sütüm azalıyor!!!

_MaaVi_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2010
461
39
Bebeğim 52 günlük son 2-3 gündür sütümde bi azalma fark ediyorum,eskiden daha çabuk dolardı göğsüm şimdi çok daha yavaş hele dün gece öyle bi korktum ki göğsümde 4 saatte en fazla iki kaşık süt birikmişti,tabi oğluma yetmeyince basıyor çığlığı mama vermedim,vermek de istemyorum.
Neden böyle oldu,2-3 aydan sonra sütün biraz azaldığını duymuştum ama benımkı resmen bebeği doyurmaya yetmiyor 2 gundur.
Bi stresim yok,bol sıvı alıyorum,sadece bıkaç gundur salata ve yeşillik yemeyı kestım hazırlamaya fırsat olmayınca bı de bebeğe bakmaktan hiç ara öğün yapamadım bıraz aç kaldım yani.Acaba o mu etkildediki?
Yoksa artık azalması normal mi?

canım aynısı aynı dönemlerde benimde başıma gelmişti.hatta ağlayarak annemi aradım mamaya geçmek istemiyorum sütüm çok az napıcam dedim.sakın pes etme.en azından 4 ay sadece emzirmeye çalış moralini yüksek tut uyumana dikkat et dedi.
sıvı tüketimine devam ettim
humana,ısırgan,rezene çaylarına devam ettim.azalıyor diye düşünmemeye gayret ettim.eşimde bol bol uyumamı sağladı..uykum gelince emzirip yatıyordum uyuduğum kar diye.eşim uyutuyordu kızımı,uyanında o alıyor bana emzirmem için getiriyordu emzirip tekrar uyuyordum.böyle düzene girdi valla 3-4 günde.:KK34:

ben de çok panik oldum gerçekten çünkü daha 2 ay bile bitmedi mama için ek besin için çok erken.
Ama neyseki dün bugun iyi.Benim uyku problemım yoktu eşim yardımcı oluyor ben de her fırsatta uyuyorum ama benımkının sebebi yeşilliği kesmemmiş sanırım dün koca bi tabak salata ve rezene ısırgan humanaya boğunca kendımı bi de üstüne kemal paşa tatlısı yiyince çok şükür düzeldi:))şimdi iyiyim.
Oğlum göğsümü tam boşaltmıyor benım en buyuk sorunum bu.Süt lıkır lıkır gelsin istiyor azalınca çekmeye uğraşmıyor bu da azaltıyor üretimi bence.Göğüste süt kalması yani.Bu yüzden medela marka elektrikli pompa sipariş ettim internetten 1-2 güne elimde olur heralde.

canım aynı şeyleri bende yaşadım 20 gün sütüm gelmedi kızım tutmadı ama pes etmedim sürekli elektrikli makinayla sagdım şükür sütümde geldi kızımda emmeye başladı sakın pes etme emzirmeye gayret et sıvı tüket bolbol bide malt içecegi var çok işe yarıyo bi dene derim bolbolda yeşillik canım moralinide yüksek tut sütüm yok deme ben stres yaptım 20 günü buldu sakın sen yapma canım

canım aynı şeyleri bende yaşadım 20 gün sütüm gelmedi kızım tutmadı ama pes etmedim sürekli elektrikli makinayla sagdım şükür sütümde geldi kızımda emmeye başladı sakın pes etme emzirmeye gayret et sıvı tüket bolbol bide malt içecegi var çok işe yarıyo bi dene derim bolbolda yeşillik canım moralinide yüksek tut sütüm yok deme ben stres yaptım 20 günü buldu sakın sen yapma canım

canım malt içeceği ne?forumda bikaç kez okudum ama ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yok?nerede bulabilirim?
benim sütüm resmen günlük anlık değşiyor anlayamadım gitti,süt sağma makinası da aldım bebeğim de emiyor güzel ama bazı günler süt birikmiyor uykusuz kalınca hemen etkileniyor.Hergün rezene,anason,ısırgan çayı,humana,ceviz,fındık,hurma,kayısı,yeşil salata mutlaka yiyorum,süt içiyırum,en az 4 lt su içiyorum ama yine de bazen çok az oluyor işte:KK43:(

canım malt içeceği ne?forumda bikaç kez okudum ama ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yok?nerede bulabilirim?
benim sütüm resmen günlük anlık değşiyor anlayamadım gitti,süt sağma makinası da aldım bebeğim de emiyor güzel ama bazı günler süt birikmiyor uykusuz kalınca hemen etkileniyor.Hergün rezene,anason,ısırgan çayı,humana,ceviz,fındık,hurma,kayısı,yeşil salata mutlaka yiyorum,süt içiyırum,en az 4 lt su içiyorum ama yine de bazen çok az oluyor işte:KK43:(

malt içecegi bira mayası oluyo arpa ve bugday yagından yapılıyo alkolsüz marketlerde oluyo biraz zor bulunuyo ama sipariş üzerine getittire bilirsin muhakkak denederim ben çok faydasını gördüm günde 3 4 tane iç sonra azalta bilirsin ama asitini almayı unutma yoksa bebekte gaz oluşuyo

malt içecegi bira mayası oluyo arpa ve bugday yagından yapılıyo alkolsüz marketlerde oluyo biraz zor bulunuyo ama sipariş üzerine getittire bilirsin muhakkak denederim ben çok faydasını gördüm günde 3 4 tane iç sonra azalta bilirsin ama asitini almayı unutma yoksa bebekte gaz oluşuyo

hmm ben de baktım da internete ülkerin filan da varmış meyvelisi.Ama anladığım kadaruyla malt içeceği enerji içecekleri grubuna giriyo.Enerji içecekleri sürekli kullanılınca kalpte ritim bozukluğuna hatta ani kalp krizlerine yol açabiliyo günde 3-4 tane ve hergün içmek uzun vadede zararlı olabilir.Yoksa enerji içeceği değil mi ben mi yanlış anladım?

hmm ben de baktım da internete ülkerin filan da varmış meyvelisi.Ama anladığım kadaruyla malt içeceği enerji içecekleri grubuna giriyo.Enerji içecekleri sürekli kullanılınca kalpte ritim bozukluğuna hatta ani kalp krizlerine yol açabiliyo günde 3-4 tane ve hergün içmek uzun vadede zararlı olabilir.Yoksa enerji içeceği değil mi ben mi yanlış anladım?

evet ülkerin meyve aromalı valla canım okadarını bende bilmiyorum dr.tavsiye etti bizede eşimde saglıkçı çok araştırdı öyle olsa izin vermezdi içmeme bi sorayım eşime bakalım öyle zararı varmı ögrenirsem senide bilgilendiririm canım

canım ögrendim malt içecegi enerji sınıfına girmiyomuş rahatlıkla içe bilirsin tabi içmek istersen karar senin

X