Saç Bakım Ürünleri Brezilya Fönünden sonra kullanılması uygun olan şampuan ve saç kremleri...

onun sürdüğü ve arı sütü olduğunu iddaa ettiği şey, saçlarına çok iyi gelmişti, o yüzden dedim o nerden almış acaba sordunmu diye. evet bende biraz baktım çok detaylı değil ama, gerçekten pahalı bişey banada mantıklı gelmedi öyle kuaförün alıpta ücret almadan müşterilerin saçına uygulayacağı:44:[/QUOTE

arıyorum şimdi hemen kuaförü öğreniyim yazıcam hemen :KK1:

onun sürdüğü ve arı sütü olduğunu iddaa ettiği şey, saçlarına çok iyi gelmişti, o yüzden dedim o nerden almış acaba sordunmu diye. evet bende biraz baktım çok detaylı değil ama, gerçekten pahalı bişey banada mantıklı gelmedi öyle kuaförün alıpta ücret almadan müşterilerin saçına uygulayacağı:44:[/QUOTE

arıyorum şimdi hemen kuaförü öğreniyim yazıcam hemen :KK1:

sordum.uyguladığı keratinle gelmiş arı sütü yani o firmaya ait bi ürünmüş.olmazsa o markanın arı sütünü alırım çünkü bidahaki keratin bakımımı kendim yapıcam ve kuaförde uyguladıkları markayı alıcam.çünkü o markanın ürünü bi günlük uygulama

yeni başlık açılmış :KK53:

hayırlı uğurlu olsun..

bende yazayım bari :KK69:

natural's nude şampuan ve krem kullanıyorum..11 tl evet..live clean ile aynı firmanın mış..

ve hayatımda böyle köpüren şampuan görmedim ..

fönede hiç zarar vermedi..

şu saatte,benim kk da ne işim var :KK53:

e iyi günler bari size :KK1:

hayırlı uğurlu olsun..

natural's nude şampuan ve krem kullanıyorum..11 tl evet..live clean ile aynı firmanın mış..

tatlım nasıl oluyor ya,biri bana anlatsın lütfen kafam karıştı:KK50: sodyum ve sülfat içermeyen şampuanlar köpürmüyor, benim kullandığım şampuan mesela zerre kadar köpürmüyor ve bu durumdan çok rahatsızım, saçımın temizlenip temizlenmediğini anlayamıyorum, çok can sıkıcı bir durum:KK19: kullandığın ürünün fönüne zarar vermemesi için sodyum ve sülfat içermemesi gerekmiyormu? peki nasıl oluyorda köpürüyor o halde:kk77:

hayırlı uğurlu olsun..

:KK1::KK1::KK1:
Nude seçeneğini eklemiştim ama bu kadar köprdüğünü bilmiyordum, gerçi live clean'da epey köpürüyor ama :))))

Sanada iyi günler haha:KK60::KK60::KK60:

tatlım nasıl oluyor ya,biri bana anlatsın lütfen kafam karıştı:KK50: sodyum ve sülfat içermeyen şampuanlar köpürmüyor, benim kullandığım şampuan mesela zerre kadar köpürmüyor ve bu durumdan çok rahatsızım, saçımın temizlenip temizlenmediğini anlayamıyorum, çok can sıkıcı bir durum:KK19: kullandığın ürünün fönüne zarar vermemesi için sodyum ve sülfat içermemesi gerekmiyormu? peki nasıl oluyorda köpürüyor o halde:kk77:

Sodyum ve sülfat içeren şampuanlar köpürmüyor doğru ama saçla dost olan sodyum türevleride var, genel olarak sodyumun kesinlikle kullanılmaması gereken yerde sodyum yerine farklı bir sodyum türü kullanılıyor bu sayedede şampuan köpürüyor...Örnek, ev yapımı sabunlarda sodyum bulunmaz ama sodyum hidroksit yani kostik soda maddesi bulunur eh bu da köpürmeyi sağlayan bir maddedir...Senin şampuan benim dax organik şampuana benziyor, o da köpürmez mesela...Tabii şu sıra kullanmıyorum bu şampuanı...

kılıçbalığı bi sampuan gordum internette, icerigi icin siteye msj atıp içeriğinde "Sodyum Lauryl Sülfat (SLS) var mı" diye sordum. el cevap:

Merhaba;

Duygu Hnm.

sormus oldugunuz urunun ıcerıgıne bızzat baktım

ve sodyum lauryl bulunmakta içerigınde ama devamında sulfat yazmıyor sadece

sodyum lauryl yazıyor.

Bılgınıze...

Iyı Gunler...

---------------------

ne dersin kullanılabilir mi sence? fiyat olarak live clean e yakın lakin merak ediyorum arı sütlü falan bu şampuan. ok dersen hem listeye ekleyelim, hem de ben alacağım şahsen live clean bitince.

arkadaşlar benimde bir kuaför arkadaşım bebek şampuanı da kullanılabilir dedi ama fırsat bulup bebek şampuanlarının iceriğine bakamadım evinde bebeği olan varsa şampuanının iceriğine bakıp yazabilirmi acaba uygunmu die hem tedarik etmeside kolay olur işe yarıyosa

kılıçbalığı bi sampuan gordum internette, icerigi icin siteye msj atıp içeriğinde "Sodyum Lauryl Sülfat (SLS) var mı" diye sordum. el cevap:

Merhaba;

Duygu Hnm.

sormus oldugunuz urunun ıcerıgıne bızzat baktım

ve sodyum lauryl bulunmakta içerigınde ama devamında sulfat yazmıyor sadece

sodyum lauryl yazıyor.

Bılgınıze...

Iyı Gunler...

---------------------

ne dersin kullanılabilir mi sence? fiyat olarak live clean e yakın lakin merak ediyorum arı sütlü falan bu şampuan. ok dersen hem listeye ekleyelim, hem de ben alacağım şahsen live clean bitince.

Sadece Sodyum lauryl tek başına kullanılamaz ardından sulfat, sarcosinat, ether gibi ekler alır içeriğine göre, yani her halukarda kullanılamaz...

arkadaşlar benimde bir kuaför arkadaşım bebek şampuanı da kullanılabilir dedi ama fırsat bulup bebek şampuanlarının iceriğine bakamadım evinde bebeği olan varsa şampuanının iceriğine bakıp yazabilirmi acaba uygunmu die hem tedarik etmeside kolay olur işe yarıyosa

Tatlım, bebek şampuanlarından biri kullanılabiliyor bunu bende duydum ama hangisi inan ki hiç bir fikrim yok...

Son düzenleme:
Bu arada kızlar, bana dfn garlı şampuanın kullanılabileceği ve içinde sodyum olmadığı söylenmişti, bu şampuanı bulamadığım için içeriğine ulaşamamıştım ancak içeriğinde sodyum klorür(bildiğimiz sofra tuzu) var, kısaca kullanım dışı diyebiliriz...

Bu arada ben bu şampuan mevzusundan ciddi ciddi sıkıldım sonunda alacağım normal bir şampuan deneyeceğim ne olup bittiğini o olacak...İçeriklere bakıyorum, live clean dahil içinde sodyum laureth sülfat yoksa sodyum lauryl sülfat var, o olmadı sodyumun binbir türlü türevi var yani ha ali hoca, ha hoca ali...Aynı şeyin suyu...Haksız mıyım ama kızlar...Şu organix şampuanın içeriğinide bir yazında değerlendirelim kızlar...Tamamiyle uygun bir şampuan bulamadıktan sonra arayışlara devam edeceğiz çünkü belli ki...

Son düzenleme:
Bu arada kızlar, bana dfn garlı şampuanın kullanılabileceği ve içinde sodyum olmadığı söylenmişti, bu şampuanı bulamadığım için içeriğine ulaşamamıştım ancak içeriğinde sodyum klorür(bildiğimiz sofra tuzu) var, kısaca kullanım dışı diyebiliriz...

Bu arada ben bu şampuan mevzusundan ciddi ciddi sıkıldım sonunda alacağım normal bir şampuan deneyeceğim ne olup bittiğini o olacak...İçeriklere bakıyorum, live clean dahil içinde sodyum laureth sülfat yoksa sodyum lauryl sülfat var, o olmadı sodyumun binbir türlü türevi var yani ha ali hoca, ha hoca ali...Aynı şeyin suyu...Haksız mıyım ama kızlar...Şu organix şampuanın içeriğinide bir yazında değerlendirelim kızlar...Tamamiyle uygun bir şampuan bulamadıktan sonra arayışlara devam edeceğiz çünkü belli ki...

aman sakın kullanma kılıçbalığım normal şampuan ben normal krem kullandım ve sonuç ortada.ama bende kullandığım sülfatsız şampuanın içeriğine baktığımda sodyumla alakalı bi sürü şey vardı.hatta ne anlama geldiklerini anlamadığım için bi ara sana yazıcam içeriğini kılıçbalığım.ayrıca organixin bende şampuanı yok ama saç kreminin içeriğini söyleyebilirim.ama nerdeyse bi hafta olcak kullanmaya başlayalı saçlarımda bi değişiklik yok hala :KK59: düzelir diye umud etmiştim ama olmadı.bu durumda bi an önce bir adet saç düzleştirici ve keratin tedarik edip hemen uygulama yapmam gerekicek sanırım.çünkü okadar para bayılıp daha bi ay olmadan saçımın bu hale gelmesi acayip canımı sıkıyorrrr:KK43:

kızlar zerre kadar köpürmesede, içinde sodyum ve sülfat olmayan bir şampuan kullanıyorum ve saçlarım her yıkamada sanki daha güzel oluyor. malesef fiyat olarak tuzlu:KK43: krem ve şampuanına 100 tl verdim. köpürmediği içinde çok fazla kullanıyorum buda hemen bitmesine neden olucak:KK43: hemen içeriğini yazıyorum kılıçbalığım yorumunu yapsın. eğer bu haftasonu bulabilirsem mutlaka organixin brezilya fönüne özel şampuanını alıp onunda içeriğini buraya yazarım:KK34: açıkcası ben korkuyorum farklı şeyler denemeye kullanmaya, yıllar sonra bukadar düzelmişken saçlarım, yanlış bir ürün kullanıpta hemen bozulmasını istemiyorum, inananılmaz üzülürüm:KK14:
bu kullandığım şampuanın içeriği,
aqua,alkylpolglycoside, cocamide DEA, alkylamidopropylbetaine, polyquartenium 7, citric acid, lanolin, glycerine, dimethicone , provitamin b5, vitamin 5, fragrance preservative.

içinde birtek dimethicone nun genel olarak saçlara ve saç derisine zararlı olduğunu biliyorum. birde çok güzel kokuyor yıkadıktan sonrada çıkmıyor kokusu.

kızlar zerre kadar köpürmesede, içinde sodyum ve sülfat olmayan bir şampuan kullanıyorum ve saçlarım her yıkamada sanki daha güzel oluyor. malesef fiyat olarak tuzlu:KK43: krem ve şampuanına 100 tl verdim. köpürmediği içinde çok fazla kullanıyorum buda hemen bitmesine neden olucak:KK43: hemen içeriğini yazıyorum kılıçbalığım yorumunu yapsın. eğer bu haftasonu bulabilirsem mutlaka organixin brezilya fönüne özel şampuanını alıp onunda içeriğini buraya yazarım:KK34: açıkcası ben korkuyorum farklı şeyler denemeye kullanmaya, yıllar sonra bukadar düzelmişken saçlarım, yanlış bir ürün kullanıpta hemen bozulmasını istemiyorum, inananılmaz üzülürüm:KK14:
bu kullandığım şampuanın içeriği,
aqua,alkylpolglycoside, cocamide DEA, alkylamidopropylbetaine, polyquartenium 7, citric acid, lanolin, glycerine, dimethicone , provitamin b5, vitamin 5, fragrance preservative.

içinde birtek dimethicone nun genel olarak saçlara ve saç derisine zararlı olduğunu biliyorum. birde çok güzel kokuyor yıkadıktan sonrada çıkmıyor kokusu.

benim şampuanda acayip bişi kokuyo seninde dediğin gibi köpürmediği için çok kullanıorum bitmek üzere.organixin kremide kakao kokuyo güzel ama saçımda hiç kalmıo kokusu bende koku manyağı bir olarak saçımda kokusu kalan bişey almak istiyorum.birde bu organixin kremi çok koyu.sıkıyorum sıkıyorum zorla çıkıyo ve kafamda dağılmıo e böle olunca onuda bol kullanıyorum.oda yarıya indi bile.

Kızlar şimdi internette organicum die bir
Sampuan gördüm icinde sulfat sodyum
ve paraben içermez yazıyor eczanelerde
satılıyormuş fiyatida 20 civarı uygun gibi
geldi organicum kullanan varmi

kizlar yaa simdi hangisini kullanicaz sampuanlardan anlamadim.ben 3gun sonra yikicam sacimi ve hangi sampuani kullancagimi bilmiyorum?

Selam kızlar.. nihayet bugün organixin brezilya keratin terapy şampuanını kullanmış bulunmaktayım.. memnun kaldım ben.. sevgili kılıçbalığı içeriğini sormuşsun hemen yazıyorum: DI WATER, DİSODİUM LAURETH SULFOSUCCİNATE, COCOMİDOPROPYL BETAİNE, COCOMİDOPROPYL HYDROXYSULTAİNE, DİMETHİCONE COPOLYOL. COCAMİDE DEA, GYLCOL DİSTEARATE, HYDROLİZED KERATİN (PROTEİN) , THEOBROMA CACAO (COCOA BUTTER) , PARFUM, COCOS NUCİFERA (COCONUT) OİL, PERSEA GRATİSSİMA (AVOCADO) OİL, ALOE BARBADENSİS (ALOE LEAF) EXTRACT, PANTHENOL, POLYQUATEMİUM 11, DMDM HYDANTOİN, CETYL ALCOHOL, GUAR HYDROXYPROPYLTRİMONİUM CHLORİDE, PEG-23M, BLUE 1, RED 40, YELLOW 5.

Son düzenleme:
kızlar ben gercekten anlamadım su sampuan işini kuaförden almadım cok pahalı oldugu icin . mesela live cleanını içeriğine baktım netten sodyum var, nude dada öyle:S organixte disaodyum var diyor peki o zararlı degil mi?yıkamam lazım ve sampuansız kaldııımmmm:44:

kızlar ben gercekten anlamadım su sampuan işini kuaförden almadım cok pahalı oldugu icin . mesela live cleanını içeriğine baktım netten sodyum var, nude dada öyle:S organixte disaodyum var diyor peki o zararlı degil mi?yıkamam lazım ve sampuansız kaldııımmmm:44:

Her gördüğümüz sodyum saça zarar vermez :) Live cleanı çok uzun zaman kullandım, sakınca yaratmadı nude'un da sakıca yaratacağını sanmam ama madem ki elimizde organix gibi bir firmanın brezilya fönü için üretttiği bir şampuan var o zaman onu kullanmak daha yararlı olabilir diyebilirim...Riske atmak istemeyen şimdilik bunu alsın...

Sirf kopurdugunu duydugum icin bu gun gratisten nude aldim, bu aksam yikayip yazicam kizlar sonucu:KK66:

X