ovitrelle kullananlar..

nailll

Guru
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
46
10
merhaba..ben adetimin 12.günü ovitrelle vuruldum.. doktorum2 gün sona kanda gebelik testiyap gel dedi.ve pozitif çıktı..doktorum hamilesin dedi ve 3 gün sonra tekrar test yap gel dedi ve bu negatif çıktı..doktor kimyasal gebelik olmuş dedi..
bu iğnenin ilk bi kaç gün yan etkisi olarak hcg hormonu salgılattığnı duymuştum.acaba benimkidemi öle oldu diorum..bi bilgisi olan varsa lüffen yardımcı olabilir mi?:KK5:

canım yanlış anlama doktorundan daha iyi biliyorum demek istemiyorum ama iki kez tüp bebek yapmış biri olarak ben sana süreci anlatayım. adetimin 12. günü ovitrelle kullandım ve 40 saat sonra yumurtalarım toplandı. bunun nedeni ancak döllenme yeteneği kazanmaları. hemen döllendi. üç gün sonra bana transfer edildi ve 12 gün sonra test yaptım. yani ovitrelle kullandıktan 15 gün sonra testim pozitif çıktı. doktorun biraz aceleci galiba. 2 gün sonra dahi senin deneme yapman lazım. ancak yumurtalar çatlamış ve döllenme yeteneği kazanmışlardır. hem ilk gün döllense dahi embriyonun yumurta kanalından inmesi ve hormonu salgılaması ancak 7. gün olur. o bile anlamlı bir sonuç vermez. ne ümitlen ne ümidin kırılsın. adetine aşağı yukarı 10 küsür gün varken hiç bir test sana pozitifi göstermez. 2. günün pozitif olması da dediğin gibi ovitrellenin hormonu barındırması. ama 5. gün negatif çıktıysa bundan sonra pozitif çıkarsa bilki ilaçtan değildir :KK34: . yakın arkadaşım ovitrelle ile yaptığı ilk denemesinde gebe kaldı. kaderiniz benzer inşallah. bebek bekleme süreci zorlu bir süreç. rabbim yardımcın olsun. hayırlı ve sağlıklı evlatlarla seni müjdelesin aminnnn.

bu ay adetimin 12.günü bende ovitrelle kullandım yumurtalarıma bakıldı oluşmuş çatlama aşamasına gelmiş ve 10 gün sürecinde sık ilişki önerdi doktorum adetim 4 yada 6 nisan bakalım ne olacak!!!!

canım yanlış anlama doktorundan daha iyi biliyorum demek istemiyorum ama iki kez tüp bebek yapmış biri olarak ben sana süreci anlatayım. adetimin 12. günü ovitrelle kullandım ve 40 saat sonra yumurtalarım toplandı. bunun nedeni ancak döllenme yeteneği kazanmaları. hemen döllendi. üç gün sonra bana transfer edildi ve 12 gün sonra test yaptım. yani ovitrelle kullandıktan 15 gün sonra testim pozitif çıktı. doktorun biraz aceleci galiba. 2 gün sonra dahi senin deneme yapman lazım. ancak yumurtalar çatlamış ve döllenme yeteneği kazanmışlardır. hem ilk gün döllense dahi embriyonun yumurta kanalından inmesi ve hormonu salgılaması ancak 7. gün olur. o bile anlamlı bir sonuç vermez. ne ümitlen ne ümidin kırılsın. adetine aşağı yukarı 10 küsür gün varken hiç bir test sana pozitifi göstermez. 2. günün pozitif olması da dediğin gibi ovitrellenin hormonu barındırması. ama 5. gün negatif çıktıysa bundan sonra pozitif çıkarsa bilki ilaçtan değildir :KK34: . yakın arkadaşım ovitrelle ile yaptığı ilk denemesinde gebe kaldı. kaderiniz benzer inşallah. bebek bekleme süreci zorlu bir süreç. rabbim yardımcın olsun. hayırlı ve sağlıklı evlatlarla seni müjdelesin aminnnn.

slm kızlar aranıza yeni katıldım benim hikayem kısaca şöyle 2 yıllık evliyim ..ilk sene düşünmedik doğmkontrl hapı ile korun duk daha sonra da nasip olmadı..bu ay 3.klomen denemem idi doktorum kloomen + crinone+estradermtts bnt verdi bu ay için 20 cm olmuşu yumurtam açıkçası bende çok ümitli idim ..çok kötü bel ve kasık ağrılarım oldu ovitrelle yi vurduralı bu gün 13.günüm dayanamadım ve beta hcg test yaptrdım eğer gebelik oluşmuşsa çıkar die düşünmüştüm ve sonuç negatif bilgisi olan var mı kızlar sonuç değişmez dmi diğer aya mı kaldı_?_?_?

arkadaşlar ovitrelle den sonra ki bugün 15.günüm açıkçası artık hevesim kalmadı 13.gün beta hcg yaptrdım ve sonuç negatif dediler.bende de her gün regl olmak için belirtiler vardı bel ağrısı kasık ağrısı böyle durum benm gibi olan var mı arkadaşlar adetime 2 gün kaldı....

ilk ayımda klomen+ovitrelle tutmadı...
bu ayda devam ettik klomen ve ovit. dün tahlil yaptırdım yine negatif...
adetim geçtikten sonra aşılama olacak..

canım sen neden hemen aşılamaya geçiyosun benm bildiği 3 kür klomen+ovitrelle ondan sonra 2 defa iğne ondan sonra 2 kez aşılama ve sonra tüp bebeğe geçiyor doktorlar her şeyin hayrlısı olsun tabi...

Mrb arkadaşlar iki yılık evliyim bugün ovitrelle çatlama iğnesi kulandım tek yumurta varmış :KK43: inş allahım herkezin gönlündeki muradı nasip eder daha önce yapıpta bilgisi olan arkadaşlar cvp yazarsa mutlu oluyorum tşk edrm

Mrb arkadaşlar iki yılık evliyim bugün ovitrelle çatlama iğnesi kulandım tek yumurta varmış :KK43: inş allahım herkezin gönlündeki muradı nasip eder daha önce yapıpta bilgisi olan arkadaşlar cvp yazarsa mutlu oluyorum tşk edrm

canım bnse senden 2 gün sonra vuruldum beklemediyimm inşlahh herşey gönlümüzce olur

canım bnse senden 2 gün sonra vuruldum beklemediyimm inşlahh herşey gönlümüzce olur

arkadaşlar yardım edinn normalde 15 mart adet başlama günüm bn merak ettim bugün evde bi hamilelik testi yaptımm negativ çıktı 12 gün ön ce çatlatma iğnesi oldum sizce bu ayda mı hamile kalamadım cvp verin lütfen:KK43:

bende klomen sonra ovitrelle kullandım olmadı sonra asılama öncesı bir hafta kullanılan iğne ve akabinde yine ovitrelle kullandım bi sonuç alamadım.insanın sürekli umut edip te yıkılması çok kötü.sonra aşılama yaptırdım ve tuttu Allaha şükür.şimdi kızım 1 yaşında ve keşke bi kaç ay klomenden sonra direk asılama yaptırsaymısım dedim.aşılama yapan doktorumda aynı fikirdeydi..hem daha az maliyeti olurdu ..
bence herkesin iğne tedavisi sonrası doğal birliktelikle değilde aşılama yaptırması daha mantıklı..

Meraba kizlar ben bugun ovitrelle vuruldum 4 gundurde menogon kullaniyrm klomenle basladik ve sirasiyla menogon+ovitrelle vuruldum calismalara basliyoruz duanizi esirgemeyin Allah herkese nasip eder insalah bizlerede dualarinizi esirgemeyn ltf

Meraba kizlar ben bugun ovitrelle vuruldum 4 gundurde menogon kullaniyrm klomenle basladik ve sirasiyla menogon+ovitrelle vuruldum calismalara basliyoruz duanizi esirgemeyin Allah herkese nasip eder insalah bizlerede dualarinizi esirgemeyn ltf
meraba canm bende senin gibi pazar günü ovitrelle vuruldum klomenle baslamıştım..ama bunun haricinde ilaç kullanmıyorum.hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun insallah.çalşmaya basladık tabii.. ;-) insallah bebişlerimiz olur yaa

meraba canm bende senin gibi pazar günü ovitrelle vuruldum klomenle baslamıştım..ama bunun haricinde ilaç kullanmıyorum.hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun insallah.çalşmaya basladık tabii.. ;-) insallah bebişlerimiz olur yaa
Insalah canm s3nin asilamami yoksa dogal yolla mi dusunuyosun

yok canm aşılama değil ve insallah da gerek kalmaz:KK43: ilk klomen ve iğne kullanışım bu ay, insallah tutar.rabbim bizlerin yardımcısı olsun
Amin cnm insalah Allah hepimizin kucagini doldursun insalah bn asilama yaptrdim gecen ay tutmadi ara werdim tedawiye bayramdan sonra tekrar asilama yaptrim diyorum ama insalah ona gerek kalmadan hamile kalirim benide unutmayin dualarinzda olur mu

Kızlar benimde yarın asilamam var öncesinde klomen ve ovitrelle kullandım suan çok ağrım var heralde catliyo yumurtaların inşallah tutar rabbim yüzümüze baksin

Arkadaslar ben de bu ay serophene ovitrelle ve inofolic tedavisi oldm. Dun adetimin onuncu gunuydu ovitrelle vuruldum ama hastanedekiler koldan vurdu. Herkes karnindan vurulmus bu igneyi bir sakincasi olur mu acaba yoksa bosa mi gitti bu ay :KK43:

Arkadaslar ben de bu ay serophene ovitrelle ve inofolic tedavisi oldm. Dun adetimin onuncu gunuydu ovitrelle vuruldum ama hastanedekiler koldan vurdu. Herkes karnindan vurulmus bu igneyi bir sakincasi olur mu acaba yoksa bosa mi gitti bu ay :KK43:
Hayır Göbek yada kol farketmez göbekten çekilenlere koldan da Yapılıyor? Ovitrelle vurulmadan doktor yumurtana baktı mı kaç cm olmuştu?

X