama neyse ben bi sorayım :) )

bende bişe paylaşmak istiyorum. brezilya fönü yaptırdım ve sonrasında nude alıp onu kullandım. kuaförüm aynı markanın şampuan ve maskersini kullanırsam daha iyi olucağını syledi ama pahalı gelince bnde almadım. nude u götürüp bu olur mu diye sordum oda olur dedi. sadece 4 yıkama yaptım ve fönüm günden güne bozuldu :KK14: yani normlde saçlarım düz ben kabardığı için elektirklendiği için ve şekil vermekle uğraşmamak için yaptrmıştım zaten düzlüğüne bişe olmadı kendi saçımda öyle olduğu için ama kabarmaya falan bşladı normle döndü yani kuaföre gittim gösterdm. aynı markanın şampuanını kullnmadğın için dedi. bnde yne şampuan satmk için yapıyo sandım. ama sonra kendsi yıkadı maskeyi de sürdü kuruttu ve saçlarım geröekten yne fönlü gibi oldu :44: tabi uçlara doğru olan kabarıklıklar hafif kaldı onları geçirmez ama bundan sonrası için bozulmasını önler dedi bnde aldım şamouanla maskeyi artık onu kullanıcam. yani nude yüzünden demiyorum gayet iyi bi şampuan zaten belkide maske kullnmdğım için belkide marka değişikliğinden dolayı oldu kuafrn dediği gbi. böyle bişe yaşarsanız bnce daha fazla yıkamadan bozulmadan kuaföre gidip söyleyin:87:

Kızlar cuma günü Şirinevler deki Süvari kozmetiğe uğradım Nude şampuan indirimdeydi 11.20 tl ye düşmüş stok yapmak isteyenlere duyurulur :KK4:

Şampuanıma sarımsak kullanıyorum ama yazın bırakmıştm önümüzdeki günlerde tekrar başlıcam, ben kokuyor diye bırakmıştım ama sütte kaynatınca kokmuyormuş onu okuyunca yapıyım dedim ama bir üşengeçlikdir gidiyor yapamadım bir türlü. Sarımsağı kış dönemleri çok uzun zaman kullandım ve çok faydasını gördüm. Şuan için şampuanımda çamterebentin ve bal var sadece.
Sinamekide zaten ilk turumu bitirdim, 2 .tura başlıcam:21:

Saç konusunda baya dikkat ediyorum ama yinede dökülmesi sinirimi bozuyor, normal zamanda 5 tel anca dökülürdü.

Bu arada gliss'in bu sıvı spreyleri fönü bozar mı?
Ben bu sinamekili kürün bemiks kokusunu bastırması için kullanıyordum, şimdi kullanmıyorum ama ilerleyen günlerde yine ihtiyacım olucak gibi. Mavi suyun bozduğunu okumuştum ama bununla ilgili birşey göremedim yada gözümden kaçtı sanırım:44:

Tatlım, mavi su bozuyor ama ben gliss kullanmadığım için net bilemiyorum... Mavi su içeriğinde normal şartlarda fönü bozabilecek hiç bir şey gözükmediği halde sürüldüğü an saçlar bozuluyor gliss içinde aynı şey sözkonusu olabilir veya olmayabilir bilemiyorum...

kızlar diğer sayfaları pek okumadım da kısa bi soru sorayım, şimdi şampuanların içinde zararlı maddeler var deniliyor, kılıçcım sen paraben sülfat vs yok demişsin bu şampuanlar için, yani brezilya fönü olmayan saçlara da bu şampuanlardan kullanabiliriz bunlar daha mı sağlıklı?

Tabii ki sülfatsız şampuan kullanmak her zaman için daha iyidir...

balığım kusura bakma ancak girip yazabiliyorum :KK43: hafta içi kendime yasak koydum pc açmıyorum ders çalıştığımdan :KK34: şimdi datlum şöyle ki o ara sürekli aynışeyleri yiyordum. hatırlarsın doktor kontrolünde diyet yapıyordum. yediğim her şey aynıydı ve günlük almam gereken besinleri alıtordum dengeli olarak. kabaca bahsedecek olursam sabah bir yumarta, domates salatalık, bal, bir dilim ekmek. öğlen 90 gr kırmızı ya da beyaz et ayran ya da yoğurt ve salata, bir dilim ekmek. akşam da bir tabak sebze yemeği yoğurt salata. ha tabi bir de ara öğünler vardı onlarda da meyve yiyordum. nude da acayip dökülüyordu saçım. bigün saydığımda 160ı bulunca kalanları saymamıştım hatta :KK43: hani dedeim belki nude iyi gelmiyordur bana. live clean aldım gidip. ama aynı sorun onda da oldu. elimi saçımda gexdirdiğimde her defasında beş altı tel geliyordu :KK43: ki duştan çıktığımda dökülenlerin sayısı 100ü geçiyordu sadece :KK43: denize gidip geldikten sonra evde bir iki defa nude kullandım farklı zamanlarda. hatta annemde denemiş bir kere. ikimizin de saçı döküldü çok fazla. korkuyorum ben de şimdi tekrar uygulamaya :KK43: bir de balığım dalinin içerini yazıyorum sana bi bakar mısın uygun mudur?
aqua, cocamidopropyl betaine, peg 18 glycerly oleate/cocoate, polysorbate- 20, peg 120 methyl glucose diolaete, sodium laureth sulfate, caprly/ capramidoproply betaine, laurly glucoside, phenoxyethanol, benzyl alcohol, parfum, sodium benzoate, disodium edta, citric acid, cl 47005, cl 15985.

( gerçi yazdıkça sanki pek uygun değilmiş gibi geldi ama neyse ben bi sorayım :) )

Uygund eğil bu şampuan canım, sen istersen yenidoğan şampuanı al onu dene... Direk ambalaj üzerinde yenidoğan şampuanı olarak satılıyor o uygun...

bende bişe paylaşmak istiyorum. brezilya fönü yaptırdım ve sonrasında nude alıp onu kullandım. kuaförüm aynı markanın şampuan ve maskersini kullanırsam daha iyi olucağını syledi ama pahalı gelince bnde almadım. nude u götürüp bu olur mu diye sordum oda olur dedi. sadece 4 yıkama yaptım ve fönüm günden güne bozuldu :KK14: yani normlde saçlarım düz ben kabardığı için elektirklendiği için ve şekil vermekle uğraşmamak için yaptrmıştım zaten düzlüğüne bişe olmadı kendi saçımda öyle olduğu için ama kabarmaya falan bşladı normle döndü yani kuaföre gittim gösterdm. aynı markanın şampuanını kullnmadğın için dedi. bnde yne şampuan satmk için yapıyo sandım. ama sonra kendsi yıkadı maskeyi de sürdü kuruttu ve saçlarım geröekten yne fönlü gibi oldu :44: tabi uçlara doğru olan kabarıklıklar hafif kaldı onları geçirmez ama bundan sonrası için bozulmasını önler dedi bnde aldım şamouanla maskeyi artık onu kullanıcam. yani nude yüzünden demiyorum gayet iyi bi şampuan zaten belkide maske kullnmdğım için belkide marka değişikliğinden dolayı oldu kuafrn dediği gbi. böyle bişe yaşarsanız bnce daha fazla yıkamadan bozulmadan kuaföre gidip söyleyin:87:

Normalde eğer saç kremi kullanıyorsan brezilya fönünden sonrada kullanman gerekiyor tatlım... Birde şunu keşfettim kendimde, normalde saçlarım düz ve yumuşak olmasına rağmen Nude'un yalnızca nemlendirici serisi ile rahat ettim ben, güçlendirici olan saçlarımı tel tel yaptı mesela...

Kızlar cuma günü Şirinevler deki Süvari kozmetiğe uğradım Nude şampuan indirimdeydi 11.20 tl ye düşmüş stok yapmak isteyenlere duyurulur :KK4:

Teşekkürler canım...

merhaba arkadaşlar, organix kullanan var mı? ben bugün fönü yaptırdım, şampuan ve saç kremiolarak ne kullanacağım konusunda hiç bir fikrim yok:KK43:

Nudeyi kesinlikle tavsiye ediyorum. Bilseydim daha öncede alirdim ben bu sampuani.
Evi benim gibi watsonsa uzak olanlar hobi parfümeriden alabilirsiniz sampuani. Bu sampuani bitireyim ikinciyi kremle birlikte alacagim.
Bir sorum var acaba Tresan sampuan fönden sonra uygun olur mu? Gerekiyorsa icerigini yazabilirim.

X